+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Muzyka Afrykańska

  1. #1

    Muzyka Afrykańska

    Chcę wam zaprezentować kilka moich ulubionych afrykańskich piosenek.
    Ostatnio często słucham piosenki "Milion Lights" w wykonaniu chrześciańskiego zespołu Tree63.
    Co o tym sądzicie?

  2. #2
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Muzyka jest przepiękna,uwielbiam taki właśnie ten i około styl,przypomina mi stary dobry Foreigner i takie tam podobne.

    Ja czekam na dalsze z przyjemnością.

  3. #3
    Kolejna fajna piosenka z RPA.
    Przy okazji można zobaczyć trochę krajobrazów.
    Piosenka ta pojawiła się nie tak dawno na liście przebojów, ale nie zaszła daleko.
    Pomimo tego warta jest posłuchania.
    Zespół nazywa się Goodluck

  4. #4
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Fajnie się słucha.
    Mega laska.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  5. #5
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    sorki - ale ja nie widzę linków owych muzycznych hitów...
    "tyż" bym posłuchał...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  6. #6
    Jakich linków?
    W lewym dolnym rogu pod zdjęciem jest czarny trójkąt. Kliknij na nim.

  7. #7
    Może wiejska zabawa? Muzyka w afrikaans.
    To dobry kawałek, co o tym sądzicie? Szkoda tylko że nie mogę znaleźć lepszej wersji. Ta nie jest najlepsza, ale nie ma się co spodziewać. To kapela podwórkowa.
    Ostatnio edytowane przez Wild Dog ; 08-05-2011 o 06:41 Powód: dopisek

  8. #8
    Mój ulubiony afrykański zespół to Freshly Ground.
    To właśnie oni robili muzykę z Shakirą na mistrzostwa świata.

  9. #9

  10. #10
    Kolejna Afykańska Piosenka.
    Freshly Ground

  11. #11
    Czy te linki pracują u was.
    Ludzie z Niemiec mówią że nie mogą oglądać Freshy Ground, z jakiegoś powodu jest na tym blokada.
    We francji gra to bardzo dobrze.
    A jak w Polsce?

  12. #12
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    W Polsce też gra.
    Bardzo ładna wykonawczyni.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  13. #13
    Wygląda mi na Portugalkę.

  14. #14
    Minitravelek Marta3 is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    8
    Polecam koncert zespołu Tinariwen – mistrzowie pustynnego bluesa z Mali po raz pierwszy we Wrocławiu!

    Muzyka Tinariwen to dźwięki pustyni, rytm tradycyjnej muzyki tuareskiej, afrykański blues. Historia grupy zaczyna się w 1982 roku w obozie Tuaregów w Libii, to stamtąd ci gitarowi poeci i duchowi rebelianci rozpoczęli swoją podróż na sceny świata. Ich kompozycje to głos w sprawie wolności i autonomii dla południowo - saharyjskiego ludu, jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk na współczesnej mapie dźwięku.

    Tinariwen to pierwszy zespół z tego kręgu kulturowego używający gitar elektrycznych, według Roberta Planta (Led Zeppelin) i Thoma Yorke’a (Radiohead), grupa ma szansę zostać najlepszym współczesnym zespołem rockowym.

    Pierwszy studyjny album Tinariwen – „The Radio Tisdas Sessions” ukazał się na CD w 2002, jednakże zespół ma na swoim koncie sporą liczbę amatorsko rejestrowanych kaset. Druga płyta zespołu zatytułowana „Amassakoul” („Podróżnik”) przyniosła tej formacji międzynarodowy rozgłos i zaowocowała koncertami na całym świecie, m.in. na festiwalu Roskilde, czy u boku Carlosa Santany i The Rolling Stones. W Polsce Tinariwen dali niezwykle entuzjastycznie przyjęty występ na festiwalu Open’er w 2010 roku, teraz wracają na 2 wyjątkowe koncerty.

    We Wrocławiu Tinariwen zaprezentują premierowe utwory z zapowiadanej na wrzesień piątej w ich dorobku płyty, zatytułowanej Tassili, na której wokalnie wsparły ich gwiazdy amerykańskiej sceny altrockowej: Tunde Adebimpe i Kyp Malone z TV On The Radio oraz gitarzysta Wilco, Nels Cline.

    Zapraszamy do obejrzenia teledysku do utworu “Tenere Taqhim Tossam” z gościnnym udziałem muzyków TV ON THE RADIO. Singiel promuje wspomniany album.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BOV5jEa-vwc#

    Ethno Jazz Festival prezentuje:

    TINARIWEN23.10.11 godz.20.00
    klub ETER, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

    miejsca stojące: 79 zł – pierwsze 300 szt., 89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu miejsca siedzące ( balkon): 120 zł

    rezerwacje: bilety@o2.pl

  15. #15
    Minitravelek Marta3 is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    8
    Richard Bona – solowy projekt “afrykańskiego Stinga” we Wrocławiu (5.11.11)

    Ulubieniec wrocławskiej publiczności po raz kolejny wystąpi w naszym mieście w ramach cyklu Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata. Tym razem usłyszymy jego najnowszy solowy projekt, który zabrzmi w klimatycznych wnętrzach wyremontowanej i odnowionej Synagogi pod Białym Bocianem.

    Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
    RICHARD BONA

    5.11.11 godz.20.30
    Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław
    bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – balkon, 50 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

    rezerwacje: bilety@o2.pl
    www.ethnojazz.pl

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów