PDA

Zobacz pełną wersję : A może po hiszpańsku?



Natasza
16-02-2011, 21:43
<TABLE style="FONT-FAMILY: Verdana; FONT-SIZE: 11px; FONT-WEIGHT: normal" border=1 cellSpacing=0 borderColor=#ffffff cellPadding=4 width="100%" bgColor=#e0e0e0 align=center height=0 valign="TOP"><TBODY><TR><TD bgColor=#ffcc66 width="50%">
po polsku
</TD><TD bgColor=#ffcc66 width="50%">
po hiszpańsku
</TD></TR><TR><TD>dzień dobry - do widzenia</TD><TD>buenos dias - hasta la vista/adios!</TD></TR><TR><TD>dzień dobry (po południu)/dobry wieczór - dobranoc</TD><TD>buenas tardes - buenas noches</TD></TR><TR><TD>cześć!</TD><TD>hola!</TD></TR><TR><TD>tak/nie.</TD><TD>si/no.</TD></TR><TR><TD>proszę/dziękuję</TD><TD>por favor/gracias</TD></TR><TR><TD>przepraszam - nic nie szkodzi</TD><TD>perdon - no importa</TD></TR><TR><TD>0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10</TD><TD>cero, uno, dos, tres, cuatro, cinco, seis, siete, ocho, nueve, diez</TD></TR><TR><TD>jestem Polakiem.</TD><TD>soy polaco.</TD></TR><TR><TD>nie rozumiem Pana/Pani.</TD><TD>no le entiendo.</TD></TR><TR><TD>czy ktoś mówi po polsku/niemiecku/angielsku?</TD><TD>algien habla polaco/aleman/ingles??</TD></TR><TR><TD>proszę mi pomóc.</TD><TD>por favor, ayudeme.</TD></TR><TR><TD>która godzina?</TD><TD>que hora es?</TD></TR><TR><TD>gdzie są toalety?</TD><TD>donde estan los servicios?</TD></TR><TR><TD>poproszę o rachunek.</TD><TD>la cuenta por favor.</TD></TR><TR><TD>potrzebuję lekarza.</TD><TD>necesito un medico.</TD></TR><TR><TD>mam biegunkę.</TD><TD>tengo colitis.</TD></TR><TR><TD>mam gorączkę.</TD><TD>tengo giebre.</TD></TR><TR><TD>mam bóle głowy.</TD><TD>tengo colitis.</TD></TR><TR><TD>mam bóle zębów.</TD><TD>tengo dolor de muelas.</TD></TR><TR><TD>mam bóle bóle głowy.</TD><TD>tengo dolor de cabeza.</TD></TR><TR><TD>mam porażenie słoneczne.</TD><TD>tengo una quademura de sol.</TD></TR><TR><TD>mam dolegliwości żołądkowe.</TD><TD>tengo molestaias del estomago.</TD></TR></TBODY></TABLE>