+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Krzywy Las

  1. #1
    Minitravelek Arecki is on a distinguished road Avatar Arecki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Będzin
    Postów
    46

    Krzywy Las

    Krzywy Las - jest ciekawym pomnikiem przyrody zlokalizowanym koło Gryfina, blisko miejscowości Nowe Czarnowo. Na powierzchni ok. 0,3 ha rośnie tu ponad 100 charakterystycznie wygiętych sosen zwyczajnych. Przypuszcza się że drzewa te zostały posadzone ok. roku 1934. Najnowsze badania udowodniły że to celowa działalność ludzka doprowadziła do takiego uformowania tych drzew. Nie wiadomo jednak w jakim celu. Jedną z najbardziej prawdopodobnych hipotez jest taka, że deformacja drzew miała być wykorzystana do produkcji kadź, beczek, mebli czy innych przedmiotów użytecznych człowiekowi. Jest to jedyny tego rodzaju las w Polsce.

    O istnieniu tej ciekawostki przyrodniczej dowiedziałem się nie dawno. Postanowiłem się tam wybrać. Udało mi się to tego lata przy okazji wyjazdu autem nad morze. Jeżeli chodzi o dojazd do tego miejsca to można tam dojechać np. pociągiem ze Szczecina, należy wysiąść na stacji Dolna Odra (jedna stacja za Gryfinem). Krzywy Las znajduje się za kilkupiętrowym budynkiem stojącym przy dużym skrzyżowaniu w kształcie litery Y. Do lasu zaprowadzą nas tabliczki kierunkowe oraz napisy malowane na drzewach.

  2. #2
    Minitravelek Arecki is on a distinguished road Avatar Arecki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Będzin
    Postów
    46

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów