Numer autostrady/płatny odcinek | kategorie pojazdów |
(1) | (2) | (3) | (4) |
A1 PARYŻ – LILLE (213 km) – opłaty zróżnicowane w zależności od dnia (robocze, weekendy, święta) i godzin przejazdu (taryfy: podstawowa, zielona, czerwona) |
Paryż – Albert, zjazd nr 13.1 | 7,5 | 11,4 | 17,3 | 23,7 |
Paryż – Arras (A26) | 10,9 | 15,5 | 23,6 | 30,9 |
A2 COMBLES (połączenie z A1- granica z Belgią) |
Cambrai – Hordain | 1,0 | 1,4 | 1,9 | 2,9 |
A3 PARYŻ (Porte de Bagnolet – A1) | bezpłatny |
A4 PARYŻ – STRASBURG (470 km) |
Paryż – Meaux | 1,9 | 3,0 | 4,7 | 5,7 |
Paryż – Chateau Thierry | 5,4 | 8,2 | 12,5 | 16,2 |
Paryż – Reims | 9,2 | 14,0 | 21,0 | 27,4 |
Paryż – Metz | 21,6 | 32,7 | 49,3 | 65,2 |
Paryż – Strasburg | 32,8 | 50,0 | 74,1 | 98,6 |
A5 MELUN – LANGRES |
Melun – Troyes | 6,7 | 9,8 | 15,9 | 21,8 |
Troyes – Langres (Semoutiers) | 7,3 | 10,5 | 17,6 | 24,2 |
A6 PARYŻ – LYON (456 km) |
Paryż – Fleury | bezpłatny |
Paryż Beaune | 18,8 | 27,6 | 44,3 | 61,1 |
Paryż – Macon pn. | 24,5 | 36,1 | 57,9 | 79,9 |
Paryż – Lyon (Villefranche) | 27,1 | 39,2 | 64,9 | 89,6 |
A7 LYON – MARSYLIA |
Lyon (Vienne) – Orange centre | 15, | 23,6 | 32,4 | 43,5 |
Orange centre – Salon de Provence pd. | 6,1 | 9,4 | 13,2 | 14,7 |
Salon de Provence pd. – Marsylia | bezpłatny |
A8 AIX-en-PROVENCE (A7) – NICEA – MENTON |
Aix-en-Provence – Nicea | 15,8 | 24,1 | 33,9 | 47,4 |
Nicea – Menton | 2,0 | 3,0 | 4,3 | 6,0 |
A9 ORANGE (A7) – Le PERTHUS |
Orange centre – Nimes centre | 4,0 | 6,3 | 9,3 | 10,8 |
Nimes centre – Narbonne pd. | 5,1 | 7,2 | 7,9 | 11,5 |
Narbonne pd. – Le Perthus | 7,2 | 11,6 | 15,9 | 20,1 |
A10 PARYŻ (Wissous, A6) – POITIERS – BORDEAUX (585 km) |
Paryż – Allainville | 3,5 | 5,5 | 8,5 | 10,4 |
Allainville – Orleans pn. | 5,5 | 8,6 | 13,0 | 17,3 |
Orleans pn. – Tours (centrum) | 10,9 | 17,0 | 24,3 | 33,6 |
Tours (centrum) – Poitiers pd. | 11,2 | 17,8 | 23,0 | 30,4 |
Poitiers pd. – Saintes | 10,2 | 15,8 | 21,7 | 29,8 |
Saintes- Bordeaux | 8,9 | 13,9 | 19,4 | 24,5 |
A11 PARYŻ – NANTES |
Paryż – Le Mans zach. | 16,4 | 25,4 | 36,2 | 53,1 |
Le Mans zach. – Angers | 13,1 | 19,4 | 28,0 | 36,0 |
Angers – Nantes | 7,6 | 11,4 | 16,8 | 22,4 |
A12 ROCQUENCOURT (A13) – TRAPPES | bezpłatny |
A13 PARYŻ (Porte d’Auteil) – CAEN (225 km) |
Paryż – Mantes | 6,5 | 13,0 | 23,2 | 3,2 |
Paryż – Caen | 19,4 | 32,5 | 50,1 | 42,0 |
A14 La Defense – Orgeval (16 km) opłaty zróżnicowane w zależności od godzin przejazdu | 5,2- 7,3 | 10,4- 14,6 | 18,6- 26,0 | 24,6- 34,5 |
A16 PARYŻ – BOULOGNE |
L’Isle-Adam (RN 184) – Amiens | 6,9 | 9,0 | 17,4 | 22,0 |
Amiens – Abbeville | 2,8 | 4,2 | 5,9 | 8,4 |
Abbeville – Boulogne | 6,8 | 10,5 | 14,9 | 22,2 |
Boulogne – Paryż | 17,5 | 26,3 | 38,3 | 56,1 |
|