+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Skalnik w koronie

  1. #1
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803

    Skalnik w koronie

    Wędrówkę na Skalnik rozpocząłem z dworca PKP i PKS w Kowarach, przeszedłem przez most na Jedlicy i dalej ulicami Ogrodową i Staszica.
    Przy wodospadziku na Jedlicy ul. Staszica przechodzi w ul. Waryńskiego i tu też zaczyna się zielony szlak o nazwie Stary Trakt Kamiennogórsko-Kowarski.




    Dalej szlak wiedzie ulicami Kasztanową i Bukową przecina drogę nr 367 z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry i dalej Bukową.
    Cała droga na Skalnik z Kowar zajęła mi około 2 i pół godziny, z tego godzinę i pół asfaltem, a z tego pół godziny asfaltem w lesie.

    Tu szlak zielony skręca ostro w prawo, ale nadal jest asfalt.


    Nieco dalej już na górskiej drodze dochodzi z lewej szlak żółty i czerwony i trzeba iść dalej prosto wraz z trzema kolorami.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  2. #2
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Na Małej Ostrej 935 m niższym z dwóch wierzchołków Skalnika jest duże skrzyżowanie szlaków.
    Czerwony z żółtym skręcają razem na płd. zach. do Rozdroża pod Dobrzakiem, by tu się rozgałęzić: żółty do Przełęczy Kowarskiej i w Karkonosze do Przełęczy Okraj, czerwony do Szarocina i het dalej, zielony z niebieskim idą razem na płd. wsch. : zielony do Kamiennej Góry jako dalszy ciąg Starego Traktu Kamiennogórsko-Kowarskiego, niebieski o nazwie Szlak Międzynarodowy E3 do Kamiennej Góry. Tenże niebieski wiedzie na płn. wsch. na Skalnik i dalej przez Wołek i Góry Sokole do Trzcińska.






    Z Małej Ostrej na Skalnik jest ok. 15 minut i po równym, ale trzeba bardzo uważać, żeby nie przejść tego słupa z tabliczką po lewej stronie, bo on tak nagle wyrasta przy samej drodze.
    Postawiłem przy nim moje rekwizyty – plecak i czapeczkę.
    Ostatnio edytowane przez zdzicho alboom II ; 28-07-2013 o 18:36
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  3. #3
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Usiłuje to cały czas ogarnąć...
    Postów
    638
    Podziwiam Pana zapał i wytrwałość.
    Ciekawe czy i ja kiedyś tak polubię bieganie po górach

  4. #4
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Dzięki.
    Na pewno polubisz, pójdziesz w ślady Ojca. Ojciec zdobył Popa Iwana, a mnie się nie udało- uciekłem przed upałem i burzą.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  5. #5
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    to ci dopiero będzie mieszanka międzypokoleniowa...
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów