+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Liban i okolice

  1. #1
    Minitravelek and9zej is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Bejrut, Liban
    Postów
    9

    Liban i okolice

    W sprawie informacji o Libanie i nie tylko zapraszam serdecznie na bloga i do kontaktu, mamy tam aktualnosci, mini przewodnik i inne materialy zwiazane z zyciem i kultura w libanie i na bliskim wschodzie http://goodmorningbeirut.blogspot.com

    Mieszkamy w Bejrucie juz ponad rok, postanowilismy podzielic sie doswiadczeniami i wrazeniami z tego niezwyklego miejsca z wszystkimi, ktorzy sa zainteresowani. Zapraszam

  2. #2
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Jestesmy bardzo zainteresowani Libanem, jego kultura i zyciem codziennym.
    Poprosimy o przedstawienie nam tego kraju tutaj na naszym forum, opisowo i fotograficznie.

  3. #3
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Cytat Napisał pixi Zobacz post
    Jestesmy bardzo zainteresowani Libanem, jego kultura i zyciem codziennym.
    Poprosimy o przedstawienie nam tego kraju tutaj na naszym forum, opisowo i fotograficznie.
    Też Liban mi się podoba i mnie ciekawi...
    ale podobnie jak to było z nadwrażliwą panią co to pojawiła się tu tylko reklamować swój blog,
    tak samo Ci państwo po prostu reklamują swoją stronę.

    Obym kiedyś mógł z niej skorzystać

  4. #4
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    dodatkowo się zastanawiam, czy owa strona jest aktywna, czy jeno obrazkiem wystawionym ku uciesze gawiedzi...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  5. #5
    Minitravelek and9zej is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Bejrut, Liban
    Postów
    9
    Widzę, że wzbudziłem wiele emocji :). Prawdą jest, że zarejestrowałem się na forum po to aby zaprosić jego uczestników na nasz blog. Nie wiedziałem, że popełniam w ten sposób gafę. Naszym celem jest łączyć perspektywę wielu ludzi na temat Libanu i w ogóle świata arabskiego. To, że teraz ograniczyłem się tylko do jednego wpisu nie znaczy, że w przyszłości nie będę bardziej aktywny (no chyba, że nie będzie to mile widziane przez moderatorów...)

    Rzeczywiście mógłbym przedstawiać moje przemyślenia i zdjęcia z Libanu i zbierać opinie pasjonatów na każdym forum oddzielnie. Jednak wówczas nie miałbym czasu na nic innego. Skoro włożyliśmy już tyle serca i pomysłów w stworzenie bloga, a naszym celem jest poznawanie opinii i przemyśleń innych osób, to naturalnym moim zdaniem jest, że staram się z nim dotrzeć w różne miejsca w sieci. Zdawało mi się, że fora są po to aby dzielić się informacjami... nikt nikogo do niczego nie zmusza.

    Na koniec dodam jeszcze, dla tych którzy poczuli się urażeni, że "reklamuje" swoją stronę tutaj, że cieszę się, że takie forum istnieje, widać, że włożono w nie sporo pracy. Zanim umieściłem tu post przeglądnąłem znaczącą liczbę postów i forum uważam za wartościowe. Co wyraziłem umieszczając tu mój wpis oraz poprzez dodanie linku do tego forum w dziale "polecane" na naszym blogu.

    Pozdrawiam serdecznie

    Andrzej

  6. #6
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Gdyby chodziło ci o ukrytą reklamę, nawet nie pofatygowałbyś się aby z nami wymieniać poglądy. Rozumiem, że nie ma sensu powielać informacji z bloga, ale może od czasu do czasu napisz u nas

  7. #7
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Cytat Napisał and9zej Zobacz post
    Nie wiedziałem, że popełniam w ten sposób gafę.
    W takim podejściem z klasą
    to nie jest żadna gafa.


    Wie Pan... na tym forum nie lubi się niesłowności,
    a niedawno się zdarzyła pani... która mamiła nas tu jakimiś obietnicami...umieszczając reklamę swojego bloga.

    Pan podchodzi do sprawy konkretnie i mnie się to osobiście podoba.

    Witamy raz jeszcze na forum.


    ps)blog fajny - jak podrosnę może Was odwiedzę

  8. #8
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    obserwuję od pewnego czasu w necie - co jest bardziej - mocniej - odbierane - czytane przez userów ?
    blog czy wątki na forum...
    i moje odczucie jest takowe - mocniejsze są wątki, blogi - muszą być spopularyzowane przez inne portale - inaczej pozostaną niedostrzeżone...
    i lekko na odwrót - linkowanie na blogach zaprzyjaźniowych "forumów" owocuje ich silnym propagowaniem...
    czyli - nic za darmo - wzajemne relacje się sumują...
    kończąc dyskusję - pozdrawiam blogera który otwierając u nas wątek libański zyskuje podwójnie - także i w naszym tj. VF imieniu...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  9. #9
    Minitravelek and9zej is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Bejrut, Liban
    Postów
    9
    Cytat Napisał Natasza Zobacz post
    Gdyby chodziło ci o ukrytą reklamę, nawet nie pofatygowałbyś się aby z nami wymieniać poglądy. Rozumiem, że nie ma sensu powielać informacji z bloga, ale może od czasu do czasu napisz u nas
    Z przyjemnością ;)

  10. #10
    Minitravelek and9zej is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Bejrut, Liban
    Postów
    9
    Dziękuję wszystkim za te odpowiedzi,
    Polecam wizytę w Libanie i niech was nie zmyli tv, tu jest bezpiecznie.

    A z innej beczki, co mnie ostatnio nurtuje - ostatnio odwiedzilismy muzeum hezbollahu, i szczerze powiem, im blizej im sie przygladam tym bardziej przypominaja zwykly ruch oporu niz organizacje terrorystyczna. Na dniach wrzuce kilka fotek z muzeum na profil.

    No i mowcie mi Andrzej, albo Endru albo cos, byle nie Pan :).

  11. #11
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Cytat Napisał and9zej Zobacz post
    No i mowcie mi Andrzej, albo Endru albo cos, byle nie Pan :).
    And9zeju, Fila to 7-miesieczny (okolo teraz ?) meski osesek, ktory wzorem swego taty wpina tu czasem rozne szpileczki, raczej szpile, roznym osobom. Stad ta forma "panowania".
    Czekamy z ciekawoscia na wiesci z Libanu, juz marzac o podrozy.

  12. #12
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Do Libanu wybieram się już kilka lat i nic. Zawsze stoi coś na przeszkodzie, zazwyczaj wojna. Teraz na przeszkodzie stoi Syria, ale swego czasu znalazłam rejsy wycieczkowe do Libanu z Cypru. Może uda mi się kiedyś tam dotrzeć bo ten Liban pociąga mnie od dawna

  13. #13
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Cytat Napisał Natasza Zobacz post
    . Może uda mi się kiedyś tam dotrzeć bo ten Liban pociąga mnie od dawna
    Mnie tez, chocby na kilka dni.

  14. #14
    Minitravelek and9zej is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Bejrut, Liban
    Postów
    9
    Cytat Napisał pixi Zobacz post
    And9zeju, Fila to 7-miesieczny (okolo teraz ?) meski osesek, ktory wzorem swego taty wpina tu czasem rozne szpileczki, raczej szpile, roznym osobom. Stad ta forma "panowania".
    Czekamy z ciekawoscia na wiesci z Libanu, juz marzac o podrozy.
    Teraz już wszystko rozumiem. Fila - zdolny z ciebie chłopak, tak pisać w tym wieku... no no :)

  15. #15
    Minitravelek and9zej is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Bejrut, Liban
    Postów
    9
    Sprawa z przyjazdem ma się następująco (zgodnie z tym co wiem):
    - bilet lotniczy w obie strony to wydatek rzędu 1500 pln, ale można poszukać promocji. Znajomi przylecieli i polecieli za 700 pln, jednak to była okazja oferowana przez LOT. Na razie te rejsy wstrzymano, ale warto śledzić sytuację.
    - wydatki w Libanie / tydzień zaczynają się od 200 - 300 $ (jedzenie, napoje, jakieś wycieczki w plener, wieczór z sziszą na plaży, jakaś małą imprezka). Nie ma w tej kwocie mieszkania.
    - zakwaterowanie to sprawa wyboru - można w hotelu (gdzie drogo jest), a można na "dziko", są pola namiotowe, opuszczone budynki, życzliwi gospodarze i inne. (wiem z relacji znajomych, którzy tak zwiedzali Liban, choć to uważam raczej dla miłośników survivalu). Można też skorzystać z www.couchsurfing.org (tylko mnie nie posądźcie o reklamę :) ).

    Ew. pytania proszę śmiało

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów