PDA

Zobacz pełną wersję : Najniższa temperatura w RPA



Wild Dog
27-05-2011, 03:47
Jak myślicie, jaką rekordową, najniższą temperaturę zanotowano w RPA?
Może ktoś nawet wie gdzie?
W jakim rejonie RPA?
Strzelajcie.

pixi
27-05-2011, 09:19
RPA ma prawdziwa sniezna zime. W Eastern Cape spadlo tyle sniegu ze Barkly Pass zamknieta a dzieciaki lepia balwany ze sniegu. Kwa Zulu Natal tez pod sniegiem, pewnie Lesotho podobnie. Chociaz chyba juz topnieje po nocy.
Najzimniejszym miastem RPA jest Sutherland, ile ponizej zera tam bylo w nocy z czwartku na piatek (26/27 maja 2011)?
W Springkok, mysle ze na campingu bylo nie wiecej niz : -10°C w nocy.
Wild Dogu, napisz nam o tym dokladniej bo snieg to rzadkosc w Afryce, z wyjatkiem wysokich gor.

Wild Dog
27-05-2011, 14:34
No właśnie, większość turystów myśli że jeśli Afryka, musi być gorąco. Tym czasem może być bardzo zimno.
Sutherland należy do najzimniejszych miejsc w RPA.
Snieg jest rzadkością, ale nie dlatego że nie ma niskich temperatur, tylko dlatego że zima to pora sucha.
W czasie pory suchej nie ma opadów, dlatego śnieg spotyka się rzadko. Klimat RPA (http://www.africangamesafari.com/klimat_rpa.html)charakteryzuje się wielkimi amplitudami temperatur.
Teraz odnośnie najniższych temperatur.
Najniższą temperaturę w RPA odnotowano w Buffelsfontein obok miasta Molteno. Temperatura ta to -18.6ºC odnotowana w dniu 28 czerwca 1996 roku.

pixi
27-05-2011, 14:35
A jakie temperatury byly wczoraj w nocy ?

Wild Dog
27-05-2011, 14:55
Wczoraj było poniżej zera. Dokładnie nie wiem ile, ale szyby w samochodach zamarzły.
Rano musiałem szybę polewać wodą.
Wczoraj było bardzo zimno. Wiał zimny wiatr.
Na szczęście dzisiaj wyszło słońce i jest ok. 20 stopni.
Mam nadzieję że noc będzie cieplejsza.

pixi
27-05-2011, 15:01
A czy snieg juz stopnial czy jeszcze lezy ? Zabawnie musza wygladac te wasze balwany sniegowe, takie biale....

Wild Dog
27-05-2011, 15:35
Sniegu nie było.
Moja córka ma 14 lat i urodziła się w Afryce.
Nie widziała jeszcze w życiu śniegu.

pixi
27-05-2011, 16:09
U ciebie nie bylo, jeszcze, zima trwa, moze twoja corka zobaczy....

Wild Dog
27-05-2011, 16:44
Może tak, ale jedzie w czerwcu na wakacje do UK, dlatego może nie zobaczy.

pixi
27-05-2011, 16:45
No to bedziesz ja musial wyslac na europejska zime do Zakopanego.

Wild Dog
27-05-2011, 17:37
Słyszałem że Zakopane jest bardzo drogie.
Niech sobie więc sami tam zwiedzają.

pixi
29-05-2011, 16:35
Snieg i niskie temperatury w RPA zdarzylo mi sie przezyc rowniez w koncu sierpnia, dokladnie 29.08.2001.
Jechalismy od polnocy do Ceres po ogladaniu kwitnacej pustyni. Wieczorem zrobilo sie bardzo zimno, zaczal padac deszcz, zanocowalismy w malym guest house. Rozgrzewalismy sie amarula.
Rano jechalismy przez zasniezone gory, scislej - posypane sniegiem do Wellington. Przypominaly nam sie szwajcarskie krajobrazy. W pewnym momencie pokazala sie pelna tecza na tle zamglonych, osniezonych gor.

Wild Dog
17-08-2011, 19:21
Tegoroczna zima w RPA jest wyjątkowo ciężka.
W wielu miejscach RPA upadł śnieg. Autostrada N3 była zamknięta dwa razy w ciągu 2 tygodni.
Były opady śniegu w Johannesburgu i w Mpumalandze.
Zobaczcie zdjęcia z Dullstrom w Prowincji Mpumalanga.

http://3.bp.blogspot.com/-j6Vfr_Qepfo/TkwE2rW-l1I/AAAAAAAAARg/CY-4vv9cvk0/s1600/dullstroom_rpa_wycieczki.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-a8jg06epQyQ/TkwEyBm26CI/AAAAAAAAARY/PFbyl8CenOY/s1600/dullstroom_rpa_wycieczka.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-WaSEvw8Z130/TkwErhVNbiI/AAAAAAAAARQ/zJ_QcDnedso/s1600/dullstroom_rpa_mpumalanga.jpg

Wild Dog
07-12-2011, 17:21
U nas dosyć dziwny klimat jak na tą porę roku.
Prognoza pogody pokazuje już od 2 tygodni 60 albo 80% deszczu.
Cała Południowa Afryka jest na niebiesko, a deszcz nie pada.
Teraz nie wiem o co tu chodzi. Czy już meteorolodzy to murzyni i zaczęli przepowiadać pogodę z pomocą sangomy?
Zapowiada się suchy rok, ale jest jeden plus, nie ma komarów.
Mamy drzwi otwarte i ani jednego komara. Tego jeszcze nie widziałem w życiu.

jacky
07-12-2011, 18:08
U nas dosyć dziwny klimat jak na tą porę roku.
Teraz nie wiem o co tu chodzi.
Zapowiada się suchy rok, ale jest jeden plus, nie ma komarów.
Mamy drzwi otwarte i ani jednego komara. Tego jeszcze nie widziałem w życiu.
u nas tyż...
to znaczy tak pod grodem Kraka - od północno - zachodniej strony...
tydzień grudnia za nami a tu ani płatka... eee... pyłka śniegu...
drzwi zamknięte...
a latem tyż mało co moskity dokuczały, no - może troszku w sierpniu...
a ponieważ w przyrodzie w dłuższym okresie czasu jest - musi być - równowaga wodna - więc kiedyś owe rezerwuary będą musiały się ujawnić...
---
czy czeka nas kolejny POTOP ?

Wild Dog
07-12-2011, 18:25
No tak, susza to normalne zjawisko w naturze, co kilka lat się powtarza.
Zastanawiam się tylko nad tym ociepleniem klimatu. Mnie wydaje się że jest chłodniej, nie cieplej.
Właśnie teraz w Durbanie odbył się Global Business Day, poświęcony ochronie środowiska i ociepleniu.
Były też demonstracje działaczy z całego świata, 6 osób aresztowano za naklejanie plakatów na hotelach w Durbanie.

jacky
07-12-2011, 18:43
Mnie wydaje się że jest chłodniej, nie cieplej.

Były też demonstracje działaczy z całego świata, 6 osób aresztowano za naklejanie plakatów na hotelach w Durbanie.

mnie też jest chłodniej - ale ja się już mocno postarzałem, ciepła pierzyn jest już dla mnie za mało...

a co do plakatów - to tam u "Was" - prawie na antypodach - grafitti - nie znają ?

Wild Dog
08-12-2011, 02:48
Przyjechali z zagranicy. To rodzaj kulturalnych demonstratorów.
Jednego z Australii (z polskim nazwiskiem) nie wpuścili nawet do RPA bo dowiedzieli się że rozrabiał w innch krajach.

pixi
08-12-2011, 10:04
Nie narzekaj na zimno Wild Dogu i tak macie juz po 25 °C dziennie (przynajmniej w okolicy Capetown) a w Europie zima i juz sniezyc zaczyna.

Wild Dog
09-12-2011, 05:05
Nie narzekam na zimno, tylko piszę wam jak jest.
Tak naprawdę jest to idealny klimat do życia, tylko mnie to dziwi, dlaczego takie anomalie.

Wild Dog
10-12-2011, 08:00
Właśnie rozmawiałem ze znajomą z Australii.
Dzwoniłem żeby złożyć jej życzenia urodzinowe. Powiedziała mi że w dniu urodzin, czyli w dniu 8 grudnia zanotowano najniższą temperaturę w tym roku.
Trochę mnie to dziwi bo mają teraz lato.