+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 62

Temat: Pociągiem po Bułgarii

  1. #31
    Minitravelek refano is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    9
    Witam,
    zastanawiam się czy do Sucaevy najdogodniej (z Burgas) dostać się tak jak w poście powyżej przez Ruse, czy może lepiej przez Constanta? Jak wygląda dojazd z Burgas do tych dwóch miejscowości? Z tego co znalazłem na stronie bułgarskich kolei do Ruse jest pociąg z przesiadką tylko.

  2. #32
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Jest pociąg z Burgas przez Pascani /przesiadka/ do Suczavy Nord, ale on nie jeździ codziennie. Jest też pociąg bezpośredni, też okresowy, jadący z Varny do Suczavy i dalej do Lwowa. Natomiast z Constanty też nie masz bezpośredniego pociagu do Suczavy, tylko z jedną lub dwoma przesiadkami. Najlepiej wyszukać sobie połączenia na konkretny dzień na niemieckiej przeglądarce:
    www.db.de

  3. #33
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Szanowna Pani Administrator ! Z Constanty jest bezposredni pociag IR / Inter Regio / nr. 1963 odjazd 13.00 przyjazd Suceava Nord 22.35 , czas przejazdu 9.35 minut , dystans 530 km - cena z rezerwacja 99.8 lei. Mozna tez nocnym pociagiem nr. 1755 z Bucuresti Nord odjazd 23.25 dojechac do Suceava Nord przyjazd 6.13. Nalezy zwrocic uwage na tzw. circule czyli kiedy te pociagi kursuja niestety jest bardzo "sztywny" i o circule nie wspomina.

  4. #34
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Z Burgas do Constanty masz autobusy firmy Süd Mercado ktore odjezdzaja od 8.30 - 14.40 do Constanty - cena 140 lei.

  5. #35
    Minitravelek refano is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    9
    dziękuję :)
    ps. gdzie sie sprawdza 'circule'?

  6. #36
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Na www.cfr.ro po nabiciu trasy po prawej stronie , powinna pojawic sie tabelka z dniami kiedy kursuja pociagi. W chwili obecnej siadla im wyszukiwarka.

  7. #37
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Zniecierpliwieni pasażerowie porwali pociąg. Mieli dość opóźnienia - to nie scena z filmu o Dzikim Zachodzie. Do takiego incydentu doszło na dworcu w bułgarskiej Mezdrze. 450 osób czekało ponad cztery godziny na opóźnioną kolejkę podmiejską. Kiedy zamiast ich pociągu na stację przyjechał kolejny skład pospieszny, grupa pasażerów wyszła na tory, blokując przejazd. Maszyniści musieli zatrzymać pociąg.

    Porywacze zagrozili, że nie odblokują przejazdu, jeśli kolejarze nie zgodzą się na to, aby pospieszny zatrzymywał się na wszystkich podmiejskich stacjach. Pracownicy kolei ulegli żądaniom. Dzięki temu wszyscy dotarli w końcu do domów.

    Polscy pasażerowie, pomimo ciągłych narzekań jakie słyszy się na stacjach kolejowych, wciąż mają więcej cierpliwości niż Bułgarzy. Czekają.

  8. #38
    Minitravelek refano is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    9
    Witam, właśnie wróciłem z Bułgarii pociągami przez Rumunie i Ukrainę. Dziękuję bardzo za pomocne informacje, bardzo ułatwiły podróż :)

    Co do ceny tego transportu (z Ravda koło Burgas, do Lwowa) wyglądało to tak:
    -autobus Ravda-Burgas 5 lewa
    -pociąg Burgas-Ruse 18 lewa
    -taksówka z dworca w Ruse do granicy 10 lewa (jechało nas dwóch to wyszło po 5 lewa)
    -do Giurgiu Nord szedłem piechotą
    -Giurgiu Nord-Buceresti Nord 18 lei
    -Bucuresti Nord-Sucueva 85,70 lei (cena o tyle zaskakująca, że pani w informacji mówiła że kosztuje ponad 89 lei. Nie wiem skąd ta zniżka, byćmoże dlatego, że kupowałem 2 bilety na raz)
    -Sucueva dworzec kolejowy na dworzec autobusowy, busikiem za 2 lei
    -następnie autobusem do Siret za 10 lei
    -z Siret do Czernowiec transport kosztuje do 5 euro za osobe z tego co się dowiedziałem, mi udało się za darmo
    -Czernowiec - Lwów, pociąg plackarta za 40 hrywien

  9. #39
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Bardzo mi milo ze wszysko Ci wspaniale wypadlo !
    Pozdrawiam i prosze jak mozesz o jakas relacje z trasy przelac na forum.

  10. #40
    Minitravelek refano is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    9
    I kilka informacji jak minęła ta podróż pozwole sobie napisac :)
    Dla forumowiczów pewnie nie będą to nowe informacje, ale może komuś kiedyś się przydadzą.

    Bilety do Ruse bez problemu kupiłem w Burgas na dworcu, był to pociąg z dwoma przesiadkami. Pani w kasie wypisała mi na kartce czas i miejsce przesiadek. niestety zgubiłem tę kartke i przez to sprawdziłem sobie na szybko w internecie na stronie niemieckich kolei te przesiadki. Jak się okazało te z internetu nie były tymi samymi co podała pani kasjerka (a i na bilecie są napisane miejscowości przesiadek, ale o tym też dowiedziałem się jak już je mineliśmy). Nie mając już większego wyboru zaufałem tym internetowym i w miejscowości Dabovo przesiedliśmy się w 'zastępczą komunikacje autobusową' do miejscowości Gorna Orjachovica i tam już w pociąg do Ruse.
    Dworzec w Ruse jest większy kawałek drogi od granicy. Byłem tam już późnym wieczorem, więc ewentualny autobus odpadał dlatego taksówka. Warto popytać różnych taksówkarzy bo jeden chciał 15 lewa, drugi 30 (!) no i trzeci już wg mnie rozsądne 10 lewa.
    Na granicy sam z siebie podszedł do nas pan celnik, i po angielsku wytłumaczył nam, że most łączący Ruse z Giurgiu można pokonać tylko samochodem, nie da rady pieszo, i musimy poprosić jakiegoś kierowce żeby nas przewiózł przez most. Po dłuższej chwili znaleźliśmy kierowce który bez przekonania ale nas przewiózł. Z przejscia granicznego do dworca w Giurgiu Nord jest też kawałek ale ciężko się zgubić. Dworzec Giurgiu Nord jest na obrzeżach miasta w strefie przemysłowej, więc spacer tam nocą (wśród mnóstwa bezpańskich psów, które biegają w Rumuni) był emocjonujący. Dworzec wygląda jak opustoszały więc też nie zachęca, ale jest rozkład jazdy. Ogólnie wg mnie rozsądniej jest iść na dworzec w centrum Giurgiu, pociąg do Bucuresti i tak stamtąd rusza.
    W Bucuresti uśmiechnęło się do mnie szczęście, bo dzieki temu że pociąg do Sucuevy był opóźniony 40 minut udało mi się na niego zdążyć. i zamiast o 11 udało mi się pojechać o 7.30. W pociągu negocjowaliśmy z rosyjskimi konduktorami żeby nas przewieźli z Sucuevy do Czernowiec ale chcieli za dwie osoby 50 dolarów, więc nie warto.
    Transport z Siret do Czernowiec polega na łapaniu na stopa samochodów z ukrainska rejestracja i negocjowania ceny. Tak jak pisałem 5 euro od głowy jest wystarczająco, z tego co dowiedziałem się od innych osob jadących z Siret na ukraine. Można też piechotą do przejscia granicznego (jakieś 3km) i za granicą jest przytanek i jakieś busy pewnie też jeżdżą.
    Z Czernowiec już nie ma problemu z dalszą drogą.
    Ogólnie wyjechałem z Burgas o 14.15 w poniedziałek, we Lwowie byłem w środe o 6 rano. Dłuższe czekanie miałem w Giurgiu Nord (od 1 w nocy do 4) i w Czernowcu (od ok 20 do północy)
    Mam nadzieję, że komuś kiedyś przydadzą sięte informację

  11. #41
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    To co napisales to prawdziwa turystyka ze zwiedzaniem i przygodami !
    Wielkie dzieki za opis !

  12. #42
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Przydadzą się, już się o to nie martw

  13. #43
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    W pelni zgadzam sie z tym co napisala Natasza, poniewaz zawsze istnial problem Ruse- Giurgiu Nord - Ruse ! Problem byl wielki z przedostaniem sie na druga strone . Z Ruse byly niekorzystne taryfy miedzynarodowe , z Giurgiu Nord bylo wspaniale tylko ze podczas 20 minutowego postoju + odprawa graniczna zakup biletu byl prawie niemozliwy.Trudno bylo ludzi wsadzac w taxi ale refano dokonal rewolucji i jeszcze raz dzieki refano !

  14. #44
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    co to był za gatunek czterokołowca, który przeczołgał was przez "most przyjaźni" ?
    osobówka czy TIR ?
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  15. #45
    Minitravelek refano is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    9
    osobówka. Tirów nawet nie próbowaliśmy bo oni w większości jedno miejsce tylko maja a nas było dwóch

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów