+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 68

Temat: Jan Paweł II we wspomnieniach i anegdotach

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Jan Paweł II we wspomnieniach i anegdotach

    W październiku 1978 roku kardynałowie wybrali na papieża człowieka niepospolitego - o wielkiej inteligencji i wspaniałym poczuciu nieco złośliwego humoru, człowieka pełnego energii i uwielbiającego sport. Ktoś taki nie mógł pomieścić się w sztywnej, watykańskiej etykiecie.


    Watykan musiał przyzwyczaić się do harcerskich śpiewów na pl. św. Piotra, do papieża, który nie da się nosić w lektyce, chętniej wkłada górskie traperki niż eleganckie trzewiki, i który stroi sobie żarty z siebie i swoich współpracowników.
    se.pl




  2. #2
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Najprzystojniejszy!
    Podczas wizytacji kard. Wojtyły w jednej z parafii przejęta rolą gaździna zamiast zwrócić się "najdostojniejszy Ojcze Kardynale", powiedziała: "najprzystojniejszy". Wojtyła spojrzał na nią z błyskiem w oku i odpowiedział: - No, coś w tym jest.

  3. #3
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Po wykładach
    Kiedyś kard. Wojtyła przyjechał z wykładem do seminarium duchownego w Tuchowie. Ciekawszy od wykładu okazał się jednak sposób, w jaki przebył parę pięter między aulą a refektarzem: usiadł na poręczy schodów i... zjechał.

  4. #4
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Świnia jestem
    Kard.Wojtyła przyjechał na pogrzeb sufragana częstochowskiego w ostatniej chwili. Witając się ze zgromadzonymi biskupami, jakoś pominął biskupa z Siedlec. Gdy się spostrzegł, wrócił i powiedział: - Świnia jestem, nie przywitałem księdza biskupa!

  5. #5
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Starzejemy się
    Jeden z biskupów zagadnął papieża: - No cóż, starzejemy się, Ojcze Święty... Papież odparł: - Tak, ale ja od nóg.

  6. #6
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Opaleni kardynałowie
    Pod koniec pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. upływającej w niemiłosiernych upałach papież oznajmił, że jej pierwszy efekt jest już widoczny.
    - Opalili mi się wszyscy kardynałowie - powiedział.

  7. #7
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Szklana klatka
    Wkrótce po zamachu zaczęto wozić Jana Pawła II w oszklonym samochodzie, tzw. papamobilu. To go bardzo irytowało. - On zmniejsza ryzyko. Nic na to nie poradzimy, że się lękamy o Waszą Świątobliwość - przekonywano papieża. - Ja też - odpowiedział Ojciec Święty - niepokoję się o swoją świątobliwość.

  8. #8
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Szef za blisko
    Podczas podróży samolotem Ojciec Święty miał kłopoty żołądkowe. Lekarz zaproponował kilka kropel koniaku. Papież zapytał wtedy, na jakiej są wysokości. Lekarz poszedł zapytać. Wrócił i i podał wysokość. Wtedy Ojciec Święty wzniósł rękę do góry i powiedział: "Nie mogę. Szef za blisko".

  9. #9
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Obowiązki wzywają
    Jan Paweł II do odwiedzającego go polskiego księdza:- Poczekaj chwilę na mnie, muszę trochę popapieżyć.

  10. #10
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Nie wódź na pokuszenie
    Papież przyjmował jednego z narciarskich mistrzów świata, który ofiarował mu... narty. "I nie wódź nas na pokuszenie - usłyszał wtedy ów sportowiec. - Bo jeszcze zjadę w dolinę i co będzie? Nowe konklawe".

  11. #11
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Rewelacyjnie jeździł na nartach, lubił ciasto brzoskwiniowe i prosił, by nie mówić do niego "Wasza Świątobliwość", tylko Karol - wspomina włoski instruktor narciarstwa Lino Zani, który gościł przed 30 laty Jana Pawła II w Alpach.

  12. #12
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Joaquin Navarro-Valls, rzecznik Jana Pawła II przez 21 lat, w wywiadzie dla madryckiego dziennika "ABC" wspomina, że papież nigdy nie powiedział mu, by czegoś nie komunikował. Navarro-Valls
    Na pytanie o najniebezpieczniejszą podróż rzecznik Jana Pawła II odpowiedział, że była to prawdopodobnie wizyta w Sarajewie, która opóźniała się ze względów bezpieczeństwa. Na krótko przed lądowaniem zakomunikowano nam, że Jan Paweł II nie będzie mógł przejechać przez miasto papamobilem, lecz trzeba będzie dotrzeć do centrum miasta śmigłowcem, ponieważ siły ONZ-owskie odkryły wielką ilość ładunków wybuchowych pod mostem. Powiedziałem o tym papieżowi, a on zapytał, czy na trasie przejazdu zgromadzili się ludzie. Odparłem twierdząco i usłyszałem w odpowiedzi: "Więc robimy wszystko, jak było pierwotnie zaplanowane.

  13. #13
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Rzymianie mówią o Janie Pawle II „nasz papież"

  14. #14
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Jan Paweł II to jedyny papież w historii, który brał udział w tym, co dziś nazywamy konferencjami prasowymi - wspomina wieloletni korespondent watykański telewizji ABC, Bill Blakemore. Amerykanin, który obok innych swoich obowiązków 27 lat spędził obsługując pielgrzymki Jana Pawła II, wspomina na stronach portalu religia.tv, że "stosowna okazja", by porozmawiać z papieżem, "była zawsze na wysokości 10 tys. metrów, podróżując do jakiegoś kraju".
    Mogliśmy go pytać o wszystko – o seks, narkotyki i rock-and-rolla, o to jak to jest być papieżem, o teologię wyzwolenia, filozofię egzystencjalną, kuchnię hiszpańską... I tak robiliśmy - po prostu o wszystko go pytaliśmy.

  15. #15
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Pewnego razu w samolocie, młody dziennikarz, zaskoczony tym, że Jan Paweł nauczył się dwóch języków od czasu kiedy został papieżem, zapytał go: "W jaki sposób udaje się Ojcu Świętemu nauczyć tych wszystkich języków!?"

    "Wiesz," powiedział Papież, zastanawiając się przez chwilę, "Kiedy podchodzę do nowego języka, myślę sobie - Nie wszystko złapię - ale złapię choć część!". Wszyscy się uśmiechnęliśmy - tak mądre to były słowa.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów