+ Odpowiedz na ten temat
Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8 9 10
Poka¿ wyniki od 136 do 147 z 147

Temat: Wêgiersko-s³owackie miszmasz na d³ugi weekend

  1. #136
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    W roku 1876 wybudowano drogê Tatrzañska Szczyrba – Szczyrbskie Jezioro (w roku 1921 dostosowano j± do ruchu samochodów).

    Szczyrbskie Pleso czyli Szczerbate Jezioro



    Du¿a skocznia narciarska – nieczynna K120 oraz normalna K90

  2. #137
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Hotel "Solisko"



    Najwy¿ej po³o¿ona turystyczno-lecznicza osada w Wysokich Tatrach, na po³udniowym brzegu jeziora
    o tej samej nazwie.

  3. #138
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Grand Hotel Kempinski High Tatras, najbardziej luksusowy hotel w Tatrach Wysokich

    Widok na Dolinê M³ynick±



  4. #139
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Wracamy do hotelu kolejk± zêbat± bo inna by tu nie wjecha³a.



    Wysiadamy w po³owie drogi z Szczyrbskiego Pleso do Strby

    Obok naszego hotelu przebiega droga do Szczyrbskiego Pleso

    Hotel Rysy, w którym mieszkamy przez dwa dni

  5. #140
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Czas na podsumowanie: pobyt od 27 kwietnia do 6 maja.
    Wyjazd weekendowy, trochê przed³u¿ony, tak aby by³o ³±cznie 10 dni.
    Miejsce pobytu: S³owacja i Wêgry - z naciskiem na Wêgry.
    Noclegi: 1 x Sturovo, 2 x Hortobagy, 1 x Tokaj, 3 x Eger, 2 x Tatranska Strba
    Kilometry: 1600 przejechanych po autostradach i drogach krajowych / winietki kupione/
    Pogoda: 32-37C po s³owackiej stronie Dunaju a¿ po Eger, 23C-25C w Tatrach Wysokich
    Zwiedzanie: Kremnica, Sturovo, Esztergom, Vysegrad, Szentendre, Hortobagy, ZOO Nyiregyhaza, Tokaj, Szerencs, Miskolc, Egerszalok, Eger, Kosice, Levoca, Szczyrbskie Pleso, Stary Smokoviec, Tatranska £omnica.
    Do tej pory Wêgry zna³am dziêki Budapesztowi, który tak jak Wenecja le¿y na szlaku na po³udnie. St±d pomys³ aby wreszcie stacjonarnie tam pobyæ: poznaæ kraj, ludzi i zwyczaje. Wêgrami jestem oczarowana
    i je¶li nic nie stanie na przeszkodzie, wrócimy tam na jesieni. Oczarowana jestem jak tysi±ce Polaków, którzy w tym samym czasie co my przebywali w kraju Bratanków. Polaków spotyka³am wszêdzie: na bagnach Hortobagy, w sklepach, winiarniach, w halach targowych i na k±pieliskach. Kiedy¶ du¿o by³o nas na S³owacji, od wprowadzenia w tym kraju Euro, jest nas jak na lekarstwo. W Tatranskiej Strbie, przed naszym hotelem by³ tylko jeden samochód z polsk± rejestracj±-nasz. S³owacy ca³y czas ubolewaj± nad odp³ywem polskich narciarzy i nie tylko. Za to Wêgrzy siê ciesz±, ¿e tak t³umnie do nich przyje¿d¿amy.
    Co prawda, po tygodniowym pobycie na Wêgrzech, zupy gulaszowe, bogracze czy leczo ju¿ mi siê znudzi³y, ale wino, papryka i ich go¶cinno¶æ-nie

  6. #141
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    A czy wydawa³o siê bardzo dziwne, ¿e ta kolejka elektriczka ci±gle zakrêca miêdzy tymi kikutami drzew, nie wiadomo po co?
    Jak bez kolców nie ma ró¿y
    Tak bez VF nie ma podró¿y

  7. #142
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Trudno aby na nowo uk³adano tory bo by³a wichura. Ta kolejka biegnie ustalona tras± ju¿ od 1908 roku.

    A teraz odpowied¼ dla naszego "ulubieñca" i znawcy BG, zw³aszcza jednego miejsca, do którego je¼dzi
    od lat: nie bêdzie ksi±¿ki o S³owacji mimo, ¿e by³am tam min. 10 razy. Je¶li komu¶ nie podobaj± siê komentarze zawarte w moich relacjach, wolna Polska zezwala na ich nieczytanie! Jestem nie tylko Administratorem tego forum, ale i jego w³a¶cicielem. Przez Alwerniê przeje¿d¿a³am kilka razy i "nie mam
    jej w genach"-to gwoli wyja¶nienia co do "wszechwiedzy" naszego g³ównego krytykanta

    A poniewa¿ mój ¶wiat podró¿y nie koñczy siê na BG, mo¿ecie liczyæ na relacje z innych zak±tków
    Europy.

  8. #143
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi... 25/26 listopada 2005 wladze Slowacji w porozumieniu z Europejskim Bankiem Centralnym wprowadzily SKK > Korona Slowacka < do systemu ERM -2 ustalajac parytet SKK/€ na 38.445 z poziomem wahan +/- 15% czyli 32.6868 - 44.2233 SKK. Pozniej / 19 marca 2007 / zmieniono na 35.444, ostatecznie bo 28 maja 2008 wprowadzono kurs 1€= 30.126 SKK. W tym czasie kurs 1€ = 3.44 PLN , zloty byl jeszcze wtedy mocny i Polacy nie dramatyzowali wyjazdow do strefy €uro.
    Co do mojego "znawstwa" BG ? To napewno jest watpliwe bo bylem tam tylko kilkanascie razy / znawca jest napewno Zdzicho / , lepiej jest juz ze Slowacja / mam tam liczna rodzina, w Strbie tez / w ktorej bylem moze 210 razy a moze 197 ?
    Jestem na Bulgaricusie i nie jest chyba dziwne ze tam tematow Bulgarii jest najwiecej ? Mimo 32 letniego pobytu pod Frankfurtem nad Menem / "jestem tam tylko przejazdem "/ nie mam zamiaru pisac o cenach noclegow nad Jeziorem Bodenskim. Bylem prawie we wszystkich krajach Europy od Portugali do CCCP czy od Norwegii do Turcji ale w koncu znalazlem swoje kochane miasteczko czyli Balczik.Nie mam chyba obowiazku pisania o innych krajach ? Czasami na TF robilem i robie wyjatki.
    Co do Alwernii to byla przenosnia , mozna wstawic np. Swiatniki Gorne.Mialem na mysli "punkt siedzenia" z ktorym dokonuje sie porownan.Ostatnio bylem w lecie 2011 na Slowacji i byla tam TANIOCHA, obiad 4 osoby 4 kopiaste gulasze z jelenia + kluseczki + salata + napoje 25 €uro , przejazd taxi w Popradzie z Juhu- na dworzec 1.50 € , piwo w knajpie 72 centy , noclegi w Hrabusicach - Slovenski Raj po 6.50 €.
    Dlatego nie ma co ludzi wprowadzac w blad piszac o drozyznie, tylko nalezy pisac prawde ze PLN dostal mocno w "leb" i stad ta drozyzna dla Polakow.
    Slowacy w prywatnych rozmowach mowia ze zyskali na przejsciu na €uro i ja im wierze ! Polacy jak przejda na €uro po kursie 3 PLN beda mieli tansze wyjazdy. Na razie €uro po 4.35 PLN i ja sie ciesze !
    Pozdrawiam wszystkie znane mi osoby a wlascicielke prosze o niekasowanie postow tak jak bylo na TF.
    Ostatnio edytowane przez no-el ; 27-05-2012 o 12:37

  9. #144
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Nie mam powodu aby kasowaæ twój post. Czasami dobrze kogo¶ sprowokowaæ do d³u¿szej wypowiedzi, która co¶ wnosi do tematu lub rodzi dyskusjê / nie myliæ z pospolit± "pyskówk±", wbrew regulaminowi/. Nikogo nie oszuka³am podaj±c ceny jakie obowi±zuj± na S³owacji: pocz±wszy od Kremnicy przez Levoczê a¿ po Tatry Wysokie /zreszt± na dowód prawdziwo¶ci wklei³am aktualne ceny/. Dlatego twój zarzut o wprowadzaniu ludzi w b³±d uwa¿am za bezpodstawny: jad³am, p³aci³am i wiem ile wyda³am na 3-osobow± rodzinê, w roku 2012, do tego w ró¿nych rejonach S³owacji.
    Ja osobi¶cie uwa¿am, ¿e po wprowadzeniu na S³owacji Euro, kraj ten nie jest ju¿ nam tak przyjazny i tani jak wcze¶niej. ¦wiadczy o tym spadek ilo¶ci polskich turystów, pocz±wszy od roku 2009
    /wówczas na S³owacjê wyjecha³o o 30% mniej Polaków ni¿ rok wcze¶niej, ogólnie bran¿na turystyczna zanotowa³a 80% spadek obrotów/, podyktowany tylko i wy³±cznie wprowadzeniem EUR i skokiem cen.
    Dla przyk³adu Austriacy zanotowali, w zwi±zku z kryzysem ¶wiatowym, tylko 30% spadek obrotów.
    Do dzi¶ s³owaccy hotelarze walcz± o powrót Polaków, a prawie po³owa S³owaków nadal robi zakupy w Polsce. I jeszcze jeden argument, w mojej bran¿y istotny: prawie nie sprzedajê wczasów na S³owacji, a powodem jest cena. Kilka lat temu S³owacja by³a hitem wakacyjnych wyjazdów z w³asnym dojazdem.

  10. #145
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Ja nigdy nie twierdzilem ze kogos oszukiwalas. Wierze w Twoje ceny, sa doskonale udukomentowane. Zle mnie zrozumialas , Polakom nalezy powiedziec prawde powodem tej " drozyzny " jest slaba zlotowka a nie samo €uro. Jezeli jade np. do Bulgarii za 100€ mam zawsze 194-5 leva. Nasz turysta nie ma stalej relacji bo ma PLN za ktory mozna kupic € raz za 450 PLN a byc moze pozniej za 380 PLN.Napisalas ze polowa Slowakow robi zakupy w Polsce i to swieta prawda poniewaz za €uro maja teraz po 4.35. Podobnie Niemcy grasuja po bazarach przygranicznych.Kazdy kij ma dwa konce jak bedzie tania zlotowka to bedzie export wiekszy jak bedzie droga to import bedzie tanszy.

  11. #146
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638
    Cytat Napisa³ no-el Zobacz post
    Dlatego nie ma co ludzi wprowadzac w blad piszac o drozyznie, tylko nalezy pisac prawde ze PLN dostal mocno w "leb" i stad ta drozyzna dla Polakow.
    Jeste¶ na polskim forum i spróbuj sobie wyobraziæ, ¿e nie siedzisz w Dojczlandzie...

    Dla Polaków S³owacja jest znacznie dro¿sza ni¿ by³a.

    Fakt - potwierdzaj± go nawet S³owacy w polskich sklepach.

    Zaklinaj dalej rzeczywisto¶æ, ¿e wcale nie jest drogo, a ¿e nocleg zamiast 20 PLN (200 koron) kosztuje 48 pln (12 eryków) to tylko wina przewalutowania

    Cytat Napisa³ no-el Zobacz post
    Slowacy w prywatnych rozmowach mowia ze zyskali na przejsciu na €uro i ja im wierze !
    By³e¶ na jakim¶ zlocie eurofaszystów czy na lewicowym kó³ku pog³êbiania integracji?
    Te¿ byli¶my na S³owacji i ¿adnej rozmowy nie by³o o rado¶ci z euro - raczej by³o wrêcz przeciwnie.
    Mo¿e jeszcze, skoro ju¿ temat niemiecki siê napatoczy³, chcesz powiedzieæ, ¿e Niemcy nie têskni± za niemieck± mark±?

    Cytat Napisa³ no-el Zobacz post
    Kazdy kij ma dwa konce jak bedzie tania zlotowka to bedzie export wiekszy jak bedzie droga to import bedzie tanszy.
    Có¿..bardzo ³opatologicznie: ka¿dy kraj chcia³by wiêcej eksportowaæ ni¿ importowaæ. Ciekawe czemu?

    Ogólnie Eurostrefa to taki wielki Titanic, który prêdzej czy pó¼niej utonie - mo¿na siê oszukiwaæ, ¿e dziury po greckimi kabinami czy w hiszpañskich salonach to tylko ma³e dra¶niêcia, ale ten euro-pora¿ka tonie... i im prêdzej pójdzie na dno tym lepiej.
    Nie wolno wchodziæ na jego pok³ad i trzeba trzymaæ siê od niego z daleka.

  12. #147
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Wiem na jakim jestem forum/forach i nic sobie nie wyobrazam ? Oczywiscie ze dla Polakow Slowacja czy strefa €uro stala sie drozsza poniewaz czasy €ura po 3.15 PLN juz minely ale moga jeszcze wrocic ? Ostatnio czyli w lipcu przebywalem prawie 2 tygodnie na terenie Slowacji i moge potwierdzic ze Slowacja jest tania ,tylko nalezy wiedziec gdzie nocowac , gdzie jesc czy pic ? Za pokoj placilem 10 €uro www.slovenskyraj.sk/aneta , jest cala masa ofert noclegow po 6 €uro. Za 200 koron to moze spalem 15 lat temu ? Czy Slowacy zyskali na wprowadzeniu €ura ? Skoro korona prawie caly czas byla w relacji ca.40 do € to jak im wymienili po 30 za € to zyskali czy stracili ? Jak wejdziemy do strefy €uro i bedzie wymiana 3 PLN za 1€ to wygramy czy stracimy ? Zaden niemiecki temat mi sie nie napatoczyl ? Ale ? Czy Niemcy tesknia za DM ? Ci niedoinformowani moze tak ?
    Ci co maja "olej w glowie" to wiedza ze miliardy DM szly na utrzymanie kursu , miliardy DM tracilo sie na wymianie , €uro jest idealne w bilionowym exporcie. Na Slowacji bylem w celach turystyczno- rodzinnych . Nie wiem skad ci do glowy wpadli jacys eurofaszysci ? Moze ci sie cos snilo ? Nie wiem skad sie wziely jakies "mity" ze na Slowacji musi byc taniej niz w Polsce ?
    Czy po drugiej stronie Tatr/ PL / dla turysty jest taniej ? Moze w Grajewie tak ? W Krakowie czy Zakopanym napewno nie.
    Czlowieku czy ja ciebie zmuszam do wprowadzenia w Polsce €ura ? Na razie nie spelniamy zadnego warunku aby to mialo nastapic ! Co ciekawe Grecy mimo dziadostwa jakie zrobili chca utrzymania €ura.Nie przejmuj sie strefa €uro da sobie rade , najwyzej ktos odpadnie. Nie wiem jak mozesz pisac .. euro-porazka tonie... im predzej pojdzie na dno tym lepiej.. . Jak mozna takie nieodpowiedzialne " tezy " pisac ? Jak do tego dojdzie to "oni " dadza sobie rade a to my Polacy pojdziemy w "dol" !

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8 9 10

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów