PDA

Zobacz pełną wersję : Kobieta na krańcu Namibii



Natasza
09-04-2011, 15:48
Po tym jak obejrzałam program Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata": "Namibia" ( http://vod.onet.pl/kobieta-na-krancu-swiata,kobieta-na... ) mam pewny niedosyt wiedzy.
Otóż zostały tam przedstawione kobiety z plemienia Himba, które aby zrobić zakupy w supermarkecie muszą do niego iść dwa dni pieszo.
Zastanawia mnie jednak fakt skąd te kobiety biorą pieniądze na zakupy i jak w ogóle orientują się w tym supermarkecie? W tym samym odcinku, trochę później widać, że przedstawiciele plemienia Himba nie wiedzą nawet ile mają lat, to jak radzą sobie z pieniędzmi i supermarketem? Niestety, Martyna Wojciechowska nie wyjaśniła tego w swoim programie. Co o tym sądzicie?

Wild Dog
03-11-2013, 22:08
Też nie rozumiem wiele spraw dotyczących ludzi Himba. Całe informacje, które podają informatory turystyczne okazały się bzdurą.
Ostatnio znalazłem stronę, gdzie podano że kobiety Himba pozbawione są łechtaczek. Z drugiej jednak strony, mają po kilku kochanków.
Jak to można rozumieć? Zobaczcie sami: Himba - życie seksualne (http://www.dorpa.pl/himba.html)

pixi
03-11-2013, 22:40
Otóż zostały tam przedstawione kobiety z plemienia Himba, które aby zrobić zakupy w supermarkecie muszą do niego iść dwa dni pieszo.
Zastanawia mnie jednak fakt skąd te kobiety biorą pieniądze na zakupy i jak w ogóle orientują się w tym supermarkecie?

Niektore wioski Himba sa dalej, niektore blizej od supermarketu w np Opuwo, a niektorzy zyja tuz pod miastem.

Himbowie pieniadze maja np zarabiajac jako przewodnicy dla turystow, organizujac pokazy "dzikiego" zycia Himba w wioskach jako spektakl dla grup turystow przywozonych autokarami przez rozne Tour Operateur, wytwarzajac przedmioty sprzedawane turystom jak bransoletki, naszyjniki itp. Jednak cierpia na nieregularny doplyw gotowki.

Sa tez rozne organizacje i stowarzyszenia starajace sie im pomoc na tyle aby nie utracili tego co najcenniejsze dla przyciagniecia turystow, czyli stylu zycia i ubioru.