Prywatny pensjonat *Józefa Schedlinga w Piestanach,ul.Kupeckeho 12

Mieszkałam i mogę polecić.Rezerwacji dokonałam przez internet w biurze Limba Słowacja, Domki i kwatery, Hotele, Pensjonaty rodzinne, Uzdrowisko - Limba rezerwacja noclegu
Tytułem rezerwacji wpłaciłam w Polsce 75% wartości noclegów /mają konto w banku polskim stąd nie ma drogiej opłaty za przelew zagraniczny/,a 25% wpłacałam gospodarzowi w koronach słowackich. Potem otrzymałam imienny protokół z Limby do wypełnienia-jeśli wynajmujący nie ma zastrzeżeń co do wynajmu-po jego wypełnieniu gospodarz otrzymuje resztę zapłaty. Po uiszczeniu opłaty rezerwacyjnej otrzymałam drogą elektroniczną voucher.
Do wynajęcia są dwa duże i jeden mały pokoik na parterze domu rodzinnego blisko ścisłego centrum Piestan.

Pokoje mają wspólną łazienkę,trochę "bułgarską" bo nie ma brodzika. Do dyspozycji wynajmujących jest w pełni wyposażona kuchnia oraz ogród z grillem, hustawką ogrodową i meblami ogrodowymi. Po przyjeździe otrzymuje się klucze od bramy,wejścia głównego i pokoju.Bezinwazyjny pobyt bo właściciele mieszkają na górze, mili i uczynni. Pokoje wyposażone w TV,duże łóżka małżeńskie, szafeczki nocne, toaletkę. Atrakcją jest gadająca papuga Charlie, która wita gości pytaniem:"A co tam masz?"

Do centrum Piestan 5 minut spacerkiem, do dworca autobusowego i kolejowego ok. 1km /taxi kosztuje 100 SK/, do termalnych kąpielisk też ok. 1km.Do najbliższego sklepu-100 m,do przystanku autobusowego-200m.
Za nocleg płaciłam 270 SK/osoba,dziecko 5-letnie gratis i do tego jak przystało na kurort-opłatę klimatyczną w wysokości 30 SK/osoba/dzień.
Przejrzałam książkę meldunkową i co ciekawe byli tu turyści z Kuwejtu,Bahrajmu,Filipin,
Indonezji, Czech, Niemiec, Słowacji i ani jednego Polaka!
Nie jest to luksusowy pensjonat bo taki kosztuje w Piesztanach min.1200 SK/noc, ale jest czysty, dobrze położony, bez utyskujących gospodarzy. Mieliśmy to szczęście, że mieszkaliśmy zupełnie sami i cały dół domu mieliśmy do wyłącznej dyspozycji.
Polecam ten obiekt.
Ubytovanie Piešany, Kúpele, Lacné ubytování, Lázne,Privát v Piešanoch, P횝any