+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Z Barcelony do Andory

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Z Barcelony do Andory

    Przy okazji bytności w Hiszpanii odwiedziłam Andorę. Z Barcelony jeździły państwowe autobusy do stolicy księstwa-Andorry la Vella. Podróż trwała ok. 3 godzin. Można było też dojechać z Girony. Bilet z Barcelony kosztuje 35 E w dwie strony lub 21 E w jedną stronę. Kilka kursów dziennie. Powrót popołudniem.
    Do Andory można też wjechać od strony Francji, np. z Tuluzy, bilet kosztuje dokładnie tyle samo i jedzie sie ok.3,5 godziny. Ponieważ kraik leży w Pirenejach-widoki były niesamowite. Ale stolica mnie rozczarowała-jedna główna, szeroka ulica ze sklepami, restauracjami, bogatymi hotelami. Ale widzialam też małe, rodzinne hoteliki z kwiatami na balkonach, podobne do austriackich. Trzeba jednak przyznać, że jest pięknie położona w dolinie, a dookoła Pireneje. Są tam dwa kościoły z XIIw., mostki na rzece. Panuje tam jakaś tendencja do kształtów przypominających piramidy: a to mostek jak piramida, a to wjazd do tunelu w kształcie piramidy, a to znowu budowla przypominająca smukłą piramidę. Wydaje mi się, że Andora najbardziej związana jest z hiszpańską Katalonią, z racji wspólnego języka, jedzenia czy obyczajów. Nie odczułam jakiejś odrębności.
    Po wejściu do UE możemy tam wjechać na podstawie paszportu lub dowodu osobistego. Strefa bezcłowa była i jest, ale wtedy gdy ja byłam bardzo opłacało się robić w Andorze zakupy/alkohol, kosmetyki, papierosy, elektronika itp./ Dzisiaj już nie bardzo. Ja byłam w lecie, ale znam ludzi, którzy jeżdżą do Andory na narty, do Pal Arinsal czy Ordino Arcalis i bardzo sobie chwalą.

  2. #2
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

  3. #3
    Minitravelek anika is on a distinguished road Avatar anika
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    5

    andora

    cześć,

    w tym roku szaleję!
    jadę sama do Barcelony , Castellonu i Walencji - dla mnie to pozytywne szaleństwo bo dodatkowo jeżdżę na wózku - Hiszpanię (przynajmniej te trasu - mam poczytane) więc nie zginę - ale tak sobie myślę...
    A może jeszcze by tak podjechać do Andory???Myślę o wypadzie na 1 dzień (z Barcelony).

    Osoby, które były może mogą mi podpowiedzieć - czy na wózku jest sens się tam pchać, podziwiać Pireneje i wrócić wieczorem do Barcelony. Może mi polecicie jakieś miejsce?

    Osoby, które były autobusem - możecie mi coś napisać o jakości autobusów? skad jechały?

    Wielkie dzięki !

  4. #4
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Tu znajdziesz autobusy z Barcelony do Andory:
    http://www.andorrabybus.com/en/1/travel-andorra-bus

    A tu autobusy z lotniska w Barcelonie:
    http://www.hola-andorra.com/arinsal/...novatelgb.html

    Autobusy standardowe. Nadal pozostaje pytanie czy warto? Andora jest pięknie położona, ale wiele miast hiszapńskich ją przebije

  5. #5
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Zdecydowanie polecam Andore, WARTO ! Szkoda ze nie jedziesz autem poniewaz zawsze mozna tam bylo tanio zatankowac i dokonac dobrych zakupow ,doslownie wszystkiego od salami , perfum do elektroniki.Widoki rewelacyjne, baza turystyczna tez , smialo mozna tam sie zatrzymac , powdychac tamtejszego powietrza i podziwiac gorki.Nie da sie porownac Andory do miast hiszpanskich bo do jakich ? Andora to Andora a np.Sierra Nevada to Hiszpania.

  6. #6
    Minitravelek anika is on a distinguished road Avatar anika
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    5
    Wielkie dzięki, na szczęście albo niestety ale lecę samolotem do Barcelony.
    Natasza, a co polecasz z okolic Walencji?
    Ostatnio edytowane przez anika ; 26-06-2012 o 12:39

  7. #7
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    anika, podrzucam ci taki przewodnik po okolicy:
    http://papiez.wiara.pl/files_upload/...cja_folder.pdf

    Bezwarunkowo polecam Tarragonę /po drodze z Barcelony/, samą Walencję i Alicante.
    Z tego rejonu jest też najbliżej /Denia/ na Ibizę. Warte grzechu jest też rzymskie Sagunto czy książęce XV-wieczna Gandia.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów