PDA

Zobacz pełną wersję : Dzisiaj święto kota



Natasza
17-02-2011, 09:45
Złośliwe, niewdzięczne i interesowne - takie według często powtarzanych stereotypów są koty. Symbolizują szybkość i zwinność, choć w gruncie rzeczy częściej możemy je spotkać wygodnie rozłożone na kanapie. Te pełne sprzeczności zwierzęta, małe i duże, rasowe i zwykłe dachowce - wszystkie obchodzą dziś swoje święto.

pixi
17-02-2011, 10:32
Niesamowite, pierwszy raz slysze. Trzeba bedzie kupic kocurowi prezent - biala myszke ?

Mirek_Z57
02-04-2011, 18:47
Mleko, ale koty jak większość ssaków (dorosłych) go nie tolerują, więc trzeba kupić w wykonaniu specjalnym (koszty).
Z moim kotem to ja mogę popijać kawę (znowu koszty, bo byle czego bestia nie ruszy).

carnivalka
02-04-2011, 19:04
Mój były kot jadał wyłącznie świeżo posiekaną chudą wołowinkę.
Mleka nie tykał ,chyba ,że od czasu do czasu tłustą śmietankę.

Ale za to chodził przy nodze prawie jak pies,

Żył krótko ale dobrze.

pixi
02-04-2011, 19:37
A moj kocur lubi mleko, popija sobie nawet nie ochrzczone woda i nie ma zadnych problemow zoladkowych ale nie daje czesto. Poza tym jest wszystkozerny, prawie. Poprzedni kot lubil duzo mniej i pol na pol z woda.

Marko
02-04-2011, 20:40
Jak miałem kotkę,prawie wszystko jadła,mleko piła,bitą śmietaną w sprayu z największego snu ją obudził-a darła się by jak najszybciej dostać
No i niestety kilka razy w batmana się bawiła-za kolejnym razem nie przeżyła upadku z wysokości.Po drodze o coś zawadziła

Mirek_Z57
02-04-2011, 21:01
Kot na terenie Polski został udomowiony ok 1000 lat temu. Należy pamiętać, że kot jest drapieżnikiem (niezależnie do tego jak rozkosznie wygląda na kanapie). Koty polują pojedynczo, stąd specyficzne cechy społeczne (brak wyraźnej organizacji i hierarchii). Kot nie potrzebuje stada aby przetrwać fizycznie (moja kotka przeżyła kiedyś 2 miesiące sama - źle to znosiła ale przetrwała), potrzebuje natomiast towarzystwa. Koty nie są samotnikami, jednego kota nie należy zostawiać na więcej niż 8 godzin, ale już dwóm kotom to zupełnie nie przeszkadza (to akurat sprawdziłem).

pixi
02-04-2011, 21:37
Kot ... został udomowiony ok 1000 lat temu. Koty nie są samotnikami, jednego kota nie należy zostawiać na więcej niż 8 godzin, ale już dwóm kotom to zupełnie nie przeszkadza (to akurat sprawdziłem).
Wydaje mi sie ze to nie kot zostal udomowiony a tylko oswoil czlowieka aby go przyjal za towarzysza.
Kot ma olbrzymia cierpliwosc, moze sam, przynajmniej moje kolejne kocury, czekac na domownika i 5 dni. Potem kilka pieszczot wynagradza okres samotnosci.

jacky
02-04-2011, 21:39
A moj kocur lubi mleko, popija sobie nawet nie ochrzczone woda i nie ma zadnych problemow zoladkowych ...



Przyszedł kocur rozlał mleczko,
a Pixi nie Gapa zjadła ciasteczko.
Teraz wspomnień ma bez liku,
smak ciasteczka,kocura głaskanie,
oraz pod włos branie...

pixi
03-04-2011, 14:41
Aktualnie, 2 - 3 kwiecien, odbywa sie Miedzynarodowa Wystawa Kotow w Rzymie. Sa 4 kategorie: “Peli lunghi”, “Peli corti”, “Peli semilunghi” e “Siamesi – Orientali” = dlugosiersciowe, krotkosiersciowe, sredniodlugosiersciowe, siamskie i orientalne.

A i tak moj jest najladniejszy.

Mirek_Z57
03-04-2011, 19:00
Wydaje mi sie ze to nie kot zostal udomowiony a tylko oswoil czlowieka aby go przyjal za towarzysza.
Kot ma olbrzymia cierpliwosc, moze sam, przynajmniej moje kolejne kocury, czekac na domownika i 5 dni. Potem kilka pieszczot wynagradza okres samotnosci.

Tu absolutna zgoda. Zawsze z dużym wahaniem piszę mój/moje koty bo mam poważne wątpliwości kto jest czyj.

Mirek_Z57
03-04-2011, 19:21
Aktualnie, 2 - 3 kwiecien, odbywa sie Miedzynarodowa Wystawa Kotow w Rzymie. Sa 4 kategorie: “Peli lunghi”, “Peli corti”, “Peli semilunghi” e “Siamesi – Orientali” = dlugosiersciowe, krotkosiersciowe, sredniodlugosiersciowe, siamskie i orientalne.

A i tak moj jest najladniejszy.


No nie, najładniejsze są "moje"(jak już ustaliliśmy ten termin jest mocno wątpliwy - tzn moje nie najładniejsze).
Obawiam się wprawdzie, że nie kwalifikują się do żadnej z powyższych kategorii, ja bym je nazwał raczej "zbyt dużo sierściowe" szczególnie o tej porze roku.

pixi
03-04-2011, 19:34
To pokaz nam twoje kotki tutaj : http://voyageforum.pl/threads/1187-Nasi-ulubieńcy
Moj tam juz jest.

zdzicho alboom II
17-02-2012, 07:09
A dzisiaj znowu Święto Kota.
Znajomym futrzakom dużo mleczka, mięska i przytulania.

Natasza
17-02-2012, 08:01
Z tej okazji moja córka i jej 3 koleżanki zrobiły gazetkę ścienną w klasie, ale połączyły
z przyszlym świętem psa:smile:

jacky
17-02-2012, 20:15
a mnie się przypomniała kocia sesja maryli w Hurghadzie...

http://i41.tinypic.com/dbjvix.jpg

przed laty mieliśmy chyba z 3 koty pod rząd, stanowiły nie zabawkę dla dzieci, były domownikami, dwa pierwsze znakomicie wypełniały rolę łowców myszy...

Natasza
17-02-2012, 20:24
"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."

Ernest Hemingway

pixi
17-02-2012, 22:34
Obejrzał "Wiadomości" kot i ziewnął: Bez żenad
mógłbym sobą ozdobić - rząd, samorząd, sejm, senat.
Polityk byłby ze mnie z pazurem i na schwał.
A program ? Kot was drapał ! Ja bym najlepszy... miau !

R.M.Groński

jacky
17-02-2012, 23:01
szukałem skąd i kiedy wzięło się powiedzenie "kocia muzyka"...
bo wiemy co oznacza...
ale skąd i kiedy ?

jacky
18-02-2012, 00:35
http://i39.tinypic.com/ege3uo.gif

ićta a kochakta swoje futrzaki...

pixi
17-02-2016, 09:18
Dzisiaj jest Dzień Kota, MOJEGO KOTA RINGO

http://pixiland.info/divers/Ringo10.jpg

zdzicho alboom II
17-02-2016, 19:01
Wszystkiego najlepszego dla Ringo, niech żyje długo i szczęśliwie.