+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Polskie słownictwo

  1. #31

    Biomimicry

    Myślę że biomimicry możemy nazywać w j. polskim biomimikra.

    Sprawdziłem w słowniku języka polskiego,
    mimikra - cytuję - "odmiana mimetyzmu, upodobnienie się osobników gatunków bezbronnych do gatunków zdolnych do obrony, np. wężów niejadowitych do jadowitych".

  2. #32
    Mam ponownie problem z j. polskim.
    Czy jesteście w stanie mi pomóc?
    Chodzi o Shongololo zwane też Millipede.
    Po polsku nazywa to się dwuparce.
    Wydaje mi się że jest to w liczbie pojedynczej, jak będzie więc w liczbie mnogiej?
    Czy może dwuparce to liczba mnoga?
    Pomocy!!
    Ostatnio edytowane przez Wild Dog ; 31-12-2011 o 09:15

  3. #33
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    W Słowniku języka polskiego jest napisane, że jest liczba pojedyncza dwuparzec, a dwuparce to jest liczba mnoga.
    Dwuparce (Diplopoda) oznacza podgromadę stawonogów roślinożernych z gromady wijów, obejmującą ok.2300 gatunków; ciało mają wydłużone i dwie pary odnóży na każdym segmencie, żyją w miejscach wilgotnych pod kamieniami, w ściółce leśnej.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  4. #34
    Dziękuję bardzo za pomoc.
    Zmyliło mnie bo w Wikipedii pisze dwuparce, jako tytuł, czyli źle bo hasło powinno być podawane w liczbie pojedynczej.
    Dlatego w angielskiej Wikipedii jest Millipede a nie Millipedes

  5. #35
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Cytat Napisał Wild Dog Zobacz post
    Zmyliło mnie bo w Wikipedii pisze dwuparce, jako tytuł, czyli źle bo hasło powinno być podawane w liczbie pojedynczej.
    Haslo z pewnoscia bylo podane jako odnoszace sie do nazwy calej gromady "dwuparce"; jak np "ssaki".

  6. #36
    Jak w języku polskim nazywa się wodospad tufa waterfall?
    Wodospad tufa powstaje, gdy skały dolomitowe pochłaniają wapń z płynącej wody. Mchy, które rosną na tych skałach pobierają dwutlenek węgla w procesie fotosyntezy, który wytrąca się wapno z wody odkłada go jako warstwy tufu na powierzchni wodospadu - proces, który trwa od miliony lat. Wodospad nadal płynie po tej twardej jak skała powłoce zewnętrznej. Istnieje tylko kilka aktywnych wodospady tufu na świecie - z których jeden jest w Dam Blyderivierspoort czyli obok kanionu rzeki Blyde.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów