PDA

Zobacz pełn± wersję : UchodĽcy klimatyczni



holinka
17-04-2016, 19:13
Spotkali¶cie się z tym pojęciem? Mimo iż o uchodĽcach od pewnego czasu jest bardzo gło¶no, to ja sama nie zetknęłam się z nim. Po artykule http://www.entertheroom.pl/life/22-wywiady/6087-wywiad-uchodzctwo-nie-jest-czarno-biale, stwierdziłam, że temat uchodĽców nie jest wcale taki prosty. To, o czym tam przeczytałam zaczęło mnie zastanawiać. Okazuje się, że uchodĽcy klimatyczni, to ludzie którzy s± niemal zmuszeni do emigracji. Ich powodem s± kataklizmy, wybuchy, wylew rzek, czyli te wszystkie zjawiska, których nie możemy opanować. Te wszystkie rzeczy s± wynikiem globalnego ocieplenia.. Nie będę się za bardzo na ten temat rozpisywać (więcej w artykule), ale za kilka lat, kto wie, czy to nie my będziemy musieli emigrować do Azji, czy też Afryki. Mam tylko nadzieję, że nie stanie się to za mojego życia.

tetrus
26-05-2017, 16:45
Malutkie państweko Tuvalu z Oceanii licz±ce około 10 tys. mieszkańców ma podpisan± umowę z Australi±, że przypadku osi±gnięcia ustalonego, krytycznego poziomu oceanu dojdzie o bezpowrotnej ewakuacji.
Temat uchodĽców klimatycznych jest bliżej, niż się tego spodziewamy. Następnymi krajami zagrożonymi zatopieniem jest Kiribati, Seszele i Malediwy. Te państwa znikn± z mapy ¶wiata w tym stuleciu!