+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: dojazd

  1. #1
    Minitravelek Eldereth is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    3

    dojazd

    Witam wszystkich! to moj pierwszy post na tym forum (oby nie ostatni :P) i chciałabym podyskutowac na temat dojazdu do Czarnogóry.

    Interesuje mnie dojazd od strony Serbii. Najbardziej myślę rzucająca się w oczy opcją jest pociąg Wroclaw (jade z Wrocławia wlaśnie) - Katowice - Breclav - Budapest - Beograd. Z Belgradu jest następnie albo słynny pociąg Belgrad-Bar albo autobusy. Czas podrózy z wro do belgradu to okolo 17 godzin i nie ma praktycznie czekania na dworcach, co wydaje się byc idealne, ale cena takiej wyprawy mnie zniecheca (ok 420 zl tylko do Belgradu).
    Czytałam, że mozna tez kombinowac z pociagami z Krakowa, przez przejście Muszyna-Plaveč, i dalej do budapesztu. ale cos nie moge znaleźć takich połączeń (wszystko idzie chyba przez przejście w Zebrzydowicach).
    Inna opcją jest wyjazd z Polski autobusem (np. przez Adamis). I faktycznie cena powiedzmy z krakowa to bedzie podejrzewam kolo 200 zl (studencki), także jakby nie patrzec 2 razy taniej. Jednak nie powiem, aby podroz autobusem taki kawal drogi i zapewne z ciekawymi widokami byl szczytem marzen kazdego podroznika :) wiec stawialabym raczej na pociagi.
    Czy ktos slyszal jeszcze o jakis opcjach?

  2. #2
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Sam Pan jedzie czy jakieś dusze towarzyszyć będą?

    (wbrew pozorom to ważne pytanie)

  3. #3
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Zresztą nieważne

    Co by nie było zbyt łatwo
    (bo podróże mają dawać też przyjemność planowania)
    proszę sprawdzić co to jest
    CITY STAR
    i czy nadal obowiązuje na trasie chociażby z Bohumina do Baru (bilet sugeruje od razu kupić w te i wewte).

    Następnie Pan sprawdzi ile dni przed wyjazdem trzeba ten bilet kupić (z Wrocławia tragedii odległościowej do dowolnej czeskiej kasy kolejowej nie ma)... i na jakie zniżki można liczyć w zależności od ilości osób....

    Potem Pan założy/sprawdzi, że jest jeszcze pociąg z Warszawy jadący przez Katowice przez Breclav do Budapesztu (tam są chyba też wagony gdzieś do Austrii) i kupi Pan bilet do Zebrzydowic...
    a potem sprawdzimy jak tam u Pana z łamaniem prawa, bo granicę na gapę, na gapę...
    Po parunastu minutach jest Pan w Bohuminie...
    a tam...
    jeśli umiał Pan wyciągnąć wnioski z mojego wpisu....
    już legalnie ruszy Pan na bałkańskie południe.



  4. #4
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    I ani dziękuję,
    i ani "obiecuje relację" w stylu Marty-la...

    ech... co za młodzież...

  5. #5
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał Fila Zobacz post
    I ani dziękuję,
    ... co za młodzież...
    a może to wujkowe dziadki albo leśne ludki ?
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  6. #6
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Cytat Napisał jacky Zobacz post
    a może to wujkowe dziadki albo leśne ludki ?
    Ten post
    Cytat Napisał Eldereth Zobacz post
    cena powiedzmy z krakowa to bedzie podejrzewam kolo 200 zl (studencki)
    sugeruje niepracującą młodzież, którą jak możemy przyjąć, szczególnie w temacie uczepionych rodzicowych portfelów studentów, pewnie obowiązuje wybrane grupy "człowieków" do 24-25 roku życia...

  7. #7
    Minitravelek Eldereth is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    3
    A i zaskocze być może wyżej wypowiadających się :) Młodzież, zgadza się jak najbardziej, ale pracująca, nie "uczepiona rodzicowych portfelów". Fila, bardzo dziękuję za odpowiedz. wybacz, ze tak pozno ale zajeta byłam pracą właśnie i innymi wyjazdami..
    Wracając do wątku dojazdu do Czarnogóry. Nie skorzystam jednak z takich opcji jak np InterRail, czy inne podobne. Pojedziemy tak jak myślałam na początku, czyli z Katowic do Budapesztu, pozniej do Belgradu. Jeśli kupi się bilet odpowiednio wcześniej cena znacznie maleje, bo za połączenie Katowice-Budapeszt płaci się 119 zl. Zatem cały koszt podróży z Wrocławia do docelowej miejscowości w Czarnogórze wyniesie prawdopodobnie nie więcej niż 270 zl w jedną stronę. :)
    pozdrawiam

  8. #8
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Jechałam dokładnie tak samo, z tym że kupiłam w Polsce bilet dwustronny do i z Budapesztu.

    Dojazd z Polski:
    Katowice-Budapeszt-304zł/bilet w dwie strony/
    Budapeszt-Novi Sad-5500HUN
    Novi Sad-Belgrad-330 DIN
    kuszetka Budapeszt-Belgrad-13,40 E/osoba
    Belgrad-Bar-1286 DIN/II klasa/
    Bar-Belgrad-17,68 E
    Novi Sad-Budapeszt-2391 DIN
    Belgrad-Novi Sad/taxi/-50 E/taryfa nocna/

    http://voyageforum.pl/threads/363-Bo...ańska-w-jednym

  9. #9
    Minitravelek Helena is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1
    Witam Wszystkich Podróżników!
    Wybieram się do Czarnogóry samochodem.Mam zarezerwowany pokój na konkretny termin.Moje pytanie jest takie:Czy ktoś pokonał juz tą trase samochodem (wjazd od Chorwacji) i może mnie oświecić ile czasu realnie zajmuje taka podróż,z kierowcą na zmianę i małymi postojami po drodze?
    pozdrawiam

  10. #10
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Przejazd wzdłuż wybrzeża chorwackiego jest dłuższy, ale lepszy niż przez Bośnię i Hercegowinę. Np. z Katowic do Budwy masz ok. 1650 km do pokonania, z czego prawie połowa to autostrady /i winietki/. W samej Chorwacji masz do pokonania ok. 700 km.
    Do Dubrownika musisz zakładać jakieś 17-19 godzin /więcej jeśli jedziesz np. z Warszawy/. Z okolic Dubrownika do Ulcinj dojedziesz w ok. 6 godzin.

    Przykładowe trasy:
    Słowacja – Węgry – Chorwacja – Czarnogóra – krótsza od poprzedniej, za to dużo droższa. Na Węgrzech pobierane są opłaty za przejazd autostradami (1530 HUF). Szczegóły trasy: Cieszyn – Żylina (E75), Żylina – Buapeszt (E50/E77), Budapeszt – Siofok – Zagrzeb (E71/E65), Zagrzeb – Karlovac – Split – Dubrovnik – Budva – Petrovac (E65), Petrovac – Ulcinj (E851)

    Słowacja – Czechy – Austria – Słowenia – Chorwacja – Czarnogóra – najpopularniejsza i najdłuższa, za to zapewniająca najlepsze widoki. Cała podróż przebiega głównie autostradami. W samej Czarnogórze, do Ulcinj jedzie się Magistralą Adriatycką, w sezonie bardzo zatłoczoną. Szczegóły trasy: Cieszyn – Bratysława (droga E75), Bratysława – Wiedeń (E58), Wiedeń – Maribor – Zagrzeb (E59), Zagrzeb – Karlovac – Split – Dubrovnik – Budva – Petrovac (E65), Petrovac – Ulcinj (E851)

  11. #11
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Do Czarnogory tanio mozna dostac sie z Budapesztu na Montenegro Specjal za 66 €uro / tam i powrot / + kuszetki od 9.40 €. sypialny 15.40 €. Do Belgradu z Budapesztu mozna dojechac na B- Specjal za 15 € lub tam i powrot za 26 €.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów