+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Kobieta na krańcu Namibii

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Kobieta na krańcu Namibii

    Po tym jak obejrzałam program Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata": "Namibia" ( http://vod.onet.pl/kobieta-na-krancu...,kobieta-na... ) mam pewny niedosyt wiedzy.
    Otóż zostały tam przedstawione kobiety z plemienia Himba, które aby zrobić zakupy w supermarkecie muszą do niego iść dwa dni pieszo.
    Zastanawia mnie jednak fakt skąd te kobiety biorą pieniądze na zakupy i jak w ogóle orientują się w tym supermarkecie? W tym samym odcinku, trochę później widać, że przedstawiciele plemienia Himba nie wiedzą nawet ile mają lat, to jak radzą sobie z pieniędzmi i supermarketem? Niestety, Martyna Wojciechowska nie wyjaśniła tego w swoim programie. Co o tym sądzicie?

  2. #2
    Też nie rozumiem wiele spraw dotyczących ludzi Himba. Całe informacje, które podają informatory turystyczne okazały się bzdurą.
    Ostatnio znalazłem stronę, gdzie podano że kobiety Himba pozbawione są łechtaczek. Z drugiej jednak strony, mają po kilku kochanków.
    Jak to można rozumieć? Zobaczcie sami: Himba - życie seksualne

  3. #3
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Cytat Napisał Natasza Zobacz post
    Otóż zostały tam przedstawione kobiety z plemienia Himba, które aby zrobić zakupy w supermarkecie muszą do niego iść dwa dni pieszo.
    Zastanawia mnie jednak fakt skąd te kobiety biorą pieniądze na zakupy i jak w ogóle orientują się w tym supermarkecie?
    Niektore wioski Himba sa dalej, niektore blizej od supermarketu w np Opuwo, a niektorzy zyja tuz pod miastem.

    Himbowie pieniadze maja np zarabiajac jako przewodnicy dla turystow, organizujac pokazy "dzikiego" zycia Himba w wioskach jako spektakl dla grup turystow przywozonych autokarami przez rozne Tour Operateur, wytwarzajac przedmioty sprzedawane turystom jak bransoletki, naszyjniki itp. Jednak cierpia na nieregularny doplyw gotowki.

    Sa tez rozne organizacje i stowarzyszenia starajace sie im pomoc na tyle aby nie utracili tego co najcenniejsze dla przyciagniecia turystow, czyli stylu zycia i ubioru.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów