+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Kavarna na końcu świata

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Kavarna na końcu świata

    Bedąc w rejonie północnym warto pojechać na przylądek Kaliakra zwany inaczej Nosem Kaliakra.
    Ok. 15 km od Kawarny leży dwukilometrowy cypel ze stromym wybrzeżem klifowym z różowego wapienia. Jest tutaj rezerwat przyrody. Aby dostać się na sam cypel przechodzimy przez bramę w kształcie łuku,
    to pozostałości po fortecy. Z góry oszałamiający widok na cztery strony świata.
    kaliakra fortress on Flickr - Photo Sharing!

    Wewnątrz, obok restauracji, znajduje się muzeum archeologiczne. I muzeum i restauracja mieszczą się
    w jaskiniach. Idąc dalej dojdziemy do kaplicy św.Mikołaja z ikonami, które możemy obejrzeć przez kratę. Zaraz za sanktuarium jest miejsce do siedzenia wykute w skale z pięknym widokiem na morze. Oczywiście jest to miejsce typowo turystyczne, stad stragany z pamiątkami przy wyjściu.

    Na przylądek najlepiej dojechać samochodem lub taksówka/ja wynegocjowałam kurs w obie strony za 16 leva, z godzinnym postojem/. Wjechaliśmy przez bramę, na samo miejsce. Przy wjeździe jest jeszcze jedna opłata-klimatyczna-3 leva za osobę dorosłą. Natomiast do Kawarny można przyjechać busem bezpośrednio z Warny za 4 leva.
    W Kawarnie niestety nie ma autobusów na Kaliakrę, stąd wzięła się taksówka. W Kawarnie natomiast można tanio zjeść obiad, jest targ, taxi i dworzec autobusowy. To nieduże, sympatyczne miasteczko.
    Kawarna jest natomiast znana z wielkich koncertów tam odbywających się. Młody i prężny birmistrz co jakiś czas zaprasza wielkie gwiazdy na wielki stadion. Odbywa się tu min. sierpniowy festiwal rockowy.
    Îáůčíŕ Ęŕâŕđíŕ

    Wycieczka łączona: Bałczik+Kaliakra kosztowała u Rezydenta TUI 40E/dorosła i 21 E/dziecko 4 lata. Lokalne biuro z Sv.Konstantin proponowało przylądek za 20 leva.
    Mogę stwierdzić po podliczeniu poniesionych kosztów, że była to dobra cena.

    Zdjęcia przylądka:
    kaliakra fortress on Flickr - Photo Sharing!

  2. #2

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów