PDA

Zobacz pełną wersję : Co najczęściej gubimy w podróży?



tomek1986x
28-07-2011, 19:37
Wpisujemy, co zdarzyło nam się zgubić w czasie naszych wyjazdów - krajowych i zagranicznych - oraz jakie były tego ewentualne konsekwencje.

Natasza
28-07-2011, 19:54
Zgubiłam okulary na Cyprze. Poszłam do toalety, zostawiłam na czymś, a jak wróciłam już ich nie było.:biggrin:

pixi
28-07-2011, 22:32
Znam takich co gubia czapke od slonca... (to nie ja).

Marko
17-08-2011, 16:28
Nie zgubiłem,ale pamiątek nie zabrałem-a szkoda

scherii
18-08-2011, 12:26
A ja o malo nie zgubilam torby podrecznej na lotnisku w niemczech nowa torba wygladajaca na wytrzymala a kiedy bieglam na nastepny samolot (zreszta nie zdarzylam) to po kolei oderwalo sie jeden uchwyt razem z polowa materialu z boku pozniej drugi uchwyt tez z materialem i na koncu pasek na ramie tez sie rozwalil. w efekcie chodzilam pozniej jak obdartus a pierwszy raz wzielam ta torbe bo byla specjalnie kupiona na ta podroz moj maz nie potrafil zrozumiec jak ja to zrobilam a to nie byla moja wiza nie liczac tego ze kupilam bubel

scherii
18-08-2011, 12:31
Acha i nie tyle zgubilam co zapomnialam i zostawilam moj najlepszy(i najdrozszy) plaszcz u tesciow w Maroku i chyba moge o nim zapomniec bo oni mi tego nie wysla bo jak prosilam o ksiazke ktora maz mi kupil i tam zostawil i powiedzieli ze nie moga tego wyslac poczta:unsure: ( troche w to nie wierze ale nic) to z plaszcz tym bardziej

kubua_wod
04-02-2012, 20:09
Ja jestem mistrzem w gubieniu różnych rzeczy i w odnajdywaniu ich. Na plaży zgubiłam kiedyś aparat do zębów. Miałam taki wyciągany, położyłam go na ręczniku jak jadłam loda i potem mi spadł. Szukałam długo, ale się znalazł. Na wycieczce w Kazimierzu zgubiłam teczkę z ważnymi rzeczami, miedzy innymi z formularzem PIT 2011 Program (http://www.podatnik.org) wycieczki zawierał na szczęście trochę wolnego czasu, więc udało mi się odnaleźć zgubę. Kiedyś też zgubiłam rękawiczki, ale akurat ich nie znalazłam.

jacky
04-02-2012, 20:17
zasadniczo jestem na tyle zorganizowany, że nie gubię...
ale raz - jak do tej pory - jedyny - mi się zdarzyło..
w Romkowie...
wypadła mi z kamizelki wojażera portmonetka z walutą ówczesną słowacką - straciłem wówczas równowartość ca 100 PLN...
a od tej pory dobrze zamykam zamki błyskawiczne kamizelki...
bo zdarzenie miało miejsce przy sklepiku z żywnością...
mam nadzieję, że głodujący skorzystali....

rowerek
24-02-2012, 08:06
ja najczęściej gubie moje gadżety (http://smieszne-gadzety.pl/) czyli telefony, laptopy, ładowarki jakoś nie umiem tego wszystkiego upilnować

pixi
24-02-2012, 08:12
Telefon i laptop nazywasz gadzetem ? Dosc grubymi nicmi szyta ta twoja reklama. Wstydu nie masz ? A i tak pojdzie do smieci.

Gaj
25-02-2012, 20:31
Aparat w zeszłym roku zdarzyło mi się zgubić. A szkoda...

jacky
25-02-2012, 21:12
Aparat w zeszłym roku zdarzyło mi się zgubić. A szkoda...

aparat jaki lub do czego ?

Natasza
13-10-2012, 16:36
Goście wyjechali z hotelu, ale nie wszystko ze sobą zabrali. Zostawili w pokoju torbę żywych ślimaków. Zapewne myślisz: niemożliwe, a jednak... Brytyjski dziennik "Daily Telegraph" sporządził listę najdziwniejszych rzeczy, jakie zostawili goście hotelowi. Ankietę sporządzono na podstawie danych zebranych wśród 500 hotelarzy na całym świecie. Zaczynamy. Jesteś gotowy?

Torbę pełną żywych winniczków zostawiono w jednym z hoteli w Budapeszcie. Niestety nie wiadomo czy mężczyzna, który jej zapomniał był Francuzem lubującym się w grillowanych ślimakach czy szalonym zoologiem. Z kolei w Waszyngtonie, pokojówka znalazła węża. Miła sycząca niespodzianka, nieprawdaż?

W Mediolanie gość zostawił w pokoju hotelowym swojego psa, a sam beztrosko opuścił Włochy. Niektórzy zapominają również o ludziach. Na Majorce przyjaciel zostawił drugiego i wrócił do domu. Panowie byli po długiej imprezie. Towarzyszył im kac. Jednak nie tylko pijani turyści mają problemy z pamięcią. Trzeźwy Czech, w jednym z hoteli w Pradze, zostawił... swoją żonę. W Dublinie natomiast zapomniano o matce.

W jednym z moteli w USA znaleziono urnę, jak się później okazało z prochami teściowej. Hotelarze, którzy wzięli udział w ankiecie "Daily Telegraph", wspominają również o prawie dwumetrowym modelu śmigłowca.

Goście zapominają też o broni. W Istambule pokojówka znalazła prawdziwy japoński miecz. Ostatni Samuraj czy Kill Bill?

W Nowym Jorku w jednym z hoteli odkryto policyjną broń i odznakę. W innym znaleziono garść amunicji z policyjnej broni. Jednak w Nowym Jorku nie tylko policjanci zapominają. W tym mieście panna młoda zostawiła swoją suknię. Jej losy są nieznane. Nie wiemy czy podróżuje z panem młodym czy bez...

Włoscy policjanci też są roztrzepani. W Mediolanie jeden z nich zostawił swój pistolet... pod łóżkiem.

Z kolei w Waszyngtonie personel hotelu odkrył w jednym z pokoi 10 tysięcy dolarów zostawionych w walizce. To chyba najciekawsze odkrycie... dla znalazcy.

pixi
13-10-2012, 21:46
Goście wyjechali z hotelu, ale nie wszystko ze sobą zabrali. Zostawili w pokoju torbę żywych ślimaków. Torbę pełną żywych winniczków zostawiono w jednym z hoteli w Budapeszcie. Niestety nie wiadomo czy mężczyzna, który jej zapomniał był Francuzem lubującym się w grillowanych ślimakach czy szalonym zoologiem.

Podejrzewam ze facet byl zoologiem. Francuzi zbieraja winniczki (nawet w obcych krajach) ale jedza je spreparowane (po ugotowaniu), przyprawione maslem z natka pietruszki i czosnkiem i na goraco a nie z grilla.

Osobiscie zdarzylo mi sie zapomniec w hotelowej lodowce w Leskovacu w Serbii... pudelko z maslem. Mniejsza o maslo ale pudelko...

zyta
06-04-2013, 22:23
Klucze od pokoju..

michu
09-04-2013, 16:22
Parasol! niestety...

tammam
22-04-2013, 11:53
Ostatnio to głowę. No zakochałam się :P

jacky
22-04-2013, 12:54
Ostatnio to głowę. No zakochałam się :P




w ślad za chodzą portfele a konkretnie ich zawartość...

i żadna wędzarnia ich nie uchroni... :scared:

zdzicho alboom II
24-04-2013, 11:35
Ku przestrodze]

Zbliża się długi weekend.
Nie dajcie się okraść w pociągu.
1. Starajcie się nie kupować nic na dworcu, bo pokazujecie złodziejowi gdzie trzymacie pieniądze i ile.
2. Starajcie się trzymać pieniądze i dokumenty przy sobie ale w różnych miejscach.
3. Przy zajmowaniu miejsca w pociągu bez miejscówek rozglądajcie się, bo może już jesteście namierzeni.
4. Nie podróżujcie w przedziale samotnie, a nocą starajcie się nie zasnąć.
5. Przy wychodzeniu pamiętajcie o wszystkich bagażach.

marika
15-07-2013, 10:42
Słuchajcie, ja zawsze gubię parasole! Nie wiem jak można być taką sierotą :), ale każdy który miałam w życiu to zgubiłam! Starałam się już stosować różne metody - parasolki chowane do torebki, zaczepiane sznureczkiem do kółka w pasku torebki itp., ale wszystko na nic - tak więc gdy wybieram się na dłuższe wakacje, to przeważnie zabieram ze sobą jakąś pelerynkę :)

tammam
18-07-2013, 22:42
Wczoraj dla odmiany parasol. Bo przecież dlaczego mam nie gubić statystycznie jednego w miesiącu...

chmurka
20-11-2013, 11:51
okulary :(

ladyred
04-12-2013, 11:45
Mój TŻ jechał pociągiem i zostawił w tym pociągu 1 kg wędzonego łososia 50 zł poszło w .... a ja musiałam obejść się smakiem a taką miałam ochotę... a podróżni z pociągu co się nawąchali to sie nawąchali. KOleżanka zostawiła laptopa.. ale to już droga zguba

xpustynia
03-01-2014, 15:39
okulary przeciwsłoneczne, pieniądze to już nie raz.

fikusmiku
20-02-2014, 07:42
Nigdy nie kupuję drogich markowych okularów przeciwsłonecznych bo jest pewne że po powrocie z wakacji już ich nie będę miał. A z moich klasyków to słuchawki i karimaty.

lukas
23-12-2014, 14:10
Zależy od pory roku. Na przykład rękawiczki. Raz parasol.

monroki
28-03-2015, 23:16
ja ostatnio zgubiłem okulary.... zostały w ... BAŁTYKU :d

rikko
29-03-2015, 19:32
Myślę i myślę i wymyśliłem, że jeszcze niczego nie zgubiłem :)

holinka
17-04-2016, 19:16
Okulary przeciwsłoneczne! Widzę, że nie tylko ja ;)

pixi
21-04-2016, 12:18
Mała statystyka zgubionych w podróży rzeczy, ku przestrodze...

Najczęściej gubimy :
- okulary (1 miejsce)
- parasol
Rzadziej :
- rękawiczki
- pieniądze (gubimy ? a może nam kradną ?)
- laptop

Hiber_ada
22-04-2016, 12:37
Ileż to ja parasoli zgubiłem w podróżach :D

Rebe
06-09-2016, 13:01
Najczęsciej gubie jedzenie :crying:

lolek
06-10-2016, 14:32
Klucze albo portfel..

Adamila02
22-02-2017, 14:55
Ja to męża najczesciej :D

pixi
23-02-2017, 09:33
Adamila02, a odnajdujesz go potem, czy bierzesz nowego ?

jacky
23-02-2017, 20:06
Jak się celowo zgubił, to może tego chciał :-)

Bernard
25-09-2017, 16:54
Portfela i dokumentów pilnuję jak oka w głowie. To najważniejsze, bo mając pieniądze można już kupić wszystko, cokolwiek by nie zginęło. A bez paszportu i kasy powrót może być utrudniony. Ale ile okularów przeciwsłonecznych już zgubiłem, to nie zliczę... Dlatego zawsze w podróży kupuję takie tanie, bazarowe, bo wiem, że za chwilę je zgubię, a takich przynajmniej nie jest mi szkoda :D

Ashleys
21-11-2018, 13:48
Ja zdecydowanie najczęściej gubię parasolkę albo bieliznę haha :D!
__________________

pixi
21-11-2018, 21:05
spam usuniety zgodnie z regulaminem

tetrus
07-06-2023, 09:27
Zdarzyło mi się zgubić karimatę do spania. Przez cały wyjazd (ok. dwa tygodnie) podkładałem sobie w namiocie igliwie i ciuchy, aby izolować się od podłoża. Miałem w prawdzie piękny zapach w namiocie, ale jednak wolałbym spać na karimacie lub materacu.
Podróżując kiedyś pociągiem do Wrocławia znalazłem na siedzeniu klucz francuski. Z pewnością hydraulik (https://jacek-hydraulik.pl/) spieszył się do klienta, ale raczej niezbyt mógł mu pomóc bez tego podstawowego narzędzia każdego szanującego się fachowca.