PDA

Zobacz pełną wersję : dojazd



Eldereth
03-07-2011, 23:46
Witam wszystkich! to moj pierwszy post na tym forum (oby nie ostatni :P) i chciałabym podyskutowac na temat dojazdu do Czarnogóry.

Interesuje mnie dojazd od strony Serbii. Najbardziej myślę rzucająca się w oczy opcją jest pociąg Wroclaw (jade z Wrocławia wlaśnie) - Katowice - Breclav - Budapest - Beograd. Z Belgradu jest następnie albo słynny pociąg Belgrad-Bar albo autobusy. Czas podrózy z wro do belgradu to okolo 17 godzin i nie ma praktycznie czekania na dworcach, co wydaje się byc idealne, ale cena takiej wyprawy mnie zniecheca (ok 420 zl tylko do Belgradu).
Czytałam, że mozna tez kombinowac z pociagami z Krakowa, przez przejście Muszyna-Plaveč, i dalej do budapesztu. ale cos nie moge znaleźć takich połączeń (wszystko idzie chyba przez przejście w Zebrzydowicach).
Inna opcją jest wyjazd z Polski autobusem (np. przez Adamis). I faktycznie cena powiedzmy z krakowa to bedzie podejrzewam kolo 200 zl (studencki), także jakby nie patrzec 2 razy taniej. Jednak nie powiem, aby podroz autobusem taki kawal drogi i zapewne z ciekawymi widokami byl szczytem marzen kazdego podroznika :) wiec stawialabym raczej na pociagi.
Czy ktos slyszal jeszcze o jakis opcjach?

Fila
04-07-2011, 08:38
Sam Pan jedzie czy jakieś dusze towarzyszyć będą?

(wbrew pozorom to ważne pytanie)

Fila
04-07-2011, 10:36
Zresztą nieważne :wink:

Co by nie było zbyt łatwo
(bo podróże mają dawać też przyjemność planowania)
proszę sprawdzić co to jest
CITY STAR
i czy nadal obowiązuje na trasie chociażby z Bohumina do Baru (bilet sugeruje od razu kupić w te i wewte).

Następnie Pan sprawdzi ile dni przed wyjazdem trzeba ten bilet kupić (z Wrocławia tragedii odległościowej do dowolnej czeskiej kasy kolejowej nie ma)... i na jakie zniżki można liczyć w zależności od ilości osób....

Potem Pan założy/sprawdzi, że jest jeszcze pociąg z Warszawy jadący przez Katowice przez Breclav do Budapesztu (tam są chyba też wagony gdzieś do Austrii) i kupi Pan bilet do Zebrzydowic...
a potem sprawdzimy jak tam u Pana z łamaniem prawa, bo granicę na gapę, na gapę...
Po parunastu minutach jest Pan w Bohuminie...
a tam...
jeśli umiał Pan wyciągnąć wnioski z mojego wpisu....
już legalnie ruszy Pan na bałkańskie południe.


:thumbupcool:

Fila
09-07-2011, 22:17
I ani dziękuję,
i ani "obiecuje relację" w stylu Marty-la...

ech... co za młodzież...

jacky
09-07-2011, 22:26
I ani dziękuję,
... co za młodzież...

a może to wujkowe dziadki albo leśne ludki ?

Fila
09-07-2011, 22:37
a może to wujkowe dziadki albo leśne ludki ?
Ten post

cena powiedzmy z krakowa to bedzie podejrzewam kolo 200 zl (studencki)
sugeruje niepracującą młodzież, którą jak możemy przyjąć, szczególnie w temacie uczepionych rodzicowych portfelów studentów, pewnie obowiązuje wybrane grupy "człowieków" do 24-25 roku życia...

Eldereth
14-08-2011, 12:21
A i zaskocze być może wyżej wypowiadających się :) Młodzież, zgadza się jak najbardziej, ale pracująca, nie "uczepiona rodzicowych portfelów". Fila, bardzo dziękuję za odpowiedz. wybacz, ze tak pozno ale zajeta byłam pracą właśnie i innymi wyjazdami..
Wracając do wątku dojazdu do Czarnogóry. Nie skorzystam jednak z takich opcji jak np InterRail, czy inne podobne. Pojedziemy tak jak myślałam na początku, czyli z Katowic do Budapesztu, pozniej do Belgradu. Jeśli kupi się bilet odpowiednio wcześniej cena znacznie maleje, bo za połączenie Katowice-Budapeszt płaci się 119 zl. Zatem cały koszt podróży z Wrocławia do docelowej miejscowości w Czarnogórze wyniesie prawdopodobnie nie więcej niż 270 zl w jedną stronę. :)
pozdrawiam

Natasza
14-08-2011, 17:33
Jechałam dokładnie tak samo, z tym że kupiłam w Polsce bilet dwustronny do i z Budapesztu.

Dojazd z Polski:
Katowice-Budapeszt-304zł/bilet w dwie strony/
Budapeszt-Novi Sad-5500HUN
Novi Sad-Belgrad-330 DIN
kuszetka Budapeszt-Belgrad-13,40 E/osoba
Belgrad-Bar-1286 DIN/II klasa/
Bar-Belgrad-17,68 E
Novi Sad-Budapeszt-2391 DIN
Belgrad-Novi Sad/taxi/-50 E/taryfa nocna/

http://voyageforum.pl/threads/363-Boka-Kotorska-i-Riwiera-Budwańska-w-jednym

Helena
13-05-2012, 09:52
Witam Wszystkich Podróżników!
Wybieram się do Czarnogóry samochodem.Mam zarezerwowany pokój na konkretny termin.Moje pytanie jest takie:Czy ktoś pokonał juz tą trase samochodem (wjazd od Chorwacji) i może mnie oświecić ile czasu realnie zajmuje taka podróż,z kierowcą na zmianę i małymi postojami po drodze?
pozdrawiam

Natasza
13-05-2012, 10:44
Przejazd wzdłuż wybrzeża chorwackiego jest dłuższy, ale lepszy niż przez Bośnię i Hercegowinę. Np. z Katowic do Budwy masz ok. 1650 km do pokonania, z czego prawie połowa to autostrady /i winietki/. W samej Chorwacji masz do pokonania ok. 700 km.
Do Dubrownika musisz zakładać jakieś 17-19 godzin /więcej jeśli jedziesz np. z Warszawy/. Z okolic Dubrownika do Ulcinj dojedziesz w ok. 6 godzin.

Przykładowe trasy:
Słowacja – Węgry – Chorwacja – Czarnogóra – krótsza od poprzedniej, za to dużo droższa. Na Węgrzech pobierane są opłaty za przejazd autostradami (1530 HUF). Szczegóły trasy: Cieszyn – Żylina (E75), Żylina – Buapeszt (E50/E77), Budapeszt – Siofok – Zagrzeb (E71/E65), Zagrzeb – Karlovac – Split – Dubrovnik – Budva – Petrovac (E65), Petrovac – Ulcinj (E851)

Słowacja – Czechy – Austria – Słowenia – Chorwacja – Czarnogóra – najpopularniejsza i najdłuższa, za to zapewniająca najlepsze widoki. Cała podróż przebiega głównie autostradami. W samej Czarnogórze, do Ulcinj jedzie się Magistralą Adriatycką, w sezonie bardzo zatłoczoną. Szczegóły trasy: Cieszyn – Bratysława (droga E75), Bratysława – Wiedeń (E58), Wiedeń – Maribor – Zagrzeb (E59), Zagrzeb – Karlovac – Split – Dubrovnik – Budva – Petrovac (E65), Petrovac – Ulcinj (E851)

no-el
16-06-2012, 16:19
Do Czarnogory tanio mozna dostac sie z Budapesztu na Montenegro Specjal za 66 €uro / tam i powrot / + kuszetki od 9.40 €. sypialny 15.40 €. Do Belgradu z Budapesztu mozna dojechac na B- Specjal za 15 € lub tam i powrot za 26 €.