+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Chorwacja autkiem ...

Hybrid View

  1. #1
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55

    Chorwacja autkiem ...

    Teraz może ja coś od siebie ... ze względu na wiek uczestników wycieczki, zdecydowaliśmy się w tym roku na wersję light - czyli taką z noclegiem po drodze i ba...nawet zwiedzaniem(co mi się nigdy nie zdarza - wrodzony pośpiech;))
    Wyjechaliśmy późnym popołudniem, półgodzinny nocleg na autostradzie(już w Chorwacji) i przed południem byliśmy bodajże w Rakovicy, która została naszym punktem wypadowym do Parku Narodowego Jezior Plitvickich... Wszyscy wiedzą jak tam jest, ograniczę się tylko do stwierdzenia że warto na to miejsce poświęcić więcej niż jedno popołudnie ... naprawdę jest co oglądać;)



    jeziorka i stateczki pływające między nimi, wodospady ... słowem cudnie;)



    Następnego poranka pojechaliśmy w stronę naszego celu, czyli na Pelješac;) Jednak nie autostradą tylko prowincją czyli przez Sinj, Trilj, do popularnej 8semki dojechaliśmy dopiero w okolicach Makarskiej. Na miejscu wspaniale - do wody 20m, z okna widok na Korculę;)
    widok z okna w nocy...

    widok z okna w dzień

  2. #2
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55
    Akcja dzieje się w Kuciste(Perna), a to min. ze względu na warunki wiatrowe;)

    beach bar ...


    dwóch najbardziej zadowolonych uczestników wycieczki ...


    Po odespaniu i odleżeniu drogi wybraliśmy się na pobliską Korculę, promy pasażerskie pływają co pół godzinki, samochodowe co półtorej ... czy jakoś tak, w każdym razie nie ma żadnego problemu z transferem na wyspę, wszystko odbywa się na bieżąco ...
    gdzieś pod wężową górką jest nasza kwaterka .. dokładnie na samym środku zdjęcia;)


    Jakbym był Markiem Polem też bym tu mieszkał...widok z dachu muzeum ...
    Ostatnio edytowane przez ZaaaaK ; 05-11-2012 o 14:05

  3. #3
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55
    Korcula wewnątrz;)



    Korcula na zewnątrz...;)

    Ostatnio edytowane przez ZaaaaK ; 05-11-2012 o 14:06

  4. #4
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Mam niedosyt, wal więcej, bo zrobiłeś taki wielki skrót.
    Wal proszę spokojnie i po kolei.
    A ta mała, co o mało do wody nie wpada to córka?
    A to na ostatnim zdjęciu to jakiś zamek?
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  5. #5
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55
    Cytat Napisał zdzicho alboom II Zobacz post
    Mam niedosyt, wal więcej, bo zrobiłeś taki wielki skrót.
    Wal proszę spokojnie i po kolei.
    nie ma żadnego skrótu, nie za wiele się działo - byliśmy z dwojgiem dziadków po 60tce i dwuletnim szkrabem, mieliśmy ostro jeździć tu i tam ale nie wyszło;) tak że będą tylko fotki z tak zwanej "okolicy" z niewielkim objaśnieniem;)

    Cytat Napisał zdzicho alboom II Zobacz post
    A to na ostatnim zdjęciu to jakiś zamek?
    to po prostu widok z promu na stare miasto i port na Korculi ...

    Korcula cd - stare miasto widok z dachu muzeum ..




    Przydarzyła się nam również krótka(jednodniowa) wycieczka do Dubrovnika i muszę to znowu napisać...warto zatrzymać się w tym mieście na dłużej niż jedno popołudnie, ze znalezieniem czegoś do spania nie ma problemu(ludzie stoją przy drodze jak w zakopcu) a myślę że nocleg nad brzegiem morza w samym śpiworku na tej szerokości geograficznej to sama przyjemność..;)

    w drodze do Dubrovnika, jeszcze na półwyspie widzieliśmy z auta dwa przepiękne olbrzymie żaglowce które przypłynęły do Orebica...


    a Tu już Dubrovnik ..

  6. #6
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55
    W ciągu 12tu dni pobytu zrobiliśmy sobie kilka wycieczek po po okolicy, w planach był trzydniowy wypad do Czarnogóry a może i dalej, niestety starszy pan się pochorował i Czarnogóra będzie musiała poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności przyrody...
    W czasie jednego z objazdów okolicy, natknęliśmy się na superknajpkę dokładnie na środku wężowego wzgórza ...
    na dole kucharz..


    widok z baru ...


    i widok na bar ;)


    wszędzie pyszne winko;)

  7. #7
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55
    Jednodniowa wycieczka do Medjiogorie ... Jak pewna moja koleżanka powiedziała - nie chcesz poczuć to nie poczujesz ... więc ja nie poczułem;). Ale za to sama droga przez góry fantastyczna. Oczywiście nie pojechaliśmy trasą na Mostar, tylko przez góry. 40'C w cieniu a widoki za oknami ...;)

    gdzieś po drodze w Bośni&Hercegowinie...




    au święta góra ...


    cdn...

    W drodze powrotnej chcieliśmy przekroczyć granicę w górach a nie na popularnej 8ce, niestety zostaliśmy odesłani na magistralę...a z celnikami nie ma żartów...
    Ostatnio edytowane przez ZaaaaK ; 05-11-2012 o 14:33

  8. #8
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55
    pyszne lody na dubrovnickim deptaku ...


    Dubrovnik - port


    Dubrovnik - widać jeszcze pozostałości po nie tak dawnych przecież bombardowaniach, włożyli gigantyczną pracę aby to wszystko odbudować, po dachach można poznać które budynki są zrekonstruowane - dachówki są równiutkie i nowiutkie....

  9. #9
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55
    plaża w Orebicu ...to stąd (Orebic) odpływają promy na Korculę, w sezonie można też popłynąć do Splitu, Dubrovnika ..


    Droga powrotna to już ostra jazda, między innymi ze względu na to że zdecydowaliśmy się wracać przez Bośnię, niby drogi dobre, a policja stoi co kilkanaście kilometrów...oczywiście również zapłaciliśmy, nie dało się nie zapłacić. Mieliśmy zabukowany nocleg w węgierskim Heviz, ale po drodze zdecydowaliśmy się zwiedzić bośniacki Mostar...


    bardzo ciekawe miejsce, z jednej strony rzeki meczety z drugiej kościoły a po środku tytułowy wybudowany przez Turków most...


    Bardzo fajne miasto, chyba najciekawsze z naszej wycieczki. Chorwackie nadmorskie miasta są przepiękne ale mają bardzo podobny układ - promenada nad wodą, starówka wysunięta w morze, wąskie uliczki dające cień...a parę kilometrów dalej pełen orient...


    W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w węgierskim Heviz, niestety nie mam fotek a chyba trzeba było zrobić, bo to miejsce też jak dla mnie z kosmosu - największa naturalna terma europy. Na kilku jeziorkach wybudowany kompleks uzdrowiskowy, nad miastem unosi się taka jakby para wodna ... nie potrafię tego opisać. Jeśli będziecie w okolicy to szczerze polecam zanurzenie się choć na godzinkę....

  10. #10
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55
    a tutaj już w Kuciste, któregoś dnia podjęliśmy nieudaną próbę wejścia na wężowe wzgórze(podobno żmije skaczą do oczu), w połowie drogi natknęliśmy się na ruiny świątyni ...




    gdzieś po drodze ze szczytu ...

  11. #11
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55
    a tu bonus na koniec..


    mam nadzieję że miło się oglądało...
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ZaaaaK ; 05-11-2012 o 18:24

  12. #12
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    poleciałeś tak szybko z relacją jak czeskim rychlikiem...
    i nie wiem, czy jest opcja zadawania pytań ?
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  13. #13
    Minitravelek ZaaaaK is on a distinguished road Avatar ZaaaaK
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubelszczyzna
    Postów
    55
    Cytat Napisał jacky Zobacz post
    poleciałeś tak szybko z relacją jak czeskim rychlikiem...
    nie tak szybko znowu, pierwszy post o 14.30 a ostatni o 18.30, chyba że o takie tempo czeskiemu rychlikowi chodziło ...;)
    a pytania jak najbardziej;)

  14. #14
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Przypomniales mi znane pejzaze...

  15. #15
    Minitravelek olusek is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Postów
    4
    Zrobiłam identycznie, pojechaliśmy samochodem do Chorwacji :D

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów