PDA

Zobacz pełną wersję : chorwacja - paszport



rkb
30-03-2011, 15:40
Heja
czy do wjazdu do chorwacji potrzebny jest paszport ?
pozdr
Robert

Marko
30-03-2011, 16:20
Potrzebny jest
Chorwacja nie jest w Unii,a gdybyś chciał pojechać do Dubrownika też przekraczasz granicę

rkb
31-03-2011, 09:01
dzieki za info :)
pozdr
Robert

Natasza
06-04-2011, 16:35
Do Chorwacji można jechać na dowód osobisty.

Przekraczanie granicy chorwackiej odbywa się na podstawie paszportu lub dowodu osobistego, jednak brak paszportu może spowodować trudności w skorzystaniu z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, z niektórych usług banków lub poczty.

Anouk
12-06-2012, 09:20
Jak jechałam do Chorwacji w 2010 roku wystarczył dowód osobisty, chociaż paszport na wszelki wypadek miałam zapakowany. Od tego czasu podejrzewam, że nic się nie zmieniło. Nie miałam potrzeby korzystać z usług bankowych lub medycznych, więc niestety nie wiem jak teraz jest z tymi problemami, które Natasza opisała.

ZaaaaK
03-11-2012, 14:01
(...) Nie miałam potrzeby korzystać z usług bankowych lub medycznych, więc niestety nie wiem jak teraz jest z tymi problemami, które Natasza opisała.
Skorzystanie z jednorazowej porady wraz z wypisaniem recepty na krople(problem z okiem) to koszt ok 150pln, płaci się i dostaje rachunek który potem przedstawia się ubezpieczycielowi - należy ubezpieczyć się dodatkowo jako że coratia nie jest w UE...