+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 62

Temat: Pociągiem po Bułgarii

  1. #46
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał refano Zobacz post

    W Bucuresti uśmiechnęło się do mnie szczęście, bo dzieki temu że pociąg do Sucuevy był opóźniony 40 minut udało mi się na niego zdążyć. i zamiast o 11 udało mi się pojechać o 7.30. W pociągu negocjowaliśmy z rosyjskimi konduktorami żeby nas przewieźli z Sucuevy do Czernowiec ale chcieli za dwie osoby 50 dolarów, więc nie warto.
    mam jeszcze pytanko do tego fragmentu...
    co to był za pociąg, że byli rosyjscy konduktorzy, Bukareszt => Moskwa ?
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  2. #47
    Minitravelek refano is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    9
    Sofia-Moskwa. Były doczepione 2 zwykłe (nie sypialniane) wagony kolei rumuńskich i w Sucuevie je odczepili

  3. #48
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    refano ! Pisalem wczesniej ze nalezalo w kasie CFR wykupic za 7 €uro bilet na trase Suceava - Czerniowce. 12 € kosztuje bilet tam+powrot.

  4. #49
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Cytat Napisał jacky Zobacz post

    witaj Dżeku - Moderatorze z Kazimierza .... eee... z bulgaricusa....

    zarówno w oryginalnym poście Nataszy jak w Twoim cytacie stronka działa...



    pozdrowienia dla wszystkich, którym szlak prowadzący do i z BG oraz tranzytem jest miłym ciągiem zdarzeń podróżniczych ...

    Stronka rila-bdz nie dziala juz dobrze ponad rok.Zostaly tylko jakies bezwartosciowe "pomyje" .

  5. #50
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał no-el Zobacz post
    Stronka rila-bdz nie dziala juz dobrze ponad rok.Zostaly tylko jakies bezwartosciowe "pomyje" .

    nie zapłacili za domenę czy firma poszła pod młotek ?


    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  6. #51
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    jacky ! Byla to moja ulubiona strona gdyz bylo tam wszystko nawet z cenam City Star z Bulgarii na cala Europe. Naprawde nie wiem dlaczego znikneli ? Biura dzialaja dalej.

  7. #52
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Koleje bulgarskie wzbogaca sie w nowe 30 wagonow sypialnych zakupionych w Turcji.
    http://www.balkanistyka.org/wp/turcj...h-do-bulgarii/

  8. #53
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał no-el Zobacz post
    Koleje bulgarskie wzbogaca sie w nowe 30 wagonow sypialnych
    czy przyjadą kiedykolwiek owe wagony po pasażerów na sieć PLK ?
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  9. #54
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Napewno nie przyjada na teren PKP, poniewaz nigdy nie przyjezdzaly. Zastapia natomiast dotychczasowe wycofane i to juz od 9 grudnia 2012, czyli od nowego rozkladu jazdy.
    Mozna te wagony przetestowac na ; www.tcdd.gov.tr www.seat61.com/Turkay2.htm www.tuvasas.com.tr www.aa.com.tr

  10. #55
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Koleje wegierskie MAV juz zapowiedzialy letnie polaczenia 2013 z Budapesztu do Varny i Burgas.
    Pociag nr.1480/1481 Albena bedzie odchodzil od 14 czerwca 2013 w soboty i niedziele o godz.11.10 przyjazd Varna nastepnego dnia 9.15. Powroty o godz. 22.30 w niedziele , poniedzialek przyjazd Budapeszt nastepnego dnia 18.50 -do polowy wrzesnia 2013.
    Pociag 1470/1471 Nesabar odjazdy Budapeszt we wtorek, srode , piatek ,sobote 11.10 przyjazd Burgas 11.32 , powroty sroda , czwartek , sobota , niedziela godz.20.40 przyjazdy Budapeszt nastepnego dnia 18.50
    Bilet oparty jest na City Star - jedna osoba 113 € , 2+ 2 czyli dwoje doroslych dwoje dzieci 226 €. Kuszetki 9.40 / 14 € , sypialne 18.20 € , 27.30 €.
    Nowoscia jest wagon restauracyjny na trasie Budapeszt - Varna - Burgas - Budapeszt.
    Rowniez czeskie koleje CD beda w sezonie 2013 wysylaly kuszetki i sypialne z Pragi do Varny i Burgas ktore beda synchronizowane z polaczeniem z Budapesztu.

  11. #56
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    to kto będzie wojażować z Pesztu ?
    bo na ponad 19 wojaży do i przez BG nie spotkałem tam ani jednego Bratanka ...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  12. #57
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Skoro MAV robi "powtorke z rozrywki" to musi miec podstawy aby tam dojezdzac. Faktycznie Bratanow jest malo ale dochodza DDR-owcy , Czesi , Slowacy i Polacy.

  13. #58
    Minitravelek Gosia44 is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    1
    Witam. Z góry przepraszam, jeżeli weszłam w złym miejscu na forum, ale jestem pierwszy raz i szukam pomocy. W lipcu wybieram się ze znajomymi( 8 osób) do Bułgarii. Niestety udało nam się znaleźć lot do Sofii i stamtąd musimy się dostać do Burgas albo Warny. Mam ogromną prośbę. Czy ktoś z Was mógłby mi udzielić informacji gdzie mogę sprawdzić rozkład, kupić bilety, jakie to są mniej więcej koszty, czy są zniżki dla dzieci. W związku z tym, że dolecimy popołudniu, najlepiej by nam pasował pociąg nocny. Proszę o informację i z góry dziękuję.

  14. #59
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    W poście nr 1 był podany link do kolei bułgarskich:
    http://www.bdz.bg/
    Wszystkie informacje znajdziesz na ich stronie, w tym ceny przejazdu np. z Sofii do Burgas /bilet w klasie 2 kosztuje 20,5 lv, a do Varny 23 lv/









    СОФИЯ ť БУРГАС









    22:4005:50
    http://razpisanie.bdz.bg/SearchServl...es&id=6&cardId=











    СОФИЯ ť ВАРНА









    22:2506:05
    http://razpisanie.bdz.bg/SearchServl...es&id=6&cardId=

  15. #60
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Przejechalem pociagiem BDZ z Sofii do Varny: Mialem szczescie ze na 2 godziny przed odjazdem kupilem bilet sypialny za 10 leva +26 leva w nowiutkim tureckim sypialnym. Pani w okienku chciala sprzedac mi bussines class ale niepotrzebnie , cala podroz odbylem sam. W tych wagonach sporo jest sensorow , elektroniki i nie wiem czy to naprawde potrzebne. Podroz znakomita , cala noc spalem i w Varnie bylem top fit. Co do powrotu to wracalem Varna - Sofia , sypialny byl ale zenski i musialem skorzystac z kuszetki , byla ok. Poniewaz w planie mialem zaliczenie nowego mostu wybralem cudowna trase Sofia - Vidin , ta trasa to marzenie , przyroda natura i widoki.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów