+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Hotel Purcari w Winnicy Purcari

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Hotel Purcari w Winnicy Purcari

    Hotel Purcari jest częścią kompleksu turystycznego Purcari i znajduje się na terytorium Purcari Winery. Hotel z niewielką liczbą pokoi, co jest dobre dla spokojnego odpoczynku . Winnica znajduje się południowo-wschodniej części Mołdawii, w odległości 120 km od Kiszyniowa i 80 km od Odessy w unikalny mikroklimacie (30 km od rzeki Dniestr i 60 km od Morza Czarnego. Oferuje 8 komfortowych pokoi kategorii Lux. Każdy pokój wyposażony jest w indywidualną klimatyzację, nowoczesny system ogrzewania, TV kablową, lokalne i międzynarodowe linie telefoniczne, sejf i mini -bar.W cenie pokoju śniadanie. Dzieci do 12 lat gratis.
    http://www.purcari.md/newsite/?lang=en









  2. #2
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Wybrałam ten hotel na pobyt aby zobaczyć prawdziwe piwnice winne w Mołdawii /ponoć te są najstarsze i najlepsze/. Przy okazji skorzystamy z testowania win
    W cenie oprócz śniadania, mamy wędkowanie, bilard, tenis /jeśli zdążymy/. Natomiast 1,5-2 godzinna wycieczka po piwnicah winnych Purcari kosztuje od 13 EUR. Przyjadę, zdam relację.

  3. #3
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Hotel położony 4 km od skrzyżowania z drogą do Kiszyniewa. Aby tam dotrzeć trzeba wziąć taxi lub prywatny samochód.
    Hotel strzeżony i położony na wielkim terenie, czysty i bardzo zadbany.



    Strzeżony, ponieważ jest to jednocześnie winnica, w której produkują 1 milion butelek wina rocznie

    Teren bardzo zielony, ma własnego ogrodnika

    i własne ptaki wodne.

  4. #4
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Pokoje bardzo duże i stylowe. Na stole obowiązkowo lampki i wino w lodówce /mini bar/.

    Łazienka duża, zaopatrzona w ręczniki, kapcie, płaszcze kąpielowe.

    Sala jadalna ogromna, to tu odbywają się degustacje po zwiedzeniu piwnic.

    Prowadzą do niej schody z pierwszego piętra, na którym zanjduje sie 8 pokoi.

  5. #5
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    W tej winiarni, od 50 lat zaopatruje się dwór angielski, a w jadalni wina mołdawskie degustowali min. Patricia Kass czy Bregowic.
    Zamieszkaliśmy w tym hotelu-winnicy aby zobaczyć sławne mołdawskie winnice, podegustować wino i zrobiliśmy to w dwie osoby+ dziecko, które win nie piło! Ciężko w Mołdawii w dwie, trzy osoby dostać się do winnicy bez wcześniejszego uzgodnienia, przyjmują głównie grupy, wcześniej umówione. A Purcari było jedyną winnicą, która prowadzi część hotelową. W cenie mieliśmy bardzo obfite śniadanie /najpierw przepyszna bryndza mołdawska, sok, dżemy, miody/, a potem część na gorąco/ jajka sadzone, parówki, pomidory, ogórki, sok, kawa i herbata/. Ponieważ byliśmy goścmi hotelu, za tour po piwnicach i degustację zapłaciliśmy po 10 EUR. Polecam wszystkim, którzy nie tylko chcą poznać mołdawskie winnice, piwnice, ale równiez odpocząć zdala od zgiełku.

  6. #6
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437



    ceny hotelowe - jak dla lordów ...
    szczerze ?
    poza sferą mojego budżetu...
    przyglądałem się temu obiektowi już 2 lata temu...
    nic się nie zmieniło...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  7. #7
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Mitem jest biedna i całkiem tania Mołdawia. W takich miejscach należy być przygotowanym na taki wydatek. Za 3 osoby ze śniadaniem płaciłam 70EUR. Dla porównania hotel w Toruniu kosztuje 200zł,a nocleg nad polskim morzem w tym roku 60zł/osoba.

  8. #8
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał Natasza Zobacz post
    Mitem jest biedna i całkiem tania Mołdawia.
    I to mnie zastanowiło 2 lata temu jak czyniłem przymiarki...
    nawet ichnie kwatery prywatne ceniły się wyżej niż w Romkowie...
    wtedy spasowałem, niespokojnie było politycznie...
    Twoja relacja aczkolwiek środkami masowej i indywidualnej własności komunikacji daje już pewien i bardzo solidny obraz dla chętnego do jazdy własnym czterokołowcem...
    jednak odczucie pozostaje takie, że jak ceny utrzymają się wysokie to turystów nadal tam będzie jak na lekarstwo...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  9. #9
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Moja relacja środkami masowego przejazdu + koszty benzyny dają pełny obraz za ile można podróżwać po Mołdawii. Łatwo przeliczyć czy warto tam pojechać samochodem czy też tak jak my podróżwać czym się da. A dalej tak samo i dla kierowcy i dla podróżującego marszrutką.
    Ponadto ten hotel taniej kupić przez tę stronę, tak jak ja to zrobiłam, w cenie mieliśmy śniadania:
    http://www.cvs.md/Moldova,%20Republi...rchHotels.html

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów