+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 16 do 21 z 21

Temat: Luźne rozmowy na tematy gruzińskie

  1. #16
    Minitravelek Nodar is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Postów
    6
    Cytat Napisał jacky Zobacz post
    mam nadzieję, że Waszmość Nodar się nie obraził na VF...
    więc i ja dokładam pytania:
    - o bilet powrotny z Armenii - najlepiej z kuszetką lub opcjonalnie sleeping ( chyba Natasza nie chce się tam osiedlić ? ),
    - ubezpieczenie typu Vojażera w Gruzji i Armenii - czy można (do)kupić na miejscu i jakie są bonusy ?
    - przy wynajmie busa ( marszrutki ) na szaleństwo non stop / czy kierowca będzie w stanie być przewodnikiem ?
    Nie obraziłem się ale nie lubię jak nie szanuje się czyjejś pracy i insynuuje, że ja pod przykrywką promuję swoją firmę wypowiadając się na temat wyjazdów indywidualnych.

    Przejazd pociągiem - wagony z kuszetkami to standard.
    Nie korzystałem nigdy z ubezpieczeń w Gruzji, korzystamy z PZU w Polsce.

    Kierowca jak najbardziej może być przewodnikiem, każdy Gruzin zna doskonale własną historię i może świetnie ją przedstawić turystom. Co raz więcej kierowców inwestuje w dobre klimatyzowane auta - Mercedesy Sprintery, Fordy, etc.

    W Gruzji wiele rzeczy można załatwić ad hoc, na dogadanie się, to bardzo urzeka polskich turystów.

    W 2007 roku w Likani (okolice Borjomi) poznałem Szwajcara, który podróżował właściwie bez grosza przy duszy, w marszrutce poznał malarza, który ugościł go pod swoim dachem i mieszkał z jego rodziną przez kilka dni. To uzmysłowiło mi tę słynną i niesamowitą gruzińską otwartość i gościnność. Zaprosić obcego do domu i pozwolić mu żyć z własną rodziną :) Obłędne!

  2. #17
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    O pociągach trochę wiemy:
    http://voyageforum.pl/threads/268-Pociągiem-po-Gruzji
    Chodziło mi raczej o to, czy można wcześniej zarezerwować bilet czy dopiero po przyjeździe. Część hoteli gruzińskich można już rezerwować poprzez booking.com-jak dotąd nie miałam żadnego dokwaterowania, w tym na dziko.
    Pytając o niespodzianki, też nie miałam na myśli hoteli, raczej jakich norm przestrzegać w kontaktach z braćmi Gruzinami etc.

  3. #18
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Tej pracy nie było dużo, z relacji Moderatorów wynika, że w wątku, który usunęłam były podane głównie ceny-za wysokie, jak stwierdził jacky. Jaki więc był sens utrzymywania dwóch równoległych tematów?
    Od insynuacji zawsze jestem daleka, ale lubię za to wiedzieć z kim mam do czynienia i dlaczego

  4. #19
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    do wiosny blisko, do lata dalej...
    poukładajmy sobie sprawy...
    co można i ma uzasadnienie - załatwić / wykupić w PL...
    co musi być wykupione w Gruzji...
    gdzie miałem być w ubiegłym roku a "wystraszyłem" się tłoku na pogranpunkcie Turcja / Gruzja ...
    a i Armenia też jest więcej aniżeli ćwiekiem zabitym we łbie...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  5. #20
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    O ubezpieczeniu mamy tu:
    http://voyageforum.pl/threads/2263-K...alecenia/page2
    Obowiązku nie ma, ale warto mieć.

  6. #21
    Minitravelek corto is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Postów
    1
    Trwa ciekawy projekt związany z Gruzją, mianowicie trójka przyjaciół dąży do wydania ciekawego przewodnika kulinarnego, który będzie łączył w sobie przepisy tamtejszej kuchni, ale też fotografie i opowieści o tradycji i kulturze tego kraju. Książka ma nosić tytuł "Gruziński Smak", a pomysłodawcy przez portal Polakpotrafi.pl próbują zebrać niezbędną kwotę do wydania tej pozycji. Każdy darczyńca zostanie w zamian nagrodzony, jeżeli więc chcielibyście pomóc im w ich projekcie, to zapoznajcie się ze szczegółami pod tym linkiem:

    http://polakpotrafi.pl/projekt/gruzi..._source=gruzja

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów