Wróciłam z H.Alekta,oferta TUI i Scan Holiday.Hotel nie jest w Albenie,
tylko na obrzeżach Varny, w dzielnicy Podszivka.
Bardzo ładne, duże pokoje, WC,balkon, TV z Polonia, lodówką. Codziennie zmieniali pościel i ręczniki. Przed hotelem basen, nie olimpijski, ale jest. I piekny, kudłaty pies, przyjazny wczasowiczom.
Śniadania bufetowe: salami lub kiełbasa na gorąco, sery, ciasto, mleko+dodatki, soki, kawa, herbata, pieczywo. Nie byliśmy głodni. Na obiadokolacje b.obfite dania: zupy bułgarskie/ciepłe/ i II dania /z grilla lub kurczak/ oraz wspaniałe desery. Obsługa b.miła i użyteczna. Znają lepiej niemiecki niż angielski.
Na miejscu rezydent TUI-Bułgar mówiący po polsku.
Do plaży ok 100-150m, ale plaża wąska, kamienista, z zejściem w dół.
Dlatego jeździliśmy autobusem /za 0,80 leva/ do Sv.Konstantin lub Złotych Piasków.
Do Varny można dojechać autobusem /przystanek niedaleko hotelu/ za 0,50 leva lub
taxi za 3 leva. Pieszo można dojść do Delfinarium/bilet 12 leva/dorosły i 8 leva
/dziecko/, ZOO i parku rozrywki. W okolicy hotelu nie ma restauracji, tylko sklep na
stacji paliw, gdzie ceny są b.przystępne i można płacić kartą.
Byłam w H.Alekta na początku maja, dostaliśmy w trójkę pokój 2-osobowy z dostawką.
Duży, z lodówka, balkonem etc. Jedynym zastrzeżeniem był brak brodzika w łazience.
W hotelu było nas Polaków 3 osoby+2 pary Niemców. Plaży przy Alekcie nie zachwalałam bo od początku pisałam, że jeździliśmy do Złotych Piasków i Sv.Konstantin. Faktycznie po wyjściu z Alekty, po prawej stronie budują hotel, a poniżej jest jakiś rozwalający się budynek, ale takie atrakcje są w całej Bułgarii,
niekoniecznie przy tym hotelu. Pisałam również, że wpobliżu, poza sklepem na stacji Shell,nie ma innych atrakcji.Pozostają spacery promenadą wzdłuż morza.
Spędziłam tak miłe, spokojne wakacje i nie chodziłam głodna. Wracając do H.Alekta-był codziennie sprzątany/holl,pokoje,przed hotelem/. Ale TUI Polska podała w opisie kilka rzeczy, które nie są zgodne z rzeczywistością:
-nie ma plaży piaszczystej,
-nie ma łóżeczka dla dziecka,
-hotel położony jest na obrzeżach Varny,a nie w Sv.Konstantin i Elena.

W przypadku mojej rodziny, umowa jaką zawarłam z TUI, została dotrzymana.
Dostałam wszystko za co zapłaciłam i z pobytu jestem zadowolona.