+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 62

Temat: Pociągiem po Bułgarii

  1. #16
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Agencja Rila
    Adresy

    E-mail:
    info@bdz-rila.com

    Adres:
    5 Gurko Street
    Sofia - Central service, 1000

    Telefon:
    +359 2 987-07-77


    Fax:

    +359 2 987-96-96


    Tu też można kupić bilety:

    http://www.rilatravel.com/

    http://www.borovetsskiexperience.eu/...n-tickets.html

  2. #17
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    30% zniżka na bilety powrotne pociągiem pospiesznym z obowiązkową rezerwacją na linii Sofia Warna i Sofia Burgas .

    Sprzedaż odbywa się w kasach kolejowych i na stacjach do 5 dni przed datą podróży.
    Przy świętach i sezonie letnim, bilety można kupić 20 dni wcześniej. Kupując bilet klient może również dokonać rezerwacji na podróż powrotną.

    Termin ważności - 30 dni

    Sofia Warna Sofia - 35,60 Leva /druga klasa /
    bilet "weekend w Warnie i Złotych Piaskach"

    Sofia Burgas Sofia - 28,20 leva /druga klasa /

  3. #18

  4. #19
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Bilety na wagon sypialny i kuszetki

    Można rezerwować w biurach kolejowych do 30 dni przed datą podróży.
    Ceny za łóżko lub kuszetkę, niezależnie od odległości:

    - Kuszetka 4 BGN
    -
    Łóżko w przedziale II klasy 8 BGN
    -
    Łóżko w przedziale klasy I 10 BGN
    -
    Łóżko, w biznes-klasie 15 BGN

  5. #20
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Jak poinformowało mnie PKP Intercity S.A. , w tym roku nie będzie bezpośredniego połączenia z Bułgarią.
    Oznacza to, że dotychczasowy pociąg relacji Kraków-Warna-Burgas nie pojedzie.

  6. #21
    Minitravelek dżek is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Postów
    2
    Niestety, na razie wagonów sypialnych Sofia - Burgas nie ma. Bułgarska kolej wymienia na nieszczęście w tej chwili tabor.

  7. #22
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Witaj Dżek, widzę że śledzisz nasze forum, no i bardzo dobrze, ja rzadko zaglądam na Twoje, a dzisiaj akurat mnie podkusiło i pewnie Cię sprowokowałem podświadomie.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  8. #23
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Zdzicho ! Uwazaj na tego " diabla " ? Radze czesciej korzystac z polaczenia Belgrad - Sofia , wychodzi cenowo rewelacyjnie , jedynym minusem jest czas. Ale dla prawdziwego turysty jak TY to "maly pikus".

  9. #24
    Minitravelek refano is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    9
    Witam, chciałbym pojechać pociągiem z Bułgarii do Lwowa. Bulgaria express wydaje się w sam raz. Czy orientuje sie ktos w jaki sposób kupić na ten pociąg bilet i ile on kosztuje? Z góry dziękuję za odp

  10. #25
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Nie wiem skad bedziesz jechal z Bulgarii ? Bilet taki kosztuje ca. 75 € / Varna / i jest w jedna strone nieoplacalny. Taniej mozesz jechac z Giurgiu Nord /obok Ruse / za 107 lei do Suceavy i dalej za 7 € do Czerniowiec gdzie masz cala mase pociagow do Lwowa za ca. 50 hrywien.

  11. #26
    Minitravelek refano is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    9
    Planowałem jechać z Burgas (ewentualnie z Varny). A czy bilety do Suceavy dostane bez problemu ( w sensie bez rezerwacji, czy duże obłożenie) ?

  12. #27
    Minitravelek refano is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    9
    Jeszcze jedno pytanie, czy jakbym jednak się zdecydował na ten za 75 euro to można kupić bilety z Polski? I czy w bułgarskich kasach z biletami ciężko się dogadać? Po angielsku albo z rozmówkami?

  13. #28
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Nie wiem kiedy bedziesz jechal ? Wiadomo ze piatek -sobota-niedziela + sezon robi swoje, ale jeszcze mi sie nie zdarzylo abym zostal "na lodzie". Ten bilet za 7€ Suceava-Czerniowce musisz kupic w Rumunii. W Ruse o bilety pytaj w RILA-BDZ w Burgas jest na dworcu tel.+35956845242 , w Varnie biuro RILA-BDZ jest przy ulicy Preslav 13 tel+35952632347, jest to ulica obok dworca prowadzaca do centrum / pod gorke /.Do Sucavy z Bukaresztu jest cala masa pociagow , z Sucavy codziennie o 13 odchodzi autobus do Czerniowiec , skad do Lwowa nie ma problemu z dojazdem.

  14. #29
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    jak to miło widzieć i czytać starych - nowych znajomych...
    co do wojażowania na trasie BG <=> PL na żelaznym szlaku teraz jedynie wiążą mnie bardzo stare wspomnienia, prawdopodobnie jak napisał kol. Leon "numer dawno znany" / vel no-el ( to takie zwierciadlane odbicie - dla zakamuflowania i zmylenia - trafiony-zatopiony-bo rozpoznany ) - przed wieloma laty w owym biurze BDŻ w Varnie ( bułgarskiego narodowego przewoźnika kolejowego ) udało mi się kupić ticket powrotny z Varny do Katowic dla 4 - osobowej rodzinki - w wagonie kuszetkowym własności PKP ( też naszego narodowego przewoźnika kolejowego ) - co było niezłym numerem - jako, że przed wyjazdem na Bałkan - biuro rezerwacji PKP na dworcu w Katowicach odmówiło mi przyjemności nabycia...
    hhehehehehehehehe....
    stare dzieje...
    może, jak mi z uwagi na upływ wieku zabiorą prawo jazdy - to dojeżdżając do dworca ( już nie PKP-u ) na wózku inwalidzkim - wsiądę sobie do Orient Expresu i pojadę na Bałkan...
    eeee....
    widziałem z 20 latek temu ów ekspres na bahnhofie w Katowcach - nieźle tam wywijała orkiestra...
    ale co pojechali wówczas zwiedzać podróżni - za cholerę nigdy się nie dowiedziałem...
    ps - pozdrowienia dla moderatorów na konkurencyjnym forum...
    nawet dla koleżanki - wyżej od zwykłego usera stojącego - o nicku kojarzącym się z ptaszęctwem a także z imieniem osiedla w Gliwcowie...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  15. #30
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    jacky ! A raczej kpt.Cieslak przeciez ja sie nie ukrywam , zglosilem sie na 007 , widocznie przegapiles moj poczatkowy post.
    Do tematu ! Dworzec BDZ w Varnie zostal pieknie wyremontowany, sa marmurki oddzielne kasy, jednym slowem cacy.
    Co do podrozy na Balkany to PKP jest 100 lat za" murzynami ". Z Czech na Balkany mozna bez problemu dojechac , malo tego jest chyba 5 firm autobusowych co regularnie maja rejsy do Bulgarii. Czasy sie zmieniaja i warunki podrozowania. Czekam na nowe wagony sypialne i kuszetki BDZ. W tym roku przespali sezon , stare wagony wycofali a nowych jeszcze nie dostali.
    Orient Expresem nie pojedziesz poniewaz chyba przestal kursowac? Polecam korzystanie z uslug kolei rumunskich CFR , wagony sa nowoczesne , z klima a pociagi w miare punktualne.
    Po dworcu w Katowicach nie placze poniewaz tez kojarzy mi sie z orkiestra ale cyganska. Przed zburzeniem jechalem do Wiednia gdzie towarzystwo na peronie bylo miedzynarodowe a tu nagle wpadla orkiestra cyganska i zaczela sie zebranina.
    Jaki obraz Polski pozostal tym turystom ? Lepiej nie pisac , bylo mi naprawde nieprzyjemnie.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów