+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Pokaż wyniki od 46 do 54 z 54

Temat: Albańskie ABC

  1. #46
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    hOMER, czy mozesz podac gdzie znalazles te droge ?
    Bardzo mozliwe ze byl to odcinek starozytnej Via Egnatia, ktorej tropem podrozowalismy w tym roku. Wlasnie od lat poszukuje jej sladow - to moje ostatnie hobby.

  2. #47
    Minitravelek hOMER is on a distinguished road Avatar hOMER
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    13
    znalazłem ją na trasie mojej wędrówki ;-)

    a tak na poważne to zadałeś mi dziś niezłą zagadkę i musiałem wszystko raz jeszcze przetrawić.
    Myślę że są to te okolice z linku poniżej. Przeglądnąłem moje trasy, moje zdjęcia i skonfrontowałem to z google sat i wyszło takie oto dziecko:
    http://www.panoramio.com/photo/74616...=kh.google.com

    Samo zdjęcie już jest ciut interesujące bo te kamienie widać że nie są narzucone z samochodu ale w miarę pieczołowicie układane, niemniej jednak widziałem odcinki drogi gdzie były zdecydowanie staranniej poukładane a ponadto była z większych kamieni i posiadała tak jakby krawężnik. Od razu wzbudziła moje zainteresowanie jednak jazda nią przysparzała sporego dyskomfortu :)
    Tak czy owak proponuję tą trasą przejechać jeśli takowej drogi szukasz (jeśli się dobrze rozumiemy). Nawet jeśli droga nie spełni twoich oczekiwań to zapewne piękna okolica :)
    Ostatnio edytowane przez hOMER ; 05-12-2014 o 12:17

  3. #48
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Bardzo dziekuje, to moze byc ta droga, jeszcze sprawdze jej przebieg i dane GPS.

  4. #49
    Minitravelek hOMER is on a distinguished road Avatar hOMER
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    13
    Proszę bardzo. To byłoby jakoś na tym odcinku:
    https://www.google.pl/maps/dir/41.33...e3!4m2!4m1!3e0

  5. #50
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Z analizy starych i nowozytnych map wynika:
    Jest to niewatpliwie stara solidna droga, stanowiaca niegdys wazny trakt komunikacyjny, nie jest to jednak Via Egnatia.
    Rzymska Via Egnatia z polowy 2 wieku przed nasza era przebiegala od Durres, przez Peqin, Elbasan, wzdluz rzeki Skumbin do Radozdy i dalej nad jeziorem do Ohrydu itd. W okresie rzymskim nie bylo odgalezienia na polnoc ale moglo powstac pozniej jako trakt prowadzacy z okolic Elbasanu na polnoc do ...? Turcy, wladcy tych terenow od XIV w dbali o dawne trakty bo one im tez sluzyly do komunikacji.

  6. #51
    Minitravelek hOMER is on a distinguished road Avatar hOMER
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    13
    jak będę się w tym roku też tam gdzieś kręcił to moge zrobić jej dokładniejsze zdjęcia to sobie ocenisz odnogę Egnatia :)

  7. #52
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Dzieki z gory, ja moze tez wpadne znowu do Albanii w 2015. A czy spotkales moze jescze gdzies indziej w Albanii tak pieknie brukowane drogi i stare lukowate mosty tzw rzymskie ?

    Ten temat czyba warto wysuplac z Niebednika na osobny watek dyskusyjny ?

  8. #53
    Minitravelek hOMER is on a distinguished road Avatar hOMER
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    13
    taką drogę w takich pustych przestrzeniach to jedynie tam. bo miasta typu grijokastra pomijam

    jeśli chodzi o mostki to pamiętam chyba jedynie ten koło szkodry przy drodze z teth oraz przy gorących źródłach w okolicy Frasher. obamam na zdjęciach bądź filmie na mojej www która ponoć nie można się tu chwalić :-)

  9. #54
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Nietrudno znalezc twoja strone w internecie... Ja tez mam swoj "... land" ktorego tu nie reklamuje dla zasady.

    Po obejrzeniu twoich zdjec (wiele miejsc rozpoznaje m. in moje ulubione Porto Palermo) stwierdzam ze mostek jest ciekawy, wiekowy wiem ze podobne sa gdzies nad Skumbinem na wschod od Elbasan. Droga antyczna ktorej sladow poszukuje wyglada mniej wiecej tak jak w Apolloni - patrz tu :
    http://voyageforum.pl/threads/5037-N...gnatiusa/page3 post 39
    Jak na cos podobnego trafisz to prosze daj znac z foto i danymi GPS.
    Ostatnio edytowane przez pixi ; 06-12-2014 o 22:04

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów