PDA

Zobacz pełną wersję : Salon Polityczny



Strony : 1 [2] 3

jacky
28-10-2012, 20:27
Po Warszawie krąży dowcip, że to Grzegorz S. - niegdyś człowiek nr 2 w PO - polecił, by nie zamykać dachu stadionu podczas pamiętnego nieodbytego z powodu deszczu meczu Polska - Anglia, chcąc utopić Donalda T.

jacky
30-10-2012, 07:40
Jacky, może ta rozmowa Cię przekona, że wybuchu nie było.
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,11576169,Tu_154__Wybuchu_nie_bylo.html


khm, khm, khm...


:cursing:...:unsure:.....:cool:

zdzicho alboom II
30-10-2012, 09:56
Już nie będę Cię przekonywał, bo to nic nie da, Ty po prostu wiesz swoje, i niech tak zostanie.

Natasza
30-10-2012, 13:54
Są ludzie, którzy swoje wiedzieli już ponad dwa lata temu i żadna komisja, w tym międzynarodowa ich osądu nie zmieni.
Gdyby dzisiaj ktoś mnie zarzucił, że zamordowałam 96 osób-podałabym go do sądu, za oszczerstwo.

Natasza
30-10-2012, 17:15
"Rz" komentuje wyjaśnienia prokuratury. "Pomyliliśmy się pisząc o trotylu i nitroglicerynie"

"Prokuratura wojskowa zapewnia, że nie wykryła na wraku rządowego Tupolewa w Smoleńsku śladów trotylu i nitrogliceryny. Nie może jednak wykluczyć obecności materiałów wybuchowych na pokładzie z uwagi na obecność wysokoenergetycznych zjonizowanych składników. Pomyliliśmy się pisząc dziś o trotylu i nitroglicerynie. To mogły być te składniki, ale nie musiały" - czytamy w oświadczeniu redakcji "Rzeczpospolitej".

jacky
30-10-2012, 20:46
khm, khm, khm...

zatem doszło jeszcze jedno danie...
kaczka ( dziennikarska ) w rzepie...
serwuje restauracja pana G.H.

czy stanie komuś ością w gardle ?

:scared: ... :confused: ....:w00t:

jacky
07-11-2012, 21:06
pisze onet - cytat:


Poseł Mariusz Orion Jędrysek, który w lipcu odszedł z klubu Solidarnej Polski, przystąpił do klubu PiS.
Informację tę potwierdził szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.
Jędrysek powiedział, że decyzję podjął "w imię jedności prawicy".

...
mój komentarz - powrót marnotrawnego syna...
Onetowi do sztambucha - skąd Jędrysek począł ?

Natasza
11-11-2012, 10:09
O RZEPCE, KTÓRA STRZELIŁA SOBIE W KOLANO
http://estimado.salon24.pl/461791,kontuzja-rzepki-trotyl-czy-trottel

no-el
11-11-2012, 12:24
Czarus z tradycyjnym swoim usmieszkiem debila zaczal bawic sie zapalkami , podpalil Rzepe z ktorej i z hukiem wylecial !
Dziecko kwiat !

jacky
11-11-2012, 20:31
http://i45.tinypic.com/2wp6sr8.jpg

przykład fotomontażu ?

no-el
12-11-2012, 10:06
Jakiego ? Trzech funkcjonariuszy Policji w pracy.

Fila
13-11-2012, 05:47
Dokładnie.

Tutaj też mylycjanty w pracy:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OT00Ixj5xqU
10 sekunda - u jednego widać pod kurtką policję.

Tak właśnie, w kominiarkach i pałkami, policja troszczy się by na pewno coś się zadziało.

Tu już Ci sami z kolegami po mundurze:
http://www.youtube.com/watch?v=hDEUATlV2do&feature=relmfu

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/402508_10151321240884766_18690833_n.jpg

Rzeczywiście - media mówią prawdę: to naprawdę bandyci w kominiarkach.
Musiało się zacząć dziać na tym marszu.




ps)kiedyś zomo też przebierało się za robotników by wywoływać zamieszki, które potem można było pacyfikować i by media mogły trąbić o warchołach i wywrotowcach.

zdzicho alboom II
13-11-2012, 08:52
A tych 180 zatrzymanych przez policję to sami policjanci w kominiarkach?

jacky
13-11-2012, 10:35
Marek Domagalski wyjaśnia i stawia pytania ...
( z tej gazety samobójczo postrzelonej nie tylko w kolano )...

"Także dla wielu obywateli to ważny dzień i ważna demonstracja, dlatego tym bardziej należy wyjaśnić rolę w nim tajnych policjantów.

Według niektórych, np. Artura Zawiszy, współorganizatora marszu, burdy wszczęli zamaskowani funkcjonariusze. Inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik policji, odpowiedział na to, że to kuriozalna teza. – Mielibyśmy atakować sami siebie? – pytał retorycznie.

Niestety, są pytania, które wymagają jasnych odpowiedzi. Miliony osób przed telewizorami, a tysiące zebranych na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie widziały, jak po rozpoczęciu marszu grupki dobrze zbudowanych mężczyzn w kominiarkach od czasu do czasu mieszały się z tłumem, to znów kryły się za szpalerem policji. Teraz już wiemy, że część z nich to byli funkcjonariusze, którzy wyłapywali zadymiarzy. Czy naprawdę musieli być tak przebrani? Mogę zrozumieć, że udział tajnych funkcjonariuszy czasem może być konieczny, niech jednak wyglądają jak zwykli demonstranci. Jeśli policja uważała, że są oni już „zdemaskowani”, zapamiętani – w co nie nie bardzo wierzę – to mogła wykorzystać innych, a jeśli już musiała posłać funkcjonariuszy w kominiarkach, powinna to ogłosić, aby manifestanci wiedzieli, że nie każdy facet w kominiarce to potencjalny zadymiarz.

Obywatele mają nie tylko prawo do demonstracji. Mają też prawo do klarownych zasad kontroli i policyjnej osłony manifestacji. Mają prawo wiedzieć, kto jest policjantem, kto demonstrantem, a kto (potencjalnym) zadymiarzem. Policja ma dbać o ich bezpieczeństwo, łagodzić napięcia, a nie wzbudzać niepewność."

jest jeszcze jeden ( a jest ich bardzo wiele ) aspektów:
- ci prawicowi - to DEMONSTRANCI - cały kontekst idzie na pejoratywne pokazanie i cały czas przyklejanie łatek...
- ci prorządowi - to MANIFESTUJĄCY - swoją radość - ach jacy oni piękni - szczególnie na tle borowików...

no-el
13-11-2012, 12:19
....Obywatele maja nie tylko prawo prawo do demonstracji. Maja tez prawo do klarownych zasad kontroli i policyjnej oslony manifestacji... Maja prawo wiedziec, kto jest policjantem , kto demonstrantem , zadymiarzem ... Moze jeszcze kto Zydem ? Tylko czlowiek bez rozumu moze napisac takie idiotyzmy ! Czy ktos komus zabranial prawa do demonstracji ? Nikt !!! Ja jako obywatel Polski mam prawo wymagac aby Policja zapewnila mi calkowita ochrone w czasie obchodow 94 rocznicy Swieta Niepodleglosci. Tylko faszysci , bandyci , chuligani ,kibole w tym dniu demonstruja. Wstydze sie za tych szmaciarzy co to robia ! W Polsce nie ma miejsca na faszyzm i ta gangrene nalezy wypalic. Nie opowiadajcie bzdur ze winna byla policja , winni byli zadymiarze ktorzy przyjechali z calej Polski aby sie wyzyc.
....Policja ma nie wzbudzac niepewnosci... smiech ? Wsrod bandytow niech wzbudza niepewnosc , niech kryminalisci co rzucaja kamieniami maja stracha ! W mysl zasady "madry Polak po szkodzie" , policja tym razem uprzedzala fakty ? BRAVO !
Policji naleza sie slowa podziekowania ze w dniu wielkiego swieta niedopuscila do przelewu krwi i wiekszych zniszczen.

jacky
13-11-2012, 19:19
opublikowane w necie - cytuję...

"Artur Górski, Poseł na Sejm RP:
„Do kordonu policji na ul. Marszałkowskiej podjechał ciężki sprzęt – wielkie, opancerzone polewaczki. Atmosfera była coraz bardziej nerwowa.
Nagle kordon ruszył i z nim polewaczki.
Wydawało się, że jeszcze kilkadziesiąt metrów i wjadą w tłum, już niebawem strumień wody sięgnąłby ludzi zgromadzonych na ulicy.
Akurat stałem na wprost środkowego wozu i udzielałem wywiadu.
Obok mnie stał poseł Pięta. Tuż za moimi plecami zatrzymała się policyjna polewaczka. Podszedł do mnie oficer i polecił się usunąć, gdyż przeszkadzam.
Dalej spokojnie udzielałem wywiadu, a gdy poczułem zdwojoną presję, powiedziałem, że absolutnie się nie odsunę, gdyż zmasowany atak na demonstrantów, gdzie są całe rodziny, kobiety i dzieci, spowoduje wiele ofiar i szkód.
Oficer starał się ze mną negocjować, bym ustąpił.
Powiedziałem mu, żeby policja się cofnęła i puściła demonstrantów.
– Chuliganów wyłapujcie, ale zwykłym ludziom pozwólcie dołączyć do czoła pochodu – mówiłem.
– A zagwarantujecie panowie, że będzie spokój? – zwrócił się do mnie i posła Pięty oficer.
– A zagwarantuje pan, że jakiś pana podwładny po cywilnemu nie zachowa się, jak ten, co rok temu skopał jednego z demonstrantów po głowie – pytałem.”

...
cóż, kolega na innym forum "numerowany" - zamiast podjąć rozmowy - dyskusji na argumenty - przyjął za swoją broń inwektywy w stylu Stefcia Muchołapa i Winiarza z Biłgo-raju..
jeśli zadymiarze przyjechali z całej Polski - to na czyje zamówienie ?
jeśli byli spod znaku prawicy - to dlaczego nie rzucili ani jednej peterdy na marszu "borowików" ?

jacky
13-11-2012, 21:29
http://i48.tinypic.com/yeyhj.jpg

bardzo "ciekawy" fotos z pierwszej strony onetu...
...
czy i tam "czaruś" "gmyra" ?

patrzajcie szybko - póki go nie postrzelą w kolano ...

czarusia znaczy się...

no-el
13-11-2012, 21:35
Czyje argumenty ? Bandy chuliganow , faszystow , kryminalistow , kiboli Starucha ? TV Trawam ?
Sluchales co mowil w tej sprawie Jaroslaw Kaczynski , Mariusz Blaszczak ? Zdecydowanie potepiaja tych zadymiarzy.
Jako wyznawca PiSu powinienes znac linie partyjna a nie plesc glupoty za opoznionym poslem Gorskim . Czasy milosci prezesa do Zawiszy i jego zolnierzy przeszly do historii.
Co do Twojej uwagi o kominiarkach to policja ma prawo je nosic.

jacky
13-11-2012, 21:46
Czyje argumenty ? Bandy chuliganow , faszystow , kryminalistow , kiboli Starucha ? TV Trawam ?
Sluchales co mowil w tej sprawie Jaroslaw Kaczynski , Mariusz Blaszczak ? Zdecydowanie potepiaja tych zadymiarzy.
Jako wyznawca PiSu powinienes znac linie partyjna a nie plesc glupoty za opoznionym poslem Gorskim . Czasy milosci prezesa do Zawiszy i jego zolnierzy przeszly do historii.
Co do Twojej uwagi o kominiarkach to policja ma prawo je nosic.


dosłowne cytaty z wypowiedzi Stefana i Winiarza ...
czy dyskutuje się z inwektywami ?
szansa zawsze istnieje aczkolwiek wczoraj Pan Prezydent Rzeczypospolitej stwierdził - iż to "organizatorzy marszu zaprosili chuliganów i za nich odpowiadają"...
jakoś szybko dziwnie zniknął ów cytat z onetu, nawet nie zdążył ustąpić miejsca zdziwieniu, że w ciągu kilku dni nastąpiła tak szybka rotacja w czołówce liderskiej ... ulicznych głosowań...
ta... policja ma prawo - kopać bez konsekwencji...

ZaaaaK
13-11-2012, 22:09
policja ma prawo - kopać bez konsekwencji...
[/COLOR]

Jacek zlituj się ... a co, powinna dać się skopać? ja bym się nie dał ... tylko że ja nie jestem policjantem ...

no-el
13-11-2012, 22:34
Do jackiego chyba jeszcze nie dotarly slowa prezesa , Blaszczaka czy Brudzinskiego ? PiS dokonal totalnego zwrotu tradycyjnego poparcia ONRu z wiadomych wzgledow. ONR i niedobitki faszystowskie zamierzaja zapelnic luke tworzac powszechna skrajna "prawice " na wzor wegierskiej faszystowskiej Jobbik. To posuniecie bylo ciosem w plecy dla PiSu poniewaz oznaczalo to gleboki spadek notowan PiSu i przeciagniecie niezadowolonych z " Okraglego stolu ".
Co do policji ! Jej zadaniem bylo: ochrona uroczystosci i samych siebie.

jacky
14-11-2012, 08:24
Zatrzymano 176 osób, ale tylko 7 postawiono zarzuty.
A przecież w marszu szło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
Decyzją ministra spraw wewnętrznych komenda stołeczna wystawiła przeciwko Marszowi Niepodległości policjantów w zbrojach i z pałkami, których użyli; policjantów z bronią gładkolufową, której użyli; policjantów w kominiarkach z pałkami teleskopowymi na sprężynach, których użyli; ogromne wozy z armatkami wodnymi, których użyli; gaz łzawiący, którego użyli; były także zagłuszacze LRAD slużące do atakowania ludzkiego apartu słuchowego.
Po co to wszystko?
Przeciw tym 7 osobom?
Nie!
Policyjna armia została skierowana przeciw ludziom o wrażliwości patriotycznej, której nie ma obecny rząd.

zdzicho alboom II
14-11-2012, 12:10
Jacky, czy Ty wierzysz w to co piszesz, czy tak tylko powtarzasz za Ojcem Dyrektorem czy kimś tam?

jacky
14-11-2012, 14:20
dowiaduję się od ludzi, którzy TAM BYLI...
nie nabywam wiedzy według "przekazów dnia" ani też z lektury "żółtych pasków"...
...
Siła internetu neutralizuje kłamstwa, a filmy i zdjęcia z obrazami policjantów udających kibiców od niedzieli wieczorem stanowią bodaj najczęściej polecane i przesyłane materiały w sieci.
...
trzeba tylko chcieć wiedzieć...

zdzicho alboom II
14-11-2012, 15:10
Jacky, dałeś się zwieść pozorom, podobnie jak inni z tego marszu.
To była prowokacja, to byli chuligani przebrani za policjantów, koszulkę policyjną można kupić na każdym bazarze.
I zastanów się policjanci wyrywaliby kostki brukowe i płyty chodnikowe i rzucali je wraz z petardami w swoich?

no-el
14-11-2012, 16:34
jackiego ! Lubie, cenie , powazam , czytam , nie gniewam sie za nazwanie mnie "numerowym", z forum na ktorym byl wczesniej niz ja. Ale ? jacky ma "wyprany" mozg wiadomo przez kogo ? I ja nie zamierzam tego zmieniac. Sekta PiSu ma wszystko swoje od kosciola torunskiego do sekty smolenskiej , czyli od a do z. Do jackiego nie dotarlo to ze jest zmiana stanowiska partii na temat 94 rocznicy niepodleglosci ? Faktycznie na TV Trwam cisza.
jacky ! Chcial dyskutowac na argumenty , ha , ha ? Podajac fakty za poslem RP / oczywiscie ze nie napisal ze facet jest z PISu /. Mnie sie w "pale" nie miesci ze relacje z manifestacji maja byc dyskutowane przez jedynego w dyskusji posla PiSu ?
jacky ! Wiedze na temat obchodow 11 listopada 2012 opieram na relacjach ZDF , ARD , Euronews , TVP , TVN i TV Trwam.
Wszystkie relacje z wyjatkiem TV Trwam byly obiektywnie podobne. Skoro byly podobne to komu ja mam wierzyc ,TV Trwam ?
Wiem ze jakis SWIR jest pewny na 99% ze dokonano zamachu w Smolensku , tak samo jakis inny SWIR twierdzi ze policja rzucala kamieniami w policje.
Tylko chora psychicznie moze napisac ze obecny rzad nie ma wrazliwosci patriotycznej. Jak nizko trzeba upasc aby obrazac nasz rzad wybrany w legalnych wyborach. Jak ci ten rzad nie odpowiada to go zmien, tak jak chce to zrobic Mlodziez Wszechpolska, czyli nie przez wybory a przez zamach stanu.
To nie sa patrioci a wariaci ktorzy powinni byc przymusowo leczeni ! Tylko aby nie sprowadzili nieszczescia na nasza ojczyzne.

ZaaaaK
14-11-2012, 16:55
wiecie co ... tak sobie czytam ten wątek i myślę że bardzo dobrze że istnieje, i fajnie byłoby żeby prezentacja poglądów politycznych (i nie tylko) odbywała się właśnie tu ... bo potem można będzie komisyjnie wypieprzyć go w kosmos, i uwolnić to całkiem sympatyczne forum od tego żenującego tematu...
naprawdę mało wam w telewizji, radiu i na wszystkich portalach..? przecież to jest jakaś farsa i manipulacja ...

no-el
14-11-2012, 17:18
Maciarewicz w Czeladzi ! www.wprost.pl/ar/356465/Krytykowal-Maciarewicza-Maciarewicz-go-uratowal/
lub na www.Czeladz24.com

jacky
14-11-2012, 19:20
To była prowokacja, to byli chuligani przebrani za policjantów, koszulkę policyjną można kupić na każdym bazarze.
I zastanów się policjanci wyrywaliby kostki brukowe i płyty chodnikowe i rzucali je wraz z petardami w swoich?

Burda wywołana na Marszu nie była czyms przypadkowym, ale dobrze zaplanowanym i przemyślanym działaniem.
Według licznych źródeł, także zdjęć i filmów wykonane przez internautów, duża grupa zamaskowanych mężczyzn pojawiła się na skrzydle Marszu i biegnąc w kierunku policji rzucała w ich kierunku petardami hukowymi (takich używają żołnierze GROM!).
Ci „atakujący” osobnicy w kominiarkach na twarzach wpadli w policjantów, a oni... przepuścili ich poza uformowany kordon???
I następnie utworzyli kordon oddzielając kilkadziesiąt tysięcy ludzi od czoła Marszu, w którym znajdowali się jego organizatorzy i parlamentarzyści chronieni przez immunitety (co dziwnym trafem „uszanowali” zamaskowani chuligani, którzy wyraźnie czekali z atakiem do czasu przejścia posłów).
Jak wiadomo, chłop żywemu nie przepuści.
Ale owi przebierańcy przenikali przez kordony "żółwi" jak nóż przez masło.

jacky
14-11-2012, 19:33
wiecie co ... tak sobie czytam ten wątek i myślę że bardzo dobrze że istnieje...

słusznie i zbawiennie - jest jednym z bardzo wielu w necie...
w necie, który wypiera papierowe wydania gazet, żółto-paskową telewizję...
a że życie idzie dalej i w sposób i w kierunkach nie kontrolowanych ?
podział sceny politycznej stał się czymś normalnym, podziały przebiegają i ponad nami i wsród nas...
nie da się tego ukryć, narzucić pierzynę...
zagłuszyć jak kiedy RWE...
osobiście mam bardzo wielką satysfakcję, że wśród grona swoich znajomych, tych w realu i tych, z którymi kontaktuję się przez net, nie tylko przez NK, FB i jeszcze inne których tu nie wymieniam...
bardzo fajne jest to, iż wiedząc o swoich odrębnych przekonaniach - nie zmieniamy się na siłę wzajemnie, nie tylko się obserwujemy i wykazujemy co brzmi w trzcinie...
nie obrażamy się i nie obrażamy kogoś...
można czegoś nie docenić, można czegoś ( czasowo ) nie przyjąć do wiadomości...
ale nasz wpływ na otoczenie, jako jednostki rzecz jasna - jest niewielki...
ale potrafi wykazać, że nie jesteśmy jednostkami...
tyle że rozproszonymi wsród innych rozproszonych...
i na to też nie mamy rady...
ale - właśnie dzięki netowi - wiemy, że nie jesteśmy sami...

Wodnik
14-11-2012, 21:14
wiecie co ... tak sobie czytam ten wątek i myślę że bardzo dobrze że istnieje, i fajnie byłoby żeby prezentacja poglądów politycznych (i nie tylko) odbywała się właśnie tu ... bo potem można będzie komisyjnie wypieprzyć go w kosmos, i uwolnić to całkiem sympatyczne forum od tego żenującego tematu...
naprawdę mało wam w telewizji, radiu i na wszystkich portalach..? przecież to jest jakaś farsa i manipulacja ...

Całkowicie popieram Zaaka.

Kurczę, po to zaglądam na to forum, żeby uciec od tego bełkotu niektórych polityków w telewizji.
Tymczasem widzę, że nawet tutaj wyjeżdżamy sobie od wypranych mózgów i widzimy dookoła spiski.

LUDZISKA KOCHANE!
Nie idźcie tą drogą, bo zafajdacie sympatyczną dotąd atmosferę.
Jeśli nie uda się wystrzelić w kosmos tego wątku, to chociaż wrzućmy go do stawu...

jacky
14-11-2012, 22:03
choćbyśmy nie wiem jak chcieli...
nie da się schować głowy w piasek...
nie strusie my są...
dopóki nie ukształtuje się naturalna proporcja w przedstawianiu tego świata...
czytać - w dostępie do punktów transmisji ...
tak będzie...
ciekawy jest podział - proporcja medialna w tv - piszę na przykladzie ARD i ZDF...
czekamy na prelegenta...

Fila
17-11-2012, 08:02
Oj jak ja nie lubię PISu... nie trawię.
Bo to tak samo socjaliści jak reszta.

Tym nie mniej nie pokazuje na ich punkcie paranoi - no-el... przystopuj trochę, bo to śmieszne się robi. Co post to PIS.



Ja jako obywatel Polski mam prawo wymagac aby Policja zapewnila mi calkowita ochrone w czasie obchodow 94 rocznicy Swieta Niepodleglosci. Tylko faszysci , bandyci , chuligani ,kibole w tym dniu demonstruja. Wstydze sie za tych szmaciarzy co to robia ! W Polsce nie ma miejsca na faszyzm i ta gangrene nalezy wypalic. Nie opowiadajcie bzdur ze winna byla policja , winni byli zadymiarze ktorzy przyjechali z calej Polski aby sie wyzyc.
Straszne mieć też paranoję na punkcie faszyzmu i chuligaństwa - takim językiem operują zazwyczaj tylko lewicowy pomiot. No-el - weź na wstrzymanie. Myśl, a nie powielaj każde g... które usłyszysz.


Wiedze na temat obchodow 11 listopada 2012 opieram na relacjach ZDF , ARD , Euronews , TVP , TVN i TV Trwam.
Wszystkie relacje z wyjatkiem TV Trwam byly obiektywnie podobne. Skoro byly podobne to komu ja mam wierzyc ,TV Trwam ?
Bez obrazy no-el, ale jest powiedzenie pasujące do tej sytuacji: "w dupie byłeś - gówno widziałeś"

Mam nadzieję, że Natasza wycinająca "nieprawomyślne" teksty nie usunie tego (nie ma tu obrażania ani kłótni), ale już łopatologicznie jak krowie na granicy wytłumaczę Ci (i pozostałym sympatycznym czytelnikom) to wszystko:

Polska ma dość, podatków, dyktatów Unii, biedy i oszukaństwa władzy.
Tak jest. Siedzisz sobie grzecznie w tych Niemczech i nie rozumiesz tego, ale zaufaj mi - tak jest.
Marsz Niepodległości, w kraju który oddał swą suwerenność Uniii (rozmawiałem ze znajomym prawnikiem - Polska nie jest już w pełni suwerennym krajem... rozumiesz to? To fakt-myślę, że nie będziesz się błaźnił próbując temu zaprzeczyć) tak czy owak jest protestem i głośnym krzykiem nie otumanionej części społeczeństwa.

Podsumowanie: nie jesteśmy już w pełni suwerennym krajem - a to jest Marsz Niepodległości, który nawet zgodnie z nazwą jest przeciw podległości Unii.

Dalej powoli tłumaczę, byś na pewno zrozumiał.

Tusku tłumaczący się przed Brukselą niechętnie widzi manifestację głośno uświadamiające narodowi, że nie jesteśmy już niepodległym krajem, więc co logicznie (wierzę no-el, że umiesz myśleć logicznie) musi zrobić?

Musi umniejszyć rolę i wielkość marszu, do tego go kompromitując.

Dlatego też media, mainstreamowe media, trąbią tylko to co powinny: awantury, chuligaństwo, faszyzm.

Jako, że mój tata widział wiele prowokacji policji to też łopatologicznie Ci postaram się wyjaśnić co bywało kiedyś z "awanturach" robotników za komuny i co mamy teraz, chociażby na Marszu Niepodległości.
Przebierający się za zadymiarzy policjanci ubierają kominiarki i na samym początku wbijają się w tłum by... wiem wiem... niewyobrażalne.... by jakimiś kamieniami czy peterdami zaatakować "oficjalną" policję.
Po czym się ulatniają, a oficjalna policja może całkiem słusznie broniąc się nad wyraz chętnie rusza na tłum.

Tłum w którym dużo osób serdecznie nienawidzi władzy i ich sługusów w mundurach policyjnych.

Tak się (zaufaj mi no-el, naprawdę może to się nie mieścić w Twoim zniemczonym już umyśle, ale tak jest naprawdę) stało i dlatego doszło do rozrób.

Przy skali prowokacji policji w kominiarkach to i tak jestem pod wrażeniem, że udało się opanować tłum i całą tą sytuację - w czym zasługa osób ogarniających ten Marsz.


Tak więc chwalenie się, że oglądałeś wszystkie media i ufasz wszystkim mediom (które pokazywały tylko "awantury" i robiły wszystko by zdyskredytować marsz) wystawia Ci tylko laurkę... sam wiesz jaką.

Współczuje Ci - bez obrazy, ale zapoznaj się z definicją "pożytecznego idioty". Ja Cię nie obrażam - myślę, że sam dojdziesz do odpowiednich przemyśleń i wniosków.

Fila
17-11-2012, 08:04
Dla rozluźnienia atmosfery pozwolę sobie wkleić wypowiedź Pietrzaka: można to potraktować jako pewne podsumowanie części mojej wypowiedzi.

Wersja do wysłuchania - nie trzeba czytać (bo niektórzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem) jak poprzedniego wpisu - wystarczy posłuchać.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=igftCq_A_iQ

Wodnik
17-11-2012, 09:44
Wszędzie pełno o tym, jak to suwerenność Polski jest ograniczona...

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić - dlaczego tak się sądzi i podać konkretne przykłady wskazujące na taki stan?

zdzicho alboom II
17-11-2012, 09:54
Teraz akurat leci w TVN 24 przemówienie premiera z okazji pięciolecia rządów.
Ja będę oglądał, może Wy też obejrzyjcie.

no-el
17-11-2012, 12:01
Fila ! Nie mam zamiaru wracac i " odgrzewac kotletow marszowych ONRu - MW ". Ale ? Teraz mozna smialo napisac ze zorganizowali go zdrajcy Naszej Ojczyzny.Jezeli Robert Winnicki , Przemyslaw Hochler przywodcy tego marszu twierdza ze zamierzaja sila obalic " Republike Okraglego Stolu" ,to wiem ze sa to ludzie nieodpowiedzialni politycznie , awanturnicy.
Napisales ... w dupie byles - gowno widziales.. A co ty byles ? Nigdy w zyciu bym na marsz z bandytami i kryminalistami nie poszedl ! Kpina ! Haslo <Staruch wiezniem politycznym> to do kabaretu dyzurnego satyryka PiSu Pietrzaka.
Piszesz ... kraju ktory oddal suwerennosc Unii... Nie uzywaj slow ktorych nie rozumiesz , pisales ze ze rozmawiales na ten temat z adwokatem , rozumiem ze jestes ograniczony i nie jestes w stanie sam stwierdzic czy RP jest suwerennym krajem czy nie. Troche ci podpowiem co to jest ? Suwerennosc dzielimy na wewnetrzna i zewnetrzna. Ta pierwsza to kiedy wladza moze samodzielnie decydowac w zakresie swojego dzialania od innych organow takich jak zwiazki zawodowe czy kosciol. itd.
Nad ta zewnetrzna to sam pomysl ? Oczywiscie ze Rzeczpospolita Polska jest krajem suwerennym i nie pisz idiotyzmow ze nie !
Jak masz dowody ze nie, to je podaj ? Nasi sasiedzi ktorzy nie sa w UE jak Bialorus , Ukraina maja wieksza suwerennosc niz my ? Trzeba nie miec rozumu aby pisac takie wariactwa ja ty. Dzieki Unii dostalismy juz ponad 200 miliardow PLN a teraz jak sie nam uda to bedzie stawka podwojona. Bez tej kasy bylibysmy juz dawno za "murzynami" . Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ze jestem >zniemczony< ? Podaj przyklad ?
Silna UE nie oznacza utraty samodzielnosci przez nasza Ojczyzne , bycie Europejczykiem nie wyklucza bycia Polakiem.
Jedynie na forum Natasza moze nam odebrac suwerennosc w pisaniu postow.

Fila
18-11-2012, 08:36
Napisales ... w dupie byles - gowno widziales.. A co ty byles ? Chłopaku, ja mam półtora roku - gdzie Ty mnie wysyłasz???
Wystarczy, że mój ojciec tam był..



Dzieki Unii dostalismy juz ponad 200 miliardow PLN a teraz jak sie nam uda to bedzie stawka podwojona. Bez tej kasy bylibysmy juz dawno za "murzynami" . Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ze jestem >zniemczony< ? Podaj przyklad ?


Co do żebractwa z Unii... kochany temat.
Jest teza pod którą podpisuje się obiema moimi małymi rączkami:
" im więcej pieniędzy dostaniemy z budżetu Unii tym dla nas lepiej. Ja twierdzę, że im mniej dostaniemy z budżetu Unii tym dla nas lepiej. Poniżej uzasadniam tą tezę w punktach"

Poczytaj miłośniku żebractwa, marnowania pieniędzy i mega zadłużania się jasny tekst:

http://www.rybinski.eu/2012/11/ukrywana-prawda-o-srodkach-unijnych/

Naprawdę warto poczytać - zrób to szacowny forumowiczu dla mnie i poświęć trzy minuty na lekturę. Warto.



ps)
Przykładem "zniemczenia" i braku możliwości zrozumienia sytuacji na miejscu jest to, że sam pisałeś, iż mieszkasz w Niemczech - dobrze pamiętam czy źle zrozumiałem?
W Polsce też mało kto się chwali, że relacje zna z niemieckich telewizji...
Przykładów nie chce mi się szukać - wystarczy ten?:

My jeszcze nie spimy w "Gebelsowie"

Fila
18-11-2012, 08:47
Traktat Lizboński (konstytucja państwa Unia Europejska) jest aktem prawnym, który jest nadrzędny w stosunku do Konstytucji RP.
Do tego dołóż rozporządzenia UE wiążą w całości które są bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich
i wyjdzie iż... nasze prawo powstaje w Brukseli.

Ogólnie prawo polskie nie może być niezgodne z prawem UE - zgodzisz się ze mną no-el? Nawet Konstytucja nie może być niezgodna z prawem UE (było kiedyś orzeczenie ETS w sprawie bodaj Austrii, z którego wyniknęło, że jak Konstytucja jest niezgodna z prawem UE, to należy zmienić Konstytucję). Czyli teoretycznie jak UE wyda rozporządzenie to powinno być ono obowiązywać na terenie polskiego landu Unii Europejskiej. Czasem jest to ignorowane z uwagi na jeszcze słabość Brukseli, ale śruba jest powoli dokręcana.

Najśmieszniejszy dla mnie przykład to chociażby te klatki dla kur, które musi na własny koszt wymienić polski producent...bo Unia mu każe.

Wynika to z orzecznictwa ETS (dziś TSUE).
- art. 288 TFUE:
Rozporządzenie ma zasięg ogólny. Wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich.
Dyrektywa wiąże każde Państwo Członkowskie, do którego jest kierowana, w odniesieniu do rezultatu, który ma być osiągnięty, pozostawia jednak organom krajowym swobodę wyboru formy i środków.
Decyzja wiąże w całości. Decyzja, która wskazuje adresatów, wiąże tylko tych adresatów.

No-el - zgodzisz się, że ciągle coś zmieniamy, podwyższamy podatki bo "wynika to z wymagań/rozporządzeń" Unii Europejskiej?

Uświadom sobie, że każdy nowy pakt, akt, srak powoduje, że coraz bardziej podporządkowujemy się Brukseli.

Naprawdę... pokrętne akty prawne Unii są tak tworzone by nic nie było jasne.
Znasz rodowód Traktatu Lizbońskiego? Wiesz czemu ta konstytucja Unii Europejskiej nazywa się Traktatem Lizbońskim, a nie Konstytucją?
[dla nie znających szczegółów: Konstytucji UE nie przyjęły w referendach społeczeństwa Holandii i Francji, więc zmieniono nazwę i całkowicie ignorując te referenda uchwalono (już bez referendum) konstytucję UE pod nazwą Traktatu Lizbońskiego - już to pokazuje jak mając w dupie wole narodów eurofederaści zrobią wszystko by łamiąc zasady demokracji dojść do swego celu]

Do tego dodaj wasalcze wystąpienie Sikorskiego w Berlinie,
do tego dodaj publicznie głoszone tezy Palikota chcącego państwa europejskiego
http://www.wprost.pl/ar/283599/Palikot-chce-konca-suwerennosci-Polski-Chce-panstwa-europejskiego/

i masz odpowiedź czemu normalny człowiek widzi zagrożenie polskiej suwerenności.

Ty nie widzisz - Twój problem.

no-el
18-11-2012, 09:52
Fila ! Jestes 1.5 rocznym kibolem ktory tatusia wysyla na zadyme z maczugami czy kamieniami ? Jak mozna byc w takim wieku tak okrutnym ?
Zebractwo w Unii ? Trudno dyskutowac z kims kto nie zna zasad spojnosci finansowania Unii ?
Smiechu warte ? Napisalem ze jeszcze nie ide spac i to ma byc dowod " zniemczenia " ? Stuknij sie w glowe mlody czlowieku ?
Co do Traktatu Lizbonskiego to miej pretensje do Lecha Kaczynskiego ktory ten traktat wynegocjowal i w koncu po 557 dniach podpisal. Oto jego slowa .... Polska wywalczyla wszysztko, co chciala powiedzial w Lizbonie , w czasie negocjacji nad traktatem reformujacym UE. Polska uzyskala mnostwo rzeczy jak chodzi o przepisy dotyczace energetyki , przepisy ktore gwarantowaly pewien zakres stworzenia panstw narodowych.... Jak ci sie niepodoba to zamelduj Jarkowi krolowi kiboli.
Czekam dalej na te przyklady braku suwerennosci ale bez bzdurnych ogolnikow !
Super przykladem sa te klatki dla kur dla takiego mlodzienca , to najpowazniejszy dowod idiotyzmow jakie tutaj piszesz o braku suwerennosci. Solidaryzuje sie w tym przypadku z kurami i UE !

Fila
18-11-2012, 09:55
Żeby nie było - mnie się podoba nawet Unia Europejska.
Taka jaka miała być w 2004 roku.

Luźne stowarzyszenie niepodległych Państw, swobodny handel, otworzone granice, możliwość wymiany siły roboczej.
Tak tak tak!

Teraz projekt zamienił się w Eurosocjalistyczne Państwo które z każdym aktem, każdą dyrektywą brnie coraz bardziej do zwiększenia swej władzy i do ujednolicenia czegoś...czego ujednolicić się nie da. Do tego gospodarka centralnie sterowana ma to do siebie, że się sprawdza nigdzie - nawet bardzo bogaty w surowce Związek Radziecki zbankrutował.

Najgorsze jest to, że kryzys którego źródłem jest nielogiczny socjalizm, nadmierne próby integracji, zadłużenie i wszechobecne rozdawnictwo
próbuje się naprawiać
jeszcze bardziej integrując, więcej rozdając, bardziej się zadłużając i wprowadzając więcej socjalizmu.


Brak granic, wolny handel - tak!
Podstępnie (traktat lizboński) założone centralnie sterowane państwo Unia Europejska - nie!

Fila
18-11-2012, 10:31
Fila ! Jestes 1.5 rocznym kibolem ktory tatusia wysyla na zadyme z maczugami czy kamieniami ? Jak mozna byc w takim wieku tak okrutnym ?
Zebractwo w Unii ? Trudno dyskutowac z kims kto nie zna zasad spojnosci finansowania Unii ?
Smiechu warte ? Napisalem ze jeszcze nie ide spac i to ma byc dowod " zniemczenia " ? Stuknij sie w glowe mlody czlowieku ?

Co do Traktatu Lizbonskiego to miej pretensje do Lecha Kaczynskiego ktory ten traktat wynegocjowal i w koncu po 557 dniach podpisal. Oto jego slowa .... Polska wywalczyla wszysztko, co chciala powiedzial w Lizbonie , w czasie negocjacji nad traktatem reformujacym UE. Polska uzyskala mnostwo rzeczy jak chodzi o przepisy dotyczace energetyki , przepisy ktore gwarantowaly pewien zakres stworzenia panstw narodowych.... Jak ci sie niepodoba to zamelduj Jarkowi krolowi kiboli.
Czekam dalej na te przyklady braku suwerennosci ale bez bzdurnych ogolnikow !
Super przykladem sa te klatki dla kur dla takiego mlodzienca , to najpowazniejszy dowod idiotyzmow jakie tutaj piszesz o braku suwerennosci. Solidaryzuje sie w tym przypadku z kurami i UE !
Kto kogo wysyła z maczetami i kamieniami? Co Ty w ogóle piszesz? Przeczytałeś to? Rozumiesz to co piszesz czy raczej nie?
Dalej: mieszkasz w Niemczech? Mieszkasz. Chwalisz się erykami w kieszeni, masz wgląd do sytuacji w Polski przez polską i niemiecką telewizję - dalej podtrzymuje opinię, że g.... widziałeś, pewnie nie tylko w temacie Marszu.
Poza tym znowu PIS? Nie miało być bez paranoi? Lecz się chłopaku... skoro nie możesz się powstrzymać.
Ś.P. Lech Kaczyński okazał się również kanalią podpisując ten Traktat - w pełni się zgadzam i tak samo jak jak Ty nie lubię PISu jako socjalistycznej partii która różni się od innych tylko niechęcią do pederastów i puszczaniem oka do Kościołą.

Skoro o traktacie: potwierdzisz że ma on wpływ na nasz kraj i to on stworzył Państwo Unia Europejska? Czy zgodzisz się, że traktat to Konstytucja UE (wprowadzona bez zgody obywateli) która obejmuje całe Państwo Unii Europejskiej (z kosmetycznymi poprawkami dla "trudniejszych" dla omotania krajów (typu nieobowiązująca obecnie u nas karta praw podstawowych) które mają zamknąć usta przeciwników...a które wprowadzi się później)?



ps)co do żebractwa - jak z Tobą dyskutować skoro prócz "niejasnych tajemnych prawd o cudnym rozdawnictwie i zadłużaniu się" nie potrafisz ustosunkować się do nad wyraz prawdziwego, chociaż nie poprawnego politycznie, wykazu pseudo zalet rozdawnictwa?
http://www.rybinski.eu/2012/11/ukrywana-prawda-o-srodkach-unijnych/

Naprawdę trudno się dyskutuje z pożytecznymi idiotami - dla nich centralnie sterowana gospodarka i rządy urzędników zawsze będą "uzasadnione i słuszne społecznie".
Tak samo pewnie jak słuszny jest ZUS (bo na tej samej zasadzie działa UE - zabrać pod przymusem, przejeść kasę, zadłużyć się a resztki dać wybranym) - założenia ok, sens ok, wydajność wg tabelek ok - a tak naprawdę jest to urzędnicza marnotrawiąca pieniądze kupa.

Z mojej strony koniec - idę na spacer.
Tata kupił mi wczoraj fajne śniegowce - śniegu co prawda nie ma (co pewnie możesz No-elu sprawdzić w niemieckiej telewizji o ile mają dobre prognozy pogody), ale na pewno nadadzą się na widoczne kałuże :27:

no-el
18-11-2012, 10:38
Fila ! Mlody kibolku ! Nie rozsmieszaj mnie / mam zajady / ze podoba ci sie UE ? Caly czs pisales ze nie , miales do tego prawo. Zaden traktat ci tego nie zabroni. Czy nie widzisz korzysci jakie mamy z UE ? Swoboda podrozowania , pracy , prawo do wszystkich swiadczen , nauki .Za moich czasow mlodziez szla do wojska na 2 lata lub 3 lata / marynarka / a o paszporcie to mozna bylo sobie pomarzyc. Mieszkalem w PRLu "kilka" lat ale nigdy legalnie nie udalo mi sie kupic nawet 1 dolara ? Zarobki to byly 20 USD. Czy sie stoi czy sie lezy 2000 zl. sie nalezy to bylo motto tych czasow.
Wspominam o tym bo piszesz o Zwiazku Radzieckim. Widze ze na ten temat to brakuje ci wiedzy . Ale nie musisz wszystkiego wiedziec ? Gdzie masz gospodarke sterowana centralna ? Mieszkam 32 lata w BRD ale jeszcze o twoim "wynalazku" nie slyszalem ? Piszesz o nielogicznym socjalizmie nie majac zielonego pojecia jak on na zachodzie funkcjonuje. Mieszasz socjalizm z komunizmem ale to tez nie twoja wina. Przeciez w Polsce liberalowie , socjalisci czy prawica to sa tylko lipne nazwy.

jacky
18-11-2012, 20:29
ale się ....

a ja sobie tak z boku teraz przycupłem i widzę...

na marsz "borowików" przewieziono uczestników służbowymi bryczkami, busami...

a "faszyści" przyjechali z odległych kątków na własny rachunek...
i tym razem cisza zapadła co do wieku "faszystów" - nie pasowali do obrazu "moherów"....
cuś w tym jest ...

no-el
19-11-2012, 10:56
jacky ! Nie przycupiaj ! Tylko musisz wziasc udzial w nowym marszu 13 grudnia 2012. Marsz organizuje Jaroslaw Kaczynski pod haslem > O demokracje i wolnosc mediow >. Ciekawi mnie ta data ? Moze domaga sie internowania poniewaz 13 grudnia 1981 tak nieznany dzialacz Solidarnosci jak Jaroslaw Kaczynski nie zostal internowany ? Malo tego, sam powiedzal ... ja jestem zaszokowany ze mnie nie internowano...
Z tego powodu ja : no-el vel leon1406 domagam sie w dniu 13 grudnia 2012 o godz.23.59 internowania nieznanego dzialacza Solidarnosci Jaroslawa Kaczynskiego i umieszczenie go w osrodku rehabilitacji w Tworkach.
W/w naleza sie jak " psu buda " tzw. " Sciezki zdrowia ".

jacky
19-11-2012, 13:41
Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że b. szefa MSW Czesława Kiszczaka zbada psycholog i psychiatrzy.
Opinia biegłych pozwoli podjąć decyzję czy Kiszczak może być sądzony za przyczynienie się do śmierci górników z kopalni „Wujek” w 1981 r.


zlituj się zlituj, my cię nie "zbadamy"...

no-el
19-11-2012, 18:27
Do psychiatry nadaja sie autorzy tego pomyslu. Na tego 87 letniego "politycznego trupa" szkoda wydawac panstwowych pieniedzy i basta.

jacky
19-11-2012, 20:17
czyżby ? a co z jego bynajmniej nie najmniejszą emeryturą ...
i opieką medyczną nie w POwiatowym krankenhausie...
podczas gdy jego ofiary...
dopiszesz ?

no-el
20-11-2012, 11:09
.....podczas gdy jego ofiary... maja tak jak my g.. do powiedzenia. Natura lada dzien to zalatwi .
Nigdzie w zadnym kraju "postkomunistycznym" im " wlos z glowy nie spadl " . Wyjatek ? To Geniusz Karpat z malzonka ale "reszta" w Rumunii , "okolicach" sie uchowala i dobrze zyje. Nawet Margot Honecker pobiera do dzisiaj rente po mezu + swoja.
Byl PiS u wladzy ? Byl , to dlaczego "im" nie zabral rent + dostepu do znachorow.
Nie ma co tu uprawiac populizmu ?

zdzicho alboom II
20-11-2012, 14:18
Jakiś "prawdziwy Polak" chciał dziś cały rząd wysadzić w powietrze.
A potomek Łokietka powiedział na to, że to jak zwykle wina rządu.

http://www.tvn24.pl/

jacky
20-11-2012, 14:34
na godzinę 18:00 przewidziana jest konferencja prasowa Rutkowskiego...
prawdopodobnie przejmie inicjatywę śledczą...

http://www.tvn48.pl/

no-el
21-11-2012, 12:20
jacky ! .... konferencja prasowa Rutkowskiego... Kogo ? Nie znam , to minister czy moze kandydat na premiera ?

no-el
21-11-2012, 12:36
alboomie II ! Ten "prawdziwy Polak" chcial wysadzic nie tylko caly rzad a caly Sejm RP. Sklad bomby jeszcze nie odroznia przynaleznosci partyjnej. Swoja droga to ja sie nie dziwie ze rodza sie takie czuby. Poczytaj nawet nasze forum gdzie syn jest dumny ze ojciec bierze udzial w marszu anarchistow. Gdybym sie dowiedzial ze moj ojciec idzie w takim marszu to bym mu w oczy naplul i nie rozmawial do konca zycia. Ktos kto w niedemokratyczny sposob dazy do obalenia legalnie wybranej wladzy i nieprzestrzega konstytucji jest narodowym zdrajca. Jak slysze jak Zawisza mowi ze ma swoich zolnierzy , rycerzy , to po co ich ma ? Niech wyjdzie jeszcze raz z nimi na ulice to sie przekona jak sie broni wlasna ojczyzne przed idiotami.

jacky
21-11-2012, 12:36
jacky ! .... konferencja prasowa Rutkowskiego... Kogo ? Nie znam , to minister czy moze kandydat na premiera ?



przecież wszyscy go znają.... :scared:

:laugh: ..... :laugh:

no-el
21-11-2012, 13:24
jacky ! Jak wszyscy go znaja jak ja go nie znam ? Kto to jest ? Minister czy moze kandydat na premiera ?

zdzicho alboom II
21-11-2012, 14:46
Rutkowski to jest nasz naczelny detektyw.

no-el
21-11-2012, 15:41
alboomie II ! Myslalem caly czas ze jacky zna sie na zartach ? Niestety od czasu afery Amber Gold kiedy to napisalem zartowliwy wpis na BG ze " lece " do Amber Gold, wplacam to zmienilem zdanie ze jest to beton ktory robi kabareton.
Wracajac do Rutkowskiego to on nie zadnych uprawnien detektywa , jest tylko normalnym zolnierzem formacji> Rutkowski patrol< i bylym ZOMO-wcem.

jacky
21-11-2012, 18:40
jak można tak deprecjonować czołowego a medialnego "autoryteta" w wiodących tytułach i czołowych telewizjach...
co jak co ale umiejętności znalezienia się zawsze tam, gdzie cuś się dzieje, można mu pozazdrościć...
już ponoć wróble w Warszawie ćwierkają, że lada dzień znajdzie kolejny arsenał bombera z miasta Krakau...
...
cuś mi się skojarzyło - aaaa - ten krakauerski bomber niedaleko miejsca urodzenia a przynajmniej wychowania i dorastania numerowanego usera ulokował swoją katedrę i laboratorium...

no-el
21-11-2012, 19:43
jacky ! Aby zostac Warszawiakiem nalezy mieszkac w Warszawie. Aby byc prawdziwym Krakusem nalezy sie w tym miescie urodzic. Nie mam jeszcze wiadomosci czy ten bombiarz sie w Krakowie urodzil ? Ale cös wydaje mi sie ze nie ?

jacky
21-11-2012, 21:54
info z netu...
Łukasz Warzecha dostał kopa z Rzepy...
w perspektywie także nie dalekiej rozkurzenie Uważam Rze ?
zaczynamy odliczanie...

no-el
21-11-2012, 22:29
Czekam kiedy kopa dostanie Ziemkiewicz !

no-el
22-11-2012, 11:54
Donald Tusk popelnil wielki blad nie wysylajac do Brukseli " prezesa " ktory juz zalatwil z Cameronem te "glupie" 500 miliardow PLN srodkow unijnych. Ta kasa sie nam nalezy jak "psu buda" ! Tusk zajmij sie lepiej dziecmi alkoholikow czy tym co macie tam na biezaco i nie psuj mozolnej roboty prezesowi w UE ?
Ale tak powaznie, byl to kolejny dzien SWIRA. Jeszcze sie szczyt nie zaczal, a prezes wszystko pozalatwial ? Oj cuda , cuda.

jacky
23-11-2012, 09:17
http://i47.tinypic.com/2m44lmo.jpg

Dziadek Mróz czy Święty Mikołaj ?

Natasza
25-11-2012, 21:06
O Polsce jako "silnym sąsiedzie" Niemiec oraz o Francji jako "słabym sąsiedzie" pisze niemiecki tygodnik "Welt am Sonntag". Dokonane przez gazetę porównanie obu krajów wypada na korzyść Polski.
http://wyborcza.pl/1,91446,12922178,Niemcy___Welt_am_Sonntag___slaby_ sasiad_Francja_i.html

no-el
25-11-2012, 21:27
Takie porownanie jeszcze kilka lat temu byloby niemozliwe. Teraz Polska ma bardzo dobra opinie w co "niektorzy" w RP nie chca wierzyc ? Milo oglada sie pozytywne relacje TV, czy czasopism z Polski . Tzw. "Sciana Wschodnia" tez jest pokazywana .
Orginalny artykul z tabelkami jest na : www.welt.de

jacky
26-11-2012, 21:44
Bank Gospodarstwa Krajowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podpisały umowę kredytową o wartości 1 mld zł.
Środki te zostaną przeznaczone na wypłaty świadczeń z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - podał BGK w poniedziałkowym komunikacie.

===
czy komuś cuś to mówi ?

no-el
27-11-2012, 13:22
czy komus cus to mowi ! Jezeli rzad Jaroslawa Kaczynskiego obnizyl skladke rentowa to wszystko jest jasne, "jak budowa cepa". Nie wiedzial co zrobil ?
Budzet ZUS to ca. 162 miliardy PLN / 2011 /, z czego wplywy wynosza 96.5 mld PLN a do tego interesu nalezy doplacic 61 mld PLN , gdzie 23.8 idzie jeszcze do OFE. Sam ZUS kosztuje 3.7 mld PLN rocznie. Mozna dodac jeszcze ze emerytury gornicze kosztuja nas wszystkich 10 mld PLN , przy skladkach gornikow 2 mld PLN rocznie.
Latwo policzyc ze ten pozyczony 1 miliard PLN to przyslowiowy " pikus " poniewaz przy wyplatach dziennych ZUSu w wysokosci ca.400 milionow to stanowi 3 dni calych wyplat.
Warto przypomniec ze ZUS reaktywowano w 1960 roku , a juz w renty byly wyplacane w 1961 roku , czyli z czego ?
Wiadomo ze z biezacego budzetu , podobnie jest dzisiaj.Wniosek jest jeden nalezy podniesc skladke emerytalna.
W BRD po raz pierwszy od wielu- wielu lat od 2013 obnizona bedzie skladka rentowa z wysokosci 19.5 % do 18.9 % z powodu nadmiaru zgromadzonych skladek. Ustawa mowi jezeli rezerwa emerytalna przekracza z gory ustalona zelazna rezerwe emerytalna musi byc obnizona skladka. Na nastepne lata do 2016 zapowiedziano wzrost emerytur o ca.10 % i zrownanie emerytur WEST- OST.
czy komus cus to mowi ?

jacky
27-11-2012, 14:01
mówi, mówi...
jak nie wiadomo co powiedzieć, to zawsze zwala się na PIS i Kaczyńskiego...

:laugh::laugh::laugh::laugh:

no-el
27-11-2012, 19:01
mowi , mowi... To sa fakty na ktore juz dostalem odpowiedz od Ciebie w wczesniejszych postach .... premier Jaroslaw Kaczynski obnizyl skladke rentowa oby pomoc gospodarce.... Z pustego i Salo..... ?. Jestem neutralny partyjnie, obiektywny i moge dodac ze Platforma Obywatelska tez poparla ten projekt , glosujac za przyjeciem w Sejmie. Skutki sa fatalne poniewaz deficyt rosnie i nie ma odwaznego ktory podniesie na razie skladke i zrobi rewolucje. Jak widac nie ma nikogo co rozwali, NFZ , ZUS , KRUS, czyli ten caly niewydolny system zmieni.
Wazniejsze sa "slupki wyborcze" niz reformy, tak niezbedne do w miare prawidlowego funkcjonowania tych instytucji.

jacky
27-11-2012, 19:15
...i nie ma odwaznego ktory podniesie na razie skladke i zrobi rewolucje. Jak widac nie ma nikogo co rozwali, NFZ , ZUS , KRUS, czyli ten caly niewydolny system zmieni.
Wazniejsze sa "slupki wyborcze" niz reformy, tak niezbedne do w miare prawidlowego funkcjonowania tych instytucji.

PiS miał wtedy większość parlamentarną...
że wymuszoną ( Chamoobrona ) - to fakt...
więc przeforsował - poparcie PO nie bylo potrzebne...

PO ma teraz większość parlamentarną ...
gdzie ta odwaga, gdzie to przyjazne państwo ( otwarcie firmy w jednym okienku ) ?
a mury rosną... eee... słupki...
a na stacjach kolejowych z każdym dniem przybywa nie tylko zamkniętych okienek...
one ( okna i drzwi budynków stacyjnych ) są zamurowywane pustakami...
a pan prezio PKP co miechu zgarnia do miechu 50 tausenów...

jacky
29-11-2012, 12:38
Anegdota przypisywana historycznym szefom tajnych służb.

"Gdy zbiera się czterech spiskowców, dwaj z nich to moi ludzie” -

- słowa te przypisywane są Fouchému , Lepinowi, de Sarinesowi i innym.

no-el
09-12-2012, 09:10
Mimo mrozow " prezes " ruszyl w Polske i co zapowiedzial ? Powstanie calo-dobowa TV PiS , super ! Napewno bedzie zakodowana, czyli tylko dla czlonkow pisowskiej sekty ? Ma dojsc tez do "repolonizowania" bankow i mediow. Jak sie FIAT Poland dowie, to przeniesie cala produkcje na Ukraine ? Prezes chce odebrac prawa Mniejszosci Niemieckiej, czyli obywatelom Polski. Chory pomysl, poniewaz jak mozna cos odebrac swoim urodzonym tam mieszkancom ? Cös tam wspomnial o przymusowej "germanizacji" Polakow w Niemczech.
Nie zgermanizowano mojej zony Polki , mojej urodzonej w BRD corki ani mnie po 32 latach pobytu.
To ze pisze na forum jest najlepszym przykladem. Skoro ma byc "repolonizacja" to prosze Pania Administrator o likwidacje dzialow zagranicznych. W mysl zasady, prawdziwy Polak spedza urlop tylko w prawdziwej IV RP.

jacky
09-12-2012, 19:03
Tak właśnie wyglądał crash - test jaki swego czasu przeprowadzono w Rosji na zlecenie MAK by zbadać odporność drzew przy zderzeniach.

http://i49.tinypic.com/2e3vh4n.jpg

nie ma to jak słynne Bieriozki...


:w00t: .... :lol:

jacky
09-12-2012, 20:29
Prezes chce odebrac prawa Mniejszosci Niemieckiej, czyli obywatelom Polski. Chory pomysl, poniewaz jak mozna cos odebrac swoim urodzonym tam mieszkancom ?

Mówiąc, że Polacy w Niemczech powinni mieć tyle samo praw, ile mają Niemcy w Polsce, prezes PiS powiedział – wydawałoby się – rzecz całkowicie normalną.
Wszak zasadę - "do, ut des", daję, abyś i ty dał - stosowano w życiu zwykłych ludzi i w relacjach między państwami już w starożytności.

no-el
09-12-2012, 23:16
Z tego co mowi " prezes " i " do ut des " to nalezy Polakom w Niemczech zabrac prawa ! Poniewaz Mniejszosc Niemiecka w Polsce oraz Polacy w Polsce / sumarycznie /maja tych praw mniej niz Polacy w Niemczech. Przykladow moge podac setki np. prawo do zasilku na dzieci w wysokosci 184 € miesiecznie na dziecko ktore Polak dostaje do 25 roku dziecka / jezeli sie uczy /. Dzieci nie musza nawet mieszkac w Niemczech. Czy jest odwrotnie ? Czy dostaje Niemiec czy Polak w Polsce do 18 miesiecy bezrobocia ? Czy Mniejszosc Niemiecka i Polacy w Polsce maja prawo do tzw. " siatki spolecznej " ktora obejmuje do konca zycia : opieke zdrowotne , oplaty mieszkaniowe czy pelne srodki do zycia ?
Polak moze glosowac w wyborach komunalnych i do Partamentu UE . Jedynie co nie moze to do Bundestagu.
Status Mniejszosci Polskiej w Niemczech zostal odebrany we wrzesniu 1939. Ze wzgledu na warunki powojenne i przemieszczanie sie ludnosci , status ten nie zostal przywrocony. W chwili obecnej nie ma takich miast czy wsi aby Polacy stanowili wiekszosc. W mojej miejscowosci mieszka 123 narodowosci i ja nie chce widziec 123 tabliczek z napisami miasta. Jedyna bardzo widoczna mniejszoscia sa Dunczycy czy Serboluzyczanie gdzie napisy dwojezyczne sa widoczne.
W wielu urzedach j.polski jest dostepny , np. www.arbeitsamt.pl , tak ze nas tutaj nikt nie dyskryminuje.
Natomiast " prezes " jak zwykle " swiruje " i oglupia ludzi ludzi tak jak z " dziadkiem z Wehrmachtu ".
Ale jak mawia posel Jacek Kurski .. ciemny narod wszystko kupi.. .

jacky
13-12-2012, 12:41
Co do rocznicy 13 grudnia nalezy dodac ze internowano wtedy tez: Edwarda Gierka , Piotra Jaroszewicza , Jana Szydlaka i innych wspolpracownikow tow. Gierka.



w sanatorium wojskowym ... :w00t:




Nie internowano " wybitnego " dzialacza opozycji Jaroslawa Kaczynskiego ktory jak podaje W. Frasyniuk podpisal tzw.lojalke i swieta spedzil z mamusia.



Władek tam był i jeszcze podsunął bumagę...

:lol:

a Tunald Dosk w tym czasie pił z kumplami gorzołę...
też o tym głośno w sieci...
:blush:

zdzicho alboom II
13-12-2012, 13:31
Jacky, radzę ci zmień sieć.
Np. na taką.
http://www.fakt.pl/Jaroslaw-Kaczynski-w-stanie-wojennym-obudzil-sie-dopiero-w-poludnie,artykuly,139602,1.html

http://www.fakt.pl/Internauci-kpia-z-Kaczynskiego-Mial-gorzej-od-internowanych-,artykuly,192004,1.html

jacky
13-12-2012, 20:01
Jacky, radzę ci zmień sieć.



tutaj zamieszczam głównie swoje widzenie świata...

po zapoznaniu się z opiniami obydwu stron sceny politycznej

omotanych jednostronnie w sieci GW i satelitów pozostawiam samych sobie...

zdzicho alboom II
13-12-2012, 20:07
Sam jesteś omotany jednostronnie w sieci ojca redemptora.

jacky
13-12-2012, 20:46
Sam jesteś omotany jednostronnie w sieci ojca redemptora.

a tak się złożylo, że jest to jedno z wielu źródeł - gdzie porównuję wieści ze świata...
i faktu, że tym źrodłem jako jednym z bardzo wielu - posługuję się w poznawaniu świata - się nie wstydzę...
może kiedyś pokażę jak wygląda porównanie tej samej wiadomości ze świata widzianej z przeciwstawnych źrodeł zanim uprzedzą mnie inni...
w kazdym bądź razie żadnego usera bezpośrednio nie wskazałem jako "nośnika" odmiennego poglądu i w niego nie uderzałem...
bo to sztuka wyższa - siła argumentu a nie argument siły...
a tymczasem "mowa miłości" nie tylko w mediach mainstrainowych kwitnie na żywego mimo ostrzejszego mroziku...
przykre to ale jest faktem - rozpoczętym dość dawno - spory trwają co do daty początkowej...

zdzicho alboom II
13-12-2012, 20:59
Przepraszam, uniosłem się, jakiś taki na serio ostatnio jestem - "siłowy" a nie "argumentowy".
Po prostu wziąłem Twoje słowa do siebie i postanowiłem Ci bezpośrednio odpowiedzieć.

no-el
15-12-2012, 10:08
" Ekspert " napisal ... Donald Tusk pil wodke z kumplami , pelno jest tego w sieci....Co w tym zlego ? Nie piles nigdy wodki z kumplami ? Jarek napewno wodki nie pil, poniewaz mamusia mu zabronila.

no-el
15-12-2012, 13:25
Byly vice-minister w rzadzie Jaroslawa Kaczynskiego Piotr Pietak powiedzial ze prezes klamie opowiadajac o swoich zaslugach w Stanie Wojennym.Cytat... czy szajba ci tak odbila.. ?
SWIROWI juz prawie codziennie szajba odbija , ostatnio chce zmienic rzad , zapominajac ze do wyborow trzy lata ?
Prezes sie nie martwi poniewaz "ciemnogrod" to dalej kupuje.

jacky
15-12-2012, 23:01
To ci afera ...
Był sobie taki panocek...
czyli...
generalny inspektor danych osobowych (nota bene ) rekomendowany przez PO Wojciech Rafał Wiewiórowski, któren to ogłosił, że rodzice nie mają prawa zaglądać w stopnie pełnoletnim dzieciom chodzącym do szkoły, a szkoła nie powinna im ich pokazywać.

widzimy zatem, że Wojciech R. Wiewiórowski przykłada rękę do budowania całkiem nowego systemu relacji między ludźmi....
tym samym system totalnej nieodpowiedzialności młodzieży i chaosu w polskich szkołach zakwitł na całego....

a tańcuje przeca o uczniów pozostających pod opieką rodziców i korzystających z ich utrzymania, egzekwowanego na podstawie tak zwanego obowiązku alimentacyjnego.

no i co ? wytwarzona zostaje absurdalna sytuacja rodzice mają obowiązek dawać pieniądze, a nie mają prawa kontrolować tego, na co te pieniądze idą.
a ą one przecież płacone na to aby dziecko się dalej kształciło.
wiemy, że dziecko powtarzające klasę jest dla rodziców obciążeniem kolejny rok...

i wiemy - przecież obowiązek alimentacyjny dotyczy także studentów, a tam nikt nie oczekuje takiego zainteresowania.
przecież rodzice nie chodzą na wywiadówki na uniwersytet, gdzie uczęszcza ich syn czy córka.
święta prawda, ale próg między szkołą średnią i wyższą uczelnią jest progiem naturalnym - czy ktoś to może zakwestionować ?
przekraczając ten próg następuje zmiana systemu oceniania wiedzy....

a potem życie daje kopa...

czekamy tylko na przyklask...

Fila
15-12-2012, 23:24
Oj jak ja nie lubię PISu... nie trawię.
Bo to tak samo socjaliści jak reszta.

Tym nie mniej nie pokazuje na ich punkcie paranoi - no-el... przystopuj trochę, bo to śmieszne się robi. Co post to PIS/Jarosław.

Poprosiłem...ale nie da rady, prawda?
Krzywdę Ci Jarek zrobił?
Zły dotyk boli całe życie czy co?

Jarkowi krolowi kiboli.


Jezeli rzad Jaroslawa Kaczynskiego

premier Jaroslaw Kaczynski obnizyl skladke rentowa oby pomoc gospodarce.

Mimo mrozow " prezes " ruszyl w Polske i co zapowiedzial ? Powstanie calo-dobowa TV PiS , super !
Byly vice-minister w rzadzie Jaroslawa Kaczynskiego Piotr Pietak powiedzial ze prezes klamie
No więcej cytować mi się nie chce...ale no-elku... bez przesadyzmu.... W tych Twoich Niemcach paranoi leczyć inaczej niż na tym forum nie można?






Poczytaj nawet nasze forum gdzie syn jest dumny ze ojciec bierze udzial w marszu anarchistow.
Cóż.. jak ktoś opisuje marsz narodowców jako anarchistów (czyli skrajną lewicę) to naprawdę... widzi głęboką ciemność, bo jest naprawdę głęboko w dupie.
O czym zresztą już pisałem - jak widzę bezskutecznie :sad:

Fila
15-12-2012, 23:32
Wszędzie pełno o tym, jak to suwerenność Polski jest ograniczona...
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić - dlaczego tak się sądzi i podać konkretne przykłady wskazujące na taki stan?

Jakby Ci to powiedzieć...
żyjesz w kraju który zgodził się być częścią innego kraju - pod nazwą Unia Europejska, która ma swą konstytucję obejmującą całe swoje terytorium.
Żyjesz w kraju w którym znani politycy albo składają pokłony Niemcom w Berlinie (Sikorski) albo w ogóle promują koncepcję euro-państwa (Palikot).

Czy to dziwne, że normalnie ludzie drżą o suwerenność Polski?


Oczywiście konstytucja państwa Unia Europejska (utworzonego mimo sprzeciwu społeczeństw) jest tak stworzona by była jak najbardziej nie zrozumiała i by po prostu dawała furtki do dalszego pogłębiania eurokołchozu - dzięki temu takie euro-volksdeutsche jak no-el mogą szydzić "ale gdzie gdzie jest napisane"?

Polska co chwila kłania się przed euro dyrektywami, euro przykazaniami, podwyższa podatki bo tak Unia każe - tak postępuje suwerenne Państwo?

Oczywiście zaraz zaleje wszystko no-elowy bełkot (tego co z Niemiec telewizyjnie gówno widzi co się naprawdę dzieje w Polsce), ale Wodnik...włącz logikę... czy nasi przodkowie ginęli za taką "niepodległą" i kierowaną brukselskich prawem Polskę?

jacky
16-12-2012, 01:27
.... W tych Twoich Niemcach paranoi leczyć inaczej niż na tym forum nie można?


cytat z zaprzyjaźnionego forum - czytasz i wiesz - z kim masz przyjemność...

leon1406
Order Złotej Bakterii
Zarejestrowany: 13-11-2005
Posty: 5011
Reputacja : 8 Re: Jakie seriale oglądacie?!O 11 na TVP Polonia mam Czterech Pancernych i Psa.

no-el
17-12-2012, 16:05
A w niedziele ogladalem tez na TVP Polonii - Stawke wieksza niz Zycie - Wole to niz TV Trwam !
jacky ! Jest takie przyslowie .. jakis stary takis glupi... Kompletnie sie na zartach nie znasz ? Tak jak z Amber Goldem ze otworzylem tam konto ? Przepisujes dowcipy ktorych nigdy nie mozesz zrozumiec ?
Nie przepisuj kawalow z zaprzyjaznionego dla mnie forum a wymysl cös sam ?
I tak jestem nowoczesny ? Bede dzisiaj sluchal wieczorem o 21.40 w radiu ma- ryja - Rozmow niedokonczonych- mam nadzeje ze rozmowy bedzie prowadzil ojciec Jacek a ojciec dyrektor nie bedzie sie wp....l do rozmowy ?

no-el
17-12-2012, 16:25
Fila ! W jakich moich ? /cytat / ... Niemcach.. ? Odmieniasz jak analfabeta ? Pisze na forum aby nie zapomniec jezyka polskiego.
Jestem tutaj tylko od 32 lat "przejazdem" , posiadajac obywatelstwo RP doskonale wiem gdzie jest moja ojczyzna.

Fila
17-12-2012, 21:53
I tak nie zrozumiesz czemu napisałem "w Niemcach", więc tłumaczyć Ci nie będę.



ps)miałem napisać "z całym szacunkiem", ale chyba takie (wiem wiem, ma być "tacy" dla tych co przypominają "se" polski język w Dojczlandzie) religijne volksdeutsche gardzące religią przodków nie zasługują na szacunek - a raczej na delikatną sugestię byś ryjów poszukał gdzie indziej.
w radiu ma- ryja

Czy pisanie o Maryi "ma-ryja" zasługuje na bana czy to tylko postępowa mowa nowoczesnej Europy?

jacky
19-12-2012, 21:04
http://i49.tinypic.com/2uzupmt.jpg

wybuchnie albo zawiśnie...
A jednak.
A jednak pogłoski o tym, że PiS szykuje bomby okazały się prawdziwe.
Ta widoczna na zdjęciu powstała w pisowskiej wytwórni bomb w Dębnie.

zdzicho alboom II
28-12-2012, 12:05
Miasta polskie skorzystały na organizacji Euro.

http://wyborcza.pl/1,75248,13112915,Jak_organizacja_Euro_2012_oplacil a_sie_miastom.html

no-el
28-12-2012, 19:55
alboomku II ! Czy to jest temat polityczny ? Czy znow osoba ktora "nienawidze" ma odpowiadac ze to ze jej przypadla organizacja EM 2012 ma byc winna ?

jacky
28-12-2012, 21:38
uderz w stół - odezwą się no-el-życe...
jaki temat w naszym życiu nie jest polityczny ?
chyba przyjdzie otworzyć ankietę ...

pixi
28-12-2012, 21:42
...jaki temat w naszym życiu nie jest polityczny ? ...
? piwko... moze?

jacky
28-12-2012, 22:12
? piwko... moze?

a to dopiero wtedy rozwiązują się ...
nie tylko języki...

nota bene - zastanawiałem się ostatnio w gronie zaprzyjaźnionych dusz - kiedy to - jakiej dacie - przypisać początek rozwarstwienia politycznego naszego społeczeństwa ...
i im dłużej debatowaliśmy - tym dalej w perspektywę czasową sięgaliśmy...
a Wy - w jakim czasie widzicie początek "podziału" ?...

pixi
28-12-2012, 22:14
... juz starozytni Grecy...

jacky
28-12-2012, 22:33
i co nam z tej starożytnej Grecji pozostało ?
jeno trochę skorupiaków w muzeach...
i ruin przypadkowo zachowanych na wzgórzach...

pixi
28-12-2012, 22:55
A cala nasza spuscizna kulturowa ? Nie wspominajac o demo-kracji, wszak "demos" znaczy lud a "cratos" - wladza.

no-el
01-01-2013, 17:16
jacky ! Podzial zaczal sie juz w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku kiedy to nie internowano prezesa. To ze spoleczenstwo jest rozwarstwione to chyba dobrze ? Czasy na jedna ideologie mam nadzieje ze minely chociaz "ktos" tam mowil o IV RP ?
Co jest ciekawe w Europie ? To to ze tzw.prawica w Polsce ma razem ca.80% poparcia.
Te Twoje zaprzyjaznione dusze nie sa podzielone ?

Natasza
01-01-2013, 17:30
i co nam z tej starożytnej Grecji pozostało ?
jeno trochę skorupiaków w muzeach...
i ruin przypadkowo zachowanych na wzgórzach...

Została nam jeszcze literatura i demokracja ateńska do powielenia:biggrin:

jacky
02-01-2013, 21:54
Szopki noworocznej wyśmiewającej władzę zakazano, za to premier uraczył nas „dowcipem” o swojej żonie i Grasiu.
Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie, chcieliście szopki no to ją macie…
===
i to jeszcze w tv "abonamentowej"...

no-el
03-01-2013, 10:07
Jezeli dobrze pamietam to Szopka Noworoczna wysmiewala znanych politykow a nie tylko wladze ?
Szopka Noworoczna to "wynalazek" jeszcze z czasow PRLu na ktory czekala cala Polska, poniewaz byl wtedy / do ca.70 roku / tylko jeden program TV . Teraz w RP jest tyle stacji , programow ze z pamieci ich nie wylicze i kazdy mogl taki program zrobic.
Uczynil to Marcin Wolski i dyzurny satyryk PiSuarow Jan Pietrzak. vod.gazetapolska.pl
Gdzie jest napisane ze musi to robic " abonamentowa " ? Do niedawna wspaniale parodie politykow robil Szymon Majewski w swoim programie.Prywatnie to nie jest mi potrzebna zadna Szopka Noworoczna, poniewaz na swieta i nowy rok chce ciszy od polityki. Na pozostale dni jest wystarczajaco wielu politykow z ktorych mozna sie zdrowo posmiac. Np. Prezes na zakupach w sklepie osiedlowym ? Tusk z rodzina w Biedronce ? Pijany Kwasniewski na Ukrainie ? Wczoraj Miller z rokiem Gierka ?

no-el
03-01-2013, 10:31
Binienda , Nowaczyk , Szuldzinski " Ludzie Roku " wedlug Gazety Polskiej.
A jacky pytal o Szopke ?

jacky
03-01-2013, 11:12
....refleksja psychologiczna.
Wiele osób narzeka na obecną sytuację złorzecząc „temu krajowi”, „głupiemu narodowi”, „durnym urzędasom”, „skorumpowanym politykom”.
Ciekawe ile z tych osób zdaje sobie sprawę, że od prawie sześciu lat w sposób niezakłócony premierem rządu jest Donald Tusk, a za prawo podatkowe od sześciu lat nieprzerwanie odpowiada Jan Anthony Vincent-Rostowski?

napisał to Jan Sulanowski

no-el
03-01-2013, 11:45
Kim jest ten tajemniczy Jan Sulanowski ktory nie wie ze w RP sa wolne wybory ? Jezeli poslem to napewno oslem ?

jacky
04-01-2013, 08:11
Co tam Panie w Polityce?

Nic, skazali kierowcę,

Na trzy lata....


Co tam Panie w polityce?

Nic, matka Madzi dostała nowe zarzuty,

Posiedzi w areszcie...



Co tam Panie w Polityce?

Nic, pisiak zabił notowanego,

Pewnie posiedzi do sprawy...



Co tam Panie w Polityce?

Nic, premierówna radzi jak się ubierać

Gdy idzie na zakupy...



Co tam Panie w Polityce?

Nic, Premier był w łóżku bez Grasia,

A to się Premierowa zmartwiła....



Co tam Panie w Polityce?

Nic, ...

autor: raven59

no-el
08-01-2013, 16:08
Ktos tu pisal o braku Szopki Noworocznej ? Szopka jest i to z niewidzialnymi rekami Miroslawa G. ? Ale ten Kaminski "jajcarz" ? Nawet Wolski by tego nie wymyslil ? Ale bylo pranie mozgow ? Ciemnogrod jak mawial Jacek Kurski i tak to kupil !

jacky
09-01-2013, 22:24
a na onecie i innych pijarach mak zasiali...

bo Homo Homini ogłosił...

http://i48.tinypic.com/2ebxpn8.jpg

i tak sobie sinusoida się kręci...

po cichu zadawane jest pytanie - czy znów ktoś odkryje karty jak swego czasu Gmyz ?

zdzicho alboom II
09-01-2013, 22:32
Taki sondaż to jest mało ważny.
Jeszcze mamy co najmniej trzy lata dobrych i spokojnych rządów.

jacky
11-01-2013, 21:31
a na Mali nie śpią, bo...

....

Prezydent Francji Francois Hollande ogłosił, że wojska francuskie zostały wysłane do Mali, by pomóc tamtejszym siłom zbrojnym w powstrzymaniu rebelii islamistów oraz by chronić w Mali obywateli Francji, których liczbę ocenia się na 6 tysięcy.
...
mało tym żabom swoich stawów ?

pixi
11-01-2013, 21:35
A czy wiesz co sie dzieje w Mali ? Chcialbys zyc pod prawami charii ?

jacky
11-01-2013, 21:55
A czy wiesz co sie dzieje w Mali ? Chcialbys zyc pod prawami charii ?

nie wiem - bo tefałen nie nawija...
na pewno milczy o charii...
...
chociaż są jakieś polskie przebłyski...

pixi
11-01-2013, 21:59
Ano wlasnie....
Najblizszy meczet jest 5 min ode mnie...

jacky
11-01-2013, 22:26
Ano wlasnie....
Najblizszy meczet jest 5 min ode mnie...

wkrótce będzie to i dla wiślan codziennym chlebusiem...

no-el
13-01-2013, 20:58
Beata Kempa pyta Donalda Tuska dlaczego nie wsparl policjantow w Sanoku ?
"Ptasia grypa" szaleje w RP !
Panie premierze nastepnym razem F - 16 i atak !

jacky
23-01-2013, 18:51
czytamy w sieci, nie ważno gdzie...
Francuzi, którzy onegdaj „nie chcieli umierać za Gdańsk”, zapałali nagłą chęcią umierania za Bamako.
To jest stolica Mali w Afryce Zachodniej.
Jest co prawda na świecie jeszcze kilka miejsc, gdzie konflikty są znacznie poważniejsze i prawa człowieka częściej naruszane w bardziej drastyczny sposób, ale to Republika Mali jest trzecim co do wielkości – po RPA i Ghanie – producentem złota w Afryce (ponad 40 ton rocznie).
===
to teraz wiadomo o co żabojadom tańcuje a jeszcze wujek co ma oba jaja ponoć na swoim miejscu podpożycza mu swoje aeroplany do transportu bynajmniej nie legii cudzoziemskiej...

pixi
23-01-2013, 18:55
A zasoby ropy eksploatowane przez Areva tez sa niedaleko...

jacky
23-01-2013, 19:48
i ropy i wolframu - w całej Afryce niewiele trzeba szukać...
ale to już jest odejście od tematu Mali...

pixi
24-01-2013, 09:27
Jesli chodzi o Mali - to teraz juz kobiety moga wyjsc z domu bez chusty na glowie i z odslonietymi ramionami a panowie moga isc do baru na piwko a zlodziejaszki nie musza sie obawiac ze za kradziez kilograma ryzu obetna im dlon lub stope.

jacky
25-01-2013, 08:29
...a panowie moga isc do baru na piwko...



jeden taki, co strzelił sobie piwko po nartach w Dolnych Mitach teraz "zaziębiony" i już w lecznicy rządowej...

no-el
25-01-2013, 12:23
w lecznicy.... sejmowej.

jacky
25-01-2013, 12:47
biorąc "przepustkę" z kliniki na czas ratowania ministra od chorób...

ciekawe, czy wróci do kliniki czy poleci do walensa lufthafen ?

no-el
25-01-2013, 13:22
ma wrocic do kliniki na 2 dni...

jacky
28-01-2013, 21:32
ma wrocic do kliniki na 2 dni...
trzeciego dnia z martwych powstał...
i do Paryżewa pofrunął...
zasadniczo szpitale odmawiają niedzielnych i okazjonalnych "wypisek" czy też "przepustek"...
więc jak ZUS potraktuje z NFOZem ów sejmowy "przerywnik" ?

jacky
29-01-2013, 20:35
http://i45.tinypic.com/32zp6kg.jpg

nie tylko politycznie...

kto odgadnie ?

:confused: ... :biggrin:

jacky
30-01-2013, 09:46
naprawdę jest jak w czeskim filmie "Nikt nic nie wie" ?

podpowiadam - tańcuje o Nowy Ekran...

no-el
30-01-2013, 10:41
Zupelnie nic nie kumam ?
W czeskim filmie mozna cös zrozumiec a tutaj nic ?

pixi
30-01-2013, 11:14
Ja tez nic nie kumam, widocznie nie naleze do "wtajemniczonych".

jacky
30-01-2013, 11:35
znany na prawej stronie portal publicystyczno-informacyjny ( nie nazwałbym go popularnym a raczej kontrowersyjnym ) zniknął z sieci wskutek konfliktu między redaktorem naczelnym a no właśnie - tu jest pole do dyskusji - właścicielem ?

dlaczego ?

redaktor naczelny uważa(ł), iż jest właścicielem domeny a tu objawił się "właściciel" i domenę "zamknął"

cóż poradzę, trzeba być na bieżąco i śledzić całą scenę a nie tylko na jednym Wiodącym Tytule Prasowym...

zainteresowani tym co i jak stało się w detalach znajdą je w necie...

na razie nie uprzedzam kolejnych faktów i prognoz...

cóż, czasami się zdarza, że Tatarzyn Kozaka ...

:w00t::w00t:

pixi
30-01-2013, 11:39
Historia sie powtarza - wlasciciel domeny..... zmienil "redaktora". Juz to przerabialismy...

no-el
01-02-2013, 08:48
jacky ! Zachowujesz sie jak kpt. Borewicz ze znanego serialu..., co jestes taki tajemniczy ze nazwa nie przechodzi Ci przez gardlo ? Czytam Goscia Niedzielnego , Nasz Dziennik i podaj jakie jeszcze "wlasciwe" tytuly mam jeszcze czytac.
Jaki jest ten jedyny Wiodacy Tytul Prasowy ? Miales na mysli Glos Torunia ?

jacky
01-02-2013, 12:22
szukajcie a znajdziecie stoi w Piśmie Świętym...

bo nie wszystko jest w Koranie...

ale widać w necie poza granicami PL podobnie jak w ChRL ograniczono jego działanie, stąd nie daje się pewnych wiadomości / informacji wygooglać...

to tyle z nie partyjnego "przekazu dnia"...

lubiącym humor i mających jego poczucie polecam lekturę bloga Marcina Brixena z jednym zastrzeżeniem - wcześniej należy zbadać wytrzymałość swojej przepony...

i wtedy stanie się światło ...

no-el
02-02-2013, 17:30
Chodza po kraju pogloski o slubie Jaroslawa/y Kaczynskiego/j z Krystyna Pawlowicz ?
Zycze mlodej parze sporo dzieci i szczescia.
Co na to Ania Grodzka ? "Zazdrosnica" ?

jacky
02-02-2013, 22:09
"Gazeta Prawna": <<Niemal co trzeci młody człowiek w Polsce nie ma pracy.>>
taka jest ocena wg danych Eurostatu...
czy Kaziu Bęgowski ( w "przebraniu" ) uzdrowi sytuację jak mu się wsadzi laskę marszałkowską do łapci ?

no-el
03-02-2013, 09:35
"Gazeta Prawna": <<Niemal co trzeci młody człowiek w Polsce nie ma pracy.>>
taka jest ocena wg danych Eurostatu...
czy Kaziu Bęgowski ( w "przebraniu" ) uzdrowi sytuację jak mu się wsadzi laskę marszałkowską do łapci ?
Co ma do rynku pracy Kaziu Begowski ? Co ma zostac ministrem pracy ?
W Hiszpanii stopa bezrobocia wynosi 26% a wsrod mlodziezy ca.60% i nikt nie napisze ze vice-marszalek Parlamentu cös tam "zrobi" ?
W po PRL-owskiej Polsce sa jacys naiwni co im sie wydaje ze im sie od zycia wszystko nalezy ?
Co wroci prezes i kazdemu da robote ?

jacky
03-02-2013, 19:20
Rok 2013 będzie bowiem rokiem, w którym po raz kolejny Polacy dostaną jeszcze mniej za swoje coraz wyższe podatki.
Jest to rok, kiedy po raz kolejny wzrasta obciążenie podatkowe liczone na głowę obywatela.
W 2011 roku wynosiło 6400 złotych na każdego Polaka, w 2012 to było 6600 złotych, w roku 2013 zapłacimy w podatkach średnio na głowę 7000 złotych.
Takie są założenia przyjętego budżetu.
To proponuje minister Rostowski, ale jednocześnie Polacy za te swoje coraz wyższe podatki dostaną coraz mniej usług od państwa, coraz mniejsze są świadczenia, które otrzymujemy, zamykane są szkoły, zamykane są sądy, likwidowane są prokuratury, zamykane są komisariaty.
Państwo wycofuje się z usługami, za które płacimy przecież w naszych podatkach. Będzie to rok, w którym dostaniemy jeszcze mniej za coraz wyższe podatki.
Za poziom życia odpowiada rząd, który to życie Polakom organizuje.

zdzicho alboom II
03-02-2013, 22:15
Takie jest to życie.
Trzeba płacić za błędy poprzedniej ekipy rządzącej.
Podejrzewam, ze gdyby ta ekipa wróciła to nie zajmowałaby się podatkami, ani nawet budżetem, a przede wszystkim domniemanym zamachem w Smoleńsku i zemstą na obecnej ekipie.

no-el
04-02-2013, 10:51
Za poziom życia odpowiada rząd, który to życie Polakom organizuje.[/COLOR][/QUOTE]
jacky ! Za ta wypowiedz nalezy Ci sie Nagroda Nobla w dziedzinie glupoty wypowiedzi !
Odpowiada rzad ? Ale ktory rzad ? Jezeli przychodzi nowy rzad / np. w 2007 / a kasy rentowe swieca pustkami poniewaz poprzedni rzad obnizyl skladki rentowe , to ktory rzad jest winny ? Jezeli ciemnogrod dalej chce panstwowej sluzby zdrowia , to kto jest winny ? Jezeli barylka ropy kosztuje 114 USD , to ktory rzad jest winny ? Co przyjdzie opozycja i obnizy cene do 40 USD ? Jezeli do emerytur gorniczych nalezy doplacac rocznie 6 miliardow PLN to ktory rzad jest winny ? A ile do ZUS - KRUSu ?
Przykladow mozna mnozyc bez "liku".
Co robil rzad w 2006 roku ? Katastrofy smolenskiej nie bylo, ale byl vice-premier Lepper , min. Kaczmarek , Giertych , szafa Lesiaka , walka prof. Religi o stolek z wiceministrem zdrowia . Zaslugi rzadu z 2006 to: 30 km. wybudowanych autostrad , placa minimalna 680 PLN ,mimo ze swiatowego kryzysu nie bylo.

jacky
04-02-2013, 11:11
1,5 mld euro – tyle Polska będzie musiała płacić rocznie Unii za to, że rząd Donalda Tuska nie realizował właściwej dyrektywy, zaniżając standardy oczyszczania ścieków.
Aby to zmienić, w ciągu najbliższych dwóch lat – do 2015 r., musimy zmodernizować 300 oczyszczalni.
Podstawowym dokumentem wyznaczającym politykę państwa w zakresie rozwoju gospodarki ściekowej jest Krajowy Program Oczyszczania Ścieków Komunalnych (KPOŚK).
Program ten jest podstawowym instrumentem wdrażania postanowień dyrektywy Rady 91/271/EWG dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych do końca 2015 r.
Celem KPOŚK, poprzez realizację ujętych w nim inwestycji, jest ograniczenie zrzutów niedostatecznie oczyszczanych ścieków, a co za tym idzie ochrona środowiska wodnego przed ich niekorzystnymi skutkami.
Program koordynuje działania gmin i przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych w realizacji infrastruktury sanitarnej.
Polska, czyli urzędnicy Imć Donalda błędnie zastosowała unijne prawo.
W związku z tym musi w ciągu dwóch lat zmodernizować ponad 300 niedawno wybudowanych oczyszczalni ścieków.
W przeciwnym razie od 2016 r. będziemy płacili codziennie ponad 4 mln euro kary, czyli blisko 1,5 mld euro rocznie.
I to wszystko powoduje, iż emeryci już na stypendium ZUS i ci stojący w kolejce nie będą mogli spokojnie spać.
Z próżnego i Salamon nie naleje a jak kasa pusta będzie to zwalanie na poprzedników u steru poczynając od towarzysza Wiesława nie pomoże ...
a kasa popłynie z powrotem do UE, tam już cwańsi ( czytaj - ojcowie "założyciele" +wspólnoty żelaza i stali+ ) ją dostaną...
a Wiślanom pozostanie smród ściekowy - nie do zakrycia żadnym PRem...



:scared: ... :scared:

no-el
04-02-2013, 16:40
Jak zyc Donaldzie Tusku ? Nie daje Pan kasy na Zaklady Psychiatryczne i golym okiem widac ze " Grypa szaleje w Redenovie " ?
Tez winie Pana za wszystko : za powodz , za wode na Stadionie Narodowym, za lotnisko w Modlinie / zle Pan mieszal lopata /,
za nadmierna ilosc dzieci alkoholikow ,za PKP ,LOT,za zime , za dziadka z Wehrmachtu , za Palikota , za zamkniecie TV Trwam i Radia M.
Odejc Pan ! Zrob miejsce hodowcy zwierzat futerkowych aby emeryci z ZUS mogli spokojnie spac ?

jacky
04-02-2013, 22:36
Poważna awaria samolotu, którym przyleciał do Polski Siergiej Naryszkin, przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej stała się powodem wielogodzinnego opóźnienia w jego powrocie do Moskwy.
Naprawiony tupolew wyleciał do Rosji dopiero następnego dnia. Delegacja wracała zastępczą maszyną sprowadzaną z Rosji.

Naryszkin przyleciał do Polski w związku z otwarciem nowej rosyjskiej wystawy narodowej na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau w 68. rocznicę wyzwolenia obozu.

Tematem rozmowy było m.in. uregulowanie kwestii związanych z katastrofą Tu-154M z 10 kwietnia 2010 r. Delegacji towarzyszyli rosyjscy dziennikarze.

W sobotnie popołudnie tupolewem delegacja przyleciała z Warszawy do podkrakowskich Balic, by jechać do Oświęcimia na otwarcie wystawy.
Do Moskwy mieli odlecieć w niedzielę, ale stało się to niemożliwe.

Ambasada Rosji twierdzi, że awarii nie było i bagatelizuje sprawę
– Rzeczywiście taki incydent miał miejsce, ale przyczyn awarii nie znamy. To był lot specjalny, nie rejsowy. Tupolew tu stacjonował i tu był naprawiany – mówi „Rz" Urszula Podraza, rzeczniczka lotniska w Balicach.

Nie wiadomo o której delegacja miała planowo wylecieć. Lotnisko w Balicach nie otrzymało planu lotu na Tu-154M. – Zastępczy samolot wyleciał o godz. 16.31, następnego dnia, w poniedziałek naprawiony tupolew odleciał z naszego lotniska o godzinie 13.04 – precyzuje Podraza.

Choć delegacji towarzyszyli rosyjscy dziennikarze, o kłopotach tupolewa w Balicach nie poinformowała żadna stacja ani gazeta.
Pytana przez „Rz" o incydent Valeria Perzhinskaya, rzeczniczka Ambasady Rosji w Polsce nabiera wody w usta. Twierdzi, że „nie było żadnych opóźnień w wylocie z Polski", nie potwierdza też informacji o zepsutym tupolewie. Kiedy mówimy, że lotnisko w Balicach potwierdziło awarię samolotu, Perzhinskaya bagatelizuje sprawę. – Udało im się odlecieć bez kłopotu – ucina. O przyczynach awarii mówić nie chce.

Sprawy nie znają ani polskie MSZ, ani Kancelaria Sejmu, ani Kancelaria Prezydenta RP. Wszyscy twierdzą, że to nie oni byli organizatorami wizyty przewodniczącego rosyjskiej Dumy Państwowej wraz z delegacją polityków. Wiedzy o kłopotach z odlotem do Moskwy grupy rosyjskich gości nie ma też Muzeum Auschwitz-Birkenau. – My zajmowaliśmy się stroną organizacji uroczystości – mówi „Rz" Paweł Sawicki z muzeum w Oświęcimiu.

Wszyscy odsyłają do rosyjskiej ambasady.

źródło (Poważna awaria samolotu, którym przyleciał do Polski Siergiej Naryszkin, przewodniczący rosyjskiej)

no-el
05-02-2013, 10:44
Sprawa jest bardzo "powazna" i caly narod chce znac prawde , jak bylo z ta tutka 154 M ? Hel ,brzoza ,sabotaz , wybuch , alkoholizm , brak uprawnien pilotow , brak znajomosci j.polskiego ? Ciekawy jestem jaka konwencje wybiora strony ?
Antek Maciora juz "zaciora" rece czy ruki !

no-el
09-02-2013, 08:32
Nalezy podziekawac Panu Prezesowi PiSu Jaroslawowi Kaczynskiemu za trzymanie kciukow podczas uchwalania nowego budzetu UE.Polska otrzyma 105.8 mililiardow €uro , bravo Panie Prezesie !

pixi
09-02-2013, 10:51
A ile otrzymywala poprzednio ?

no-el
09-02-2013, 11:21
A ile otrzymywala poprzednio ?
To bylo dokladnie 101.5 miliardow €uro.

jacky
09-02-2013, 19:50
zwyżka powala na kolana...
która spółdzielnia to przemłóci ?

zdzicho alboom II
09-02-2013, 21:09
Dostaliśmy w Brukseli więcej niż mówił Prezes - wina Tuska.

jacky
09-02-2013, 22:13
na razie jest tylko hasło PR...
wyliczeń ani punktu odniesienia nie ma...

no-el
13-02-2013, 16:37
na razie jest tylko hasło PR...
wyliczeń ani punktu odniesienia nie ma...
Wyliczen nie ma poniewaz trudno bylo liczyc "gruszki na wierzbie" ?
Moja propozycja ? 50 % na "sluszna" rozbudowe TV Trwam ,:cursing: radio M + 40% na dyrektora termalnego + na badania brzozy w Smolensku + reszta na wylapywanie i wkladanie w kaftany bezpieczenstwa pajacow ktorzy wierza w te brednie .

jacky
14-02-2013, 13:51
http://i49.tinypic.com/osy9ls.jpg



ale będzie radocha ...

no-el
14-02-2013, 16:56
ale będzie radocha ...
jacky ! Dzisiaj sa Walentynki a nie 1 kwietnia i Prima Aprilis !
Biblioteki szkolne nie zostana zamkniete . Projekt samorzadowy tego nie przewiduje.
www.mac.gov.pl
Caly czas zastanawiam sie kto Ci tak mozg pierze ? Prezes , ojciec dyrektor , Czarek Gmyz , Maciarewicz ?:w00t:

jacky
14-02-2013, 19:24
czytamy na "zaprzyjaźnionym" forum......

Re: Kawarna (Kavarna)sikornik napisał/a:
A ty Leonie, ostatnio czujesz jakies dziwne powolanie do odpowiadania, czy cie pytaja, czy nie.
Juz i mewy wiedza, ze takiego Stefcia jak w Balcziku to nawet na calym Zachodzie nie maja.I prosba do obydwu panow pozwolcie innym by sami zadecydowali o tym jaki urlop najlepiej im odpowiada: czy hulanka od rana do wieczora w drogich dyskotekach, czy na bezludziu z garami na konserwach, czy w kurorcie przed laptopem.
...
Pani Moderator ! Skoro ktos o cos zapytal to odpowiedzialem i to nie ostatnio.
Czy ja komus zabraniam odwiedzania Kavarny ? Regularnie przejezdzalem to "miasteczko" poniewaz prowadzi do przejscia w Durankulak / Vama Veche i odwrotnie.
Pani Moderator ! Prosze mnie nie krytykowac ! Tylko napisac 20 stronne wypracowanie o Kavarnie.

pixi
14-02-2013, 19:43
Bardzo prosze nie kopiowac tutaj wypowiedzi z innych forum ani nie zalatwiac osobistych porachunkow z innymi osobami w dyskusjach, ktore nie odbywaja sie na tutejszym forum.

jacky
14-02-2013, 19:59
a rolą klasycznych modów jest usuwać posty będące w dyskusji wycieczkami ad personam ...

no-el
15-02-2013, 18:43
a rolą klasycznych modów jest usuwać posty będące w dyskusji wycieczkami ad personam ...
jacky ! Jak ja " zaczynalem " w Bulgaricusie to ty miales tam kilka tysiecy postow ! Wroc tam moze czekaja na ciebie i twoje " genialne " posty ?
pixi ! Ma racje ! Vovageforum to jest inne forum i nie przenos bajek z innego forum , tylko tam pisz , przeciez twoje posty sa tam do dzisiaj.
Przypominam ze to jest < Salon polityczny > z przym........... ale " kpt. z 007 zglos sie dziala " ! Oj wielka sztuka kliknac na inne forum ?
Nie mozesz zrozumiec ze napisales nieprawde i nie byla to moja personalna wycieczka a FAKT ?
Byles plotkarzem i nim pozostaniesz do konca zycia !

jacky
15-02-2013, 23:08
http://i47.tinypic.com/5v6iqc.jpg

a teraz zapraszamy do torciku a raczej jego okruchów jako że V.Rostovsky nie dał nam szans konsumpcyjnych...

:scared:....:scared:

no-el
16-02-2013, 10:30
Znow totalna bzdura ! Polska otrzyma w nowym budzecie UE na lata 2014 - 2020 nie 303.6 mld a 105.8 mld €uro. Przy dzisiejszym kursie/ z 16.02. 2013 - 4.1856 PLN za 1 € / latwo policzyc ze jest to ca. 441 mld.PLN
Analfabeci do szkoly , uczcie sie matematyki i nie rysujcie bzurnych komiksow !

jacky
16-02-2013, 22:41
Donald odwiedza swoją starą szkołę, a następnie więzienie w Sztumie.
Proponuje dać na remont pierwszej 500 tysięcy a drugiego 50 milionów.
„Skąd ta różnica? - dziwi się asysta.
„A co wy myślicie, że ja drugi raz pójdę do szkoły!” - pada odpowiedź.

( z teki satyryka Marcina Wolskiego )...

no-el
17-02-2013, 11:03
Donald odwiedza swoją starą szkołę, a następnie więzienie w Sztumie.
Proponuje dać na remont pierwszej 500 tysięcy a drugiego 50 milionów.
„Skąd ta różnica? - dziwi się asysta.
„A co wy myślicie, że ja drugi raz pójdę do szkoły!” - pada odpowiedź.

( z teki satyryka Marcina Wolskiego )...


Z teki dyzurnego satyryka PISu .. Prezes odwiedza w wiezieniu swojego ministra z PISu Lipca i mowi mam do ciebie dobra wiadomosc , jak za 3 lata wygram wybory to jestes wolny...?

jacky
18-02-2013, 11:25
W nocy z piątku na sobotę w Krakowie dokonano zniszczenia pomnika Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, bohaterskiej sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK, zamordowanej przez komunistycznych oprawców.
Wandal/e ( ? ) paskudnie pomalował jej wizerunek farbą.
Naprawa będzie trudna i czasochłonna.
Popiersie nabrało już naturalnej patyny, farba wniknęła w cokół wykonany z piaskowca, dlatego jej zmycie bez uszkodzenia powłoki wymaga specjalistycznych umiejętności i sprzętu.
Jakiś żałosny tchórz podniósł rękę na pamięć o dziewczynie, która tak bohatersko zachowała się podczas śledztwa.
Ten wandalizm zupełnie już nie zdziwił żurnalistów ale też i zwykłych zjadaczy chleba. Są ludzie tak głęboko zdemoralizowani przez czasy PRL i komunizm, jak głęboko w skałę wniknęła ta farba.
Niestety, nasze słabe i ułomne państwo nigdy nie zdecydowało się na gruntowną naprawę narodowych charakterów.
Wszyscy widzą ( a niewielu krzyczy ) że edukacja historyczna kuleje.:angry:
Tak zwany przemysł pogardy, który działa nieustannie od kilku lat, celowo gra na kompleksach tej zdemoralizowanej i kalekiej części społeczeństwa.
Co zrobić - nie poddawać się...
:unsure:

no-el
18-02-2013, 16:52
To zrobili prymitywne kibole za ktorych jako krakowianin jest mi wstyd !
Ci co to zrobili napewno w czasach PRLu sikali w nocnik i nie ma co pisac bzdur o ulamnym panstwie.
Zrobili to ludzie o ulomnym umysle.

no-el
19-02-2013, 09:44
Kandydat na kandydata premiera RP prof. Glinski wycofuje sie ze stypendium demograficznego. To zly pomysl powiedzial , co sie dziwic skoro mysl "wybitnego profesora" miala kosztowac 90 miliardow PLN z budzetu panstwa. Jeszcze nie zaczeli rzadzic a juz sie wycofuja. Czekam na nowy pomysl "wybitnego profesora" , ale moze prezes cös wymysli ?

jacky
19-02-2013, 13:16
Stefan Niesiołowski w roku 2008 wypowiedział się o swoim dzisiejszym partnerze :

"Pan Roman Giertych jest politycznym trupem, a ja w prosektorium nie pracuję!"

Względem Michała Kamińskiego profesor muchologii stosowanej powiadał w 2009:

"To człowiek inteligentny, ale cyniczny, nastawiony na robienie kariery".

Teraz można zrozumieć dlaczego S.Niesiołowski chce coś zrobić z tym podstępnym, złośliwym, wrednym internetem, który wszystkie te wypowiedzi przetrzymuje.

Instytut Myśli Państwowej słowami S.Niesiołowskiego wykrywać będzie:

"Kłamstwo, kołtuństwo i kolesiostwo".

zgadnijmy - kto jest / będzie sponsorem medialnym owego "instytutu" ?

:crying: ..... :tongue2:.....:laugh:

no-el
19-02-2013, 16:43
W polityce nigdy nie mowi sie nie ! Wierzysz w ojca dyrektora , prezesa i innych PiSuarow , wierz masz prawo.
Co mowil Ziobro , Mularczyk ,Kurski , Kluzik ,Cymanski , Kowal , Kaminski itd. itd.itd. A co mowia dzisiaj ???
jacky ! Jestes smieszny !

jacky
19-02-2013, 19:31
... moze prezes cös wymysli ?

Apeluję do premiera, żeby się przestał lękać i żeby sprawę euro powierzył jednak decyzji Polaków w referendum.

Niech sami Polacy się zgodzą na Euro i niech się nie boi ich o to zapytać, bo to będzie wtedy rzeczywiście decyzja, o której będzie można powiedzieć, że będzie podjęta przez samych obywateli.
Jarosław Kaczyński...

no-el
20-02-2013, 10:13
Apeluję do premiera, żeby się przestał lękać i żeby sprawę euro powierzył jednak decyzji Polaków w referendum.

Niech sami Polacy się zgodzą na Euro i niech się nie boi ich o to zapytać, bo to będzie wtedy rzeczywiście decyzja, o której będzie można powiedzieć, że będzie podjęta przez samych obywateli.
Jarosław Kaczyński...
€uro mam w kieszeni od poczatku i nikt sie mnie o zdanie nie pytal.
Napewno nalezy zrobic referendum kto jest za obnizeniem podatkow ?
Wynik niemozliwy do przewidzenia ? hi hi
Osobiscie ciesze sie z €uro , Polacy sa codziennie oglupiani przez propagande PiSuarowska stad brak akceptacji do €.

jacky
20-02-2013, 21:44
... Polacy sa codziennie oglupiani przez propagande PiSuarowska stad brak akceptacji do €.

korona czeska 1 CZK 0,1640
korona duńska 1 DKK 0,5577
korona islandzka 100 ISK 2,4145
korona norweska 1 NOK 0,5606
korona szwedzka 1 SEK 0,4932

wycinek dzisiejszej tabeli NBP...

czy w tych krajach też PiS sprawuje rządy ?

bywającym w finansach dawno wiadomo, iż w państwie duńskim już nie jedno referendum odsunęło w prehistorię wprowadzenie rubla transferowego zwanego łojrem... czasami łojnem...
ale germańscy emeryci mają dzioby zakneblowane, cieszą się, gdy w zastępstwie służb socjalnych do ich domów zawijają gastarbajterzy z PL itd...
i jak nie trudno oderwać się od rzeczywistości, gdy ....
kto chce - to już wie...

no-el
21-02-2013, 07:56
Powiedzial co wiedzial.... Czy Norwegia , Islandia jest w UE ? Dania podobnie jak Bulgaria ma staly kurs do €uro. A gdzie cala reszta krajow ? Co do emerytow niemieckich nie moga przyjezdzac obywatele/ki innych krajow ? Co to ma do €uro ?
Co do ostatniej kwesti to caly czas nie rozumiesz systemu socjalnego. Masz prawo nie rozumiec bo skad masz znac ?
Co do opieki to najpierw pacjent placi za siebie + ubezpieczalnia , jak nie ma wystarczajacej kasy to placi rodzina jezeli ma + ubezpieczalnia , jak nie ma kasy ani rodziny czy majatku to placi socjal + ubezpieczalnia. Do tego dochodza tzw. stufy 3 domowe lub 3 w osrodkach. Ponial , ponial ?

jacky
21-02-2013, 22:09
http://i49.tinypic.com/11l0ism.jpg

i już wszystko jasne jak browarek...

a co do systemu socjalnego - to klasycznie - jak nie wiadomo o co chodzi - to wiadomo, że chodzi o kasiora...
czyli o owe marne łojro zarabiane przez najczęściej na czarno pracujące nie tylko Polki przy zakladaniu pampersów mieszkańcom ( tym "wiekowym" ) nie tylko nad Renem...



:sneaky:

zdzicho alboom II
21-02-2013, 22:27
To jest fotomontaż, Donald jest złośliwie przemalowany na rudo.

jacky
21-02-2013, 22:32
To jest fotomontaż, Donald jest złośliwie przemalowany na rudo.


trafna obserwacja - nie każdy w pracy siwieje...

http://i45.tinypic.com/2s6ls88.jpg

:sneaky:

no-el
22-02-2013, 11:54
owe marne łojro zarabiane przez najczęściej na czarno pracujące nie tylko Polki przy zakladaniu pampersów mieszkańcom ( tym "wiekowym" ) nie tylko nad Renem...

Ekspert od € i rynku pracy nad Renem nie ma zielonego pojecia o czym pisze , z ca.200 moich klientow ca. 5 % to pracuja na czarno. Nawet te od pampersow sa ubezpieczone , reszta to tzw.Gewerba gdzie po 3 miesiacach pracy mozna przejsc na socjal i dostac kaucje na mieszkanie + na czynsz + na zycie + ubezpieczenie zdrowotne z ub. pielegnacyjnym.
po to marne € przyjezdza kilkaset tysiecy naszych rodakow a po PLN przyjezdzaja Ukraincy.
***** na czarno w BRD to przeszlosc ! Od dawna mozna pracowac legalnie .



:sneaky: [/COLOR][/QUOTE]

jacky
05-03-2013, 14:24
Z dzisiaj opublikowanej informacji przez „Rz" w kuratoriach oświaty wynika, że w całym kraju zniknie około 1000 szkół.

i pomyśleć - jeszcze nie tak dawno budowano 1000 szkół na Tysiąclecie...

wynika z tego, że Fila pójdzie do szkoły pod Londynem ....

pixi
05-03-2013, 14:39
.... w całym kraju zniknie około 1000 szkół.

i pomyśleć - jeszcze nie tak dawno budowano 1000 szkół na Tysiąclecie...



Zapomniales juz ? wtedy byl "baby boom". W 1966 bylo nas w klasie 42 sztuki. A jaki jest teraz przyrost naturalny ? Ile wtedy ludzi mieszkalo na wsi a ile w miastach ?
Policz zanim zajojczysz.

jacky
05-03-2013, 18:43
nie jojcze, boć minimum dwójkę dzieci w świat wyprawilem i jak na razie 3 wnucząt się doczekałem...
i nie tylko ja sobie zadaję pytanie -
- to gdzie jest ta czarna dziura co pozostałych wciągnęła...
informacja z ostatnieju chwili - minister szkolnictwa Wielkiej Brytanii wyraziła zamiar odkupienia ławek i wyposażenia z polskich szkół, zadziałała wieść o wysokim stopniu rozrodczości urodzonych w Priwiślańskim Kraju tyle, że nad Tamizą...

pixi
05-03-2013, 18:58
Nad Tamiza najbardziej "dzieciotworcze" to sa rodziny pakistanskie, hinduskie, bangladeszowskie ...
Nad sekwana - afrykanskie.

jacky
05-03-2013, 19:06
Polak tyż potrafi, tym nie mniej zaczekajmy na oficjalne statystyki - bo nie jestem pewien, czy owi "odmiennego koloru skóry" nie są imigrantami a raczej (p)oddanymi obywatelami z byłych kolonii z pełnym prawem od urodzenia...

jacky
06-03-2013, 19:20
L.Walensa herbu TW Bolek powiedział Rzepie:
Pokażcie mi partię, która potrafi rozwiązać problem bezrobocia czy niedożywionych dzieci, to na nią zagłosuję.
Z przykrością stwierdzam, że jesteśmy skazani na PO....

jeśli przyjąć prostą ścieżkę rozumowania wskazana partia rozwiązała problem bezrobocia i niedożywionych dzieci.
jaka radocha...
i już wyspa stała się zieloną, choć do wiosenki takiej pełnej kawałek czasu jeszcze mamy....

no-el
07-03-2013, 10:12
Oj jaki Lech Walesa jest naiwny ? Jest jedyna partia ktora rozwiaze wszystkie problemy , malo tego " prof." Glinski bedzie " kandydatem premierem . To jest PiS ! Byli rzadzili i pokazali co potrafia ?

no-el
07-03-2013, 10:39
L.Walensa herbu TW Bolek powiedział Rzepie:
Pokażcie mi partię, która potrafi rozwiązać problem bezrobocia czy niedożywionych dzieci, to na nią zagłosuję.
Z przykrością stwierdzam, że jesteśmy skazani na PO....

jeśli przyjąć prostą ścieżkę rozumowania wskazana partia rozwiązała problem bezrobocia i niedożywionych dzieci.
jaka radocha...
i już wyspa stała się zieloną, choć do wiosenki takiej pełnej kawałek czasu jeszcze mamy....

Prosty tekst a nie zrozumiales wypowiedzi ? Pokazcie mi partie......to na nia zaglosuje... Napisz do Lecha Walesy ze znasz taka partie... a on na nia zaglosuje. Proste jak budowa cepa.

no-el
08-03-2013, 09:04
Mielismy w Polsce : Czlowieka z marmuru , Czlowieka z zelaza , a teraz mamy Czlowieka z tabletem. PiSmiewisko w Sejmie , prof. Glinski mowil 15 min. a prezes ca. godzina, kto w koncu ma byc tym " premierem " ?
Prezes przegral glosowanie i to wysoko 137 do 236 oraz swoja twarz !

jacky
08-03-2013, 10:02
http://i49.tinypic.com/xstqw.jpg



właśnie dotarła nowa dostawa...

no-el
08-03-2013, 10:39
Prezes ma mniej ? Mieszka sam z kotem w wielkim domu , dlaczego nie wezmie te biedne dzieci ?

no-el
09-03-2013, 10:37
Kazdy teraz pokazuje ze jest przyjacielem glodujacych dzieci, powiedzial Wujec... I ma racje , rzadzily juz wszystkie tzw. opcje i co zrobily ? Kandydat na kandydata " prof " Glinski zapowiedzial po 1000 PLN na kazde dziecko i sie szybko z tej deklaracji wycofal.

zdzicho alboom II
13-03-2013, 09:32
To zależy jakie masz stanowisko na ten temat. Spróbuj się wypowiedzieć - najwyżej skasujemy.

jacky
29-03-2013, 23:16
nie daj Boże, gdyby ojcem owej inwestycji był "znany redemptorysta" z Torunia...
trzeba pamiętać, że wszystkie owe fundusze od regionalnych do unijnych opierają się na groszakach i centusiach wyciągniętych z naszych portmonetek ...
bo za darmo umarło...

no-el
30-03-2013, 14:27
jacky ! Ojciec dyrektor mimo ze jest wielkim przeciwnikiem UE o fundusze sie staral. Ma budowac SPA , hotel i nowa wielka swiatynie. Polacy to bardzo naiwny narod i napewno ojcu dyrektorowi pieniedzy na tak "szlachetny" cel nie poskapia.
Skad sa pieniadze z Unii ? Proste z platnikow netto, np. Niemcy w budzecie na lata 2007 - 2013 wplacily 164 miliardy €uro do wspolnej kasy, a otrzymaly 78 miliardy €uro zwrotu , czyli ile sa w " plecy " ? Ano - minus 87 miliary €uro.
Polska do tego budzetu wplacila w tych latach 22 miliardy €uro a otrzymala 87 miliardy €uro. Czyli ile jestesmy do przodu ?
Jestem centusiem krakowskim i umiem liczyc. Za darmo jeszcze nie umarlo , moze po 2020 ?.

Natasza
03-04-2013, 21:49
Premier Polski Donald Tusk jest "zdecydowanym faworytem" na nowego szefa Komisji Europejskiej, a jego minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski - na nowego szefa unijnej dyplomacji - pisze Hugo Brady, ekspert think tanku Centre for European Reform.
W 2014 roku, po wyborach do Parlamentu Europejskiego, liderzy UE postanowią, kto zastąpi Hermana Van Rompuya, Jose Manuela Barroso oraz Catherine Ashton na kluczowych stanowiskach w UE.

jacky
05-04-2013, 23:35
To zależy jakie masz stanowisko na ten temat. Spróbuj się wypowiedzieć - najwyżej skasujemy.

autocenzura zadziałała ...
wypowiedzi nie będzie...
i już...

Natasza
08-04-2013, 14:55
Ryszard Kalisz został wykluczony z SLD. Taką decyzję podjął sąd partyjny. Polityk został w ten sposób ukarany za współpracę z inicjatywą Europa Plus. - Rozpoczynam nowe życie - stwierdził polityk po zakończeniu posiedzenia sądu partyjnego. Jak dodał, nie będzie się od tej decyzji odwoływał.

michu
09-04-2013, 16:22
A Tusk nie obchodzi z PiS-em...

Natasza
11-04-2013, 09:57
Według Kancelarii Senatu, Tomasz Sekielski, autor programu "Po prostu" w TVP 1, miał oferować funkcjonariuszowi Biura Ochrony Rządu gratyfikację finansową za udział w audycji. Dziennikarz temu zaprzecza.

jacky
11-04-2013, 11:13
jaki jest związek przyczynowo - skutkowy Kancelarii Senatu z BORem ?

moja subiektywna opinia: każda wypowiedź tzw. urzędnika jakiejkolwiek instytucji pragnącego zachować anonimowość ma wartość ekologiczną papieru toaletowego...

jacky
25-04-2013, 21:06
media donoszą...


Tajemnicze zaginięcie polskiego dyplomaty.
Służby poszukują Wojciecha Gawrysiuka, polskiego dyplomaty z Ambasady RP w Bejrucie - donosi libański portal "Now". Jak pisze portal, osoba z którą był widziany po raz ostatni nie żyje.

Do wydarzenia miało dojść podczas ostatniego weekendu. Źródło portalu "Now" twierdzi, że Gawrysiuka widziano go po raz ostatni na przyjęciu w towarzystwie Libanki Michlene Maalouf. Ciało kobiety znaleziono rano w niedzielę na bejruckiej plaży. Prawdopodobnie utonęła. Kobieta leżała obok samochodu zarejestrowanego na Ambasadę RP w Bejrucie. Jak piszą libańscy dziennikarze kluczyki były w samochodzie. W aucie znajdowały się również ubrania kobiety i dyplomaty.

pytanie za złotówkę podatnika - czy samochód ambasady używany był w celach służbowych ?:scared:

jacky
27-05-2013, 20:28
W necie czytamy...

Sejmik województwa podkarpackiego odwołał z funkcji marszałka województwa Mirosława Karapytę. Za odwołaniem głosowało 31 radnych; jedna osoba oddała głos nieważny. Wraz z marszałkiem automatycznie odwołano zarząd województwa.


a w innym miejscu - bodaj w telegazecie TVP1 rankiem doczytalem się, że były już marszałek uciekł na L4 i to do szpitala...
biorąc pod uwagę, że został zgarnięty prawie zaraz po wylądowaniu na lotnisku po powrocie z cieplego kraju, gdzie gościł na rachunek mocno "zainteresowanego" sponsora - ponoć trwają jeszcze ustalenia, czy wypoczywał ze ślubną czy też przyklejaną na czas urlopu "małżonką" -to ździebko dziwi, czy niejaki ZUS się zreflektował i wysłał "prawdziwną" komisyję do rewizji druczku L4...
poza protokołem nadchodzi info, że przyczynił się - ów były już marszałek - do rozpadu lokalnej koalicji ...

jacky
28-05-2013, 20:48
„Koń” to Roman Giertych, który zasłynął z tego, że własną partię LPR rozłożył na łopatki i od tamtej pory tyle ma wspólnego z polityką, co znajomość z obecnym szefem MSZ-etu Radkiem Sikorskim.
Tylko, gdzie został schowany worek z przydziału ?

„Miś” (nieprzychylni mu nazywają go „Łysym”) to szef rady naczelnej Instytutu Michał Kamiński. Mistrz intrygi politycznej, w wyniku której sam się „wyautował” ( w żargonie piłkarskim „zakiwał się na śmierć”). Zostało mu tyle czasu na zajmowanie głosu w życiu publicznym, co dni do końca jego kadencji jako posła w Parlamencie Europejskim.
A pod kościół już nie pójdzie, tam nic dla misiów nie serwują...


Trzeci to znany „polityczny analityk”. W rzeczywistości nauczyciel fizyki z Gorzowa Wlkp. i premier Polski z „bożej łaski” (przepraszam z łaski prezesa Jarosława Kaczyńskiego) przez kilka miesięcy. Poniekąd tej samej łasce zawdzięczał również późniejsze stanowisko doradcy w zachodnim banku. Ponieważ na poważnych transakcjach znał się jak „kura na pieprzu”, praktycznie jedynym jego poważnym sukcesem w korporacji Goldman Sachs było związanie się z niskiej rangą urzędniczka bankową, ale za to młodszą o 22 lata. Stąd wziął się „Lowelas”.
Ponoć Izabela też odstawiła go do roga albo raczej mu one przyprawiła...

jacky
28-05-2013, 20:49
Ryszard Kalisz został wykluczony z SLD. Taką decyzję podjął sąd partyjny. Polityk został w ten sposób ukarany za współpracę z inicjatywą Europa Plus. - Rozpoczynam nowe życie - stwierdził polityk po zakończeniu posiedzenia sądu partyjnego. Jak dodał, nie będzie się od tej decyzji odwoływał.

deportacja za deportacją...
także z fotela szefa komisji sejmowej...
a to już utrata sporej kasy ...

jacky
17-06-2013, 21:19
cisza na salonie a jednak sporo się dzieje...
PiS-owi słupki rosną, a przecież nie tak miało być.
ktoś pomylił scenariusze?
cała nadzieja czerwonych w tym, że PiS zostanie zablokowany przez białych, z prawej strony sceny politycznej.
i to się może udać.
jest taka teza, że PiS jest za bardzo na prawo.
pojawił się więc pomysł, że nowe ugrupowanie na prawicy – tzw. narodowcy pociągną PiS z prawej strony, a Solidarna Polska popchnie go z lewej.
kiedy elektorat PiS-u zobaczy, że w miejscu, gdzie kiedyś stał Jarosław Kaczyński - teraz stoi Ziobro, to na pewno go poprze.:laugh:
pomysł iście makiaweliczny, ale budzi pewne wątpliwości.
aktualnie SP w zależności od sondażu urywa PiS-owi od jednego do kilku punktów procentowych poparcia.
kiedy do całego pisowskiego elektoratu dotrze, że Zbigniew Ziobro nie należy już do PiS-u – to czy poparcie dla SP się zwiększy, czy jeszcze bardziej spadnie?

Natasza
17-06-2013, 21:54
Odkąd PIS-owi rosną słupki, rośnie też tupet. Polacy znowu się na to napatrzą i wybiorą "mniejsze zło". Optuję za trzecią siłą.

jacky
17-06-2013, 22:12
rewelacyjnie trafna diagnoza...
PPP - polska partia podróżników - wygrywa ?

jacky
13-08-2013, 08:00
Historia jednak lubi się powtarzać.
Gierek u schyłku przywiózł do Polski Berliety...
Tusk też coś przywiózł.
Pendolino.
I też u schyłku...

no-el
13-08-2013, 09:11
Historia jednak lubi się powtarzać.
Gierek u schyłku przywiózł do Polski Berliety...
Tusk też coś przywiózł.
Pendolino.
I też u schyłku...
Nie wiem jaka historia lubi sie powtarzac ?
Berlieta kupiono za " wczesnego Gierka " to byl 1972 rok ,
Pendolino w 2011 roku , pociagi to nie samochody co stoja w salonie.
Jak wygra za 2 lata nowa ekipa ? Nie wiem tylko jaka ?
To bedzie Smolensk i szafa Lesiaka ?
Zadnych inwestycji , pociagow + atomowa telewizja na milionowym multiplexie z Torunia.

jacky
13-08-2013, 13:30
co do samego zakupu Berlieta - to prawda bo jak podaje łykipedzia:

"W latach siedemdziesiątych XX wieku, Jelczańskie Zakłady Samochodowe - czołowy polski dostawca autobusów - zaczęły poszukiwać następcy dla przestarzałego Jelcza 272 MEX, czyli popularnego "Ogórka". W końcu w roku 1972 zdecydowano się na podpisanie umowy licencyjnej z upadającym, francuskim Berlietem. Jeszcze w tym samym roku zmontowano w Jelczu 20 autobusów w 95% z części zachodnich (w kolejnych latach produkcji udział polskich części stopniowo zwiększano, co odbiło się niekorzystnie na jakości autobusu). "

produkowano pierwszy model aż do 1976...
- ale czy nie był to początek równi pochyłej ?

a pociągi to nie samochody co stoją w salonie, ale wagoniki co pojadą a raczej zostaną zaciągnięte do ZNTK...

no-el
14-08-2013, 10:25
Do Francji zaczalem jezdzic na poczatku lat osiemdziesiatych i nigdy nie widzialem Berlieta na lini miejskiej. Dominowaly Renaulty ktorych tez nigdzie poza Francja nie widzialem. Wracajac do Berlieta to nie byl to autobus na Polske gdzie wchodzilo 2 razy wiecej pasazerow niz norma przewidywala. Silniki zamiast przebiegu 700 tys. km , wytrzymywaly 200 -300 tys. km.
Co bedzie dalej z Pendolino ? Zobaczymy ale przeciez jezdza w Italii u naszych sasiadow Czechow, co Unia nie doplaca do pociagow ?

jacky
20-08-2013, 18:51
http://i43.tinypic.com/binsw.jpg

kibol (w ) niebieskich ?
tylko gdzie on zgubił jaja ?

no-el
21-08-2013, 08:31
Akurat " on " nie musi tego udawadniac, poniewaz ma 8 dzieci ! Natomiast " prezes " ma 0 / zero / jaj i zero dzieci !

Fila
21-08-2013, 19:14
A mnie spodobała szczerość ministerka:

http://www.youtube.com/watch?v=AVTA8c7YSKA

Liga chroni, liga radzi, liga przemocy nigdy Cię nie zdradzi :thumbup:

Fila
23-08-2013, 07:38
Wczoraj bus kibiców Śląska Wrocław zostaje zaatakowany pod Sevillą - tracą flagi i jedna osoba trafia ponoć do szpitala.

Oczywiście nikt się nie żali, takie życie, ale ciekaw żem czy vide wstawiania się za obywatelami Meksyku co to słusznie dostali po łbie na plaży nagle tuszczakowa tłuszcza zrobi międzynarodową aferę w obronie pobitych polskich obywateli?


Czy jednak okaże się, że kibic to nie obywatel?

zdzicho alboom II
23-08-2013, 09:52
Przypominam, że kibole nie są od wymierzania sprawiedliwości obywatelom, a zwłaszcza zagranicznym.

Fila
23-08-2013, 11:57
Przypominam, że kibole nie są od wymierzania sprawiedliwości obywatelom, a zwłaszcza zagranicznym.

Miłośnikom wiedzy medialnej polecam Maxa Kolonko - naprawdę chłop wie co mówi:cool:

http://www.youtube.com/watch?v=Y1i4b7Sp6zA

jacky
23-08-2013, 22:00
Stalin nienawidził także Żydów, o czym świadczą jego sugestie już po podziale Europy Środkowej i Wschodniej, że może pomóc Hitlerowi w „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej”.
Przed podpisaniem Paktu Stalin wymienił ministra spraw zagranicznych Litwinowa na Mołotowa tylko dlatego, aby nie zmuszać niemieckich decydentów do ewentualnego podawania ręki Litwinowowi, którego prawdziwe nazwisko brzmiało: Meir Henoch Mojszewicz Wallach-Finkelstein.
znalezione w necie ...

czarne to i smutne ...

jacky
24-08-2013, 21:01
Milczenie niekoniecznie jest cnotą - może być grzechem zaniechania.
Austriacki socjalista Adolf Hitler oparł zbrodniczy system nie na współpracownikach, lecz na milczącej większości.

jacky
03-09-2013, 21:15
czyli nowomoda...
a w necie ćzytamy....

Poseł do Parlamentu Europejskiego Artur Zasada poinformował w sobotę, że zawiesił na trzy miesiące członkostwo w PO.

"Dziwna, niezrozumiała decyzja, fałszywie pojęta solidarność" z Jarosławem Gowinem i Jackiem Żalkiem - komentuje rzecznik dyscypliny PO Paweł Graś.

"Jestem zwolennikiem wolnego rynku i własności prywatnej, a także przeciwnikiem zadłużania państwa - tak samo jak Jarosław Gowin i Jacek Żalek. Gdybym był posłem RP, to musiałbym zagłosować tak jak oni. A to w konsekwencji skutkowałoby moim zawieszeniem" - w ten sposób Zasada na swojej stronie internetowej uzasadnił decyzję o zawieszeniu swojego członkostwa w partii.

Natasza
17-09-2013, 12:52
Eksperci Macierewicza skompromitowani? Sklejali modele samolotów i widzieli wybuch w szopie...

Twórcy głośnych hipotez o zamachu w Smoleńsku zostali przesłuchani przez prokuraturę wojskową. Według gazeta.pl. nie potrafili przedstawić dowodów. Śledczy pytali m.in. o ich kompetencje. - Sklejałem modele samolotów. A podczas lotu obserwuję jak zachowuje się skrzydło - miał powiedzieć jeden z nich.

jacky
09-10-2013, 21:28
Senator Grzegorz Bierecki pyta ministra Sikorskiego: dlaczego ambasador Polski w USA nie zechciał, wraz z setkami tysięcy rodaków, manifestować, że warto być Polakiem?

o co idzie ?

poczytajmy...

http://wpolityce.pl/artykuly/64345-senator-grzegorz-bierecki-pyta-ministra-sikorskiego-dlaczego-ambasador-polski-w-usa-nie-zechcial-wraz-z-setkami-tysiecy-rodakow-manifestowac-ze-warto-byc-polakiem

Natasza
10-10-2013, 12:58
To rosyjski bloger Vlad-Igorev przerobił zdjęcie, które eksperci zespołu Antoniego Macierewicza wykorzystali jako dowód na rzekomy zamach, który doprowadził do smoleńskiej katastrofy - informuje TVN24. Antonii Macierewicz sprawę zdjęcia skomentował w czasie konferencji prasowej. - Jak państwo wiecie to jest zdjęcie z raportu pani Anodiny. Sytuacja, w której pan Lasek donosi na panią Anodinę jest sytuacją korzystną - powiedział.

jacky
10-10-2013, 19:15
z czasem dowiemy się, że to wskutek działalności zespołu parlamentarnego do kraju nie został dostarczony jeden z kluczowych dowodów, to znaczy zostanie przywieziona tupkowa replika ( nie republika ) ...

jacky
30-10-2013, 20:49
W związku z aferą taśmową w Platformie Obywatelskiej na Facebooku powstał profil „Wyślij CV do Protasiewicza”.
Jego twórcy sugerują, aby każdy, kto ma problem ze znalezieniem pracy wysłał swoje CV do europosła Jacka Protasiewicza.
Od chwili powstania strona cieszy się coraz większym zainteresowaniem internautów.

szukajcie a znajdziecie stoi nie koniecznie w Piśmie Świętym ....
:crying: ... :tongue2:

jacky
07-11-2013, 20:28
Kiedyś Niemcy drwili z Polaków powtarzając hasło: "Jedź do Polski, twój samochód tam już jest".

Dzisiaj, to my możemy powiedzieć (bo dowód przecież leży na stole): "Jedź do Niemiec, obrazy twojego dziadka już tam są!".

jacky
07-11-2013, 20:36
http://i44.tinypic.com/eal3sl.jpg


i już - szykujmy się :w00t:

jacky
09-11-2013, 23:10
Tygodnik "Newsweek" znany z przyjaznego stosunku do Platformy Obywatelskiej kolejny raz publikuje artykuł na podstawie materiałów wewnętrznych PO.
Jak widać wojna w partii idzie na całego. Co z niej wyniknie?
===
linkować nie trzeba ..:tongue2:

no-el
10-11-2013, 10:44
Tygodnik " Newsweek " znany z przyjaznego stosunku do PiS kolejny raz publikuje artykul na podstawie rachunkow wewnetrznych
PiS.... Ochrona prezesa Jaroslawa Kaczynskiego kosztuje naszych podatnikow milion sto tysiecy PLN rocznie.
Jak widac ze wzgledu na wojne prezes jest doskonale chroniony a dzieci alkoholikow nie maja co jesc ?

jacky
11-11-2013, 19:42
Flaga narodowa na domu znaczy: „To moje. Ja tu rządzę".

- pytanie - jaką macie flagę ?

jacky
13-11-2013, 22:53
Premier D.Tusk, jego rząd i media mętnego nurtu nie zdają sobie chyba sprawy, że mamy znacznie większe i poważniejsze problemy jako Naród i Państwo, niż wybryki garstki chuliganów, którzy spalili tęczę lemingów i wartowniczą budkę w czasie Marszu Niepodległości.

no-el
14-11-2013, 09:09
Tak mamy powazniejsze problemy jak: sprawy dzieci alkoholikow , czy samolot Rondy byl ponizej 100 metrow ,czy brzoze scieto juz w 2009 , jak Nawalka poprowadzi reprezentacje , jak wystartuje na czyms tam nowym TV Trwam , co bedzie dalej z ks. Gilem czy nuncjuszem Wojciechowskim , 6 czy 7 latki do szkoly , dlaczego produkcja przemyslowa wzrosla tylko o 5.6% , itd itd. ?
No i najwazniejsze , kiedy prezes wroci do wladzy absolutnej ?

jacky
14-11-2013, 11:09
W Warszawie NFZ zalega z wypłatą Hospicjom na sumę ponad 70 tysięcy złotych.
Dla chorych na raka brakuje środków przeciwbólowych.
NFZ tłumaczy ,że na (nadwykonania) czyli pomoc umierającym i cierpiącym nie ma pieniędzy.
Czegoś tu nie rozumiem na pierdoły typu tęcza z plastykowych kwiatków kasa jest - ale na pomoc dla cierpiących już jej nie ma?

no-el
14-11-2013, 12:10
70 tys. PLN kosztuje tecza z plastykowych kwiatkow ! To skandal ! A na "prezesa" ochrone jak wspomnialem wczesniej znajduje sie ponad milion sto tysiecy PLN. To skandal ze dla cierpiacych nie ma kasy !

no-el
15-11-2013, 19:22
Polecial " zegarmistrz swiatla purpurowy " ? Lubie zegarki ale od jutra nie bede nosil bo mnie chyba zdymisjonuja ?

jacky
15-11-2013, 23:03
nowa religia w stolycy - "11 listopada powstał w Warszawie tęczoizm" - stoi w kolejce do rejestracji - z pocałowaniem ...

Natasza
16-11-2013, 07:48
O ile pamiętam, to polska służba zdrowia, szwankowała zawsze i pod każdą władzą.

no-el
16-11-2013, 08:13
Jak Polska Sluzba Zdrowia ma nie szwankowac skoro jest panstwowa ? Wprawdzie probowano wprowadzic kasy chorych ale plan byl slabo przygotowany.Czyli od czasow komuny nic sie nie zmienilo." Betony " podajace sie za prawicowe nigdy nie dopuszcza aby czlowiek leczyl sie w prywatnych praktykach tak jak to jest w cywilizowanych krajach ? Leczyc to sie mozna prywatnie tylko za swoje.

jacky
16-11-2013, 21:58
Po wygranych przez SLD wyborach ostatecznie koncepcja wolnorynkowa przegrała i postanowiono powołać jeden Narodowy Fundusz Zdrowia z oddziałami regionalnymi (w miejsce starych kas w województwach) i centralą w Warszawie.

Pierwotne plany ponownego przywrócenia kontroli ministerstwa nad pieniędzmi ubezpieczonych w NFZ zostały zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny.

Ostatecznie kasy ponownie przestały funkcjonować w roku 2003.

przeczytać można w necie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Kasa_chorych)

Natasza
21-11-2013, 16:31
Antoni Macierewicz wraz z ekspertami z zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej objeżdża Stany Zjednoczone i Kanadę, gdzie wygłasza prelekcje o przyczynach tragedii. Spotkania te biją rekordy frekwencji. Na jednym ze spotkań Macierewicz stwierdził, że "nie ma dowodu na zamach" - informuje wyborcza.pl.

Choć wstęp na spotkanie z polskim posłem kosztuje 15 dolarów, to sale pękają w szwach. Nie ma się co dziwić, bo Macierewicz na spotkaniach z Polonią przyjął zupełnie inną retorykę niż tą, którą znamy z kraju. To do tej pory niespotykane, bo z ust Macierewicza słychać, że nie ma żadnych dowodów na zamach.

no-el
21-11-2013, 17:23
A ja tam "wierze" w Antka Maciore ze "cös" znajdzie ? Byl hel , brzoza , wieza kontralna , nie zapomne jak powiedzial ze katastrofe przezylo 3 pasazerow Tupolewa ? Polonia amerykanska zawsze slynela z " inteligencji " stad te kawaly Amerykanow o ciemnych Polakach. Ale teraz mamy Ronde , Nowaczyka , Biniende i reszte popaprancow co za 15 USD wierza sekcie w te bzdury.
Co do Antka, to powiedzial dokladnie ze dowody bedzie mial... moze znow mu ktos" cös" na wycieraczke podrzuci .. ?

jacky
21-11-2013, 22:15
przywidzenia Anodiny są nie do ukrycia ...
i nawet ucieczka Vincentego na emeryturę zajawiona pojawieniem się Szczurzastego nie zaowocuje zamgleniem...
słoiki i ta będą swoje widziały...
dopóki nie ujrzą swojego pustego konta na nieistniejącym OFE...

jacky
22-11-2013, 10:56
To nie pierwsza afera z udziałem polityków i urzędników obecnej władzy. Była już afera hazardowa, stoczniowa, Amber Gold i wiele innych. Po wykryciu afery hazardowej przez CBA w 2009 roku Donald Tusk odwołał z funkcji szefa Biura Mariusza Kamińskiego w zemście za to, że wykrył aferę w którą zamieszani byli prominentni politycy jego partii.

Skoro ukręcono aferę hazardową, jej negatywnym bohaterom, politykom Platformy włos z głowy nie spadł, to poszedł sygnał, że można kraść i brać łapówki, bo ludzie władzy są bezkarni, są ponad prawem.

No to mamy teraz efekt tego rozpasania, tego przekonania, że hulaj dusza piekła nie ma. Można robić przekręty, kraść, brać łapówki, ustawiać przetargi, bo przecież skoro rządzimy, mamy władzę absolutną, to wolno nam wszystko.
Przecież zawsze premier Tusk może odwołać szefa CBA. Polityczną odpowiedzialność za wysyp afer i za tę największą ponosi osobiście Donald Tusk.
To w „systemie Tuska” wśród przedstawicieli obecnej władzy zatriumfowało przekonanie, że im wolno wszystko, że Polskę można traktować jak podbity kraj kolonialny.

no-el
22-11-2013, 15:01
Anodina ? A kto o niej mowi ? Pytanie jest jedno , byl zamach czy nie ? Antek Maciora zamiast jechac na Wawel, polecial do Ameryki i zachowuje sie jak Drozda kasujac za bilety. Naczelnego Wodza gen. Sikorskiego ekshumowano , niech to zrobia z sp.prezydentem LK.
Dziwie sie Tusekowi ze wybral Szczura ? Nalezalo wybrac Hoffmana, poniewaz lepiej kradnie i napewno mial dziadka w Wehrmachcie.

Natasza
22-11-2013, 16:29
W najbliższej kampanii wyborczej najprawdopodobniej nikt nie usłyszy już z ambony kościelnej na kogo ma zagłosować. W środę, w Sejmie, odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy, zakazującej agitacji wyborczej na terenie kościołów i w miejscach kultu religijnego innych związków wyznaniowych. Za złamanie zakazu groziłaby kara grzywny.

Natasza
22-11-2013, 16:31
CBA zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Adama Hofmana - podaje TOK FM. Zawiadomienie dotyczy oświadczeń majątkowych posła PiS. – Zawieszam członkostwo w klubie i partii do czasu wyjaśnienia sprawy – deklaruje Adam Hofman. - Pan Hofman przestaje być rzecznikiem i szefem regionu - dodaje Jarosław Kaczyński, prezes partii.

jacky
22-11-2013, 21:17
biorąc pod uwagę ilość strzelb jaką dysponuje sejmowa koalicja SLD ( wnioskodawca ) & PO ( popierająca ) to spodziewać się należy przegłosowania ...
pytaniem pozostanie - co na to Trybunał Konstytucyjny...
wolność słowa, głoszenia poglądów...
et cetera ...
ponadto można dostrzec reinkarnację urzędu z ulicy Mysiej kierującego wnioski oskarżające do sądu nie koniecznie najwyższego w osobie sędziego Tulej'ącego i już wszystko wiemy...

Natasza
22-11-2013, 21:34
Kościół nie jest miejscem do politykowania. Polecam starożytna agorę!

no-el
22-11-2013, 21:38
Wolnosc slowa , gloszenie pogladow z ambony aby oglupiac" ryjnych " parafian ? Mozna to robic jak Antek M. za 15 USD w salach parafialnych.

jacky
22-11-2013, 21:43
Kościół nie jest miejscem do politykowania. Polecam starożytna agorę!

no właśnie - chętnie poczytamy - w kontekście internetu szczególnie ...

jacky
22-11-2013, 21:45
Wolnosc slowa , gloszenie pogladow z ambony aby oglupiac" ryjnych " parafian ? Mozna to robic jak Antek M. za 15 USD w salach parafialnych.

nam strzelać nie kazano - wstąpiłem na działo :-)
:laugh:
( na własny rachunek )...

no-el
23-11-2013, 10:21
jacky ! Mylisz sie piszac ze poslom z PO wlos z glowy nie spadl po tzw. Aferze hazardowej. Wracajac do faktow to: Mariusz Kaminski namierzyl Chlebowskiego , Drzewieckiego i Sobiesiaka. I zamiast spraqwe doprowadzic do konca,czyli do prokuratora , to polecial do prezesa , Rzeczpospolitej i Tuska.Tak postepuje tylko dzialacz partyjny a nie szef CBA. Rzeczpospolita" puscila farbe " i powstala Afera hazardowa. Nikt nikomu nic nie udowodnil, poza rozmowami o prace dla mlodej Sobiesiakowej. Tusek jednak rozstal sie z osobami PO z tej sprawy. Gdzie jest teraz Miro , Zbynek ?
Pytasz sie co z Twoja emerytura ? Spytaj lepiej skad emeryt - agent Tomek ma na Porscha Cayenne za 500 tys. PLN ktore wczoraj rozbil ? Po wypadku powiedzial ze sie strasznie zamyslil po tej nowej " aferze ".

jacky
24-11-2013, 20:40
zacznę od końca cytatem:

"Eksperci policzyli na jak wysoką emeryturę według reformy rządu Donalda Tuska może liczyć przyszły emeryt. Kwoty są szokujące - informuje "Wirtualna Polska".

Jak wyliczył portal młoda nauczycielka, która za ponad czterdzieści lat przejdzie na emeryturę, dostanie świadczenie odpowiadające wartością obecnym 500 zł. W wcale nie lepszej sytuacji finansowej będą przedsiębiorcy.
Przeanalizowano dwa przypadki - 26-letniej nauczycielki zarabiającej 2,5 tys. zł brutto oraz o pięć lat starszego przedsiębiorcy o czterokrotnie większych przychodach. Okazało się, że emerytury obu osób będą bardzo podobne. Po uwzględnieniu inflacji siła nabywcza świadczeń obu osób będzie wynosić równowartość obecnych 500 zł! W przypadku przedsiębiorcy przejście na emeryturę będzie wiązać się więc z 20-krotnym spadkiem przychodów."


znakiem tego Panie Dziejku - jeszcze przez kilka lat stypendyści ZUS, KRUS i mundurówek swoje renciny załapią, bida dopadnie spadkobierców systemu...
i wiadomo komu ją zapiszą ...


a ponadto - hazardowi bohaterzy mają się nieźle - nadal na preześnych fotelikach - w necie znajdziesz łatwo, poczynając od Zbyszka ...
a agent Tomek - wcale nie jest odosobnionym przypadkiem jak tańcuje o dochody pozwalające na zakup taaaaakiej bryczki, jego ówcześni a przede wszystkim dzisiejsi nie koledzy już ale pracownicy "agencyjnej" zarabiają na pewno nie gorsze pieniążki - różnica jest jedna - za nimi nie latają paparazzi rodem z GW i TVN...
a za kasą porównywalną do wartości czterośladu dokonano pijarowskiej wymiany personelu, "dzięki" Faktowi dowiedzieliśmy ile kosztowały takowe zagrywki na rachunek publicznej kasy...

no-el
24-11-2013, 21:27
Co robi Zbychu ? Nic nie znalazlem , sektowa "niezalezna" pisze ze ma pracowac w wagonach ? Ale czy pracuje ? Chyba nie dostal zakazu pracy , wyksztalcenie ma bardzo dobre.

no-el
24-11-2013, 22:01
Tak masz racje ze agent Tomek powinien miec dobra szybka fure aby rownie szybko dotrzec do biednych czy do dzieci alkoholikow w tym kraju. Za kim lataja paparazzi rodem z TV Trwam czy z radia-my-ryja ? To ja wiem gdyz slucham i ogladam ich.
Faktycznie za Tomkiem nie lataja poniewaz maja za slabe fury.

jacky
24-11-2013, 22:03
Co robi Zbychu ? Nic nie znalazlem , sektowa "niezalezna" pisze ze ma pracowac w wagonach ? Ale czy pracuje ? Chyba nie dostal zakazu pracy , wyksztalcenie ma bardzo dobre.

pracuje prezesowaniem, będzie afera "wagonowa" ?
tvn24, tvn48 i GW zamilkły ?
:lol:....:w00t: