+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 108

Temat: Cztery gwiazdki i inne czwórki na Rodos

  1. #1
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803

    Cztery gwiazdki i inne czwórki na Rodos

    Zacznę tradycyjnie czyli od początku czyli od dojazdu.
    Dojazd odbył się samolotem. Z Warszawy na Rodos liniami Enter.
    Zaczęło się od przygody. Samolot miał planowo odlecieć o 14-tej. Przed 14-tą przyleciał z Poznania i od tej pory zaczęli nas na lotnisku zwodzić. Co godzinę podawali inne komunikaty, a to że przegląd techniczny się opóźnia, a to że skończyło się greckie pozwolenie na przelot, a to że strajk w Grecji, a to ze samolot się zepsuł i przyleci inny. A samolot cały czas stał.



    Na szczęście Natasza, która mi tą całą wycieczkę naraiła, za co już raz Jej dziękowałem, ale czynie to raz jeszcze, bo podziękowań nigdy nie za wiele, była czas w kontakcie telefonicznym ze mną i przekazywała mi aktualne i prawdziwe wiadomości, korzystając ze swoich licznych kontaktów, tak że niczym się nie martwiłem i byłem poinformowany na bieżąco jeszcze przed oficjalnymi komunikatami.
    Prawda była taka, że samolot się zepsuł i go naprawili.
    Wreszcie ok. 21-szej wylecieliśmy.


    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Moja żona, która rano była poddenerwowana wyjazdem, przez cały dzień czekania uspokoiła się.
    Ostatnio edytowane przez zdzicho alboom II ; 24-11-2014 o 08:31
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  2. #2
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Natomiast podróż powrotna odbyła się już bez niespodzianek, bo zafundowali nam LOT może jako rekompensatę.



    Lotnisko na Rodos jest całkiem spore.
    I tutaj pierwsza czwórka – port lotniczy Diagoras jest czwartym pod względem ilości odprawianych podróżnych w Grecji po ateńskim, salonickim i kreteńskim.

    Ostatnio edytowane przez zdzicho alboom II ; 24-11-2014 o 18:47
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  3. #3
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    to jednak nasze ścieżki zawiązane przez Nataszę jednak się splotły...
    z tym, że ja & maryla trafiliśmy na Rhodos krótkim, "wodolotnym" wypadem z Fethiye, gdzie wypoczywaliśmy z poręczenia Beaty...
    ciekaw jestem, czy sfociłeś te same uliczki i place Rhodos co mnie się przytrafiło przed 3 laty ?
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  4. #4
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Oj, nie sądzę.
    Do Turcji nie pojechałem promem, bo nie lubię Turków.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  5. #5
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    No więc jak wylecieliśmy tym samolotem ok. 21-szej, to na Rodos byliśmy dopiero przed 1-szą czasu lokalnego, a mimo to pani Ania – nasza rezydentka czekała na nas i wcale nie była zła, a wręcz przeciwnie bardzo sympatyczna i kompetentna. I cały czas przez dwa tygodnie taka była. Dała nam potrzebne dokumenty, zaprowadziła do autobusu i powiedziała gdzie wysiąść.
    Chciałbym tu jeszcze raz podziękować naszej Nataszy, bo podziękowań nigdy nie za dużo, za wyprawienie nas właśnie z tym biurem podroży. Przy okazji podziękowania dla Wezyr Holidays.
    Mimo późnej pory w hotelu czekał na nas pan Andoni i zakwaterował nas w bardzo ładnych pokojach, a w lodówce czekały nas kanapki.
    Hotel nazywał się Belair Beach w miejscowości Ixia i jest czterogwiazdkowy i nie można mu nic zarzucić, a nawet wręcz przeciwnie należą mu się same pochwały.
    Zrobiłem specjalnie dla was zdjęcia jakich w necie nie znajdziecie.







    Ostatnio edytowane przez zdzicho alboom II ; 24-11-2014 o 08:58
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  6. #6
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Cytat Napisał zdzicho alboom II Zobacz post
    Do Turcji nie pojechałem promem, bo nie lubię Turków.
    Jakie to niepoprawne politycznie
    (ale nie mam nic przeciwko... rzecz jasna)


    W relacji jak możesz porusz też temat tego "kryzysu" greckiego - widać go w takich miejscach czy dalej sobie dobrze i wygodnie żyją z turystów i cały czas bronionego socjalu?

  7. #7
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Arabów też nie lubię z tego samego powodu.
    Kryzysu na wyspie nie ma, Grecy mówią, że on jest tylko w Atenach.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  8. #8
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    No to ja cię proszę o parę słów o hotelu, dla innych, tu:
    http://voyageforum.pl/threads/2296-H...air-Beach-Ixia

  9. #9
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Grecy też nie lubią Turków i trudno im się dziwić.
    Od 29 grudnia 1522 r. aż do wyzwolenia przez Włochów w 1912 r. byli w niewoli tureckiej.
    Anegdota rodyjska opowiada jak Grek pojechał do Turcji i chciał się napić kawy po grecku. Turek mówi proszę bardzo, masz po grecku, bo im jest wszystko jedno, a kawę po grecku i po turecku parzy się tak samo.
    Ale jak Turek pojechał do Grecji, aby tam się kawy po turecku napić, to Grek mu powiedział - o, widzisz te wzgórza po drugiej stronie morza,



    tam się napijesz po turecku.
    Ostatnio edytowane przez zdzicho alboom II ; 24-11-2014 o 18:08
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  10. #10
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Załatwione, opinia o hotelu napisana.

    To jeszcze widoki z balkonu na morze


    i na basen.


    O ile w tym pierwszym kąpałem się codziennie to w tym drugim ani razu. Słona woda lepiej działa na nogi - pękają odciski.
    Ostatnio edytowane przez zdzicho alboom II ; 24-11-2014 o 22:35
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  11. #11
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    A jak już odciski pękną i skóra na piętach i między palcami zrobi się miękka i odstająca, to polecam gabinet odnowy biologicznej.
    Te rybki w pół godziny bezbolęsnie a wręcz przyjemnie wypielęgnują ci stopy wyskubując odstającą skórę, po wyjściu z gabinetu (z akwarium) czujesz się jak młody bóg.

    Ostatnio edytowane przez zdzicho alboom II ; 24-11-2014 o 18:46
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  12. #12
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Aby wrócić do tematu wątku informuję. że Rodos jest czwartą pod względem powierzchni wyspa w Grecji, po Krecie, Eubei i Lesbos.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  13. #13
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Czy to od tych rybek w wodzie widzisz swiat na niebiesko ?

  14. #14
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Nie, już się odzwyczaiłem od rybek, a pomału odzwyczajam się od całego standardu Olina Kluziwa.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  15. #15
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Zabiorę Was teraz na wycieczkę dookoła wyspy.
    Na początek polecam Dolinę Motyli (Petaludes). Znajduje się ona na zachodnim wybrzeżu niedaleko miejscowości Paradisi, gdzie znajduje się znane wam już lotnisko.
    Dolinę zamieszkują motyle, a tak naprawdę to ćmy. Polska nazwa tego owada brzmi ćma niedźwiedziówka strojnisia. Są właśnie tam, bo przyciąga je zapach żywicy drzewa ambrowca. Sama dolina jest parkiem narodowym. Motyle można oglądać od czerwca do września, zatem my trafiliśmy na samą końcówkę sezonu, w okresie godów.







    Ostatnio edytowane przez zdzicho alboom II ; 25-11-2014 o 08:50
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów