PDA

Zobacz pełną wersję : Park Śląski w Chorzowie



Natasza
03-04-2013, 23:14
Park Śląski - unikatowa oaza zieleni zlokalizowana w Chorzowie, pośrodku kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej - powstał 60 lat temu. Zajmuje powierzchnię 620 ha.
Według szacunków Park Śląski odwiedza rocznie ok. 3 mln osób. W sezonie z atrakcji wesołego miasteczka korzysta ok. 200 tys. osób, a czynny przez cały rok ogród zoologiczny odwiedza ok. 350 tys. osób.

Natasza
03-04-2013, 23:15
Wspólny bilet m.in. do ogrodu zoologicznego, wesołego miasteczka, planetarium wprowadza Park Śląski w Chorzowie. Nowe rozwiązanie ma zachęcić nie tylko rodziny, ale także turystów do odwiedzania tego jednego z największych parków miejskich w Europie. Zakupiona wejściówka będzie ważna od początku maja do końca września; kupony będą odcinane przy wejściu do każdej z placówek na terenie parku.
Na jeden wspólny bilet będzie można wejść do: Śląskiego Wesołego Miasteczka, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Planetarium Śląskiego, Śląskiego Parku Linowego, Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Jak podało biuro prasowe Parku Śląskiego, rabaty oferują również działające w pobliżu parku hotele i znajdujące się na jego terenie punkty gastronomiczne; w cenie jest też zniżka na posiłek w wybranych restauracjach.
Rzecznik Parku Śląskiego Łukasz Buszman zaznaczył, że wprowadzając jeden bilet oraz proponując rabaty na noclegi i konkretne punkty gastronomiczne pomysłodawcy mieli także na uwadze osoby, które chętnie korzystają z turystyki typu city break (krótki pobyt w danym mieście).
Wspólny bilet dla jednej osoby będzie kosztować 80 zł - o 40 zł taniej niż suma pojedynczych biletów, a bilet rodzinny (dla dwóch osób dorosłych i dwojga dzieci) - 200 zł, o 218 zł taniej.

Natasza
04-04-2013, 15:10
W Parku Śląskim w Chorzowie rozpoczęła się budowa nowej kolejki linowej. Zastąpi ona popularną Elkę, którą trzeba było rozebrać
Na trasie będzie 15 gondoli i 30 kanap czteroosobowych. W razie potrzeby można je wymieniać, np. zimą może jeździć więcej gondoli. Mogą w nich podróżować zarówno osoby niepełnosprawne, jak i rodziny z dziećmi w wózkach. Trasa będzie miała ponad 2 km. Jej prędkość maksymalna wyniesie 5 metrów na sekundę, a przepustowość to 861 osób na godzinę w każdą stronę. W zależności od potrzeb może być zmieniana.
Termin zakończenia projektu jest przewidziany na sierpień, jednak uczestnicy wtorkowego spotkania wyrazili nadzieję, że zostanie uruchomiona na święto Parku Śląskiego, planowane na 21 - 23 czerwca.
Wartość inwestycji to około 30 mln złotych. Jej realizacja jest możliwa dzięki dotacji unijnej, 20 mln złotych, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
Dotacja obejmuje rewitalizację jednego z trzech historycznych odcinków - od stacji przy Wesołym Miasteczku do Stadionu Śląskiego. Władze parku mają nadzieję, że na budowę dwóch kolejnych ramion uda się pozyskać pieniądze z nowej unijnej perspektywy finansowania.
Nowa napowietrzna kolejka zastąpi popularną Elkę, która przez prawie 40 lat należała do największych atrakcji parku, w którym znajdują się m.in. wesołe miasteczko, planetarium i ogród zoologiczny. Elka (nazwa pochodzi od pierwszych liter słów Elektryczne Linowe Koleje) kursowała po parku na trzech odcinkach o łącznej długości ok. 6 km. Przewoziła średnio około 135 tysięcy ludzi rocznie.

rafandynk
07-11-2013, 14:49
Ja w tym roku byłam bardzo blisko decyzji o tym, żeby pojechać do Parku Śląskiego (znalazłam fajny groupon). Ostatecznie plany pokrzyżowało mi zdrowie i nie pojechałam. Czy ktoś był w parku i może powiedzieć, czy warto tam się udać. Nie mam 12 lat, tylko 21 i nie wiem czy nie jestem za stara na wesołe miasteczko ;-)

Natasza
07-11-2013, 15:35
Nie jesteś za stara bo możesz tez wybrać Planetarium albo ZOO. Dużo atrakcji nawet jesienią:
http://www.parkslaski.pl/