+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Wielki Kanion Kolorado

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Wielki Kanion Kolorado

    Ma prawie 550 kilometrów długości, a jego szerokość waha się od 200 metrów do 29 kilometrów. Miejscami głęboki jest na 2 kilometry. Tak po krótce można opisać Wielki Kanion, jeden z najstarszych Parków Narodowych Stanów Zjednoczonych i jeden z najwspanialszych cudów natury na ziemi.
    Cud natury, wyrzeźbiony przez rzekę Kolorado 10, a może nawet 17 mln lat temu, jest wielką atrakcją turystyczną zachodniej części Stanów Zjednoczonych.zapierający dech w piersiach widok warstw skalnych o różnych odcieniach.
    To jedno z tych miejsc, które chcesz odwiedzić. Bardzo często przyjeżdżają tu turyści odwiedzający Las Vegas. Samochodem to 4 godziny drogi. Można też wykupić lot śmigłowcem za kilkaset dolarów.

  2. #2
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Klasyczny program objazdowy przewiduje:
    Wycieczkę do Tamy Hoovera i największego sztucznego jeziora świata – Lake Mead. Następnie przejazd do zachodniej części Parku Narodowego Wielkiego Kanionu na podziwianie jednego z 7 cudów świata. Opcjonalnie: spacer nad przepaścią mostem z przeźroczystą podłogą nazywanym Sky Bridge.

  3. #3
    Minitravelek texarkana is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    33
    Byłam, widziałam Wielki Kanion - zarówno South Rim, jak i North Rim. South Rim to brzeg południowy, bardziej znany i nieprawdopodobnie zatłoczony w sezonie. Byłam tam w listopadzie, nie musiałam więc czekać w kolejkach do platform widokowych, ale i tak nie było to wcale miejsce, które wzbudziło we mnie najwiekszy zachwyt. Być moze z powodu formuły zwiedzania... Shuttle-bus, punkt widokowy nr 1, shuttle bus, punkt widokowy nr 2, shuttle bus... itd., przez cały dzień. Na pewno znacznie lepiej jest spakować plecak i zejść na dno kanionu (w sumie minimum 2-dniowa wycieczka, chociaż kozacy robia ją w 1 dzień, ale wtedy nie ma czasu się nasycić widokami i przyrodą). Czyli trzeba mieć czas. Inny fajny sposób to lot helikopterem, który zasuwa w kanionie pomiędzy urwiskami - widokowo rewelacyjna przejażdżka, tyle że z kolei trzeba mieć pieniądze. W 2000 r. godzinny lot kosztował 300 $/os. poza sezonem. Teraz jest to na pewno więcej.

    Bardziej podobał mi się brzeg północny, czyli North Rim, gdzie nie jeździ shuttle bus, ani nie walą tłumy, są natomiast śliczne punkty widokowe i miejsca piknikowe. Jednak nie ma łatwej komunikacji pomiędzy brzegami Wielkiego Kanionu - do każdego z nich jedzie sie osobno, zupełnie innymi drogami i przejazd z jednej strony na drugą to kilkaset mil.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów