PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie ceny w Danii?



Natasza
22-05-2011, 15:24
<TABLE id=tc1 cellSpacing=0 width=452><TBODY><TR><TD class=tpia1 width=340>Chleb Fuldkorns Rugbr&oslash;d, 500 g</TD><TD class=tpia2 width=57>04,90</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Ziemniaki, 2 kg</TD><TD class=tpib2>12,95</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Pomarańcze, 3 kg</TD><TD class=tpia2>20,95</TD></TR><TR><TD class=tpib1>2 paczki krojonej wędliny</TD><TD class=tpib2>27,00</TD></TR><TR><TD class=tpia1>4 kubeczki jogurtu</TD><TD class=tpia2>12,00</TD></TR><TR><TD class=tpib1>2 sztuki sera pleśniowego Costello</TD><TD class=tpib2>27,00</TD></TR><TR><TD class=tpia1>2 sztuki sera Brie</TD><TD class=tpia2>26,00</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Musli, 1 kg</TD><TD class=tpib2>16,95</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Płatki kukurydziane, 1 kg</TD><TD class=tpia2>11,95</TD></TR><TR><TD class=tpib1>3 paczki makaronu</TD><TD class=tpib2>22,00</TD></TR><TR><TD class=tpia1>3 butelki coli American</TD><TD class=tpia2>22,00</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Ketchup</TD><TD class=tpib2>13,95</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Herbata mrożona (Ice Tea), 0.5 l</TD><TD class=tpia2>10,95</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Kostka sera żółtego, 600 g</TD><TD class=tpib2>46,00</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Gotowe dania w puszce, 6 dań do wyboru</TD><TD class=tpia2>20,95</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Chleb Schulstad, paczka 400 g</TD><TD class=tpib2>09,95</TD></TR><TR><TD class=tpia1>10 paczek Haribo</TD><TD class=tpia2>52,00</TD></TR><TR><TD class=tpib1>6 małych puszek piwa, Heineken, Royal</TD><TD class=tpib2>31,95</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Pizza mrożona, 340 g</TD><TD class=tpia2>12,00</TD></TR></TBODY></TABLE>

Natasza
22-05-2011, 15:25
<TABLE id=tc2 cellSpacing=0 width=452><TBODY><TR><TD class=tpia1 width=340>Sałatka rybna, 175 g</TD><TD class=tpia2 width=57>10,95</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Twarożek, 200 g</TD><TD class=tpib2>10,95</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Jogurt owocowy, 1000 g</TD><TD class=tpia2>09.95</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Wędlina krojona, 80 g</TD><TD class=tpib2>11,00</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Musli czekoladowe, 700 g</TD><TD class=tpia2>21,00</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Coca-Cola, mała puszka</TD><TD class=tpib2>06,75</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Kiełbaski, 8 szt., 1 kg</TD><TD class=tpia2>27,00</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Makaron, 1 kg</TD><TD class=tpib2>07,00</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Mars, Bounty, Snickers, Twix (pakowane po 5 szt.)</TD><TD class=tpia2>22,00</TD></TR><TR><TD class=tpib1>3 paczki makaronu</TD><TD class=tpib2>22,00</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Mleko, 1 litr</TD><TD class=tpia2>09,00</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Jaja, 10 szt.</TD><TD class=tpib2>19,00</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Herbata ekspresowa, 20 torebek</TD><TD class=tpia2>17,00</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Kawa rozpuszczalna, 200 g</TD><TD class=tpib2>42,00 - 75,00</TD></TR><TR><TD class=tpia1>Woda mineralna, niegazowana, 1 l</TD><TD class=tpia2>6,00</TD></TR><TR><TD class=tpib1>Woda mineralna, gazowana, 1 l</TD><TD class=tpib2>04,50 - 07,00</TD></TR></TBODY></TABLE>


źródło:http://www.dania.modos.pl/

Natasza
22-05-2011, 15:30
Ceny pochodzą z maja 2011, z Arhus
hamburger w McDonaldzie kosztuje 15 koron
kawa lub inny gorący napój z automatu ok. 5 koron

100 g szynki 10-17 DKK
kurczak - 20-28 DKK
1 kg piersi z kurczaka - 40-90 DKK
1 kg dorsza - 70-80 DKK
1kg świeżej ryby wędzonej kosztuje od 80 do 100 DKK
cena krewetek grenlandzkich 150 g wynosi od 15 do 25 DKK

Natasza
22-05-2011, 15:30
pocztówka - 6-7 kr
znaczek - 5 kr

Marlboro 33kr
LA 23,50 kr
LD 23,50 kr
skjold ok. 30kr

Natasza
22-05-2011, 15:31
chleb (1 kg) - 10-20 kr
chleb toastowy 5-6 kr
masło (250g) - 9-10 kr
ziemniaki (1 kg) - od 2 kr
mielone wolowe (1 kg) - 30-40 kr
schab (1 kg) - 50 kr
szynka (1 kg) - od 62,5 kr
filet z kurczaka (250g) - 20 kr
ser żółty - od 45 kr
dżem (1 kg) - 15-25 kr
mleko (1 l) - od 4,5 kr
jajka (12 szt.) - 20-25 kr
plasterki bekonu (80g) - 10 kr
salami (80g) - 6,95 kr
jabłka (1 kg) - 8 kr
cebula (1 kg) - 8 kr
ogórek (1 szt.) - 5 kr
czekolada - 8-15 kr
piwo (6 x 0,33 l) - 25 kr
kawa (500g) - 25 kr
coca cola (3 x 2 l) - 17,95 kr

Natasza
22-05-2011, 15:35
Wynajem domów wakacyjnych
Nowocześnie umeblowane domy z toaletami i prysznicem, ciepłą i zimną wodą, lodówką oraz miejscami do spania dla 4 do 6 osób (2 do 3 pokojów).
Ceny (w zależności od położenia domku) od 3.300 DKK za tydzień w sezonie turystycznym.

Domy z dodatkowymi udogodnieniami w atrakcyjnych rejonach. Pralka, kominek, sypialnie z dwoma łóżkami każda, prysznic, toaleta, często sauna itd.
Cena (w zależności od położenia) od 4.500 DKK za tydzień w sezonie.

Natasza
22-05-2011, 15:36
Badania wykazały, że wskaźnik cen w Danii wynosi 142%, przy unijnej średniej 100%, w stosunku do Polski ceny są ok. 2,5 razy wyższe.

Natasza
22-05-2011, 15:39
SKLEPY

W Danii w większości występują sklepy dyskontowe. Przedział cenowy jest różny, odpowiedni do jakości. Droższe sklepy, które oferują wysokiej jakości towary to F&#248;tex, Bilka, SuperBrugsen, Kvikly. Dość często sklepy te, jak również inne, oferują tilbudczyli ofertę promocyjną. W cotygodniowych ulotkach, które trafiają do naszych skrzynek, możemy się dowiedzieć gdzie co kupić nawet o połowę taniej.
Sklepami tanimi, gdzie ceny nie są wygórowane są: Lidl, Aldi, Netto, Fakta, Rema1000. Produkty są w każdym z tych sklepów podobne. Przykładowe ceny: chleb 9 DKK, mleko 4,5 DKK, jajka 15 szt. 15 DKK, mięso mielone wiepszowe 40 DKK, piwo 0,33 5 DKK, wędlina za kg 30 - 100 DKK, kurczak mrożony za kg 18 DKK.

Natasza
12-06-2011, 11:52
Bilet 10 przejazdowy, miejski- 120 dk
Bilet miejski, pojedyńczy-160 dk
Bilet kolejowy Aarhus-Aalborg- 198 dk+ 30dk rezerwacja miejsca
Bilet kolejowy Frederikshavn-Skagen-54 dk
Bilet autobusowy Vejle-Legoland-61 dk
Bilet kolejowy Aarhus-Vejle od 50 dk/przedsprzedaż/
Bilet kolejowy po zachodniej Jutlandii /oferta limitowana na określone dni/-95 dk/osoba

Natasza
12-06-2011, 11:54
Wynajem studia/małego apartamentu-od 500dk/dzień

Natasza
12-06-2011, 11:57
Napoje

kawa mała- 15dk
kawa duża-15-20 dk
woda mineralna 2l-od 5,75 dk+ 3dk za butelkę zwrotną
piwo-od 2,75 dk + opłata za butelkę zwrotną 1 dk
mleko w kubeczku- 6 dk
jogurt- od 3,95 dk

Natasza
12-06-2011, 12:05
Jedzenie
hot dog od 15-30 dk
kebab-od 35 dk

frytki małe- 16 dk, frytki duże-20 dk
bułka z czekoladą-16 dk
6 małych bułek-14,50 dk
chleb-od 12 dk
2 x Twin Pix /razem taniej/-18 dk
małe ciasto /supermarket/- 10 dk
wafelek-7,70 dk
popcorn-2,95 dk
snacki-7,95 dk
ser pleśniowy-11,95 dk
spagetti do odgrzania/supermarket/-9,95 dk
pierożki ravioli/duży pojemnik/- 9,95 dk

Supermarkety położone w bogatszych dzielnicach są droższe niż te w biedniejszych. W dużych supermarketach można znaleźć produkty w bardzo przystępnych cenach.

zdzicho alboom II
18-07-2011, 17:33
http://img803.imageshack.us/img803/7628/p71309651.jpg
Pierwszy wiersz to są strefy.
Drugi - cena biletu jednorazowego.
Trzeci - cena biletu 10-przejazdowego.
Czwarty- cena biletu 10-przejazdowego dla dzieci 0-15 lat.
Piąty- cena biletu 30-dniowego