+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Dzisiaj święto kota

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Dzisiaj święto kota

    Złośliwe, niewdzięczne i interesowne - takie według często powtarzanych stereotypów są koty. Symbolizują szybkość i zwinność, choć w gruncie rzeczy częściej możemy je spotkać wygodnie rozłożone na kanapie. Te pełne sprzeczności zwierzęta, małe i duże, rasowe i zwykłe dachowce - wszystkie obchodzą dziś swoje święto.

  2. #2
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Niesamowite, pierwszy raz slysze. Trzeba bedzie kupic kocurowi prezent - biala myszke ?

  3. #3
    Minitravelek Mirek_Z57 is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    10
    Mleko, ale koty jak większość ssaków (dorosłych) go nie tolerują, więc trzeba kupić w wykonaniu specjalnym (koszty).
    Z moim kotem to ja mogę popijać kawę (znowu koszty, bo byle czego bestia nie ruszy).

  4. #4
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Mój były kot jadał wyłącznie świeżo posiekaną chudą wołowinkę.
    Mleka nie tykał ,chyba ,że od czasu do czasu tłustą śmietankę.

    Ale za to chodził przy nodze prawie jak pies,

    Żył krótko ale dobrze.

  5. #5
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    A moj kocur lubi mleko, popija sobie nawet nie ochrzczone woda i nie ma zadnych problemow zoladkowych ale nie daje czesto. Poza tym jest wszystkozerny, prawie. Poprzedni kot lubil duzo mniej i pol na pol z woda.

  6. #6
    Moderator Maxitravelek Marko is on a distinguished road Avatar Marko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    2,768
    Jak miałem kotkę,prawie wszystko jadła,mleko piła,bitą śmietaną w sprayu z największego snu ją obudził-a darła się by jak najszybciej dostać
    No i niestety kilka razy w batmana się bawiła-za kolejnym razem nie przeżyła upadku z wysokości.Po drodze o coś zawadziła
    życie jest zbyt krótkie by je przespać

  7. #7
    Minitravelek Mirek_Z57 is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    10
    Kot na terenie Polski został udomowiony ok 1000 lat temu. Należy pamiętać, że kot jest drapieżnikiem (niezależnie do tego jak rozkosznie wygląda na kanapie). Koty polują pojedynczo, stąd specyficzne cechy społeczne (brak wyraźnej organizacji i hierarchii). Kot nie potrzebuje stada aby przetrwać fizycznie (moja kotka przeżyła kiedyś 2 miesiące sama - źle to znosiła ale przetrwała), potrzebuje natomiast towarzystwa. Koty nie są samotnikami, jednego kota nie należy zostawiać na więcej niż 8 godzin, ale już dwóm kotom to zupełnie nie przeszkadza (to akurat sprawdziłem).

  8. #8
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Cytat Napisał Mirek_Z57 Zobacz post
    Kot ... został udomowiony ok 1000 lat temu. Koty nie są samotnikami, jednego kota nie należy zostawiać na więcej niż 8 godzin, ale już dwóm kotom to zupełnie nie przeszkadza (to akurat sprawdziłem).
    Wydaje mi sie ze to nie kot zostal udomowiony a tylko oswoil czlowieka aby go przyjal za towarzysza.
    Kot ma olbrzymia cierpliwosc, moze sam, przynajmniej moje kolejne kocury, czekac na domownika i 5 dni. Potem kilka pieszczot wynagradza okres samotnosci.

  9. #9
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał pixi Zobacz post
    A moj kocur lubi mleko, popija sobie nawet nie ochrzczone woda i nie ma zadnych problemow zoladkowych ...



    Przyszedł kocur rozlał mleczko,
    a Pixi nie Gapa zjadła ciasteczko.
    Teraz wspomnień ma bez liku,
    smak ciasteczka,kocura głaskanie,
    oraz pod włos branie...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  10. #10
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Aktualnie, 2 - 3 kwiecien, odbywa sie Miedzynarodowa Wystawa Kotow w Rzymie. Sa 4 kategorie: “Peli lunghi”, “Peli corti”, “Peli semilunghi” e “Siamesi – Orientali” = dlugosiersciowe, krotkosiersciowe, sredniodlugosiersciowe, siamskie i orientalne.

    A i tak moj jest najladniejszy.

  11. #11
    Minitravelek Mirek_Z57 is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    10
    Cytat Napisał pixi Zobacz post
    Wydaje mi sie ze to nie kot zostal udomowiony a tylko oswoil czlowieka aby go przyjal za towarzysza.
    Kot ma olbrzymia cierpliwosc, moze sam, przynajmniej moje kolejne kocury, czekac na domownika i 5 dni. Potem kilka pieszczot wynagradza okres samotnosci.
    Tu absolutna zgoda. Zawsze z dużym wahaniem piszę mój/moje koty bo mam poważne wątpliwości kto jest czyj.

  12. #12
    Minitravelek Mirek_Z57 is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    10
    Cytat Napisał pixi Zobacz post
    Aktualnie, 2 - 3 kwiecien, odbywa sie Miedzynarodowa Wystawa Kotow w Rzymie. Sa 4 kategorie: “Peli lunghi”, “Peli corti”, “Peli semilunghi” e “Siamesi – Orientali” = dlugosiersciowe, krotkosiersciowe, sredniodlugosiersciowe, siamskie i orientalne.

    A i tak moj jest najladniejszy.

    No nie, najładniejsze są "moje"(jak już ustaliliśmy ten termin jest mocno wątpliwy - tzn moje nie najładniejsze).
    Obawiam się wprawdzie, że nie kwalifikują się do żadnej z powyższych kategorii, ja bym je nazwał raczej "zbyt dużo sierściowe" szczególnie o tej porze roku.

  13. #13
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    To pokaz nam twoje kotki tutaj : http://voyageforum.pl/threads/1187-Nasi-ulubieńcy
    Moj tam juz jest.

  14. #14
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    A dzisiaj znowu Święto Kota.
    Znajomym futrzakom dużo mleczka, mięska i przytulania.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  15. #15
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Z tej okazji moja córka i jej 3 koleżanki zrobiły gazetkę ścienną w klasie, ale połączyły
    z przyszlym świętem psa

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów