+ Odpowiedz na ten temat
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wolsztyn i Parada Parowozów

  1. #1
    Minitravelek Arecki is on a distinguished road Avatar Arecki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Bêdzin
    Postów
    46

    Wolsztyn i Parada Parowozów

    Wolsztyn to miasto w którym wci±¿ dzia³a stara parowozownia. Z tego faktu miasto to znane jest wielu fanatykom kolejnictwa i to nie tylko w Polsce. W Wolsztynie dzia³a ostatnia parowozownia w Europie która uruchamia planowe (rozk³adowe) poci±gi z zabytkowymi parowozami! Do niedawna ruch planowy poci±gów prowadzony by³ w relacji Wolsztyn - Poznañ - Wolsztyn a obecnie na trasie Wolsztyn - Leszno - Wolsztyn oraz Wolsztyn - Zb±szynek - Wolsztyn.

    Od 1993 r. co roku organizuje siê tu "Paradê Parowozów" zwan± równie¿ "Parowozowym Show". Udostêpnia siê zwiedzaj±cym parowozowniê, organizowane s± przejazdy poci±gami retro itp. W imprezie uczestnicz± równie¿ parowozy z innych pañstw m.in. z Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii. Impreza przyci±ga z roku na rok coraz wiêksz± rzeszê mi³o¶ników "kolei pod par±".

    W tym roku Parada Parowozów zaplanowana jest na dzieñ 30 kwietnia.

    Oto strony internetowe na których mo¿na znale¼æ niezbêdne informacje dotycz±ce parowozowni jak równie¿ samej imprezy oraz prze¶ledziæ rozk³ad jazdy poci±gów z parowozami:

    www.parowozowniawolsztyn.pl
    www.parowozy.com.pl
    Ostatnio edytowane przez Arecki ; 28-04-2011 o 08:13

  2. #2
    Minitravelek Arecki is on a distinguished road Avatar Arecki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Bêdzin
    Postów
    46

    Fotorelacja Arecki'ego





  3. #3
    Minitravelek Arecki is on a distinguished road Avatar Arecki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Bêdzin
    Postów
    46




  4. #4
    Moderator Maxitravelek Marko is on a distinguished road Avatar Marko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Warszawa
    Postów
    2,768
    Niez³a gratka dla fanów
    ¿ycie jest zbyt krótkie by je przespaæ

  5. #5
    Minitravelek Arecki is on a distinguished road Avatar Arecki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Bêdzin
    Postów
    46
    Oj nie z³a! Ale niestety dosz³y mnie ostatnio s³uchy ¿e byæ mo¿e to ostatnia taka impreza. W przysz³ym roku z przyczyn finansowych (dlaczego mnie to nie dziwi...?) mo¿e siê ju¿ nie odbyæ. Ale ja mam nadziejê ¿e to nie prawda bo chcia³bym siê tam za rok wybraæ ponownie.

  6. #6
    Minitravelek zaplatana is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    16
    Mieszkam niedaleko Wolsztyna i powiem Wam, ¿e faktycznie gratka dla fanów kolei itp, ale co mnie uderza, widaæ to nawet na fotkach, widaæ na ka¿dej masowej imprezie w Polsce - ludzie nie potrafi± siê zachowaæ. Strasznie mnie to denerwuje i przez to unikam podobnych imprez

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów