PDA

Zobacz pełną wersję : Co tam Panie w sporcie słychać, widać i czuć ?



jacky
04-02-2011, 21:14
ano widać jak nadeszła zmiana...
na skoczniach narciarskich powiało "stochomanią" - choć mnie by się bardziej podobało określenie "kamolomania"...
pamiętajmy też, że Adaś nie powiedział... eee... nie skoczył jeszcze ostatniego szusa...
choć zarzeka się, że mógłby już kupony od sportowej emerytuty zacząć odcinać...
===
właśnie tydzień temu nasi szczypiorniści dali plamę 8 miejsca na pucharze świata...
i pomysleć, że wykolegowali ich Bratankowie...
cóż, era orłów Wenty chyba powoli zaczyna przechodzić na karty historii...
poczekajmy jednak, dajmy szansę trenerowi na przebudowę teamu...
===
więc co nam jeszcze zostało na monitorze podziwiać ?
trochę siatkówki płci obojga, lecz i tam też nieźle potrafią dołożyć drużyny z innych krajów ... eee ... tam krajów ... innych miast zagranicznych...
jak popatrzeć na składy to w niejednym teamie więcej inostranierri, niż lokalnych podbijaczy piłki...

jacky
06-02-2011, 17:22
martwimy się o Kubicę...
a ja raczej myślę, że pozbiera się tak samo szybko jak Karol Bielecki...
zresztą z netowych informacji okołooperacyjnych Kubicy wynika uspokojenie, trzymajmy kciuki...

jacky
13-02-2011, 00:02
szmacianka jeszcze nie w grze...
proszę nie doszukiwać się podtekstów politycznych....
ale jednak nasze kopacze już szykują się do gierek na zielonej murawie...
póki co tak zwani laskarze dokopali rywalom...
trzeba mocno pokibicować...

jacky
13-02-2011, 21:34
no i po raz trzeci laskarze dali się wykolegować germańcom...
oj żesz Ty Mojżesz ...
ile by dali za vice - mistrza nasi kopacze AD 2012 ?

TimoN
16-02-2011, 08:52
martwimy się o Kubicę...
a ja raczej myślę, że pozbiera się tak samo szybko jak Karol Bielecki...
zresztą z netowych informacji okołooperacyjnych Kubicy wynika uspokojenie, trzymajmy kciuki...

Kubica wróci - pozostaje tylko pytanie kiedy ?
To twardy chłop z bardzo wysokimi ambicjami - i raczej nic nie jest w stanie mu przeszkodzić w realizowaniu celów.

Natasza
20-02-2011, 12:07
Odwołać inaugurację F1?
SZEF FORMUŁY 1 UMYWA RĘCE

O tym, czy w targanym wewnętrzym konfliktem Bahrajnie może odbyć się wyścig Formuły 1 inaugurujący nowy sezon, powinien zdecydować książę Salman bin Hamad bin Isa Al-Khalifa - stwierdził w rozmowie z BBC szef F1 Bernie Ecclestone.
Ministerstwo spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii zaleciło, aby nie podróżować do Bahrajnu i szef ekipy Lotusa Renault, Eric Boullier powiedział wczoraj, że żywi obawy dotyczące bezpieczeństwa jego ludzi.

<SCRIPT type=text/javascript>onet('adsGet1','main3-box');</SCRIPT><SCRIPT type=text/javascript>onet('adsGet2');</SCRIPT>Ecclestone stwierdził jednak dzisiaj, że najlepszą osobą, aby ocenić to, czy w Bahrajnie jest bezpiecznie czy też nie, jest następca tronu, a jednocześnie zastępca dowódcy sił zbrojnych – Salman bin Hamad bin Isa Al-Khalifa.

Ecclestone odrzucił również możliwość przeniesienia pierwszego wyścigu sezonu na inny obiekt i dodał, że jeżeli będzie to konieczne, to runda w Bahrajnie może zostać rozegrana w innym terminie.

Według planu Grand Prix Bahrajnu ma odbyć się 13 marca.
TVN24

pixi
20-02-2011, 13:28
Gdzie sa nasi w Garmisch-Partenkirche ?
Slalom wygral Francuz Jean Baptiste Grange (Stodola). Moze krowa "milka" go porowadzila ?

Natasza
21-02-2011, 17:24
Robert Kubica będzie chciał wrócić do Formuły 1 tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. Menedżer polskiego kierowcy Daniele Morelli w imieniu swojego podopiecznego i przyjaciela przekazał mediom oświadczenie, w którym Kubica zapewnia, że zrobi wszystko co w jego mocy by pojawić się w bolidzie zespołu Lotus Renault jeszcze w tym sezonie.

Natasza
05-03-2011, 08:40
Niemal trzy czwarte Polaków twierdzi, że Adam Małysz podjął słuszną decyzję o zakończeniu kariery. To wynik najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.
Natomiast niespełna 20 procent respondentów uważa, że polski skoczek mógłby dostarczyć nam jeszcze wielu emocji.
Prezes Instytutu Badania Opinii Homo Homini dodaje, że 6% badanych nie miało zdania w kwestii zakończenia kariery przez Adama Małysza.

W trwającej ponad 15 lat karierze Adam Małysz wywalczył trzy srebrne i jeden brązowy medal igrzysk olimpijskich. Czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata. Na swoim koncie ma również srebro i brąz tej imprezy, co czyni go najbardziej utytułowanym skoczkiem w historii Mistrzostw Świata. Czterokrotnie sięgnął po Kryształową Kulę Pucharu Świata. W ramach tego cyklu wygrał 39 konkursów, a na podium stawał aż 91 razy - najwięcej w historii.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 4 marca na grupie 1070 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent.

Natasza
08-03-2011, 16:29
Elita skoczków pożegna Małysza

Piętnastu czołowych skoczków narciarskich oraz reprezentacja Polski wystąpi w sobotę 26 marca w Zakopanem w pożegnalnym konkursie, którym Adam Małysz oficjalnie zakończy sportową karierę. Wielka gala Adam's Bull's Eye odbędzie się na Wielkiej Krokwi.

Do udziału w uroczystości pożegnania Małysza zaproszeni zostali Austriacy Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Finowie Janne Ahonen i Matti Hautamaeki, Szwajcarzy Simon Ammann i Andreas Kuettel, Niemcy Michael Uhrmann i Martin Schmitt, Japończyk Noriaki Kasai, Czech Jakub Janda, Norwegowie Anders Jacobsen, Tom Hilde i Bjoern-Einar Romoeren oraz zawodnicy kadry Polski.

Natasza
10-03-2011, 13:19
Zaplanowane na 26 marca pożegnanie Adama Małysza w Zakopanem może nie dojść do skutku. Sprawa rozbija się o kwotę za wynajęcie Wielkiej Krokwi, na której ma odbyć się pożegnalny konkurs. Zarządzający obiektem Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem żąda kilkaset tysięcy. Organizator imprezy gotów jest zapłacić, ale co najwyżej kilkanaście tysięcy. Sam Małysz jest zbulwersowany całą sprawą.
Negocjacje między stronami nie należą do najłatwiejszych. Toczą się od 1,5 miesiąca. Organizator imprezy Wojciech Ziemski początkowo za wynajem skoczni chciał zapłacić 15 tys. zł.

COS zgodził się na kwotę o trzy tysiące wyższą. Suma 18 tys. do poniedziałku wydawała się ostateczna. Teraz - jak twierdzi Ziemski - COS żąda już 200 tys.

Natasza
12-03-2011, 13:47
Kowalczyk druga w Lahti! Wreszcie pokonała Bjoergen!

Puchar Świata w Lahti, bieg łączony 5+5 km

1. Therese Johaug - 25:43,09 min
2. Justyna Kowalczyk - 0,01 s. straty
3. Arianna Follis - 23,4 s. straty
4. Marit Bjoergen - 37,7 s. straty
5. Charlotte Kalla - 37,9 s. straty
6. Marianna Longa - 39,3 s. straty
7. Anna Haag - 40,8 s. straty
8. Aino Kaisa Saarinen - 49,3 s. straty.
...
54. Paulina Maciuszek - 3:10,06 straty
....
61. Ewelina Marcisz - 3:47,5 straty

Natasza
12-03-2011, 16:51
Trzecie miejsce Polaków w Lahti

Polska zajęła trzecią pozycję w drużynowym konkursie Pucharu Świata w fińskim Lahti. Najdłuższy skok w zawodach oddał Adam Małysz - 131,5 m. Najlepsi byli Austriacy. Drugą pozycję zajęła kadra Norwegii, a za Polakami znaleźli się Niemcy.
W pierwszej serii najwyżej oceniony został skok Fina Matti Hautamaekiego, który wylądował na 128 m. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch - 127 m, trzecie Adam Małysz - 126,5 m, a czwarte Austriak Thomas Morgenstern - 126,5 m.

Natasza
17-03-2011, 15:56
Bilety na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 już w sprzedaży!

Już teraz można zdobyć bilety na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012. Club & Travel - oficjalny agent biletowy PKOl Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 rozpoczął sprzedaż "wejściówek" na stronie internetowej.

Jak mówi prezes Club&Travel Piotr Pronobis - Bilety na Igrzyska są w cenie od 48 GBP do 1035 GBP w zależności od rodzaju konkurencji sportowej oraz kategorii biletu. Zamierzamy również przygotować pakiety turystyczne, które zawierać będą przelot, zakwaterowanie i bilety wstępu na cztery wydarzenia sportowe. Największą popularnością cieszą się bilety wstępu na ceremonię otwarcia i zakończenia igrzysk oraz na konkurencje w których wezmą udział polscy sportowcy.

Biuro podróży Club & Travel działa na rynku od ponad 10 lat, oferuj obsługę podróżniczą obejmującą wyjazdy na wydarzenia sportowe i kulturalne, organizację konferencji, szkoleń, wyjazdów typu " incentive" oraz podróże hobbystyczne. W ubiegłych latach Club & Travel organizował wyjazdy na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Niemcy 2006, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Austria/Szwajcaria 2008 oraz, jako oficjalny agent biletowy PKOl, na Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 oraz Vancouver 2010.

Natasza
20-03-2011, 12:21
Podium żegna Małysza.
Ammann klęka przed Polakiem

Polak zajął trzecie miejsce w konkursie na mamuciej skoczni w Planicy. Dzięki temu wskoczył na najniższy stopień podium w klasyfikacji generalnej PŚ. O najpiękniejsze pożegnanie naszego "Orła" zadbał też Kamil Stoch. To on wygrał zawody i pozwolił Małyszowi jeszcze raz posłuchać "Mazurka Dąbrowskiego".

Natasza
07-04-2011, 21:25
Prawie 60 tys. zł strat stadionu w Kownie po zamieszkach

Około 50 tys. litów (około 57 tys. zł) wyniosły straty stadionu w Kownie po burdzie polskich pseudokibiców. Dokładna suma jeszcze nie jest znana. Gdy zostanie ustalona, będzie ona przekazana stronie polskiej, która zobowiązała się ją pokryć.

jacky
07-04-2011, 21:32
pewna część refakturowania kosztami obciąży konto grupy dubajowej...
a kto wie, czy to niniejsze wezwanie do zapłaty nie wywoła wilka z lasu dotąd tak skrupulatnie się ostatnio ukrywającego...
bo już myślałem czynić dywagacje, czy przypadkiem nie ukrywa się przed wezwaniami do płatności alimentacyjnych uruchomionych przez nijaką "marqizę"...

:30:

jacky
11-04-2011, 22:06
W sobotnim meczu Legia Warszawa – Zagłębie Lubin, kibice mogli być świadkami niezwykłej oprawy. Na pewno jednej z ciekawszych w historii polskiej ligi. Jest to wyraz „szacunku” kibiców Legii dla pewnej gazety. Ciekawe, czy kibice innych drużyn wezmą przykład. Dalszy komentarz zbędny...

http://i54.tinypic.com/2dgq63t.jpg

Na życzenie Nataszy uzupełniam post o autora fotografii - jest nim ( nią ) Beatrycze.

Dla zainteresowanych rozszerzeniem podaję również źródło (http://m.nowyekran.pl/pdfs/1781/nowyekran_post_10994_ac59a19e.pdf), skąd zastała zaimportowana fotografia i jej opis.

a teraz czekamy na widzewiaków ...

jacky
17-04-2011, 23:32
widzewiaków żeśwa się nie doczekali jak powiadał drzewiej sołty Kierdziołek...
dla tych, co nie wiedzą, co kryje się pod tym hasłem pozostaje jeno wikipedzia...
a więc poczytajcie sobie ludkowie...

"13 goli w 8 spotkaniach, czyli 1,625 bramki na mecz – powiedzmy sobie szczerze, że to kiepski wynik. Przecież kibice płacą za bilety, żeby zobaczyć dobry futbol, a jego solą są gole strzelane przez ich ulubieńców. Co mają za swoje pieniądze? Trochę więcej niż półtorej bramki przez półtorej godziny. Gol na godzinę! Żenada. Ale tak wygląda polska liga. Ekstra to ona nie jest, klasy w niej też niezbyt wiele.

Gdy na dodatek człowiek przyjrzy się dokładniej i zobaczy jak mają na imiona strzelcy 9 z 13 zdobytych w ostatniej kolejce bramek – Maor, Cwetan, Mate, Artjoms, Tadas, Ermin, Mirko, Pavol i znów Tadas – to ma pełny obraz stanu polskiego futbolu. Nic dziwnego, że w reprezentacji nie ma kto strzelać goli a ona sama klasyfikowana jest gdzieś w ósmej dziesiątce światowego rankingu, za Gabonem i Botswaną, niewiele wyżej niż Wyspy Zielonego Przylądka i Benin."

dla wtajemniczonych źródełko (http://sundance.nowyekran.pl/post/10995,gol-na-godzine-ani-ekstra-ani-klasa)...
co i tak niewiele da - murzynek bambo za nas gra...

:44:... :14: ... :49:

Natasza
18-04-2011, 21:14
Rozciągnęli Kubicę na torze

PIĘKNY GEST WORLD SERIES BY RENAULT


http://m.onet.pl/_m/56cf1bb35224587afd6258967bde9f91,14,1.jpg
Fot. worldseriesbyrenault.com

Zwycięstwo w cyklu World Series by Renault w 2005 roku dało Robertowi Kubicy przepustkę do świata Formuły 1. Uczestnicy i organizatorzy tegorocznej edycji nie zapomnieli o polskim kierowcy. Przed niedzielnym wyścigiem w Hiszpanii rozciągnięto na torze ogromny banner z wizerunkiem krakowianina.

Natasza
29-04-2011, 17:19
Zmarł Waldemar Baszanowski
Dwa i pół roku temu Waldemar Baszanowski miał wypadek, w wyniku którego został częściowo sparaliżowany. Choć był przykuty do wózka inwalidzkiego, cały czas walczył o powrót do zdrowia, ale niestety w piątek, 29 kwietnia 2011 roku, ta walka została przegrana. Miał 76 lat.

jacky
13-05-2011, 22:50
Finlandia pokonała 3:0 (0:0, 1:0, 1:0) reprezentację Rosji w półfinale mistrzostw świata w hokeju na lodzie rozgrywanych na Słowacji. W finale Finowie zmierzą się ze Szwedami. W historii mistrzostw świata Szwedzi triumfowali osiem razy (ostatnio w 2006 roku), zaś Finowie tylko w 1995, kiedy to pokonali właśnie Trzy Korony.

Na szczególną uwagę zasługuje gol zdobyty przez Mikaela Granlunda w 26. minucie. Fin wyjechał zza bramki Rosjan podniósł krążek na kiju i zza rogu wpakował go do siatki. Sędziowie przez chwilę debatowali nad tą sytuacją, ale ostatecznie uznali gola Granlunda.
Cudowna akcją Fina z pewnością na długo zapadnie w pamięć kibiców hokeja na lodzie.


mnie na pewno - pierwszy raz - jak kibicuję "telewizyjnie" - widziałem w taki sposób zdobytą bramkę...

Natasza
22-05-2011, 10:19
Gdy po ostatnim meczu w barwach Realu, a może i w karierze, Jerzy Dudek rozmawiał z dziennikarzami wzruszenie na moment odebrało mu głos. Wcześniej piłkarze utworzyli na boisku szpaler i wyściskali bramkarza. - Nie spodziewałem się tego - tłumaczył. "Gracias Jurek!" - piszą kibice Realu na forach.


Chcę wszystkim podziękować, To wielki klub i dba o swoich ludzi. Nie wiem, ile wniosłem do drużyny. Jestem, jaki jestem, zawsze chcę grać. Nie miałem wielu szans, ale zawsze byłem z drużyną i wiedziałem, jaką pracę trzeba wykonywać Jerzy Dudek


Piłkarze Realu podbiegli do linii i utworzyli szpaler. Polski bramkarz wyściskał się z kolegami, a gdy podchodził do Xabiego Alonso z ruchu warg dało się wyczytać "wow". Potem spokojnie usiadł na ławce, do której przez cztery lata pobyty w Madrycie zdążył się przyzwyczaić.

tomek1986x
15-07-2011, 18:41
Maja Włoszczowska rozstała się z trenerem Piątkiem

Maja Włoszczowska rozstała się z trenerem Andrzejem Piątkiem - poinformował PAP prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul. Współpraca mistrzyni świata ze szkoleniowcem trwała 12 lat.
Nad przygotowaniami zawodniczki do igrzysk olimpijskich w Londynie będzie teraz czuwać Marek Galiński.

"Nawet w najlepszym małżeństwie może dojść do rozwodu. Majka i Andrzej doszli do wniosku, że im nie po drodze. To była przemyślana decyzja z obu stron" - zaznaczył Skarul.

Zapytany o najważniejszy powód rozstania, odpowiedział: "Nie ma jednej detalicznej przyczyny. To był proces. Chciałem jednak podkreślić, że +rozwód+ nastąpił z klasą. Jest to ważne, bo oboje mają już swoje miejsce w historii polskiego kolarstwa".

Maja Włoszczowska pod kierunkiem Piątka odniosła wszystkie swoje sukcesy. Pomijając trofea juniorskie, w jej bogatej kolekcji jest siedem medali mistrzostw świata, w tym złoty w ubiegłym roku w Kanadzie, pięć - mistrzostw Europy, oraz najcenniejszy - srebrny, wywalczony w 2008 roku na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Źródło: PAP

tomek1986x
15-07-2011, 18:43
Marcin Gortat: będę grał w lidze rosyjskiej

"Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym sezonie będę grał w lidze rosyjskiej" - zdradził Marcin Gortat. Najlepszy polski koszykarz pojawił się w piątek na kortach w Sopocie, na których odbywa się challenger BNP Paribas Polish Open.
"Nieaktualna jest już możliwość mojej *** w polskiej lidze, która stale się rozwija, ale pod względem poziomu znacznie ustępuje lidze rosyjskiej. Nie chcę zdradzać szczegółów, mogę tylko powiedzieć, że będę występował w bardzo ładnym mieście. 22 lipca przyjeżdża do Warszawy mój menedżer i wtedy zapewne podam więcej informacji" - powiedział Gortat.

Źródło: PAP

Marko
25-08-2011, 20:36
Nie wpuścili kibiców na mecz. Za Smoleńsk?
Na granicy Łotwy z Rosją zatrzymano kibiców jadących do Moskwy na mecz Legii ze Spartakiem w Lidze Europejskiej.
Na jednym z transparentów, który kibice mieli przy sobie znajdowało się hasło "Smoleńsk Pamiętamy", na drugim natomiast było hasło "Zabierzcie Donalda, oddajcie czarne skrzynki" - informuje portal Niezależna.pl.

- Na granicy spędziliśmy ponad 12 godzin, od 2.15. Wszyscy byli poddani kontroli osobistej. Pojazdy z transparentami o Smoleńsku były sprawdzane przy użyciu psów. Paranoja. - opowiada Krzysztof Siuciak, reporter portalu Niezależna.pl i "Gazety Polskiej".

Polskim kibicom utrudniano też załatwianie potrzeb fizjologicznych. - Kiedy zaczynaliśmy szukać krzaków, straszono nas mandatami, a na argumenty, że nie mamy dostępu do toalety odpowiadano, że to nasz problem - opowiada Krzysztof Siuciak.

Polskie pojazdy zaczęły być odprawiane dopiero rano. Kibice dostali formularze do wypełnienia. Po czym je unieważniono i dano im kolejne. Jak pisze Niezależna.pl oficjalnie rosyjskich celników zaniepokoiły stanowiące część oprawy race świetlne, powszechnie dostępne w sklepach zarówno w Rosji, jak i w Polsce.

"Celnicy mieli czas"

- Próbowaliśmy rozmawiać z celnikami - mówi Niezależnej.pl kibic Legii "Eryk", odpowiedzialny za grupę, w której byli reporterzy portalu. - Mówili, że nie znają angielskiego ani niemieckiego, natomiast po rosyjsku słyszeliśmy tylko "mamy czas". Nie mam wątpliwości, że chodzi tylko o to, żebyśmy nie mogli być na meczu.

Ostatecznie do Rosji wpuszczono jeden autokar i bus, ale stało się to za późno, by kibice mieli jakiekolwiek szanse, by pokonać 600 kilometrów i dojechać na mecz. Kolejne busy, w tym ten z ekipą Niezależnej.pl i "Gazety Polskiej"zdecydowały się w tej sytuacji wracać.

Niezależna.pl/ aj

Marko
30-08-2011, 05:26
"Ale zrobiłem szopkę"
Paweł Wojciechowski długo nie mógł uwierzyć, że w poniedziałek w Daegu zdobył złoty medal mistrzostw świata w skoku o tyczce. - Nadal nie wiem, co się stało. Ale zrobiłem szopkę! - skomentował pół godziny po konkursie.
Nie mogę w to jeszcze uwierzyć. Troszeczkę dużo emocji jak na jeden dzień. Przecież jeszcze rano walczyłem z bólem pleców i nie mogłem wstać z łóżka, a teraz taki numer. Nie wiem co się stało. Kurczę, ciężko mi teraz cokolwiek powiedzieć, ciężko mi będzie jeszcze przez tydzień cokolwiek powiedzieć - przyznał parę chwil po uzyskaniu tytułu mistrza świata.

Emocji w poniedziałkowym konkursie nie brakowało. Były chwile zwątpienia i zagrania va banque. Najistotniejszy moment, to przeniesienie przez Wojciechowskiego poprzeczki z 5,85 na 5,90.

- Byłem w pewnym momencie poza podium, pokerowa zagrywka, przełożenie na 5,90 i w drugiej próbie zaliczenie. Nie był to dobry skok, ale na całe szczęście udany, który dał złoto. Po prostu szok - dodał.

Trudne były dla niego jednak przede wszystkim sobotnie eliminacje. Miał kłopoty z aklimatyzacją, nie mógł zasnąć. Kwalifikacje odbywały się wcześnie rano i o mało ich nie przespał. Nie zaliczył eliminacyjnej wysokości, ale sprzyjało mu szczęście i zmieścił się w finale.

- Po kwalifikacjach naprawdę nie wierzyłem, że jestem w stanie tutaj coś zrobić. Bolały mnie strasznie plecy, było dużo roboty z nimi. Obudziłem się w poniedziałek i mówię: „nie no, nie mogę wstać z łóżka, a co dopiero mówić o skakaniu”. Byłem przygotowany na to, że będzie klapa, ale jakoś się udało. Ja jeszcze w to nie wierzę - powtarzał.

Dostał drugie życie

W walce o medale pomogły mu słowa mistrza olimpijskiego z Pekinu Australijczyka Stevena Hookera, który po eliminacjach podszedł do niego i powiedział: "dostałeś drugie życie, nie zmarnuj tego".

- Myślałem o nich przed skokami. Na początku strasznie mnie to niosło. Muszę teraz znaleźć Hookera w wiosce i mu podziękować - zapowiedział Wojciechowski, który próbował jeszcze wraz z Kubańczykiem Lazaro Borgesem atakować 5,95.

- W ostatnim skoku na 5,95 próbowałem wykorzystać najtwardszą tyczkę, ale jak to wyglądało, wszyscy widzieli. Wtedy już miałem dosyć wszystkiego, już nie chciałem skakać. Byłem nawet zadowolony, gdyby to miało być srebro. Miałem dość - przyznał.

Wojciechowski wierzy, że jest w stanie pokonać sześć metrów, ale jeszcze nie w tym sezonie.

W konkursie finałowym tyczkarzy wzięło udział aż trzech Polaków. Rywalizację na czwartej pozycji zakończył Michalski, siódmy był Mateusz Didenkow.

To pierwszy medal polskiej ekipy w tej imprezie i pierwszy wywalczony w tej konkurencji w historii mistrzostw globu.

Ten sezon w karierze 22-letniego tyczkarza jest pasmem sukcesów. Najpierw zdobył złoty medal Światowych Igrzysk Wojskowych w Rio de Janeiro, potem w Ostrawie sięgnął po tytuł młodzieżowego mistrza Europy i w końcu w koreańskim Daegu po złoto mistrzostw świata. Od 15 sierpnia Wojciechowski legitymuje się najlepszym rezultatem na świecie w tym sezonie. Tego dnia skoczył 5,91 podczas mityngu w Szczecinie, poprawiając po 23 latach rekord Polski, który wynosił 5,90 i należał do Mirosława Chmary.

ah

Natasza
18-09-2011, 18:27
Polska pokonała Rosję i ma brąz!
Reprezentacja Polski pokonała Rosję 3:1 w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy siatkarzy. Był to historyczny wyczyn dla polskiej siatkówki, po raz pierwszy w jednym roku nasi siatkarze wywalczyli medale dwóch wielkich imprez.

Natasza
29-09-2011, 21:18
Polscy kibice Wisły Kraków będą mieli zakaz wstępu do centrum Enschede w Holandii, gdzie krakowski klub zagra mecz przeciwko FC Twente.
Zdecydowały tak wspólnie policja, sam klub Twente, jak i władze miasta. O wprowadzeniu specjalnych przepisów dla polskich kibiców informuje broszura wydana w języku polskim, która ma się także pojawić na stronie klubu Wisła Kraków.

Wynika z niej, że Polacy będą eskortowani już od granicy prosto do specjalnej strefy obok stadionu. Nie będą mogli pojawić się w centrum miasta. Restauracje i kawiarnie w mieście będą serwowały napoje i posiłki wyłącznie w plastikowych kubkach i na plastikowych talerzach. Policja skorzysta też z prawa prewencyjnego przeszukiwania kibiców.

W ten sposób policja, sam klub Twente, jak i władze miasta chcą zapobiec ewentualnej konfrontacji fanów Wisły Kraków z kibicami klubu Twente. Ze sprzedaży biletów wynika, że w Holandii pojawi się na meczu w Enschede około 800 polskich kibiców. Holenderskie media opisują kibiców Wisły Kraków jako największych chuliganów w Europie.

Natasza
08-10-2011, 15:59
Agnieszka Radwańska pokonała Włoszkę Flavię Pennettę 6:2, 6:4 i awansowała do finału turnieju WTA na twardych kortach w Pekinie (z pulą nagród 4,5 mln dol.).

W niedzielę polska tenisistka, rozstawiona z numerem 11., zmierzy się z Niemką Andreą Petkovic (9.).
Polka jest obecnie numerem 12. w rankingu WTA Tour, natomiast zajmuje dziesiąte miejsce w klasyfikacji WTA "Championship", która wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters - WTA Championship w Stambule (25-30 października).

Natasza
09-10-2011, 15:47
Agnieszka Radwańska wygrała 7:5, 0:6, 6:4 z Niemką Andreą Petkovic w finale tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 4,5 mln dol.). Dzięki temu odniosła największy sukces w karierze i zgarnęła prawie 800 tysięcy dolarów premii.

Fila
09-10-2011, 22:24
Polscy kibice Wisły Kraków będą mieli zakaz wstępu do centrum Enschede w Holandii, gdzie krakowski klub zagra mecz przeciwko FC Twente.
Zdecydowały tak wspólnie policja, sam klub Twente, jak i władze miasta. O wprowadzeniu specjalnych przepisów dla polskich kibiców informuje broszura wydana w języku polskim, która ma się także pojawić na stronie klubu Wisła Kraków.


W ten sposób policja, sam klub Twente, jak i władze miasta chcą zapobiec ewentualnej konfrontacji fanów Wisły Kraków z kibicami klubu Twente. Ze sprzedaży biletów wynika, że w Holandii pojawi się na meczu w Enschede około 800 polskich kibiców. Holenderskie media opisują kibiców Wisły Kraków jako największych chuliganów w Europie.

Jak w całych mediach... jak postraszyć ludzi kibolami to się piszę i krzyczy...
jak po wszystkim okazuje się, że to kibiców Wisły bezkarnie holenderskie psy lały...to już cisza:

Po brutalnej akcji holenderskich policjantów wymierzonej wobec kibiców Wisły przed meczem z Twente w Enschede fani z Krakowa zapowiadają, że złożą pozew do sądu i będą domagać się odszkodowań.

- Nie zostawimy tak tej sprawy - mówi prezes Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, Robert Szymański. - Mamy już kilkadziesiąt zgłoszeń od osób, które były w Holandii i zostały w brutalny sposób potraktowane przez policję. Zbieramy dowody, przygotujemy pozew i pójdziemy z nim do sądu.

W obronie swoich kibiców występuje również klub Wisła, który przygotował obszerny raport o całej sprawie. Chodzi m.in. o bezprawne aresztowanie kilkudziesięciu fanów, którym zarzucono, że mają fałszywe bilety. Dokument zostanie wysłany do UEFA, która ma zbadać sprawę.

Do błędu przyznało się już Twente Enschede, które w swoim komunikacie wyraziło ubolewanie z powodu potraktowania polskich kibiców przez holenderską policję.
kibice.net

Był też filmik kręcony przez kibica Wisły jak policja ich prowokuje a potem napierdziela, ale został usunięty... m.in. po zgłoszeniu Szechterowskiej Agory. Michnikowszczyzna rozdmuchuje każde przewinienie kibiców, a jak jest w drugą stronę... to kasować kasować.
http://www.youtube.com/watch?v=D3OuXKruLTM&feature=player_embedded

Fila
09-10-2011, 22:31
Agnieszka Radwańska wygrała 7:5, 0:6, 6:4 z Niemką Andreą Petkovic w finale tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 4,5 mln dol.). Dzięki temu odniosła największy sukces w karierze i zgarnęła prawie 800 tysięcy dolarów premii.
Ale to był mecz :biggrin:

Przyznaje - byłem niedowiarkiem jeśli chodzi o Radwanię... ale z każdym meczem widzę, że niedoceniałem ambitnej krakowianki :rolleyes:

Natasza
04-12-2011, 11:45
Wybudowana specjalnie z myślą o Igrzyskach Olimpijskich 1936 roku hala Deutschlandhalle została wyburzona. Odbywały się w niej m.in. koncerty Rolling Stones, Queen.
Na miejscu prawie 80-letniego budynku do końca 2013 roku ma powstać nowoczesne centrum kongresowe.
"Deutschlandhalle" otworzył sam Adolf Hitler 29 listopada 1935 roku. Podczas Olimpiady w 1936 roku odbyły się tutaj zawody w zapasach, boksie i podnoszeniu ciężarów. 19 lutego 1938 roku w hali odbył się pierwszy w historii pokaz lotu samolotowego wewnątrz budynku. W 1970 roku odbył się tu przedostatni koncert Jimiego Hendrixa. Ponadto występowali tutaj m.in. Ella Fitzgerald, David Bowie, Rolling Stones i Queen. W 1980 roku odbył się tu finał koszykarskiej Euroligi.
Ostatnio budynek służył głównie jako lodowisko.
EPA

Natasza
04-12-2011, 11:46
W szpitalu w Sao Paulo zmarł Socrates, legenda brazylijskiego i światowego futbolu. Miał 57 lat. FIFA zaliczyła go do grona stu najlepszych zawodników XX wieku.
Socrates przez wielu kibiców zapamiętany zostanie jako jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Pomocnik słynął z doskonałych, niesygnalizowanych prostopadłych podań, którymi w latach swojej świetności zachwycał świat.
Podczas swojej kariery występował w Botafogo, Corinthians, Fiorentinie, Flamengo oraz Santosie. W reprezentacji Brazylii zagrał 60 razy, strzelając 22 bramki. Jego bratem jest były reprezentant Canarinhos i legenda Paris Saint-Germain - Rai.

Socrates ukończył medycynę i był pediatrą. Był także telewizyjnym komentatorem sportowym i politycznym.

Natasza
04-12-2011, 11:49
Srebrny medal dla biało-czerwonych


Polscy siatkarze przegrali z Rosją 2:3 (23:25, 25:23, 22:25, 25:17, 15:17) na zakończenie Pucharu Świata i po raz drugi w historii zajęli drugie miejsce w całym turnieju. Wczoraj biało-czerwoni zapewnili sobie udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Natasza
04-12-2011, 11:59
Wielkie emocje w drugiej serii konkursu skoków Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Kamil Stoch z 11. miejsca w 1. rundzie wskoczył na podium. Przed tygodniem w Kusamo Kamil Stoch był 4.

jacky
22-12-2011, 20:28
Portalowi „GW” nie bardzo spodobała się patriotyczna pielgrzymka kibiców na Jasną Górę. Gdyby „GW” wierzyła we własną propagandę, według której stadiony to bandytyzm i narkomania, powinna być zadowolona.

Oto na zaproszenie salezjanów spotykają się kibice w szalikach najróżniejszych klubów i się nie biją! A nie przyjeżdżają tam aniołki, lecz ludzie w większości jeżdżący za swoją drużyną na mecze. Bez ściemy – ta część z nich, która ma taką potrzebę.

Po mszy są wykłady o tym, o czym mówią kibicowskie patriotyczne oprawy, czyli o historii najnowszej. W tym roku, co „GW” nie zachwyca, wykład wygłosi Sławomir Cenckiewicz. A o Strefie Wolnego Słowa powie Tomasz Sakiewicz. Cóż, Adama Michnika i Mariusza Waltera jakoś nie zaproszono. Pielgrzymka rozpocznie się 7 stycznia o 13.00 mszą św. na Jasnej Górze. Zaproszenie cały czas ważne!!

Natasza
26-12-2011, 17:39
Kamil Stoch został indywidualnym mistrzem Polski w skokach narciarskich. W zawodach na skoczni HS 134 w Wiśle Malince pokonał rywali, w tym prowadzącego po pierwszej serii Piotra Żyłę, który zajął ostatecznie drugie miejsce. Stoch pobił ponadto rekord skoczni, który dotąd należał do Adama Małysza.

Natasza
08-01-2012, 19:02
Justyna Kowalczyk w pięknym stylu wygrała prestiżowy cykl Tour de Ski. Polka nie skapitulowała przed koalicją Norweżek z Marit Bjoergen na czele. "Polka była za silna" - komentują zgodnie norweskie media.

Natasza
15-01-2012, 18:10
Amerykanin Robby Gordon był najszybszy na niedzielnym, ostatnim etapie Rajdu Dakar - 29-kilometrowej trasie z Pisco do Limy. Zwycięzcą całego rajdu został Francuz Stephane Peterhansel. Krzysztof Hołowczyc, który dziś był trzeci, ukończył Dakar na 10. miejscu. Znakomity debiut zaliczył Adam Małysz, który zajął ostatecznie 38. miejsce, co jest jednym z najlepszych debiutów w historii startów Polaków.

Natasza
15-01-2012, 18:14
Trzecie miejsce Kamila Stocha na mamucie Kulm w austriackim Bad Mitterndorf! Pomógł dobry skok Polaka w drugiej serii oraz zepsuty zamek i nieprzepisowy w związku z tym kombinezon Gregora Schlierenzauera, który stracił w ten sposób 39. zwycięstwo w karierze. Na skopiowanie wyczynu Adama Małysza będzie więc musiał poczekać.

KLASYFIKACJA GENERALNA:
1. Andreas Kofler (Austria) 795 pkt
2. Gregor Schlierenzauer (Austria) 752
3. Anders Bardal (Norwegia) 749
4. Thomas Morgenstern (Austria) 706
5. Kamil Stoch (Polska) 464

Natasza
18-01-2012, 18:33
Wrocław został wybrany oficjalnym gospodarzem Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w 2017 roku.
Są powody do radości, bo pokonał faworyta - Budapeszt, który o miano organizatora starał się już po raz trzeci. World Games to bez wątpienia pierwsza większa impreza w historii Polski zaraz po Euro 2012 - komentuje prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.
Władze International World Games Association ogłosiły decyzję w ubiegły czwartek w Lozannie. Na wybór Wrocławia złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim fakt, iż Węgry są w stanie głębokiego kryzysu gospodarczego. Poza tym przewodniczący IWGA, Ron Froehlich przyznaje, że organizacja Mistrzostw w ogromnych metropoliach zawsze wiąże się z ryzykiem, że zostanie przyćmiona przez inne wydarzenia. No i oczywiście profesjonalnie przygotowana prezentacja Wrocławia - to zrobiło ogromne wrażenie na komisji.

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich to międzynarodowa impreza faworyzująca dyscypliny, których brak w programie letniej olimpiady. Zawodnicy mogą sprawdzić się, aż w 37 dyscyplinach oraz dwóch proponowanych przez gospodarza. Wśród nich są: bilard, kręgle, sumo, sporty taneczne, squash, karate, skoki ze spadochronem, bieg na orientację. Propozycją Polaków jest żużel, który nie bardzo podoba się IWGA.

Zawody odbędą się w sierpniu 2017 i potrwają około miesiąca. Z uwagi na braki profesjonalnej bazy sportowej, Wrocław już planuje nowe inwestycje. Chodzi przede wszystkim o budowę basenu o wymiarach olimpijskich. Biegi na orientację mogą odbyć się na terenie zoo, rywalizacja na nartach wodnych na Gliniankach, a dla rolkarzy wybudowany zostanie specjalny tor w parku Zachodnim na Kozanowie.

Wstępne szacunki to koszt około 40 mln dolarów. Ministerstwo Sportu w ówczesnym składzie zapowiedziało, że pokryje połowę tej inwestycji. Część pieniędzy przyniesie sprzedaż praw telewizyjnych, a część przyniesie popularne chałupnictwo, sprzedaż: pamiątek i innych gadżetów.

World Games organizowane są co cztery lata nieprzerwanie od 1981 roku. Ostatnie w 2009 roku odbyły się w Kaohsjung na Tajwanie, w 2013 roku zaplanowano je w Cali w Kolumbii.

jacky
19-01-2012, 19:08
wróciłem z pracy, po obiadku odpaliłem lapka i zorientowalem się, że będzie akuratnie w tvp2 końcówka meczu szczypiornistów...
włączyłem tv set...
a tam ostatnie dwie minuty, chciałem wyłączyć bo nasi przegrywali 25:26, chwilę potem z żółtkiem na ławkę powędrował nasz zawodnik...
a potem wzmocniona oslabieniem drużyna strzeliła pod rząd 3 bramki pozwalając Duńczykom na jedną jedynie...
dawno nie widzialem takiej końcówki od czasu słynnej Wentosekundy...

Natasza
19-01-2012, 19:56
wróciłem z pracy, po obiadku odpaliłem lapka i zorientowalem się, że będzie akuratnie w tvp2 końcówka meczu szczypiornistów...
włączyłem tv set...
a tam ostatnie dwie minuty, chciałem wyłączyć bo nasi przegrywali 25:26, chwilę potem z żółtkiem na ławkę powędrował nasz zawodnik...
a potem wzmocniona oslabieniem drużyna strzeliła pod rząd 3 bramki pozwalając Duńczykom na jedną jedynie...
dawno nie widzialem takiej końcówki od czasu słynnej Wentosekundy...

Polska w horrorze pokonała Danię!
Polska wygrała w Belgradzie z Danią 27:26 (10:14) w meczu grupy A mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych.

Natasza
19-01-2012, 19:57
Piotr Żyła wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Polak oddał skok na odległość 131 metrów. W jutrzejszym konkursie zobaczymy aż dziesięciu Polaków. Marcin Bachleda (19. miejsce) skoczył 118 metrów, a Maciej Kot (20. miejsce) osiągnął 116,5 metra. Przyzwoite skoki oddali także Klemens Murańka (117,5 metra i 22. miejsce), Bartłomiej Kłusek (115,5 metra i 24. miejsce) oraz Stefan Hula (119 metrów i 25. miejsce).

jacky
19-01-2012, 20:48
a nasz Adaś wrócił via Wrocek z medalem 38 miejsca z rajdu autkowego po piaskach Sahary...
gdyby tak w Dakarze postawili skocznię to by wszystkich szoferów rajdowych przeskoczył ...

Natasza
20-01-2012, 20:40
Sarah Burke, narciarka w stylu wolnym (freestyle) w konkurencji half-pipe, nie żyje. Kanadyjka zmarła w czwartek w szpitalu w Salt Lake City.


Burke uległa wypadkowi 10 dni temu podczas treningów narciarskich. Od tej pory przebywała w szpitalu, gdzie jednak nie udało się jej uratować.
Była jedna z największych nadziei Kanadyjczyków na złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku.

Natasza
21-01-2012, 14:52
Justyna Kowalczyk znów najlepsza! Po fantastycznym finiszu Polka wygrała w finale sprintu w estońskiej miejscowości Otepaeae, pokonując swą wielką rywalkę Marit Bjoergen o pół narty. Na konto narciarki z Kasiny Wielkiej powędrowało więc 100 punktów w klasyfikacji generalnej i dystans do Norweżki zmniejszył się do 82. Trzecia na mecie była Rosjanka Natalia Matwiejewa.

Klasyfikacja generalna PŚ po 22 z 37 zawodów:
1. Marit Bjoergen (Norwegia) 1406 pkt
2. Justyna Kowalczyk (Polska) 1324
3. Therese Johaug (Norwegia) 995
4. Kikkan Randall (USA) 912
5. Charlotte Kalla (Szwecja) 747
6. Krista Lahteenmaki (Finlandia) 673
7. Marthe Kristoffersen (Norwegia) 671
8. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) 623
9. Vibeke Skofterud (Norwegia) 479
10. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) 462

Natasza
24-01-2012, 17:15
Australian Open jeszcze się nie skończył, ale już wiadomo, że przyniesie sporo przetasowań w czołówce rankingu tenisistek. Najważniejsze dotknie Karoliny Woźniackiej, która po 49 tygodniach spadnie z fotela liderki rankingu WTA. Zmiana dotyczy również Agnieszki Radwańskiej. W poniedziałek "Isia" wskoczy na najlepsze w karierze, 6. miejsce.

Natasza
24-02-2012, 18:08
W półfinałowym meczu turnieju WTA w Dubaju, z pulą nagród 2 mln dolarów, Agnieszka Radwańska po godzinie i 45 minutach odprawiła Serbkę Jelenę Janković 6:2, 2:6, 6:0.

jacky
13-03-2012, 23:16
źródło (http://www.rp.pl/artykul/763014,838003-Reprezentacja-Czech-na-Euro-przyjedzie-pociagiem.html)

Piłkarze reprezentacji Czech do Wrocławia, gdzie będą mieszkać i grać podczas mistrzostw Europy, przyjadą specjalnym pociągiem. Kolej przygotowała również okazjonalną ofertę dla kibiców

Z tego środka transportu czescy piłkarze korzystali już przed mistrzostwami świata we Włoszech 78 lat temu i przywieźli srebrny medal. Przegrali wówczas w finale z gospodarzami, po dogrywce, 1:2.

- Z Włoch w 1934 roku przywieźliśmy w pociągu srebro. Może i tym razem kolej przyniesie nam szczęście - powiedział szef czeskiej federacji futbolu Miroslav Pelta.

Wybór chwalą trenerzy i piłkarze. - W pociągu jest znacznie większy komfort niż w autobusie - powiedział trener reprezentacji Czech Michal Bilek.

Wtóruje mu bramkarz Chelsea Londyn Petr Cech, który wcześniej występował we francuskim Stade Rennes. - We Francji zawsze do Paryża czy Lille jeździliśmy pociągiem TGV. To był najszybszy i najbardziej bezpieczny środek transportu - ocenił.

Pociąg z czeską ekipą wyruszy z Pragi 3 czerwca o dziewiątej rano. Pojedzie nie najkrótszą trasą, lecz m.in. przez Ostrawę, by jak najwięcej kibiców mogło pożegnać i pozdrowić piłkarzy.

jacky
01-04-2012, 00:11
Agnieszka Radwańska wygrała z Marią Szarapową

7:5, 6:4 w finale turnieju WTA Tour Premier I na twardych kortach w Miami (pula nagród 4,828 mln dol.).
To największy dotychczasowy sukces w karierze polskiej tenisistki.
...
wyrósł nam Wojtek Fibak ale w spódniczce ?

Natasza
02-04-2012, 16:06
Stadion Narodowy w Warszawie został nominowany do nagrody Stadium Business Awards w kategorii "Najlepszy nowy obiekt" - poinformowało PolskieRadio. Wyróżnione zostały także stadiony we Wrocławiu i w Gdańsku.
Konkurencja jest jednak duża. Wśród nominowanych stadionów w kategorii "Najlepszy nowy obiekt" poza Narodowym znalazły się: stadion American Express Community w angielskim Brighton, stadion Juventusu Turyn, Livestrong Sporting Park w amerykańskim Kansas City, Ulker Sports Arena w Stambule w Turcji, stadion Forsyth Barr w Dunedin w Nowej Zelandii oraz Coface Arena w niemieckiej Moguncji.

Bezpośrednim konkurentem Narodowego jest również obiekt we Wrocławiu. Z kolei gdańska PGE Arena została nominowana w kategorii najlepszej architektury.

Wyniki zostaną ogłoszone 15 maja w Turynie.

Natasza
23-06-2012, 16:01
Polska zorganizuje mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku - taka decyzja została podjęta na Kongresie EHF w Monaco. Poinformował Onet Sport Marek Góralczyk, sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Polska, która otrzymała w pierwszej turze 58 procent głosów, po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem tak dużej imprezy w piłce ręcznej.

http://reklama.onet.pl/_d/0.gif
Nasz kraj dwa lata wcześniej zorganizuje także mistrzostwa Europy szczypiornistów do lat 18.

Natasza
05-07-2012, 18:10
Agnieszka Radwańska po raz pierwszy w życiu dotarła do półfinału wielkiego szlema

Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska pokonała Angelique Kerber (nr 8.) 6:3, 6:4 w półfinale turnieju tenisowego na trawiastych kortach w Wimbledonie (pula nagród 16,1 mln funtów). Polka po raz pierwszy w karierze zagra w finale wielkoszlemowego turnieju .

Natasza
05-07-2012, 18:12
Kapitalny mecz, niesamowite emocje i wielkie zwycięstwo reprezentacji Polski!

W swoim pierwszym meczu turnieju finałowego Ligi Światowej nasi siatkarze pokonali Brazylię 3:2 (23:25, 25:23, 23:25, 25:17, 15:10) i wyrzucili ją z turnieju! W piątek Polacy zagrają z Kubą o pierwsze miejsce w grupie F, zaś Brazylijczycy - mistrzowie świata i dziewięciokrotni triumfatorzy Ligi Światowej - już mogą pakować walizki.

Natasza
07-07-2012, 18:41
Wielki bój Agnieszki Radwańskiej w finale Wimbledonu

To był najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze Polki. Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska przegrała finałowy mecz w trzech setach: 1:6, 7:5, 2:6.
Zasłużyła jednak na oklaski, gdy w drugim secie w praktycznie beznadziejnej sytuacji zdołała odrobić straty i pokonać Amerykankę. Polce nie starczyło jednak sił na decydującą partię, którą bezapelacyjnie wygrała Serena Williams .

Polka zdobyła 1400 punktów i 557 tysięcy funtów, co jest najwyższą nagrodą zdobytą przez nią na korcie. 23-letnia tenisistka z Krakowa awansowała też z trzeciej na drugą pozycję, najwyższą w karierze, wyprzedzając Rosjankę Marię Szarapową. Przed nią znajduje się tylko Białorusinka Wiktoria Azarenka.
W finale wielkoszlemowego turnieju Radwańska grała po raz pierwszy. Dotychczas jedyną Polką, która wystąpiła w finale Wimbledonu, była Jadwiga Jędrzejowska. W 1937 roku 25-letnia wtedy zawodniczka przegrała z Angielką Dorothy Edith Round 2:6, 6:2, 5:7.

tomek1986x
08-07-2012, 20:43
Reprezentacja Polski wygrała Ligę Światową 2012
Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii wygrała Ligę Światową. W wielkim finale rozegranym w Sofii Biało-Czerwoni po wspaniałym meczu zwyciężyli mistrzów olimpijskich, reprezentację USA 3:0 (25:17, 26:24, 25:20). Polscy siatkarze w turnieju finałowym nie przegrali spotkania, byli zdecydowanie najlepszym zespołem rozgrywek.
Źródło: Onet.pl

jacky
30-08-2012, 22:21
Anna Harkowska zdobyła w Londynie pierwszy dla Polski medal XIV paraolimpiady. 32-letnia zawodniczka klubu Warmia i Mazury Olsztyn zajęła drugie miejsce w wyścigu na 3000 m na torze kolarskim.

Harkowska urodziła się 20 marca 1980 roku w Świnoujściu, gdzie mieszka i trenuje. Jest absolwentką Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Od dziecka interesowałam się sportem. Miałam niespełna 18 lat jak przebiegłam Maraton Warszawski. Później był rower i triathlon. W maju 2002 roku wypadek odebrał mi wiele marzeń. Zostałam potrącona przez samochód na przystanku autobusowym w Szczecinie. Połamane obie nogi, razem 26 złamań, miałam utracić lewą... Po wielu operacjach i długiej rehabilitacji poznałam trenera ze słubickiego klubu Lider, gdzie zaczęłam trenować i odnosić sukcesy. Mimo poważnego urazu nie poddałam się. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy, powróciłam do profesjonalnego sportu; rywalizuję z powodzeniem ze sprawnymi zawodniczkami

- powiedziała Harkowska.

Mogłabym dużo opowiadać o wypadku, moim powrocie do sportu i o tym, jak wiele zawdzięczam trenerowi ze Słubic Marianowi Kowalskiemu. Wypadek sprawił, że rower jest tak ważny w moim życiu. W młodości bieganie przynosiło mi wiele radości i satysfakcji, teraz nie mogę. Mam za to jazdę na rowerze i wyścigi, bez których nie mogę żyć

- dodała zdobywczyni sześciu medali kolarskich mistrzostw świata osób niepełnosprawnych (2009, 2010, 2011).

szacun i podziw ... nic więcej...

jacky
10-09-2012, 22:30
na kanwie meczów eliminiacyjnych...

onet dzisiaj napisał...
Brak transmisji w ogólnodostępnej telewizji oznacza straty po stronie sponsorów drużyny narodowej. Ich przedstawiciele wstrzymują się jednak na razie z jednoznacznymi komentarzami na ten temat.

tym samym zostałem wyprowadzony z błędu, że sponsorami drużyny narodowej są kibice ...
płacąc ukryte podatki w biletach ligowych i innych "składkach" zwanych podatkami...

jacky
16-10-2012, 21:24
NCS: nikt nie chciał grać przy zamkniętym dachu

Narodowe Centrum Sportu poinformowało, że żadna ze stron spotkania eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Polski i Anglii nie chciała, by na Stadionie Narodowym w Warszawie dach był zasunięty. Mecz miał się rozpocząć o 21, ale ulewa uniemożliwia grę.

"Zgodnie z informacją od organizatora meczu Polska - Anglia, Polskiego Związku Piłki Nożnej, żadna ze stron spotkania nie chciała grać przy zamkniętym dachu. Na jego zasunięcie muszą zgodzić się delegat meczu, obserwatorzy i obie drużyny. Nikt nie chciał jednak takiego rozwiązania" - napisano w oficjalnym oświadczeniu przesłanym PAP.
===

a przy otwartej kurtynie ?
zapadła zmowa milczenia...
===
w necie - szczególnie na FB - dawno nie było tylu jajowatych komentarzy...

jacky
23-10-2012, 23:14
ano zdarzyło się, że bahna z pseudokibicami i kibicami Widzewa wracała z wygranego meczu z Piastunką ( w Gliwicowie )...
i stanął pociąg na stacji Katowice...
ponoć akuratnie przejeżdżała bahna z kibolami Cracovii...
...
ponoć koguś tam poniosło na widok smerfów...
...
a teraz czekamy na relację naocznego świadka...

Natasza
26-10-2012, 22:48
Agnieszka Radwańska po trzech godzinach i 29 minutach zaciętej walki pokonała Włoszkę Sarę Errani 6:7 (6), 7:5, 6:4 i po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału mistrzostw WTA, gdzie spotka się z Sereną Williams.

Natasza
26-10-2012, 22:53
Boniek szczery do bólu: nie wiem, co się dzieje w PZPN


Nowy prezes największego związku sportowego w Polsce wygrał już w drugiej turze.
Eugeniusz Nowak, Roman Kosecki, Marek Koźmiński, Bogusław Biszof i Jan Bednarek zostali wiceprezesami PZPN.

jacky
26-10-2012, 23:27
Lato, Boniek - piękne karty zawodnicze...
a jak będzie z Zibim przy zielonym stoliku ?
zobaczymy...
może zdąży na czas zamknąć dach nie oglądając się za "muchami" w nosie...

Fila
27-10-2012, 13:01
ano zdarzyło się, że bahna z pseudokibicami i kibicami Widzewa wracała z wygranego meczu z Piastunką ( w Gliwicowie )...
i stanął pociąg na stacji Katowice...
ponoć akuratnie przejeżdżała bahna z kibolami Cracovii...
...
ponoć koguś tam poniosło na widok smerfów...
...
a teraz czekamy na relację naocznego świadka...

Cóż... w świat poszło kolejne nudne oświadczenie Stowarzyszenia Fanatycy Widzewa (naprawdę nie ma co wyliczać przekrętów mediów czy prowokacji policji by oczernić kibiców) - tata mówi, że nawet jakby kibice wykonali rytualne sepuku (emocjonalne czy organizacyjne) to i tak nie przekonają do niczego POpapranych łowców kiboli i całej przyklaskującej im kliki czytelników Wybiórczych Gazet.

Tata napisał takie coś... i moim zdaniem to jest jasne postawienie sprawy. No i w jego stylu :biggrin: - coś dla ludzi inteligentnych. Panie Jacky - Pan pewnie zrozumie czemu całkiem słusznie pogoniono te zwierzęta w mundurach i jak śmieszne jest pokazywanie ostrzelanego przez milicję dworca jako efekt wandalizmu kibiców :tongue_smilie:

http://www.widzewtomy.net/index.php?option=com_content&view=article&id=1766:list-kibicow-widzewa-ws-wydarze-z-dn-20102012&catid=1:z-ostatnich-dni&Itemid=99

OŚWIADCZENIE KIBICÓW WIDZEWA W SPRAWIE ZDARZEŃ NA DWORCU W KATOWICACH. - propozycja, którą wpisano na oficjalną stronę jako list :wink:

Jak wiemy nudne oświadczenie nic nie wnoszą, więc pozwolimy sobie na nieco bardziej zrozumiały przekaz.

Na poniższym filmiku/zdjęciach widać od czego zaczęła się awantura w Katowicach.
Zwierzęta w mundurach, dla zabawy psikające gazem w ludzi, wyciągnęły z pociągu naszego kibica, zdarły z niego ubranie i półnagiego szarpały po peronie dworca.
Czy to jest normalne?
Czy ciągła polityczna nagonka na "kiboli" może uzasadniać te prowokacje i znęcanie się nad ludźmi w imię "prawa"?

https://www.youtube.com/watch?v=AMeJGLizM5w&feature=g-upl

Zadaj sobie pytanie szacowny czytelniku w takim wypadku zachowałby się prawdziwy mężczyzna?
Co zrobi facet gdy jakieś bestie katują jego kolegę?

Kibice Widzewa używając paru śmietników i kostek brukowych odbili maltretowanego kolegę.

Oczywiście grzmiące publiczne media mają pewnie rację, że to złe i niewskazane stanąć w obronie godności swojej i kolegów,
ale dla ludzi znających historię to nic nadzwyczajnego: media górników z kopalni Wujek też określały jako wywrotowców i chuliganów.

Nie będziemy się kajać za te kilka śmietników za które powinna zapłacić policja która sprowokowała tą sytucję,
po prostu chcemy zakończyć wykład o miliardowych stratach na dworcu
zwróceniem uwagi szacownych dziennikarzyn na pewien fakt:
podziurawione tablice informacyjne, tak chętnie pokazywane w każdych wiadomościach, warte chyba już w kolejnych mediach ze 350 tysięcy złotych każda, to nie wandalizm kibiców,
to tylko ślady po kulach którymi strzelało do nas współczesne ZOMO - dokładnie tak samo jak do górników z kopalni Wujek.

Podpisano: kibice Widzewa - ludzie potrafiący walczyć o swoją godność.

Fila
27-10-2012, 13:02
Z polskiego na nasze: pociąg się zatrzymał, było raczej normalnie aż w końcu psy sobie wyciągnęły naszego kibica (zgadza się - może pokazał im fucka lub język czy inaczej przeskrobał) i przed honorowymi ludźmi zaczęły się te mendy nad nim pastwić. Zdarcie ubrań z gościa i szarpanie go po dworcu - to są metody?
Na filmie dokładnie widać od czego zaczęła się awantura - kibice zachowali się jak dokładnie jak powinni zachowywać się ludzie (a nie zastraszone obsrańce)i odbili kolegę. Naprawdę zwierzęta nazywające się policją powinny być ukarane za takie postępowanie z ludźmi - k...y myślą, że im wszystko wolno, nawet zdeptać godność człowieka.

Najśmieszniejszy jest medialny płacz na zniszczony dworzec: 95% tych strat to efekty wolnej amerykanki policji która sobie urządziła poligon strzelecki. Ręce opadają jak pokazują tablice informacyjne ze śladami po strzałach (a przypominam, że policja może używać strzałów tylko w sytuacjach wyjątkowych)... jako wandalizm kibiców.

jacky
27-10-2012, 23:36
w tym przypadku skłaniam się do wersji kibiców...
antkipolicmajstry przedstawiły w mediach wersje tylko urzędowe...
zabrakło mi tylko stefana burczymuchy, ale pewnie on od dawna milczący - gra z swoim kumplem w cymbergraja na antypodach...

jacky
03-11-2012, 21:20
Jurek Janowicz w roli następcy Adasia Małysza ?
szykuje się nam Janowiczomania ?

tylko nie chowajmy głowy w piasek...
jutro wielki finał - pół Polski w Polsat Sport wpatrzone ?
TVP Sport przespała się - oby nie z "muchą"...

Fila
05-11-2012, 18:07
w tym przypadku skłaniam się do wersji kibiców...

A wrócę do tematu... kibic trzy lata za zapalenie racy, dwa lata za niesłuchanie poleceń ochrony...
a pies bandyta... ma prawo być psem bandytą z uwagi na stres:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12798546,Prokuratura__sprawa_agresywnego_p olicjanta_do_umorzenia.html

POlicyjne państwo robi się bezczelne...

Natasza
30-12-2012, 18:02
Norweskie media nie mają żadnych wątpliwości: Justyna Kowalczyk zwyciężyła w biegu pościgowym na 9 kilometrów "klasykiem" w świetnym stylu. "Polka była absolutnie najlepsza, zabijając emocje w Tour de Ski, nim na dobre się on zaczął" - czytamy w nrk.no. "W połowie dystansu dziewczyna z Polski pokazała supermoce i wręcz zdeklasowała konkurencję" - relacjonuje z kolei vg.no.

jacky
30-12-2012, 20:15
i to bez "dopalacza" w postaci preparatu medycznego na astmę ... jak wiadomo kto...

Natasza
05-01-2013, 23:25
78. Plebiscyt "PS": Justyna Kowalczyk Sportowcem Roku!

jacky
06-01-2013, 20:48
obserwowałem relację - jednym okiem - dłubiąc w necie...
ale na samym początku zauważyłem, że prowadził Tomasz Majewski...
dość zdecydowanie...
potem była sms-owa dogrywka - po której wygrała Justyna...
nie chcę zanegować werdyktu - takie było vox populi - ale wskazać na siłę oddziaływania mediów i samej akcji sms-ów...
ponadto na tą smsową dogrywkę istotny wpływ miały bieżące sukcesy Justyny - czyli już z roku 2013...
a Tomek - był już w lekkiej mgiełce zapomnienia - cóż letnie igrzyska zatarły się...

no-el
07-01-2013, 10:48
Masz racje Justyna miala swietna reklame i to zadecydowalo. Tylko po co te "miny" nawet nie jego tylko innych dziennikarzy ze mial wygrac Tomek ?

jacky
07-01-2013, 10:56
to był plebiscyt za osiągnięcia roku 2012, tegoroczne sukcesy dopiero dopisują się na konto 2013...
w minionym roku Tomek powtórzył idealnie zdobycie mistrzowskiego lauru olimpijskiego sprzed 4 lat...
i dopiero będzie można po IO w Soczi sprawdzić, czy Justyna zdubluje złoto olimpijskie...

jacky
17-01-2013, 21:08
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała z Serbią 25:24 (11:13) w swoim czwartym meczu fazy grupowej poodczas mistrzostw świata w Hiszpanii.
Tym samym nasi zawodnicy wzięli wielki rewanż za nieudane mecze z Serbami w poprzednim roku. ....
tyle suchy komunikat prasowy...
qurde - jeszcze takiej nerwówki nie zaliczyłem, dwa razy wyłączałem tv, za pierwszym w pierwszej połowie jak przegrywali 6 bramkami...
tak się gra - do końca...

Natasza
28-02-2013, 18:03
Kamil Stoch zdobył swój pierwszy w karierze medal Mistrzostw Świata w skokach narciarskich. I to od razu złoto na dużej skoczni w Val di Fiemme.

jacky
28-02-2013, 20:41
i ów Kamil dreptający swego czasu miszczowi Adamowi po piętach...
kiedyś go wyprzedził, bodaj w Norwegii..
czy AM był dla niego wzorcem ?
media milczą...
cieszy natomiast, że takich Kamili za Kamilem widać i słychać i czuć :-)

pixi
28-02-2013, 21:36
Bravo dla Kamila Stocha. Mam nadzieje ze pojdzie calkiem sladem Malysza.

Natasza
03-03-2013, 17:54
Piotr Żyła: trzeba mu tę flachę postawić

Musimy podziękować Thomasowi Morgensternowi, bo jakby nie on to dalej bylibyśmy czwarci. Trzeba mu tę flachę postawić, wszyscy mówią, że jestem specjalistą od tego - powiedział Piotr Żyła po sobotnim konkursie drużynowym w skokach narciarskich, w którym reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce.

jacky
03-03-2013, 22:02
to, że na halowych ME zabrali medal naszej sztafecie - pluć im w oko...
ważne, że pokazali siłę w biegu...
na kolejnym ważnym meetingu będą wiedzieć, że Wielki Brat czuwa....

Natasza
24-03-2013, 17:39
To był wielki dzień naszej biegaczki. Poza Kryształową Kulę, odebrała także nieco mniejsze trofeum za triumf w klasyfikacji Pucharu Świata na dystansach, a także samochód BMW X1 za triumf w klasyfikacji najaktywniejszych BMW xTrophy. To było takie symboliczne przekazanie nagrody. Kowalczyk otrzymała bowiem niewielki model tego auta i zaraz przekazała go Aleksandrowi Wierietielnemu. - Trenerze, to dla ciebie - mówiła. Polska zawodniczka samochód lub jego równowartość przekaże na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę.

Natasza
02-04-2013, 10:29
Do 70. Rajdu Polski, dziesiątej rundy rajdowych mistrzostw Europy (ERC), pozostało jeszcze sporo czasu. Robert Kubica już teraz za pośrednictwem oficjalnej strony mistrzostw przyznał, że może być to jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku w polskim sporcie. Były kierowca Formuły 1 świetnie rozpoczął występy w ERC, wygrywając osiem odcinków specjalnych i liderując w Rajdzie Wysp Kanaryjskich. Obrazu nie zburzył nawet wypadek na dziesiątym odcinku, który spowodował wycofanie się polskiej załogi Kubica - Baran z rajdu.
70. Rajd Polski odbędzie się w dniach 13-15 września i będzie to pierwszy start dla Kubicy w Polsce od 16 lat - napisano na oficjalnej stronie ERC.

Natasza
04-04-2013, 17:22
Kiedy w październiku nowy prezes PZPN Zbigniew Boniek (57 l.) nominował na sekretarza generalnego Macieja Sawickiego (34 l.) wielu pukało się w głowę. Kim jest człowiek, którego w środowisku piłkarskim tylko nieliczni pamiętają z boiska? Ruch "Zibiego" okazał się strzałem w dziesiątkę! Po kilku miesiącach dzięki nowemu modelowi zarządzania piłkarska centrala zaoszczędziła grube miliony.
W skali kadencji to ponad 25 milionów!

Natasza
18-04-2013, 07:58
Trzykrotny mistrz świata w lataniu precyzyjnym Wacław Nycz zginął w środę w wypadku samochodowym w Warszawie. Miał 59 lat. Trzykrotny złoty medalista (1985, 1987, 1992) mistrzostw świata oraz Europy w samolotowym lataniu precyzyjnym. Wygrywał indywidualnie i drużynowo. Startował też w konkurencji rajdowo-nawigacyjnej. Był drużynowym mistrzem świata w nawigacji (1988). Przez większą część kariery sportowej związany z Aeroklubem Rzeszowskim.

Natasza
01-07-2013, 23:25
Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz: 3 Polaków zagra w ćwierćfinale Wimbledonu!

jacky
19-08-2013, 22:14
Przedstawiamy dzisiejsze oświadczenie Stowarzyszenia "Niebiescy" w sprawie zajść, do jakich doszło wczoraj na gdyńskiej plaży.

Jako Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy” odnosimy się do sytuacji, jaka miała miejsce na gdyńskiej plaży w niedzielę 18 sierpnia z udziałem kibiców Ruchu Chorzów udających się na mecz z Arką Gdynia w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Chorzowscy kibice, podobnie jak przy ostatnich wizytach meczowych w Gdyni, przybyli wcześniej, by móc chociaż przez chwilę uraczyć się pięknem polskiego morza. Ostatnie wizyty oraz obecna, o której zrobiło się głośno, przebiegała spokojnie do momentu zaplanowanej zbiórki, z której kibice mieli udać się w stronę stadionu miejskiego.

Sytuacja, do której doszło i w której media próbują wskazać jednostronnego winowajcę w postaci kibiców, zmuszają nas jako Stowarzyszenie do odniesienia się do okoliczności całego zajścia, by zdementować medialne przypuszczenia i stereotypowe oskarżenia, jakoby kibice byli winni zaistniałej sytuacji i zachowywali się agresywnie, szukając zaczepki. Pragniemy zauważyć, że kibice Ruchu Chorzów, jak również meksykańscy marynarze, przebywali na gdyńskiej plaży od wczesnych godzin rannych i przez ten czas nie dochodziło do zakłócenia porządku. Iskrą zapalną zaistniałej sytuacji przed zbliżającą się godziną zbiórki kibiców było niewybredne zaczepianie, a w efekcie uderzenie w twarz kobiety przez jednego z meksykańskich marynarzy. W obronie kobiety stanął jeden z kibiców Ruchu, który momentalnie został zaatakowany przez kilku kolejnych obywateli Meksyku i w czasie zajścia został ugodzony nożem. W efekcie tego zajścia chorzowscy kibice ruszyli z pomocą zaatakowanemu koledze, co doprowadziło do bezpośredniego starcia obu grup, w którym Meksykanie użyli noża oraz stłuczonych butelek. Jako Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów pragniemy zauważyć, że prowodyrem zamieszek nie byli kibice Ruchu Chorzów, których się o to oskarża, a zaproszeni przez Sz. P. Prezydenta Miasta Gdynia goście.

Jako Stowarzyszenie „Niebiescy” zwracamy się do Pana Prezydenta Szczurka o lepszy dobór zapraszanych w przyszłości gości, wśród których nie znajdą się sprawcy przemocy w stosunku do kobiet i nożownicy, niezależnie od kraju pochodzenia czy też przynależności etnicznej. Zwracamy się również do Pana Prezydenta Wojciecha Szczurka o niewydawanie oświadczeń na podstawie medialnych nacisków i bez jakichkolwiek dowodów, bo nagle okazuje się, że to jednak zaproszeni przez Pana Prezydenta goście okazali się „brutalnym napastnikiem”. Niemniej jednak zgadzamy się z dalszą częścią oświadczenia Pana Prezydenta: „Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie”.

W kwestii całego zajścia i podawania przez media i Pana Prezydenta domagamy się, jako Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy”, podania przez media prawdziwej wersji zaistniałych zdarzeń oraz przeprosin za podanie do informacji publicznej nierzetelnej informacji szkalującej dobre imię Klubu i Kibiców Ruchu Chorzów.

Z poważaniem SKRCh „Niebiescy”

Natasza
08-11-2013, 16:51
W piątek w Chorzowie odbył się pogrzeb legendy Ruchu Chorzów Gerarda Cieślika. W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział tysiące osób.
Cieślik zmarł w niedzielę 3 listopada w wieku 86 lat. Do Ruchu trafił w wieku 12 lat. Zadebiutował w pierwszej drużynie w 1945 roku w A-klasie. Nigdy nie zmienił klubu. W drużynie narodowej zagrał 45 razy i strzelił 27 bramek. Jako jedyny został włączony Klubu Wybitnego Reprezentanta choć nie osiągnął granicy 60 występów. Nominację zawdzięczał głównie dwóm gol strzelonym w 1957 roku ZSRR, a zwycięstwo Polski w pamiętnym pojedynku było wtedy nie tylko sportowym wydarzeniem.

Natasza
22-11-2013, 21:39
W niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Klingethal w skokach narciarskich zobaczymy aż siedmiu reprezentantów Polski. Piątkowe kwalifikacje wygrał Piotr Żyła. W pierwszej piątce znalazło się aż trzech Polaków!

jacky
22-11-2013, 21:47
Mucha nie siada - odfrunęła - z pytaniem "kto wybrał finalistów PP ?"
mamy mynystra Biernata - na jaki lep się złapie ?

jacky
26-11-2013, 20:11
jako lokalny kibic kobiecej siatkówki mocno odczułem spadek w wynikach tutejszego Tauronu...
w końcu zaowocowało to rezygnacją z funkcji trenera przez Waldemara Kawkę...
choć przecież wcześniej trenowany przez niego zespół włożył sporo pracy ...
nie da się też ukryć faktu, że latem, w okienku transferowym zarząd klubu dość lekką ręką odpuścił a raczej wypuścił z teamu bardzo wartościowe zawodniczki obecnie stanowiące trzon ligowej czołówki...
zastanawiam się, czy nie dojdzie do tego, że za wcale tak nieodległy czas nowy, dzisiaj zatrudniony coach rodem z Italii może mieć wielką okazję do zdyskontowania cięzkiej pracy Kawki ...
i byłaby to przyjemna chwila dla kibiców...
ale jaka z tego gratyfikacja dla trenera który w pełni odwagi ustąpił...
poczekamy - pożyjemy...

jacky
03-12-2013, 20:14
Nie było niespodzianki w Zabrzu, gdzie faworyzowany Górnik pokonał Widzew 3:2. Łódzki zespół w tym sezonie przegrał wszystkie spotkania na wyjeździe (dziewięć), powtarzając swój wynik z 1948 roku.

W sumie na obcych stadionach Widzew nie potrafi wygrać od 21 meczów i śrubuje w ten sposób niechlubny rekord klubowy. Podopieczni Rafała Pawlaka kontynuują również inną fatalną serię - stracili co najmniej jedną bramkę we wszystkich meczach tego sezonu, również na własnym boisku.

We wtorek obie drużyny wystąpiły osłabione. Górnik m.in. bez kontuzjowanych obrońców Rafała Kosznika i Seweryna Gancarczyka (na pozycji stopera wystąpił Radosław Sobolewski), a w Widzewie nie mogli zagrać pauzujący za kartki Princewill Okachi i Rafał Augustyniak. Po raz kolejny zabrakło Kevina Lafrance'a, który w ubiegłym tygodniu trafił do drużyny rezerw łódzkiego klubu.
===
a tata Fila skręcił szali klubowy w żyłkę i poszedł na ryby...

Fila
03-12-2013, 21:36
Ech... :cursing:

Nawet nie chce mi się wyjaśniać i argumentować, bo widok tabeli i tak mówi wszystko.

Dobranoc.

Natasza
10-12-2013, 16:27
"Byłam zaskoczona widząc tak wielu z was urażonych moim poprzednim wpisem. Cóż, to były tytuły pochodzące z waszych gazet i portali internetowych... To nie był mój brak szacunku dla Marit i Therese. Musiałabym być szalona. One są świetnymi biegaczkami i wciąż faworytkami numer 1 i 2 igrzysk olimpijskich" - napisała Kowalczyk, odnosząc się do masy negatywnych wpisów pochodzących od norweskich fanów.

"Żałuję, że zacytowałam norweskie tytuły. Szczególnie, że to nie ja atakuję wasze dziewczyny, ale zazwyczaj sama jestem tą atakowaną. Na koniec, co również jest ważne, napisałam, że w ciągu tygodnia (przed startem w Davos), tytuły na pewno zdecydowanie się zmienią. Cóż, łyżwa... To, niestety, nie zostało już przetłumaczone przez wasze media (TV 2 Sporten), które od razu zarzuciły mi arogancję" - nie kryła żalu do norweskich dziennikarzy Kowalczyk.
Polka odniosła się do swojej wcześniejszej opinii, tłumacząc, że nie obrażała wielkich rywalek, ale tylko cytowała to, co znalazła w norweskich mediach. Jej tekst spotkał się z bardzo negatywną reakcją sympatyków Bjoergen i Johaug, Kowalczyk postanowiła więc wyjaśnić całą sytuację. Trzeba przyznać, że zrobiła to z klasą i humorem.
"Nie bądźcie tacy drażliwi. Sport to nie tylko walka o dobre wyniki i atakowanie się nawzajem. Miłego dnia!" - zakończyła Kowalczyk, która prawdziwą "bombę" zostawiła na koniec wpisu. Niechętnym jej Norwegom, którzy wymyślili Polce specyficzny pseudonim, pokazała wielkie poczucie humoru.
Podpisała się pod tekstem "Wasza, Diesel Doris". W ten sposób Justyna Kowalczyk zmaknęła usta krytykującym ją Norwegom. Na odpowiedź "rywali" Polka zapewne nie będzie musiała długo czekać.

Tak wyglądał poniedziałkowy wpis polskiej biegaczki:
"Dziś uczymy się norweskiego: "Maktdemonstrasjon av Kowalczyk" - "Pokaz siły Kowalczyk". "Kowalczyk knuste de norske" - "Kowalczyk miażdży Norweżki". "Bjorgen og Johaug fikk bank" - "Bjoergen i Johaug dostały klapsa". Miło rano zajrzeć do norweskich gazet :-), choć pewnie za tydzień będzie odwrotnie... ;-)"

Natasza
12-12-2013, 16:45
Wielki sukces Polaka. Radosław Kawęcki obronił tytuł mistrza Europy w pływaniu stylem grzbietowym na 200 m. W zawodach odbywających się na krótkim basenie w duńskim Herning Polak był bezkonkurencyjny i nad drugim rywalem miał ponad sekundę przewagi.

Natasza
13-12-2013, 08:54
Po okropnym wypadku wrócił do sportu i zdobył mistrzostwo świata w rajdowej serii WRC-2. Robert Kubica nominowany w Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski.

Znamy już najbliższą przyszłość Roberta Kubicy. Polski kierowca został członkiem rajdowego zespołu M-Sport Ford i w klasie WRC będzie ścigać się za kierownicą Forda Fiesty.

jacky
18-12-2013, 23:13
Karolina Szwed-Orneborg....
Reprezentantki Polski zapisały się w historii sportu i piłki ręcznej w naszym kraju.
Śmiało mogą konkurować do miana drużyny roku w Polsce.
- Mówiłyśmy sobie przed meczem: "laski na tej hali jest bardzo słaba atmosfera, ale pomyślmy o tych ludziach, którzy są w kraju i oglądają mecze i są głodni sukcesu, musimy dla nich wygrać".
Cały czas miałyśmy to z tyłu głowy.
To wszystko jest dla nich - powiedziała rozgrywająca reprezentacji Polski.
===
nic dodać i jeno się cieszcyć wypadam...
polskie dziouszki są w półfinale mundialu ....

Natasza
21-12-2013, 16:44
Jan Ziobro sensacyjnie wygrał, a Kamil Stoch był drugi w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Trzecie miejsce zajął Norweg Anders Bardal. W pierwszej dziesiątce zmieścili się jeszcze Piotr Żyła i Klemens Murańka. Stoch został nowym liderem klasyfikacji generalnej PŚ.

Stoch liderem Pucharu Świata. Jako trzeci Polak w historii. Wcześniej udało się to, jeszcze w tym sezonie, Krzysztofowi Biegunowi oraz Adamowi Małyszowi, który ma zresztą na koncie cztery Kryształowe Kule za końcowy triumf w PŚ.

Natasza
05-01-2014, 10:40
Legendarny Eusebio zmarł w nocy z soboty na niedzielę w Lizbonie - poinformowała agencja Lusa, powołując się na były klub słynnego przed laty piłkarza, stołeczną Benfikę. Przyczyną zgonu 71-letniego Portugalczyka było zatrzymania akcji serca.

Natasza
09-02-2014, 20:01
Kamil Stoch mistrzem olimpijskim na skoczni normalnej!
Lider Pucharu Świata już w pierwszej próbie nie dał szans rywalom, zaś w drugiej postawił kropkę nad "i", ponownie skacząc najdalej. Srebrny medal w Soczi wywalczył Peter Prevc, zaś "brąz" Anders Bardal.

- Przy takiej serii skoków możesz tylko zdjąć czapkę z głowy i nisko się ukłonić. Warto się od niego uczyć - tak triumf Kamila Stocha na olimpijskiej skoczni w Soczi skomentował srebrny medalista niedzielnego konkursu, Słoweniec Peter Prevc.

Natasza
13-02-2014, 12:14
Wielki sukces Justyny Kowalczyk!
Polka, mimo złamanej kości stopy, biegnąc na przeciwbólowej blokadzie, wywalczyła złoty medal w biegu na 10 km stylem klasycznym! Srebro dla Szwedki Charlotte Kalli, brąz dla Norweżki Therse Johaug. Marit Bjoergen bez medalu! Wielka Norweżka zajęła dopiero piąte miejsce!

Natasza
15-02-2014, 15:31
Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice) zdobył złoty medal igrzysk w Soczi w łyżwiarstwie szybkim w wyścigu na 1500 m. Zaledwie o 0,003 s wyprzedził Holendra Koena Verweija i o 0,22 Kanadyjczyka Denny'ego Morrisona.

Natasza
15-02-2014, 19:51
Kamil Stoch (WKS Zakopane) zdobył złoty medal igrzysk w Soczi w konkursie na dużej skoczni. To jego drugi złoty medal - pierwszy zdobył na skoczni normalnej. Srebro wywalczył Japończyk Noriaki Karai, a brąz Słoweniec Peter Prevc.

Natasza
02-03-2014, 15:31
Kamil Stoch znów na najwyższym stopniu podium! Polski skoczek zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w fińskim Lahti, odniósł piątą wygraną w tym sezonie i wrócił na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Natasza
04-03-2014, 18:59
SKOKI NARCIARSKIE - KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU 2013/2014
<TABLE class=tabela><THEAD><TR><TH>Imię i nazwisko</TH><TH>Kraj</TH><TH>Starty</TH><TH>1</TH><TH>2</TH><TH>3</TH><TH>Punkty</TH></TR></THEAD><TBODY class=skijumpRanking><TR class=bold><TD class=lp>1.</TD><TD class=imie>Kamil Stoch (http://sport.wp.pl/jid,37,name,Kamil-Stoch,skoczek.html)</TD><TD>http://i.wp.pl/a/f/png/30628/flaga_polska_16_11.png POL</TD><TD>22</TD><TD>6</TD><TD>3</TD><TD>2</TD><TD class=pkt>1231</TD></TR><TR><TD class=lp>2.</TD><TD class=imie>Peter Prevc (http://sport.wp.pl/jid,31,name,Peter-Prevc,skoczek.html)</TD><TD>http://i.wp.pl/a/f/png/30628/flaga_slowenia_16_11.png SLO</TD><TD>24</TD><TD>2</TD><TD>5</TD><TD>2</TD><TD class=pkt>1128</TD></TR><TR><TD class=lp>3.</TD><TD class=imie>Severin Freund (http://sport.wp.pl/jid,35,name,Severin-Freund,skoczek.html)</TD><TD>http://i.wp.pl/a/f/png/30628/flaga_niemcy_16_11.png GER</TD><TD>20</TD><TD>3</TD><TD>4</TD><TD>0</TD><TD class=pkt>987</TD></TR></TBODY></TABLE>

tomek1986x
08-03-2014, 22:36
Na trzy konkursy indywidualne przed zakończeniem sezonu klasyfikacja generalna Pucharu Świata przedstawia się następująco:

http://i57.tinypic.com/pxes8.jpg

tomek1986x
21-03-2014, 16:24
Po dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w Planicy KAMIL STOCH zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i w niedzielę odbierze swoją pierwszą w karierze Kryształową Kulę.

pixi
21-03-2014, 17:32
Kamil Stoch potoczy kule sladem Malysza !

Natasza
24-06-2014, 18:32
Reprezentacja Hiszpanii wróciła do domu po rozczarowującym odpadnięciu z mistrzostw świata w Brazylii. Podróż samolotem do Madrytu nie obyła się bez przygód. Podczas lądowania w samolot uderzył piorun - donosi "AS".
Błyskawica trafiła w prawe skrzydło i z perspektywy pokładu wydawało się, że nastąpił jakiś wybuch. Na szczęście wyładowanie atmosferyczne nie poczyniło żadnych szkód i samolot spokojnie wylądował. Hiszpanie najedli się tylko strachu.

jacky
21-07-2014, 22:16
Kiedy w 2011 roku Brazylijczyk Edmar przyjmował ukraińskie obywatelstwo liczył przede wszystkim na grę w reprezentacji kraju naszego wschodniego sąsiada.
Nie spodziewał się, że podjęcie takiego kroku niesie ze sobą nie tylko same przyjemności, ale również obowiązki.
W związku z trudną sytuacją na Ukrainie Edmar otrzymał powołanie do wojska. – Jestem w szoku, nie wiem nawet jak się zachować.
Poszedłem do klubu i o wszystkim powiedziałem.
Może uda się temu zaradzić.
Moja żona jest przerażona, ale zapewniam ją, że wszystko będzie dobrze.
Jeśli naprawdę będę musiał iść do wojska, nie wiem co zrobię. Jedyna co mogę teraz uczynić, to dobrze grać w piłkę – stwierdził Edmar na łamach ukraińskiej prasy.

Natasza
07-09-2014, 17:28
Polska pokonała Argentynę 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) w meczu grupy A siatkarskich mistrzostw świata. O ile dwie pierwsze partie zakończyły się pewnym triumfem biało-czerwonych, o tyle w trzeciej było więcej emocji. Jednak Polakom udało się zakończyć I fazę MŚ 2014 z kompletem zwycięstw!

Natasza
18-09-2014, 18:31
Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie obradujący na Teneryfie przekazał informację o przyznaniu Polsce organizacji turnieju mistrzostw świata Dywizji IA.
W zmaganiach o awans do najwyższej klasy międzynarodowego hokeja będą uczestniczyć reprezentacje: Polski, Włoch, Kazachstanu, Japonii, Węgier i Ukrainy. Awans wywalczą dwie najlepsze ekipy. Najgorsza opuści Dywizję IA. Polski Związek Hokeja na Lodzie otrzymał do zorganizowania także inną imprezę. Chodzi o kwalifikacyjny turniej do MŚ juniorek do lat 18.

Natasza
18-09-2014, 22:17
Polska pokonała Rosję 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11) w ostatnim meczu grupy H i zapewniła sobie awans do półfinału. Polscy siatkarze wygrali tym samym swoją grupę i o finał powalczą z reprezentacją Niemiec.

Natasza
11-10-2014, 22:18
Polska odniosła historyczne zwycięstwo z Niemcami!
W meczu eliminacji Euro 2016 "Biało-czerwoni" po piekielnie ciężkim boju pokonali aktualnych mistrzów świata 2:0! Bramki zdobyli Arkadiusz Milik i Sebastian Mila.

pixi
18-01-2015, 14:37
Brawo dla Kamila Stocha !!!

jacky
28-01-2015, 21:06
Nie żyje jeden z najlepszych polskich kolarzy w historii. Lucjan Lis zmarł we własnym domu w wieku 64 lat. Był medalistą olimpijskim i mistrzem świata.

Lucjan Lis chorował od dawna. Przeszedł dwa przeszczepy nerek. Bezpośrednią przyczyną śmierci była pęknięta aorta.

Kolarz karierę zakończył w 1975 roku. Powodem były problemy ze zdrowiem. Lekarze stwierdzili u niego daleko posuniętą niewydolność obu nerek. Leczenie rozpoczął w RFN. Osiedlił się wtedy na stałe w Niemczech.

Polak w drużynówce zdobył srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium. Zdobył jeszcze dwa medale mistrzostw świata. W 1971 roku brąz, a dwa lata później w Barcelonie złoto – podaje fakt.pl.

Natasza
25-07-2015, 21:24
Losowanie eliminacji Mistrzostw Świata 2018, które odbyło się w Sankt Petersburgu okazało się szczęśliwe dla Polski. Biało-Czerwoni trafili do grupy "E", w której zagrają z :
Rumunią, Danią, Czarnogórą, Armenią i Kazachstanem.

jacky
11-10-2015, 21:57
no i stało się...
z wielgachną pomocą Lewego nasi awansowali do puli finałowej ...

Natasza
11-01-2016, 12:30
Sądy mogą kupować tylko wybrane gazety. Resort Ziobry stworzył katalog tytułów

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, wysłał do dyrektorów wszystkich sądów apelacyjnych w Polsce zatwierdzony katalog tytułów prasowych, które mogą teraz kupować. Znajduje się tam np. "Nasz Dziennik", nie ma za to "Polityki", "Newsweeka" czy "Gazety Wyborczej".

Natasza
14-01-2016, 09:17
"Obserwowanie, w jaki sposób Polska, prymus Europy Wschodniej, sama przyjmuje dyktatorskie posunięcia, było w ostatnich tygodniach przygnębiające" - pisze "New York Times" w tekście zilustrowanym obrazkiem czarnego węża oplatającego kontur Polski.
http://www.nytimes.com/2016/01/13/opinion/poland-deviates-from-democracy.html?smid=fb-share

Natasza
02-06-2016, 22:24
Andrzej Niemczyk
Legendarny trener, twórca sukcesów siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet, zmarł w wieku 72 lat. Doświadczony szkoleniowiec chorował na raka płuc. Jego największy sukces to zdobycie ze "Złotkami" dwóch mistrzostw Europy w 2003 i 2005 roku.

Natasza
04-06-2016, 10:07
Muhammad Ali NIE ŻYJE. Najlepszy bokser w historii, sześciokrotny mistrz świata wagi ciężkiej, The Greatest, odszedł w wieku 74 lat. Amerykanin trafił w piątek do szpitala, miał problemy z oddychaniem i chociaż lekarze nie spodziewali się najgorszego, w piątek najważniejsze walka pięściarza zakończyła się.

pixi
10-06-2016, 22:20
Zaczelo sie Euro 2016 : Francja wkopala Rumunom 2:1. Kto nastepny ?
Tylko dlaczego mi tu helikopter lata nad glowa przez caly dzien od rana do teraz ?

Natasza
12-06-2016, 22:34
Wieża Eiffla na biało-czerwono
Polska pokonała Irlandię Północną, a z tej okazji wieża Eiffla zaświeciła się w niedzielę na biało-czerwono. To zasługa kibiców, którzy wzięli udział w zorganizowanej w mediach społecznościowych akcji.
http://www.tvn24.pl/euro2016/wieza-eiffla-w-bialo-czerwonych-kolorach,651887.html

Natasza
13-06-2016, 11:39
Szwedzcy kibice zorganizowani w stowarzyszeniu Camp Sweden, którzy od kilkunastu lat towarzyszą meczom reprezentacji w mistrzostwach Europy i świata, zawsze mają ze sobą gigantyczną flagę, która tym razem została zgubiona przez linię lotniczą w drodze do Francji. Flaga rozpościerana na trybunie uszyta została z 4150 mniejszych flag i używana od 2005 roku stała się rozpoznawalnym atrybutem kibiców podczas meczów "Trzech Koron". Camp Sweden posiada pozwolenie na jej wnoszenie na stadiony od UEFA i szwedzkiej policji, która współpracuje ze stowarzyszeniem. Dziennik "Aftonbladet" w ostrej krytyce SAS przytoczył opinie irlandzkich kibiców, którzy uważają, że gdyby ich linie lotnicze Air Lingus rozpoczęły strajk w podobnej sytuacji i czasie, to byłyby raz na zawsze „skończone”, a piloci "przed publicznym powieszeniem obdarci ze skóry, bo Euro to sprawa narodowa a nie prywatna".

Natasza
13-06-2016, 12:16
Francuskie i angielskie media są zachwycone postawą kibiców Polski oraz Irlandii Północnej (1-0). - Futbol, który kochamy - taki napis znalazł się na okładce nicejskiej gazety "Nice Matin".

Futbol, który kochamy - napisało "Nice Matin" na okładce umieszczając zdjęcie przytulających się kibiców z Polski oraz Irlandii Północnej. Zachwycona postawą kibiców była również korespondentka "Guardiana" Amy Lawrence. - Irlandia Północna i Polska stworzyły spektakl, dzięki któremu mogło zrobić się ciepło na uszkodzonym sercu - napisała w odniesieniu do zamieszek jakie miały miejsce w Marsylii. - Zabawa kibiców obu drużyn przypomniała, dlaczego piłka nożna jest najwspanialszym sportem na świecie. Atmosfera w Nicei była wspaniała.

jacky
27-06-2016, 14:35
http://i67.tinypic.com/33ue6o3.jpg

dla zagranicznych dziennikarzy ...

pixi
27-06-2016, 21:59
Ano mamy drugi Brexit... nieszczescia chodza parami ?

rybsonek
07-12-2016, 21:03
Od wczoraj sportowy świat żyje tylko jednym golem - golem Roberta Lewandowskiego, którego ten (R.L.) strzelił swojej żonie....

jacky
07-12-2016, 21:11
Od wczoraj sportowy świat żyje tylko jednym golem - golem Roberta Lewandowskiego, którego ten (R.L.) strzelił swojej żonie....

żart to czy kolega o drogę pyta ?