+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Góra Stołowa inaczej

  1. #1

    Góra Stołowa inaczej

    Góra Stołowa wytypowana została do głosowania na New7Wanders of Nature (7 nowych dziwów natury).
    Kochani, proszę was głosujcie na ten fascynujący dziw natury.
    Głosowanie nie jest trudne.
    Na stronie http://www.votefortablemountain.com/ kliknijcie na link or vote online now.
    Link ten zaprowadzi was do strony ze wszystkimi kandydaurami.
    Głosujcie na Górę Stołową, bez wątpienia to cud natury i przyrody ze względu na fascynującą roślinność.

  2. #2
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Ja juz zaglosowalam. Gora Stolowa jest niewatpliwie ciekawa to pierwszy widok przybywajac do Cape Town, mozna tam powedrowac, nawet wjechac wyciagiem, a co za panorama z gory.
    Sa tez inne ciekawe kandydatury np Mazury nasze rodzime.
    Co zyska region, ktory zajmie pierwsze miejsce ? A daksze ?

  3. #3

    Góra Stołowa Inaczej

    W ubiegłym tygodniu pobity został swoisty rekord.
    Na Górę Stołową wjechał 21 milionowy turysta.
    Możemy być z tego dumni, ale z drugiej strony tak sobie myślę że powinniśmy propagować inne metody zwiedzania Góry Stołowej.
    Po pierwsze, władze miasta dobrze zdają sobie sprawę ze stopnia atrakcyjności Góry Stołowej i ustalili sobie astronomiczną cenę biletu. Cena biletu jest napradę wysoka i wynosi R180 (ok. 75 PLN) od osoby biorąc pod uwagę że wyjazd trwa tylko kilka minut.
    Nie trudno obliczyć ile jeśli wyciąg jedzie z prędkością 10 metrów na sekundę i pokonuje odległość 1200 metrów. W dodatku zabiera 65 pasażerów.
    Dlatego tak sobie pomyślałem że zamiast płacić astronomiczą sumę i nic nie widzieć (bo zobaczymy tylko widok na Kapsztad), lepiej jest wejść na Górę Stołową na piechotę. Dopiero wtedy możemy podziwiać unikalną przyrodę Parku Narodowego Góry Stołowej. Istnieje wiele możliwych szlaków, polecam jeden z nich, bardzo tani i w dodatku będący super przygodą.
    Zobaczcie Hoerikwaggo Trail (Pieszy szlak Hoerikwaggo).

  4. #4
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Calkowicie popieram, wejscie nie jest trudne i mozna zobaczyc tyle ciekawych rzeczy po drodze, np swiatynie pewnej religii ze wschodu... A zachod slonca w oceanie tez warty jest obejrzenia.

  5. #5
    Swiątynię pewnej religii, czy masz na myśli karamaty?

  6. #6
    Właśnie obejrzałem film The King's Speech.
    Super film, polecano mi go od dawna, ale nigdy nie miałem czasu.
    Przypomniałem sobie że mam zdjęcie King George VI z żoną jadących na Górę Stołową.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów