+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Jakie ceny na Słowacji?

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Jakie ceny na Słowacji?




  2. #2
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Ceny kolejek w Tatrach Wysokich

  3. #3
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Ceny rejsów po Dunaju

  4. #4
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Na Słowacji drogo. Tylko część produktów sklepowych tańszych niż w Polsce. W restauracji na obiad
    2-daniowy trzeba wydać ok. 6 EUR. Za obiad dla 3 osób w Levoca płaciłam 16 EUR, za obiad w restauracji samoobsługowej w Starym Smokowcu już 20 EUR. Po drodze jedliśmy jeszcze w Kremnicy,
    w małym barze za 3,4 EUR /zupa+ drugie danie/. Niewielka pamiątka:3-5 Euro.

  5. #5
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Chcieli mieć euro...to i mają drożyznę od wielu lat.

    Tym nie mniej nie ma co przesadzać - nie wiem jak w wysokich Tatrach, ale w innych rejonach turystycznych Słowacji ceny są takie jak pisze Natasza: drugie danie 3-5 eryków, nocleg 10...

    Kiedyś było to bardzo drogo, od paru lat geniuszu ekonomu Tusku robi wszystko by te ceny nie przerażały.

    Ogólnie porównywalnie cenowo jak w Polandii, ino poziom wyższy.

    No i piwo tańsze



    Może to nie patriotycznie, ale jakbym miał wybierać teraz piaskownicę na Podhalu lub w np. Velkiej Fatrze... to na pewno nadrobił bym parę kilometrów by przerzucać właśnie słowacki piasek taty komórką

  6. #6
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    znamy co nie co - grymaśne dzieciaki powyższają cenę komsupcji...
    nie tylko browarka...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  7. #7
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Chcieli miec €uro ? Maja i sa z tego zadowoleni. Polacy nie maja i co maja ? Wszedzie drozyzne , w Polsce i na urlopie w Slowacji.

  8. #8
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    W zeszłym roku rozmawiałam ze Słowakami w Martinie i Trnavie, w tym roku w Sturovie, Tatrach Vyskokich: wszyscy byli niezadowoleni z wprowadzenia Euro, począwszy od hotelarzy, poprzez taksówkarzy a na zwykłych ludziach skończywszy. I wszyscy pytali: dlaczego tak mało Polaków przyjeżdża na Słowację?

  9. #9
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Rozmawialem z okolo 40 Slowakami czesto zadajac im meczace pytania jak idzie wam z €uro ? Powtarzam .. ze mysmy wygrali bo €uro caly czas bylo po ca.40 koron a przed wprowadzeniem po ca.30 koron.W 2008 roku na dworcu we Wroclawiu dostalem za €uro 3.15 PLN , waluta krajowa byla przewartosciowana. Co do narzekan to narzekaja wszyscy. W kraju w ktorym mieszkam " przejazdem " wszyscy marza o powrocie do DM. Politycy odpowiadaja .. wiecie ile nas kosztowalo utrzymanie DM .. ? Na samej wymianie a raczej braku wymiany jest juz ca.40 miliardow €. Na pytanie dlaczego tak malo Polakow przyjezdza ? Odpowiedz jest jedna slaba zlotowka.Prywatnie to wole Slowacje mam tam spokoj a nie jakies "dzikie " Zakopane z Krupowkami gdzie musze stac w kolejce do bankomatu.Toaleta na dworcu 2 zlote , to skandal !

  10. #10
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Słaba złotówka, sama w sobie, nie jest winna. Winne są ceny np. noclegów na Słowacji jakie hotelarze sami proponują.
    Na przykładzie H.Rysy w Tatranskiej Strbie, w którym ostatnio byłam: jeśli zamawiam u nich nocleg z
    HB-płacę 29Eur + dopłata za kolację 10 EUR/dorosły. Dzienna stawka z HB wynosi 39EUR/osoba dorosła
    + 50% za dziecko, co dla mojej rodziny daje kwotę 102 EUR/za dzień. Dlatego skorzystałam z oferty niemieckiej i za dwie noce+ HB+ napoje zapłaciłam tylko 67 EUR.
    http://www.hotelrysy.sk/sk/Template.aspx?id=160

    Owszem, gdyby Euro w Polsce kosztowało 4,2 zł -moje wczasy byłyby tańsze o 20zł, ale nie z oferty słowackiej. A czy nie lepiej zrobić taką promocję również na stronie? Wtedy Polacy nie będą przyjeżdzać z voucherem niemieckiego FTI czy Der Tour.

  11. #11
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Zgadzam sie ze winni sa hotelarze tylko ze mamy mozliwosci wyboru biura turystycznego. Dlatego przez Der Tours jest taniej. Tak jest ze wszystkimi krajami wystarczy wziasc kilka katalogow firm turystycznych i dokonac wyboru. Piszesz ze gdyby €uro w Polsce kosztowalo 4.2 zl to Twoje wczasy bylyby tansze o 20 zl a bylo kiedys po 3.20 zl. Skad sie wziely te slowackie ceny ? Tak jak pisalem 28 maja 2008 przewalutowano ceny , place , rachunki itd. itd. na €uro po wtedy wirtualnym kursie 30.128 .
    Ludzie widzieli wtedy 2 ceny w SKK i € a placili jeszcze w SKK.Nastapila wtedy deprecjacja SKK wtedy kurs PLN do € wynosil 3.44.Najbardziej smieszy mnie jak PLN dostaje w "leb" a polscy eksperci tlumacza ze to przez Grecje , Wlochy , Hiszpanie czy Wegry ? To jest ciekawe poniewaz ja trzymajac € w kieszeni tego nie odczuwam a w Polsce ludzie tak.

  12. #12
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Myślę, że część dostawców usług /w tym hotelarze, restauratorzy/ widzieli w wymianie waluty szansę na podniesienie swoich cen, tak aby je przybliżyć do unijnych. I tu popełnili błąd bo standard słowacki nie jest taki jak niemiecki czy belgijski. A za chciwość się płaci z odroczonym terminem. Efekt jest taki, że ceny noclegów wysokie, a klientów jak na lekarstwo. Czasami lepiej sprzedać 100 miejsc po 20 EUR niż 10 po 40 EUR.

  13. #13
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Bylem w lecie 2008 na Slowacji i nawet poczatkowo ucieszylem sie widzac ceny w €uro ale jeszcze wtedy nie przyjmowano tej waluty.Klientow nie ma ? To ich problem , musza byc cenowo bardziej elastyczni.Faktycznie wielokrotnie udalo mi sie z nimi pohandlowac i ceny spadaly . Tekst byl ten sam... jak nie obnizycie to ide gdzie indziej..., ostatnio bylo tak w hotelu Satel w Popradzie.Jedynym dniem kiedy nalezy miec rezerwacje to 31 grudzien.

  14. #14
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Wlasnie wrocilem m.in. ze Slowacji i ceny wcale mnie nie powalily na kolana.Zaczynajac od sniadania to za kawe sagafredo placilem ca.1.10 € , parowki 1.20 € , bagiety szynkowe czy serowe 0.60-1.60 €,obiady to wydatek 4- max 10 €. Piwa lane ca.80-1.50 , kieliszek wodki 0.70 - 0.80 , beherowki ca.1 €. Noclegi sa od ca.6.50 € od osoby .

  15. #15
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał no-el Zobacz post
    Noclegi sa od ca.6.50 € od osoby .
    i tutaj widać Leonku sedno sprawy...
    moim kolegom od kilku dni radzę spędzenie urlopu z swoimi malusińskimi na termach w SK...
    mam na myśli przykładowy Velky Meder...
    ale nie tylko...
    wiadomo, nasz Bałtyk niesie tyle dóbr ale zmrożony zniechęca do plażowania w polarze ...
    dlatego wskazuję kierunek południowy...
    domyślam się, że nasi południowi sąsiedzi spuścili z tonu i zeszli z poziomu cen noclegowych....
    w końcu jaki długo mogą stać pustostanem bardzo fajne kwaterki cenione na poziomie zasobności owywateli Rakusko ?
    PS - a jak tam z cennikiem i wyborem śliwowicy np. furmańskiej ?
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów