+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 42

Temat: Z życia biura turystycznego

  1. #16
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Od lat mam w zwyczaju, że na wszelkie dodatkowe życzenia Klienta, kierowane przeze mnie do Organizatora, zbieram potwierdzenia pisemne. Na łóżeczko dla infanta, które zamówiłam, na szampana dla Klienta, który w hotelu obchodzi urodziny, na imienną zamianę hotelu etc. Potem wszystkie te potwierdzenia dołączam do dokumentów podróży i przekazuje Klientowi. Tak, na wszelki wypadek.

  2. #17
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Dzisiaj przyszedł komunikat, że ze względu na niskie obłożenie, odwołuje się przeloty do Marsa Alam. Chętni muszą lecieć dzień wcześniej do Hurghady i dalej autokarem na miejsce.
    Czekam na decyzję "bohaterskiego" Uczestnika, co robimy.
    Przy okazji korespondencji jacky z Kairem, dowiedzieliśmy się, że w sieciach hotelowych następuje konsolidacja gości hotelowych w jednym z nich. Wszystko dlatego, że nie ma gości,
    dlatego taniej zamknąć np. 2 hotele i pozostawić tylko jeden.

  3. #18
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał Natasza Zobacz post
    Przy okazji korespondencji jacky z Kairem, dowiedzieliśmy się, że w sieciach hotelowych następuje konsolidacja gości hotelowych w jednym z nich. Wszystko dlatego, że nie ma gości, dlatego taniej zamknąć np. 2 hotele i pozostawić tylko jeden.
    nie tyle co taniej - raczej aby nie utracić gości z hotelu 5* dokwaterowuje się tam bez dopłaty klientelę z zamykanego czasowo 4*...
    to się nazywa myślenie gospodarskie...
    zaśki problemem staje się logistyczne wiązanie przez touroperatora kilku destynacji w jedno...
    wtedy przychodzi organizatorowi dopłacić ( chyba z własnych zysków ) do ekstra kosztów przemieszczenia klienteli na dłuższej relacji z aeroportu do noclegowni...
    klient zaś traci czas przewidziany na wypoczynek na szwendanie się drogą po pustyni...
    czy starczy wyobraźni touroperatorowi na stosowną rekompensatę ?
    wszak klient nasz pan a internet pamiętliwy jest po wsze czasy ...
    a na uznanie i podkreślenie zasługuje kooperacja klient i agent, odnoszę wrażenie, że sami pracownicy touroperatora to nie za bardzo chcą się wychylać czyli wychodzić przed orkiestrę i za tą samą pensyjkę starać się o cuś więcej...
    obym się mylił z pożytkiem ( czytajcie z korzyścią ) dla siebie samego :-)
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  4. #19
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Nie dorabiaj zbytnio ideologii, sytuacja tych, którzy żyli z turystyki-jest dramatyczna. Nie ma gości-hotele zwalniają pracowników i zamykają np. dwa z trzech. Przez to, co dzieje się w Egipcie, mogą upaść tez polskie biura, których głównymi destynacjami był Egipt i Tunezja.
    Nawet nie wiem, czy tego Organizatora stać na jakąś rekompensatę, do tej oferty i tak dokłada, choćby do transferu Hurghada-Marsa Alam. Zobaczymy.

  5. #20
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał Natasza Zobacz post

    Nie dorabiaj zbytnio ideologii, sytuacja tych, którzy żyli z turystyki-jest dramatyczna. Przez to, co dzieje się w Egipcie, mogą upaść tez polskie biura, których głównymi destynacjami był Egipt i Tunezja.
    Nawet nie wiem, czy tego Organizatora stać na jakąś rekompensatę, do tej oferty i tak dokłada, choćby do transferu Hurghada-Marsa Alam. Zobaczymy.
    samo życie dorabia ideologię....
    czy teraz zacznie się szukanie winowajców ?
    jeden z nich nie poszedł w kamasze ale w ambasadory ( kraina klonowego liścia )...
    a życie logistyka jasno powiada - żeby na jednym zarobić - ale też w całości - czasami trzeba dołożyć do drugiego...
    to się czasami zwie dumping ...
    szkoda jeno czasami zdrowia zwykłych pracowników wystawionych na odstrzał :-(
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  6. #21
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Dzisiaj moi Klienci wylatują na Cypr Północy, ale zamiast o 09:00 odlecą z ponad godzinnym opóźnieniem. To właśnie są czartery. Jak się trafi dobrze, lecimy rozkładowo, jak źle-czekamy nawet kilka godzin. Jestem ciekawa ich wrażeń po powrocie, co prawda teoretycznie wszystko wiemy, ale zobaczymy ja w praktyce wygląda pobyt na północnym Cyprze.

  7. #22
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Dzisiaj też Exim Tours podjął decyzję o wznowieniu lotów do Egiptu. Zaczynamy od 17 września lotami do Sharm el Sheikh.

    Wrócili zadowoleni Klienci z Bułgarii i dostałam alkoholową łapówkę

  8. #23
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Cytat Napisał Natasza Zobacz post
    Dzisiaj przyszedł komunikat, że ze względu na niskie obłożenie, odwołuje się przeloty do Marsa Alam. Chętni muszą lecieć dzień wcześniej do Hurghady i dalej autokarem na miejsce.
    Czekam na decyzję "bohaterskiego" Uczestnika, co robimy.
    Przy okazji korespondencji jacky z Kairem, dowiedzieliśmy się, że w sieciach hotelowych następuje konsolidacja gości hotelowych w jednym z nich. Wszystko dlatego, że nie ma gości,
    dlatego taniej zamknąć np. 2 hotele i pozostawić tylko jeden.
    Po dwudniowych negocjacjach z Organizatorem, udało mi się wynegocjować po 100zł/osoba tytułem rekompensaty.

  9. #24
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisał Natasza Zobacz post
    Dzisiaj moi Klienci wylatują na Cypr Północy, ale zamiast o 09:00 odlecą z ponad godzinnym opóźnieniem. To właśnie są czartery. Jak się trafi dobrze, lecimy rozkładowo, jak źle-czekamy nawet kilka godzin. Jestem ciekawa ich wrażeń po powrocie, co prawda teoretycznie wszystko wiemy, ale zobaczymy ja w praktyce wygląda pobyt na północnym Cyprze.
    Zapodaj linka do tej oferty podróżnej, pls
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

  10. #25
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    To jest Club Laphetos w Lapta. Jak wrócą, dam opis, ale pod hotelami lub Cyprem.

  11. #26
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Już niebawem będzie u mnie jak w sklepiku: Klient zamiast KP otrzyma paragon fiskalny. Czekam właśnie na kasę i przeszkolenie

  12. #27
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Przygotowałam Klientom reklamacje i w ustawowym czasie udało się wyegzekwować chociaż 10% za opóźniony lot i stracone z tego tytułu świadczenia. Teraz czekam na rozpatrzenie kolejnej, z tego samego tytułu.
    Jeśli chcecie odzyskać gotówkę, trzeba w piśmie reklamacyjnym wpisać konkretna kwotę na jaką wyceniacie swoje straty i wyraźnie napisać, że nie interesują Was zniżki na kolejny sezon. Podać konto, w przypadku uznania reklamacji i czekać.

  13. #28
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Klientka, po powrocie z wakacji w Turcji, po wizycie u lekarza, zgłosiła mi, że złamała rękę podczas trwania wakacji. Ale nie zgłosiła tego faktu rezydentowi ani nie poszła do lekarza choć była ubezpieczona.
    Bała się uruchomić polisę ze względu na tzw. udział własny, którego by w jej przypadku nie było bo w szpitalu założyliby jej gips. Efekt jest taki, ze nic z ubezpieczenia turystycznego nie dostanie bo nie potrafimy udowodnić, że rękę złamała tam, a nie w Polsce.

  14. #29
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Cytat Napisał Natasza Zobacz post
    Już niebawem będzie u mnie jak w sklepiku: Klient zamiast KP otrzyma paragon fiskalny. Czekam właśnie na kasę i przeszkolenie
    To ja poprosze 4 kajzerki, kilo cukru i paczke kawy.

  15. #30
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Ustawiam się w kolejce,
    czy przywieźli już browar ?;-)
    to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów