+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 62

Temat: Pyskówki na ró¿ny temat, byleby zam±ciæ i zaciemniæ!

  1. #1
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638

    Pyskówki na ró¿ny temat, byleby zam±ciæ i zaciemniæ!

    Scherii... mam pytañ kilka... bo tak mnie to zastanawia.
    Oczywi¶cie s± to pytania odpowiedzialno¶ciowo-osobiste... wiêc nie musisz na nie odpowiadaæ.
    Absolutnie to zrozumiem... i na pewno nie bêdê nalega³.

    Ale z drugiej strony internet jest na tyle anonimowy... ¿e jakby¶ chcia³a podzieliæ siê swoj± wiedz± z takim oseskiem jak ja... to te¿ nic z³ego by siê nie sta³o


    Moi rodzice maj± kilka znajomych... po rozwodach... które jasno okre¶laj± sprawê... "ale ja by³am ¶lepa, zakochana i naiwna"....
    Ogólnie tak to z uczuciami ponoæ bywa... za¶lepienia czêsto zamienia siê w wielkie poczucie ¿alu - tak to bywa z naiwnymi, nie do koñca fair i zdrowymi, fascynacjami. Na szczê¶cie te kobiety mia³y tu rodziny, prace... i jako¶ same sobie... z dzieæmi... uk³adaj± ¿ycie bez mê¿czyzn którzy okazali siê pomy³kami.

    Ogólnie nikt nie ma 100% pewno¶ci, ¿e mówi±c sakramentalne (lub urzêdnicze) TAK nie robi b³êdu - to wszystko poka¿e dopiero przysz³o¶æ.




    Poniewa¿ ¿adna pseudofeministka Ciê tu nie pyta... to mo¿e ja pozwolê sobie na kilka pytañ. Naprawdê nie doszukuj siê tutaj ¿adnych z³ych intencji, naprawdê jestem ciekaw.

    - dobrze zrozumia³em, ¿e wyjecha³a¶ do obcego kraju, gdzie nie znasz nikogo, a z mê¿em z którym jak napisa³a¶ "jako tako" dogadujesz siê po angielsku?
    - bêdziesz pracowaæ w tym Katarze (jêzyk na to pozwoli?) czy raczej bêdziesz pe³ni³a tylko obowi±zki pani domu?
    - w ka¿dym zwi±zku przychodz± chwile gorsze... w takich próbach najwa¿niejsze jest... by obie osoby by³y sobie równe... dramatem wielu Polek w muzu³mañskich krajach jest to, ¿e jak nastêpuje taka sytuacja, ¿e one nie s± równoprawnymi partnerkami dla mê¿ów, tylko bezbronnymi, niezarabiaj±cymi ¿onami uzale¿nionymi od swoich mê¿ów?
    - masz jaki¶ dalekowzroczny plan, od³o¿one pieni±dze, na wypadek gdyby okaza³o siê, ¿e wy¶niony ksi±¿ê z arabskiej bajki straci³ fascynacjê dla swojej kobiety?
    - ma³¿eñstwo to zwi±zek d±¿±cy do potomstwa - zdecydujesz siê na dzieci wiedz±c, ¿e one bêd± uzale¿nione tylko od ojca, nie od Ciebie? I w przypadku rozstania... bêd±c tysi±ce km od Polski... tracisz, jak wiele Polek bêd±cych w takich sytuacjach, swoje dzieci, które na pewno zostan± z ojcem. Ciekawi mnie jak siê na to zapatrujesz.



    Oczywi¶cie to tylko ciekawo¶æ,
    naprawdê nie musisz odpowiadaæ na moje pytania...
    tym nie mniej ciekawi mnie jak siê zabezpiecza kobieta wyje¿d¿aj±ca z Polski z obcokrajowcem i jak wygl±da odpowiedzialno¶æ i umiejêtno¶æ przewidywania kobiet...szczególnie w temacie dzieci.
    Ostatnio edytowane przez Fila ; 16-07-2011 o 09:42

  2. #2
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Fila, czy nie uwa¿asz ¿e te pytania s± bardzo osobiste i mimo twych zapewnieñ mog± uraziæ adresata?

  3. #3
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638
    Cytat Napisa³ Natasza Zobacz post
    Fila, czy nie uwa¿asz ¿e te pytania s± bardzo osobiste i mimo twych zapewnieñ mog± uraziæ adresata?

    Takie to chyba nowoczesne czasy, ¿e pytanie kogo¶ o "odpowiedzialno¶æ", "bezpieczeñstwo" czy "zmys³ samozachowawczy" jest nie na miejscu.


    Przepraszam Scherii.


    Po prostu by³em ciekaw czy zdarzaj± siê Polki wyje¿d¿aj±ce w muzu³mañskie strony co maj±c jaki¶ plan "awaryjny" czy raczej tylko wielka love, a potem ³aska/nie³aska mê¿a z obcej kultury.

  4. #4
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    W nowoczesnych czasach ja zapyta³abym jak siê tam ¿yje, jak asymiluje. Ka¿dy sam dokonuje wyborów i ma takiego ksiêcia na jakiego zas³uguje.

  5. #5
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638

    Pyskówki na ró¿ny temat, byleby zam±ciæ i zaciemniæ!

    Cytat Napisa³ Natasza Zobacz post
    ¦wietny sposób, zw³aszcza dla rodzin z dzieæmi! I dla pozosta³ych, w ¶rodku nocy, w sezonie i lubi±cych komfort.

    Ale¿ ja Pani± w pe³ni rozumiem.
    Jakby ludzie wszêdzie je¼dzili sami to by Pani nie mia³a pracy.

    Bazuje Pani na lenistwie, strachach i wygodnictwie konsumentów - nie chodzi tu o Czarnogórê, chodzi o ludzi z bran¿y.

    Ja tam mam nadziejê, ¿e zawsze bêdziemy z rodzicami je¼dziæ w ciemno, do tej pory tak robili... i liczê, ¿e ja tego nie zmieniê.

    Tym nie mniej tata by³ w Czarnogórze w sezonie i nie mia³ najmniejszego problemu ze znalezieniem noclegu w samej oblê¿onej Budvie - nie by³ on z³y i znacznie tañszy ni¿ "znaleziony" w necie.

  6. #6
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Cytat Napisa³ Fila Zobacz post
    Ale¿ ja Pani± w pe³ni rozumiem.
    Cytat Napisa³ Fila Zobacz post
    Jakby ludzie wszêdzie je¼dzili sami to by Pani nie mia³a pracy.

    Bazuje Pani na lenistwie, strachach i wygodnictwie konsumentów - nie chodzi tu o Czarnogórê, chodzi o ludzi z bran¿y.

    Ja tam mam nadziejê, ¿e zawsze bêdziemy z rodzicami je¼dziæ w ciemno, do tej pory tak robili... i liczê, ¿e ja tego nie zmieniê.

    Tym nie mniej tata by³ w Czarnogórze w sezonie i nie mia³ najmniejszego problemu ze znalezieniem noclegu w samej oblê¿onej Budvie - nie by³ on z³y i znacznie tañszy ni¿ "znaleziony" w necie.


    Piszesz bzdury bo to nic nie ma wspólnego z moja prac±! Gdyby tak by³o, to nie trudzi³abym siê w wynajdywaniu zakwaterowania tak¿e dla innych na tym forum. Do tego, po ka¿dym moim wyje¼dzie ka¿d± formê zakwaterowania z jakiej korzysta³am opisujê, aby inni mogli z niej skorzystaæ.
    Dlatego nie pozwalaj sobie na tego typu prowokacje w stosunku do mojej osoby!
    Za to ludzie z bran¿y, tacy jak ja, maj± o wiele wiêcej do powiedzenia na temat turystyki ni¿ ty.

    Jestem ju¿ na tyle wygodna, ¿e rezerwujê swoje noclegi ze znacznym wyprzedzeniem i zawsze na tym dobrze wychodzê / i to nie w polskich biurach podró¿y, ale bezpo¶rednio/. Proponujê, aby ka¿dy robi³ tak jak mu wygodnie: jedni niech biegaj± po okolicy w poszukiwaniu noclegu, a inni niech rezerwowuj± wcze¶niej.

  7. #7
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638

    Pyskówki na ró¿ny temat, byleby zam±ciæ i zaciemniæ!

    Cytat Napisa³ pixi Zobacz post
    Za to pewnie grozi to : ¶ciêcie mê¿czyzny u fryzjera.

    Je¶li siê bêdzie na pla¿ach za mocno ogl±da³ za jakimi¶ wczasowiczkami...
    to kto wie


    Pixi, czekamy na prawdziwe ceny w szczycie sezonu.

  8. #8
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638
    Cytat Napisa³ Natasza Zobacz post
    Za to ludzie z bran¿y, tacy jak ja, maj± o wiele wiêcej do powiedzenia na temat turystyki ni¿ ty.

    Aha.
    W sumie poczu³em siê jeszcze mniejszy ni¿ te moje 68 centymetrów , ale ja i tak ca³y czas rosnê i rosnê....

  9. #9
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Byleby za wzrostem pod±¿a³ mózg, tego ci ¿yczê.

  10. #10
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Cytat Napisa³ Fila Zobacz post
    Je¶li siê bêdzie na pla¿ach za mocno ogl±da³ za jakimi¶ wczasowiczkami...
    Cytat Napisa³ Fila Zobacz post
    to kto wie


    Pixi, czekamy na prawdziwe ceny w szczycie sezonu.


    A jakie to s± prawdziwe ceny w szczycie sezonu?

  11. #11
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638
    Cytat Napisa³ Natasza Zobacz post
    A jakie to s± prawdziwe ceny w szczycie sezonu?

    W sezonie...
    nad ka¿dym mo¿esz...
    czy to kwatery,
    czy ceny w sklepach....
    s± zazwyczaj znacznie wy¿sze ni¿ poza sezonem.

    Z polskiego na nasze: kwatera która kosztuje w sierpniu 60 ojro za pokój,
    w maju czy pod koniec wrze¶nia mo¿e kosztowaæ i 40 ojraków.

    Pani Pixi jest w szczycie sezonu, dlatego interesuj± mnie jak wygl±daj± obecne chorwackie ceny.....a nie ceny podane w maju...jako ceny na rok 2011.

    Mam nadziejê, ¿e to zrozumia³e i nie bêdê musia³ t³umaczyæ jeszcze bardziej ³opatologicznie.

  12. #12
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Ceny, w sklepach wci±¿ jeszcze pañstwowych s± ca³oroczne. Pytania stawiaj konkretne: o ceny kwater.
    Radzê te¿ skupiæ siê na kwaterach i zostawiæ w spokoju moj± inteligencjê bo mogê kogo¶ zawstydziæ.

  13. #13
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638
    Ja pierdykam...
    proszê wy³±czyæ kobiece emocje
    i skupiæ siê na logice...

    Kwatery to przyk³ad.
    Tak samo jest ró¿nica jak w cenach kwater,
    tak samo jest na pewno ró¿nica w cenach wiêkszo¶ci lokali gastronomicznych...

    Sklepy pañstwowe?
    No zgadza siê...tylko najczê¶ciej tury¶ci korzystaj± z ma³ych sklepików w w±skich uliczkach, przy pla¿ach, przy kwaterach.... które nie maj± raczej nic wspólnego w pañstwow± w³asno¶ci±.

    Teza: w takich sklepach w sezonie jest znacznie dro¿ej.
    Tak czy nie?


    ps)nie zawstydzajmy siê ju¿, nie ma sensu

  14. #14
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Proszê pisaæ na temat i do rzeczy. Nie podoba mi siê, ¿e jeste¶ rozwlek³y, rozci±gniony i za¶miecasz ka¿dy w±tek. Trudno potem trafiæ do meritum, je¶li wiesz w tym wieku, co to jest.

    Odpowied¼: co z tego, ¿e w jakim¶ ma³ym sklepiku kto¶ proponujê wodê mineraln± za 30% dro¿ej, je¶li ¶wiadomy turysta tam nie kupi bo obok ma sklep samoobs³ugowy lub du¿y market za miastem? Najwiêksza manipulacja z cenami dotyczy cen kwater, tu jest zupe³na dowolno¶æ. Hotele maj± z góry ustalone ceny, rzecz jasna uwzglêdniaj±ce szczyt sezonu. Z mojego do¶wiadczenia osobistego wynika, ¿e taniej jest dokupiæ jedzenie w hotelu ni¿ w knajpce na ulicy / wykupuje siê abonament np. na 7 obiadów/.

  15. #15
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638
    My¶lê, ¿e to kto¶ inny zacz±³ dr±¿yæ nie na temat...

    Po prostu nie wysz³o prawdziwe przyczepienie siê, wiêc... ale ju¿ wracajmy do konkretów.

    Cytat Napisa³ Natasza Zobacz post
    A jakie to s± prawdziwe ceny w szczycie sezonu?


    Z mojej strony pas.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów