+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: Problemy poltyczne i społeczne w RPA

  1. #16
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Odpowiedz dla Fila:
    Cytat Napisał Fila Zobacz post
    ...czy zgodzi się Pani ze mną, że za rządów Białych w RPA poziom życia był naprawdę wysoki?
    Czy zgodzi się pani ze mną, że Czarni... mimo iż większość z uwagi na liczebność, ale mniejszość intelektualna... żyła sobie spokojnie... na nieznanym im wcześniej poziomie... powoli dorabiając się jak cały kraj?
    Czy zgodzi się Pani ze mną, że od kiedy Biali przestali rządzić RPA to kraj stał się synonimem przestępczości i szalejącej epidemii AIDS?
    Czy zgodzi się Pani ze mną, że obecnie Czarni dyskryminują Białych i nikt nie potrafi tam zapanować nad czarnym marginesem?
    Czy zgodzi się Pani ze mną, że za rządów Białych kraj się rozwijał i bogacił... a rządy Czarnych doprowadziły do upadku... bo tak tylko można nazwać uliczne rządy Czarnego niebezpiecznego motłochu?
    Ogólnie – nie zgadzam się !

    Nie widzę żadnej racji aby porównywać sytuacje afrykańskich krajów pokolonialnych i zachowania takie czy inne kibiców sportowych.
    Polska nigdy nie miała kolonii i problem pokolonialny jest mało znany i tylko z książek.
    Człowiek ma tendecję zawsze dostrzegać przede wszystkim to co go razi, oburza i uogólniając, buduje sobie najczęściej fałszywe opinie.

    Uważam, że apartheid był bardzo szkodliwym posunięciem i przyniósł wiele szkody krajowi, skutki odczuwać będzie jeszcze długo. Mała grupa ludzi miała wysoki poziom życia a większość mieszkańców nawet bardziej niż niski a teraz chce się im to wyrównać. Inna sprawa że ci pierwsi ciężko na to pracowali. A teraz ta większość chce też mieć już, zaraz. Wszystko. A żeby trawka wyrosła to trzeba ją najpierw posiać, potem podlewać i kosić.
    Uważam, że gdyby Czarni mogli żyć swoim rytmem, uczyć się i rozwijać normalnie, na skutek naturalnej selekcji wyłoniłaby się inteligencja. A separacja stworzyła przepaść i nienawiść. Biali potomkowie Europejczyków, Afrykanersi to głównie metysi, są też Hindusi i inni Azjaci i Kolorowi, sami sobie zrobili największą krzywdę i cały kraj odczuł skutki ekonomiczne ( dusiło embargo). Zresztą żadne rządy mniejszości długo się nie utrzymują. Wsadzili do więzienia małego czarnego rebelianta a wyrósł Prezydent. Teraz nowe kadry „rosną” powoli i brakuje fachowców na wielu stanowiskach. A jak już osiągną wysoki poziom to.... segregują się od swoich pobratymców.

    Ta wielka, zwłaszcza w Johanesburgu i najbliższych okolicach, przestępczość jest właśnie wynikem wielkiego Soweto i podobych „dzielnic” i polityki separacji. Nie można ukrywać że jej nie ale i nie można mowić że jest wszechobecna w całym kraju.
    Problem jest złożony, nie rozwiąże się go jednym pociągnięciem jak dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
    A jasny podział na „biały”- dobry i „czarny”-zły charakter był tylko w filmach o cowbojach.

    Najlepiej pojedź tam i sam obserwuj jak ludzie żyją albo przestudiuj problem dogłębnie pod wszystkimi aspektami, bez uprzedzeń.

  2. #17
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Cytat Napisał pixi Zobacz post
    Uważam, że gdyby Czarni mogli żyć swoim rytmem, uczyć się i rozwijać normalnie, na skutek naturalnej selekcji wyłoniłaby się inteligencja
    Jaka inteligencja?
    Nie mówmy o inteligencji, skoro trudno wskazać afrykańskie państwo które przez ostatnie 50-60 lat nie przeszło albo zamachu stanu, wojny domowej czy katastrofy humanitarnej.

    Bez władzy Białych większość tych państw zalicza ludobójstwa lub podobne im wojny plemienne.
    Sudan - dwa miliony zabitych,
    Rwanda 1994 - milion, zazwyczaj od maczet
    Demokratyczna Republika Kongo - a ze cztery miliony.

    Pani Pixi, jak tam inteligencja rozwija się... bez ingerencji Białych...w np Somalii?



    To jest masakryczne... czemu oceniacie Czarnych przez pryzmat siebie i sobie podobnych?
    To nie przypadek że w Europie biała rasa mieszka od setek lat w domach, a Czarni, tam gdzie Biali ich nie nauczyli... mogli by jeszcze tysiącami lat przesiadywać w swoich lepiankach.
    Samo-wytworzenie się "inteligencji" jest tak samo prawdopodobne jak Nobel dla Murzyna.... oczywiście nie licząc tych politycznych "pokojowych".
    Pewnie gdzieś tam kiedyś się zdarzy (ale na pewno dla Murzyna wychowanego w naszym cywilizowanym świecie), ale nie o wyjątkach tu mówimy, ale o przeważającej większości.

  3. #18
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Ogólnie – nie zgadzam się !
    Twoje poglady sa archaiczne i obrazaja czarna ludnosc afrykanska.
    Wychodzi nieznajomosc Afryki i brak obiektywnego spojrzenia.

  4. #19
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał Wild Dog Zobacz post
    Porządek to kiedyś będzie, ale to jeszcze potrwa.
    Apartheid już nie wróci, to tak jakby do Polski wrócił komunizm.
    Zresztą obydwa systemy są bardzo podobne do siebie.
    Fila, wszystko mieszasz.
    Może za apartheidu był wysoki poziom życia dla jednej grupy społecznej, ale jeśli weźmiemy średnią to moim zdaniem w RPA poziom życia poprawił się teraz.
    Ekonomia RPA też rozwija się te 3 czy 4% rocznie.
    Przestępczość nie jest teraz wyższa niż za apartheidu, moim zdaniem to samo.
    Problem w RPA to brak demokracji.
    qurcze pieczone...
    a ja sobie to przyłożyłem do polskich "warunków"...
    komuna wróciła ( w Polsce ) - a więc jak pisze Pixi - nie znasz lokalnej sytuacji...
    bo tak szybko komuny i apartheidu nie da się wykorzenić...
    ( to jest już mój wtręt )...
    za komuny był wysoki poziom życia dla jednej grupy społecznej...
    poziom życia się poprawił - widać to po 4 kołowych gablotach ...
    rozwój tyż 3 - 4 % towy...
    ( gorzołka nadal 40% - to też mój wtręt )...
    przestępczość na tym samym poziomie...
    demokracja skupiona w rękach jednego ugrupowania - czyli mamy jej brak...
    znakiem tego Panie Dziejku - mieszkamy w Republice Polskiego Absurdu...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  5. #20
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Problemy poltyczne i społeczne w RPA

    Zakładam nowy wątek i przenoszę tu dywagacje naszych użytkowników spod Johannesburga.

  6. #21
    Znalazłem interesujące dane statystyczne dotyczące apartheidu.
    Chcę poddać to pod dyskusję. Apartheid
    Ciekaw jestem jakie macie opinie?

  7. #22
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał Wild Dog Zobacz post
    Ciekaw jestem jakie macie opinie?
    tym nie mniej czy jest problem koloru skóry czy wyznawanej wiary / niewiary ?
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  8. #23
    Masz rację, problem koloru skóry zaczął się od wyznawanej wiary.
    Podobno w Biblii pisze że Murzyn ma być służącym, dlatego kościół protestancki przyczynił się do powstania apartheidu.
    Ale tak naprawdę chodziło o tanią siłę roboczą i miejsce do życia dla białych, bo te rasy się nie mieszają i nie mogą żyć blisko siebie.

  9. #24
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał Wild Dog Zobacz post
    ...problem koloru skóry zaczął się od wyznawanej wiary..
    przyznam się, że trochę zareagowałem intuicyjnie...
    bo moja nadzwyczaj słaba niewiedza skłania mnie do pytania - z jaką siłą obecnie nabiera w RPA oddziaływanie Koranu ?
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  10. #25
    RPA nie ma polityki związanej z wiarą.
    To nie USA czy Polska gdzie wszystkie spotkania rozpoczyna się modlitwą i wiszą krzyże.
    Ludzie mają więcej wyboru, każdy wieży w co chce.
    Obok siebie mieszkałą wyznawycy hinduskich religii, Muzułmanie i Chrześcianie i nikt na to nie zwraca uwagi.
    Dyskutowałem z muzułmanami, widzę że ich wiara nie różni się wiele od naszej. Nie popierają Bin Ladenów itp. To jest przeciwne ich doktrynom.
    Ale wracając do polityki RPA, jest to nadal chrześciański kraj i obchodzimy Boże Narodzenie itp.
    Muzułmanie to mniejszość narodowa. Nie ma z nimi problemów politycznych, każdy robi swoje.

  11. #26
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Wild Dog - mógłbyś obejrzeć i skomentować ten filmik?

    http://www.youtube.com/watch?v=c0jId...xv9BD3_jJdAOj-

    Chodzi mi o fragment od 7:25 do 11:55

    Tylko proszę o realne odczucia - bez turystycznej poprawności politycznej

  12. #27
    Mniej więcej powiedział prawdę. Biali są skończeni w RPA, ale o tym nawet nie wiedzą. Tylko mądrzejsi biali widzą że to już koniec.
    Bezrobocie jest wyższe niż 25%, może jest 50% ale to o niczym nie świadczy. To nie tak jak w Polsce, gdzie wyjechało 5 mln ludzi i dalej bezrobocie jest 12% jak się nie mylę.
    Do RPA przyjechało może 20 albo 30 mln, dlatego jest takie bezrobocie.
    Dziennikarz powiedział że w RPA nie ma klasy średniej. To nie prawda, klasa średnia jest i to olbrzymia. Teraz trudno jest dojechać do pracy, pojawiło się tyle samochodów.
    Jeszcze 15 lat temu, autostrady miały mniej pasów i nie było ruchu jak teraz.
    Wydaje mi się że jeśli ktoś ma samochód, należy do klasy średniej. W RPA samochody są bardzo drogie, to nie tak jak u was w Polsce że można kupić samochód za 5000 tyś i jest jeszcze w dobrym stanie. RPA chce importować żywność z Polski. To jest nowość, bo do tej pory żywność była eksportowana. Swiadczy to o tym że farmy upadają.
    Biali farmerzy są usuwani, zabierają to czani i zaczyna brakować.

  13. #28
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Ok, dzięki za informację.

  14. #29
    Polski i RPA nie da się porównać.
    Polska to wysokorozwinięty kraj w centralnej Europie. Jest członkiem Unii Europejskiej i niedługo będziemy mieć walutę Euro. 50% ludzi przed 30 rokiem życia ma wyższe wykształcenie. Dlatego w Polsce jest taki wysoki poziom życia.
    RPA jest na samym końcu Afryki. Była ograbiona przez Brytyjczyków i nękana wojnami.
    W Polsce jest praktycznie tylko jedna narodowość i jedna rasa, w RPA są wszystkie rasy i kilkanaście narodowości.
    Ostatnia wojna w Polsce skończyła się w 1945 roku i Polska nie miała blokady ekonomicznej. Dlatego Polska jest taka bogata.
    Ale dobrze że pojawił się ten program z USA - ten Max.
    W Maxie powiedzieli chociaż ż morderstwach w RPA, normalne gazety polskie nie mają pozwolenia o tym pisać. Nie wiem dlaczego?
    Powiedzieli też w Maxie że o morderstwach pisze codzienna prasa w RPA a nie pisze zagranica.
    To nie prawa, prasa w RPA o tym nie pisze, dlatego potrzebujemy takich stacji telewizyjnych jak Max.
    Ostatnio edytowane przez Wild Dog ; 10-12-2013 o 19:15

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów