+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 66

Temat: Carnivalskie bieganie do i po Albanii

  1. #1
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411

    Carnivalskie bieganie do i po Albanii

    Wyjazd po raz pierwszy zgodnie z planem no mo¿e trochê pó¿niej , ale dzieñ zgodny.
    Mamcia i dzieciaczki przygotowane na pilnowanie interesu i wreszcie wyje¿d¿amy. Bud¿et skromny ale wystarczy.Kierunek Albania.Na pocz±tek nic
    ciekawego,poniewa¿ Ostrawa ,Brno,Bratys³awa ,Budapeszt ,Belgrad i potem nareszcie zjazd z autobany .
    Niebo nam nie sprzyja,Zachmurzone okrutnie.
    Po raz pierwszy zje¿d¿amy w Serbii z autostrady na drogi lokalne.








    Zieleñ soczysta i widoki ca³kiem inne ni¿ te tradycyjne.

    W³a¶ciwie to po raz pierwszy jedziemy przez Serbiê jako tako.Zawsze by³a to autostrada a teraz widzimy ten kraj od podszewki.Tu¿ przed Belgradem skrêcamy na Uzice a nastêpnie skracamy drogê /niby/ przez Waljewo.Mieli¶my zjechaæ za Nowym Sadem ale jako¶ nie wysz³o.Jest ju¿ pó¿no,wiêc tradycyjnie pierwsza drzemka na stacji paliw o przyzwoitym standarcie.Brakuje troszkê Turków do klimatu ,trochê inna ta Serbia,wiêc Darek rezygnuje ze swojego ulubionego ³ózka polowego wyjazdowego.Nie bêdzie spanka pod gwiazdami,kanapa w autku roz³o¿ona w try miga i k³adziemy siê przyk³adnie spaæ pod ¶piworkami.

    Oko³o szóstej o poranku pobudka ,mycie i takie tam inne ³±cznie z kawk± .Teraz pora ruszaæ dalej.Chmurska dalej szalej± a Darek zrozpaczony wo³a -"gdzie ja tu przyjecha³em w Polsce by³o tak cieplutko".By³o -odpowiadam -sk±d wiesz jak jest teraz.W³±czamy ogrzewanie i jedziemy dalej.






  2. #2
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Pierwsze nasze "ogl±dactwo" planujemy w Serbii w okolicach Zlatarskiego Jeziora






    To by³ bardzo dobry pomys³ ,przejechaæ Serbiê poza autostrad±.Du¿o ograniczeñ i policji ale dziêki temu czujemy siê bezpiecznie.Drogi niestety nie najlepsze ale to dlatego ,¿e zjechali¶my na skrót ,który oczywi¶cie widokowo by³ extra i niech tak pozostanie.

    Jedziemy sobie ,zdjêcia niestety z autka przez szybê



    Chmurska dalej nas goni± ale dajemy radê.





    Teraz chyba najgorszy etap naszej podró¿y po bezdro¿ach Serbii.Szukamy Parku Uwac bez efektu.Kilku ludzi przepytanych o drogê i nikt nic nie wie a jak ju¿ co¶, to ka¿dy pokazuje inn± drogê.Zw±tpi³am i oczywi¶cie jak zwykle Darek mrauczy ,¿e pewnikiem co¶ mi siê pomiesza³o podczas planowania podró¿y.Zbywam jednak tego typu komentarze i nie popuszczam .Muszê znale¿æ to miejsce.
    Ostatnio edytowane przez carnivalka ; 22-06-2011 o 19:02

  3. #3
    Moderator Maxitravelek Marko is on a distinguished road Avatar Marko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Warszawa
    Postów
    2,768
    Zdobywacie kolejne do¶wiadczenia Carnivalko-widoki równie¿
    ¿ycie jest zbyt krótkie by je przespaæ

  4. #4
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Tak Marko zdobywali¶my i to by³o piêkne.

    Te fotki zapo¿yczone z internetu zdopingowa³y nas do szukania tego miejsca ,szkoda tylko ,¿e to widok z" lotu ptaka"




    A tu ju¿ z trochê z ni¿szego pu³apu ale te¿ niestety nie moje zdjêcie.



    Ale jednak znajdujemy jednego "autochtona" ,który zna to miejsce.Jest to miejscowy w³a¶ciciel niewielkiego ale przyjemnego sklepu, i t³umaczy nam ,¿e wielu Serbów nie zna tego piêknego miejsca.
    T³umaczy nam dok³adnie jak dojechaæ,¿eby najlepiej poogl±daæ.I oczywi¶cie nie omieszka ,¿e fotki to s± z góry i tego nie zobaczymy,ale klimat jest OK.

    Doje¿d¿amy w koñcu do upragnionego miejsca i padamy ze ¶miechu ,ale tylko dlatego ,¿e jechali¶my tu ju¿ nie jeden raz i zastanawiali¶my siê co to za tama .¯adna tam, to by³ wjazd na Uwac.





  5. #5
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Dalszy ci±g wêdrowania po Serbii

    W parku nad kanionem rzeki Uvac









  6. #6
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411



    Kondory kalifornijskie przestraszy³y Darka mocno /szczerze mnie trochê te¿ ale nie na tyle/ Wydawa³y g³o¶ne i lekko przera¿aj±ce d¿wiêki ,zw³aszcza jak od czasu do czasu zbiera³y siê ca³ym stadem nad naszymi g³owami.Zdjêcia kondorów mam bardzo nieudane gdy¿ tak wysoko nie weszli¶my i dlatego tym razem zdjêcie z netu.
    Obieca³am sobie ,¿e nastêpnym razem te¿ tam wst±piê i wejdê jak wysoko siê da/chocia¿by bez Darka?




    I tu ma³a poprawka ,za sugesti± Franza doczyta³am,¿e s± to sêpy p³owe,te¿ piêkne.
    Przed wyjazdem wertowa³am w internecie i natrafi³am ,¿e jest to jedyne w Europie siedlisko kondora kalifornijskiego .
    teraz to ju¿ nie wiem jak to jest do koñca,ale i tak" warto by³o".


    Misiów nie spotkali¶my ;ludzi za wiele te¿ nie ,nie wiemy dlaczego wszak to naprawdê piêkne miejsce.
    Mo¿e boj± siê tych ptaszysk poniewa¿ s± naprawdê "cykoriogenne"

  7. #7
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Mog³abym chodziæ po tym dzikim miejscu ca³y dzieñ ,niestety Darkowi spieszy siê na camping i odpoczynek,nie dziwi mnie to wszak trasa przez Serbiê poza autoban± jest z lekka pisz±c "przekichana"

    Kierujemy siê wiêc w kierunku Montenegro.Nie ¿±daj± zielonej karty /ale nale¿y oczywi¶cie mieæ/ Drogi eleganckie ,ceny super wiêc jedziemy dalej.

    Widoczek na s³ynny most na rzece Tara




    I jeszcze jeden widoczek



    \


  8. #8
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Tara piêkna jest ,zw³aszcza z góry



    Zuchwa³ych nie brakuje.







    Ale mimo wzmo¿onego apetytu na skok ,stawiam na spokojne widoczki z góry.



  9. #9
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Zbli¿a siê kolejny wieczór ,czas na przyzwoity nocleg. Kierujemy siê do najwy¿ej po³o¿onej miejscowo¶ci na Ba³kanach ,czyli ¯abliak. Camping szeroko reklamowany jest bardzo tani ale niestety bardzo "prza¶ny".Nam to nie przeszkadza ,wszak woda ciep³a jest ,pr±d równie¿ ,tylko ten zi±b





    To idziemy nad Czarne Jezioro a w tak zwanym miêdzyczasie Darek uprawia zbieractwo le¶ne




    Nie mam nic przeciwko ,poniewa¿ lubiê owoce le¶ne zbierane przez Darka,zw³aszcza jak siê tak stara i po¶wiêca.





    Wstêp do Parku to koszt 2 euro od osoby.Ale warto ,poniewa¿ piêknie tam jest pomimo zi±bu.I te kaczuszki s³odkie



    To przez nie siedzieli¶my tam o wiele d³u¿ej ni¿ planowali¶my

    Dru mi tore to po celtycku prawdopodobnie góra pe³na wody , a ¿e kanion rzeki Tara jest najwiêkszym w Europie i wyj±tkowym dzie³em natury na skalê ¶wiatow± to wiadomo.

  10. #10
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Podziwiamy przyrodê tej okolicy z jednego tylko miejsca




    Woda ma kolor raczej nie przypominaj±cy czarny i jest to najg³êbsze jezioro Durmitorze/49 m/.Jest ono jednym z 18 "oczek wodnych " tym regionie.

    Z pewno¶ci± mo¿na napisaæ,¿e Durmitor jest idealnym miejscem dla osób poszukuj±cych spokoju i ciszy.Dla mi³o¶ników górskiego ³azikowania jest tu oko³o 20 szczytów powy¿ej 2300 m n.p.m.; a kolor wody rzekach i jeziorach zachwyca niejednego turystê.






    Poniewa¿ robi siê ju¿ do¶æ pó¿no to zmierzamy do naszego campingu w ¯abljaku.

    Nie od dzi¶ wiadomo,¿e ta najwy¿ej po³o¿ona miejscowo¶æ na Ba³kanach jest równie¿ wspania³± baz± naciarsk±.Latem te¿ ma wiele do zaoferowania.Masê tu kwater,domków itp.
    Dla "jednonocowowców" najlepszy jednak jest camping ,do którego w³a¶nie zmierzamy/a raczej wracamy/.

    Na pocz±tek witaj± nas pieski ,coprawda ¶liczne ale zawsze boimy siê "takich"




    Nastêpny piesek troszkê przyja¿niej nastawiony /tylko nie wiemy czy na nasz± lodówwkê czy spanko/
    ale budzi wiêcej zaufania.



    Okaza³o siê po fakcie ,¿e jednak spanko nasze mu przypad³o do gustu.Wskoczy³ na nasze "³o¿e" w autku i za ¿adne "kie³basy " nie chcia³ stamt±d "wyle¿æ" .
    Dopiero po interwencji s±siednich Niemców /przesympatycznych zreszt±/ uda³o siê nam go wykurzyæ z naszej tymczasowj sypialni.

  11. #11
    Moderator Maxitravelek Marko is on a distinguished road Avatar Marko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Warszawa
    Postów
    2,768
    Carnivalko,ale nie skoczyæ z mostu - zawiod³a¶ tu wszystkich czytelników
    ¿ycie jest zbyt krótkie by je przespaæ

  12. #12
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Mareczku bo ja jednak mam lekki lêk wysoko¶ci;.. niestety

  13. #13
    Moderator Maxitravelek Marko is on a distinguished road Avatar Marko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Warszawa
    Postów
    2,768
    Okulary lub opaska na oczy i hop
    Wskazane za pierwszym razem zabranie dodatkowej bielizny
    ¿ycie jest zbyt krótkie by je przespaæ

  14. #14
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Moze i mnie uda sie posluchac zab w Zabljaku. Carnivalko, a ktory to camping ?

  15. #15
    Travelek carnivalka is on a distinguished road Avatar carnivalka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    411
    Cytat Napisa³ pixi Zobacz post
    Moze i mnie uda sie posluchac zab w Zabljaku. Carnivalko, a ktory to camping ?
    ¯yczê Ci tego Pixi.
    Camping to Ivan Do ,centrum ¯abljaka gdzie¶ oko³o 1,5 km ale za to niedaleko do Czarnego Jeziora.W pobli¿u te¿ s± do zwiedzania ciekawe groty ,ale my odpu¶cili¶my poniewa¿ mieli¶my trochê inne plany podró¿y.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów