+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wolsztyn i Parada Parowozów

  1. #1
    Minitravelek Arecki is on a distinguished road Avatar Arecki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Będzin
    Postów
    46

    Wolsztyn i Parada Parowozów

    Wolsztyn to miasto w którym wciąż działa stara parowozownia. Z tego faktu miasto to znane jest wielu fanatykom kolejnictwa i to nie tylko w Polsce. W Wolsztynie działa ostatnia parowozownia w Europie która uruchamia planowe (rozkładowe) pociągi z zabytkowymi parowozami! Do niedawna ruch planowy pociągów prowadzony był w relacji Wolsztyn - Poznań - Wolsztyn a obecnie na trasie Wolsztyn - Leszno - Wolsztyn oraz Wolsztyn - Zbąszynek - Wolsztyn.

    Od 1993 r. co roku organizuje się tu "Paradę Parowozów" zwaną również "Parowozowym Show". Udostępnia się zwiedzającym parowozownię, organizowane są przejazdy pociągami retro itp. W imprezie uczestniczą również parowozy z innych państw m.in. z Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii. Impreza przyciąga z roku na rok coraz większą rzeszę miłośników "kolei pod parą".

    W tym roku Parada Parowozów zaplanowana jest na dzień 30 kwietnia.

    Oto strony internetowe na których można znaleźć niezbędne informacje dotyczące parowozowni jak również samej imprezy oraz prześledzić rozkład jazdy pociągów z parowozami:

    www.parowozowniawolsztyn.pl
    www.parowozy.com.pl
    Ostatnio edytowane przez Arecki ; 28-04-2011 o 09:13

  2. #2
    Minitravelek Arecki is on a distinguished road Avatar Arecki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Będzin
    Postów
    46

    Fotorelacja Arecki'ego





  3. #3
    Minitravelek Arecki is on a distinguished road Avatar Arecki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Będzin
    Postów
    46




  4. #4
    Moderator Maxitravelek Marko is on a distinguished road Avatar Marko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    2,768
    Niezła gratka dla fanów
    życie jest zbyt krótkie by je przespać

  5. #5
    Minitravelek Arecki is on a distinguished road Avatar Arecki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Będzin
    Postów
    46
    Oj nie zła! Ale niestety doszły mnie ostatnio słuchy że być może to ostatnia taka impreza. W przyszłym roku z przyczyn finansowych (dlaczego mnie to nie dziwi...?) może się już nie odbyć. Ale ja mam nadzieję że to nie prawda bo chciałbym się tam za rok wybrać ponownie.

  6. #6
    Minitravelek zaplatana is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    16
    Mieszkam niedaleko Wolsztyna i powiem Wam, że faktycznie gratka dla fanów kolei itp, ale co mnie uderza, widać to nawet na fotkach, widać na każdej masowej imprezie w Polsce - ludzie nie potrafią się zachować. Strasznie mnie to denerwuje i przez to unikam podobnych imprez

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów