+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Pokaż wyniki od 46 do 58 z 58

Temat: Ustka, sentymentalnie i nieco kulinarnie...

  1. #46
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Bar "Pod Strzechą" na Marynarki polskiej

    Najlepsze zupy jakie jadłam są tu, do tego duże porcje, smaczne za 5zł. Już samą zupą można się najeść. Polecam w szczególności barszcz zabielany, krupnik, kapuśniak, a nawet pomidorową.
    To tutaj jedliśmy "wątróbkę po marynarsku" za 15zł. Dobre tez klopsiki w sosie koperkowym, kotlet mielony. Drugie dania już od 14zł. Ten bar też ma stałych bywalców. Przychodzi się do niego
    także na rybę z pieca. Polecam, nawet bardzo.

  2. #47
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Restauracja "Tiffany's" na Marynarki Polskiej


    Wewnątrz kilka stolików, na zewnątrz więcej. Klimatycznie, dobra obsługa i świetne jedzenie. Za pierwszym razem przyszliśmy na zestaw dnia za 18,99zł. Był to rosół/porcja mała/+ ogromny placek po węgiersku. Smaczny, chrupiący i nie do przejedzenia. Za drugim razem w zestawie był żurek+ dorsz z frytkami i surówką. Próbowaliśmy też kotleta wykwintnego i de volay. Dobre, domowe jedzenie godne polecenia.

  3. #48
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Bar "Złota Rybka" na Portowej

    Zwyczajowo " U Pani Jadzi". Dwa bary dalej jest sławny bar rybny "MAR-HUB", ale to szkoła Pani Jadzi bo prowadzi go jej córka z zięciem. Najlepsza zupa rybna jaką jadłam gdziekolwiek, za 10zł.
    Rewelacyjny dorsz i miętus. Porcje bardzo duże, odpowiednio drogie, ale było warto. Polecam.

  4. #49
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Koło sławnej "Syrenki" na Marynarki Polskiej przechodziłam praktycznie codziennie. Można zjeść albo wewnątrz albo po drugiej stronie ulicy, w ogródku. Nawet chciałam tam pójść z rodziną na obiad, ale powstrzymało mnie to, że nie było cen na zewnątrz, a ja lubię wiedzieć czego mogę się spodziewać.



  5. #50
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Wybieraliśmy się na obiad, łącznie przez dwa tygodnie, do Tawerny Viva na ulicy Zaruskiego, tuż przy porcie i latarni.

    Nie poszliśmy z dwóch przyczyn, codziennie były zestawy rybne na obiad. Drugim powodem była opryskliwa odpowiedź kelnerki, kiedy pytałam o zupę rybną i pierogi z łososiem.
    Cena zestawu obiadowego od 19 do 23zł.

  6. #51
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Ponieważ mieszkaliśmy tu:
    http://voyageforum.pl/threads/4442-P...kiewicza-Ustka
    wszędzie w tej Ustce mieliśmy blisko. Do restauracji, do portu, nad morze, a nawet do biblioteki publicznej, gdzie był internet za darmo. Ponieważ nasz pensjonat nie został jeszcze w całości oddany do użytku /tylko nasz apartament na parterze/, w budynku nie było jeszcze internetu. Kupienie karty startowej do laptopa graniczy tu z cudem, a nawet jeśli ma się internet mobilny, to łącze jest słabe.
    Z darmowego internetu można też skorzystać przy latarni morskiej. Poradziliśmy sobie jeszcze inaczej, mianowicie podpisaliśmy umowę z Cyfrowym Polsatem na internet, z opcją rezygnacji po tygodniu. Jak się okazało, zrobiło tak wielu wczasowiczów. wczoraj otrzymałam z Polsatu f-re za ten tygodniowy dostęp-11,70zł. Z darmowego internetu można jeszcze było korzystać w niektórych barach w porcie.Warunek: zjedzenie obiadu lub porcji rybki


  7. #52
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Takie domeczki, chateczki spotkacie jeszcze na ulicach: Słowiańskiej czy Sprzymierzeńców. Można kupić stary domek do rewitalizacji.

    Miłośnicy Ustki więcej informacji na ten temat znajda tu:
    http://www.ustka.pl/new/pliki/rie/LP...19.08.2011.pdf
    Czas na podsumowanie: 15 upalnych dni w niedużej Ustce. Co prawda, kiedy przyjechaliśmy w długi sierpniowy weekend, mój pierwszy odruch był taki aby jak najszybciej stąd uciec. Wszystkie ulice i uliczki były obsadzone zaparkowanymi samochodami, wszędzie mnóstwo ludzi: na plaży, na Promenadzie, w porcie i restauracjach. W ostatnim tygodniu sierpnia było już znacznie mniej wczasowiczów takich jak ja. Było już widać i czuć, ze czas wakacji się kończy i zbliża szkoła. Niestety. Ten dwutygodniowy pobyt uznaje za udany, nie tylko pogodowo, ale i kulinarnie. Lubię Ustkę, nawet ta odmienioną i nadal mnie śmieszą oddawne animozje między Łeba a Ustką, które są dłuższe niż moja nieobecność w Ustce. W tym ok. 16-tysięcznym miasteczku jest wszystko, co potrzebne jest do wypoczynku. Są restauracje, sklepy mniejsze i większe, bary i restauracje, biblioteka, basen w H.Lubicz.
    Jest morze, plaża, ścieżki rowerowe. Wystarczy trafić w pogodę, np. sierpniową i spędzić dwa spokojne i leniwe tygodnie, tak jak my. Polecam Ustkę.

  8. #53
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Po drodze do domu zatrzymujemy się w Kórniku bo niedaleko mamy nocleg tranzytowy.





  9. #54
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Bilet normalny kosztuje 14zł, dlatego kupiliśmy bilet rodziny, co dało nam oszczędności w wysokości 5zł. Ostatnie wejście jest o 15:30. Parking płatny-10zł.





  10. #55
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476





    To hrabia Działyński przebudował Kórnik

  11. #56
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Wnętrze Zamku w Kórniku

    Biblioteka już nie jest dostępna dla zwiedzających

  12. #57
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476





    Po zwiedzeniu Kórnika, na nocleg w Zaniemyślu mieliśmy raptem parę kilometrów.
    http://voyageforum.pl/threads/4675-V...ht=Zaniemy%B6l

  13. #58
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Tuż przy plaży zachodniej znajdziemy Bunkry Blűchera - kompleks znajdujących się w tym miejscu niemieckich bunkrów z lat 30 ubiegłego wieku. Są pozostałością po wielkiej budowli z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Hitler planował zbudować tu jeden z ważniejszych portów III Rzeszy. Dlaczego na inwestycję wybrał właśnie Ustkę? Zadecydowały względy strategiczne. Port wraz z baterią miał stworzyć z kameralnego miasteczka prawdziwą wojenną twierdzę. Do ukończenia dzieła zabrakło trzech lat.


    Hitlerowcy planowali między innymi stworzyć w Ustce nowe molo zachodnie, usytuowane na zachód od obecnego portu. Powstawało jako część gigantycznej hitlerowskiej inwestycji. W założeniu molo miało mierzyć ponad półtora kilometra długości. Między tym właśnie molem a portem planowano wykopać dwa baseny - bazę dla niemieckich krążowników i tankowców. Na plaży chciano ustawić potężne działa. Budowę przerwano po rozpoczęciu II wojny światowej.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów