+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Brugia, czyli "Flamandzka Wenecja"

  1. #1
    Minitravelek dies is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tychy
    Postów
    12

    Brugia, czyli "Flamandzka Wenecja"

    W drodze do Brugii miałem okazję obejrzeć film pt. "In Bruges" (polski tytuł "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj") gdzie akcja całego filmu dzieje się tylko i wyłącznie w tym mieście (w głównej roli występuję Colin Farrell i zjawiskowo piękna Clemence Poesy).
    Także zanim dotarłem do Brugii mogłem nie tylko podziwiać urodę francuskiej aktorki i naprawdę dobrą rolę Farrella, ale i uroki "Flamandzkiej Wenecji". Jednak konfrontacja szklanego obrazu z rzeczywistą przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Brugia okazała się miastem absolutnie magicznym, pełnym uroku i z cudownym klimatem. Myślę, że nie ma sensu opowiadać o wszystkich zabytkach i atrakcjach turystycznych, ale największe wrażenie zrobiła na mnie Bazylika Świętej Krwi, gdzie mogłem zobaczyć i dotknąć fiolkę z krwią Chrystusa. Czy krew jest autentyczna, zdania są ponoć podzielone. Nie ukrywam, że sam mam wątpliwości, choć jestem osobą wierzącą i praktykującą. Nie mniej przeżycie ogromne.



    Więcej zdjęć z Brugii: http://www.jastrzebski.tychy.pl/gale...-bruksela.html
    Ostatnio edytowane przez dies ; 27-03-2011 o 12:09

  2. #2
    Minitravelek zaplatana is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    16
    Widziałam ten film - poza świetną fabułą miasto w tle robi niesamowite wrażenie. Wygląda na takie z ciasnymi uliczkami, ale podoba mi się ten gotycki klimat :)

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów