PDA

Zobacz pełną wersję : Dolnośląski Szlak UNESCO



Natasza
07-02-2011, 20:21
Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy oraz Hala Stulecia we Wrocławiu będą promowane w ramach Dolnośląskiego Szlaku UNESCO. Trasa powstaje dzięki staraniom władz Świdnicy oraz tamtejszej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa www.dsu.świdnica.pl (http://www.dsu.świdnica.pl/) poświęcona tym unikalnym zabytkom oraz towarzyszącym im atrakcjom i usługom turystycznym. Pod koniec roku ukaże się przewodnik w formie książkowej. Twórcy projektu - współfinansowanego przez UE đ- chcieliby, aby w przyszłości stał się on zalążkiem i częścią ogólnopolskiego szlaku po zabytkach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Promuje się tam dolnośląskie skarby UNESCO i zaprasza mieszkańców Torunia, Zamościa, Krakowa oraz Wieliczki do odwiedzenia Dolnego Śląska. W każdym z miast twórcy szlaku pokazują wystawę fotograficzną, spektakl teatralny, film i projekt ścieżki edukacyjnej dla szkół, które promują Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze oraz wrocławską Halę Stulecia. Realizacja unijnego projektu "Dolnośląski Szlak UNESCO" zakończy się w grudniu.

Realizacja Dolnośląskiego Szlaku UNESCO jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Środki na ten cel pozyskało miasto Świdnica, wykonawcą projektu jest świdnicka Parafia Ewangelicko-Augsburska.

texarkana
02-03-2011, 21:22
Byłam w Świdnicy i WIDZIAŁAM!!! Kościół Pokoju w Świdnicy to prawdziwy cud architektury (moim skromnym zdaniem). Wnętrze piorunuje, powala, zatyka - nigdy w życiu nie widziałam czegoś takiego. Zdjęcia (których zresztą robic NIE WOLNO WCALE) nie oddadzą tego jak należy. Tam trzeba być. Historia kościoła jest też bardzo ciekawa, ponadto sam budynek mocno nietypowy. Polecam gorąco! Przy okazji należy rzucić okiem na gotycko-barokową katedrę w Świdnicy i pospacerować w okolicy rynku. Bardzo przyjemna wycieczka.

zdzicho alboom II
14-03-2011, 13:51
To pisz i dawaj zdjęcia.