+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 65

Temat: Ile krajów zaliczy³e¶?

  1. #1
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638

    Ile krajów zaliczy³e¶?

    Wiem wiem.. typowo napinkowy temat... ale mimo wszystko cyferka zawsze co¶ mówi o podró¿niku

    Pytanie:
    w ilu krajach by³e¶/by³a¶?

    Nie licz± siê przesiadki na lotnisku - liczy siê fizyczna chocia¿ parogodzinna obecno¶æ w kraju poza lotniskiem.

    Pora na pierwsze liczby:

    Ja w wieku 2,5 roku: 5 krajów

    Tata: 45

    A jak reszta forumowiczów?

  2. #2
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    prowokacyjne co prawda pytanie...
    a jak to wygl±da z mojej strony...
    na pewno nie przebijê taty Fili...
    bo bardziej sobie ceniê kilkunastodniowy pobyt w jednym kraju a najlepiej jeszcze w domostwie jakiej¶ rodzinki ani¿eli kilkugodzinny pobyt w okolicach lotniskach w kilku krajach ( np. gdzie¶ w Kitaju ) i to jeszcze w ramach tzw. zolatania...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  3. #3
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638
    Tak tak , panie Jacky...
    pewnie ma Pan racjê....
    ale cyferkê, cyferkê tutaj chcemy bez ¶ciemy

  4. #4
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Co tam cyferka ? Turystyka to nie "fala" w armii gdzie od 150 dni do " wolnosci ", bylo odliczanie.
    Bylem prawie we wszystkich krajach Europy i to w niektorych wielokrotnie , parenastokrotnie , czy stukrotnie.
    Jestem przejazdem poza Polska 33 rok i co mam liczyc bez sciemy ?

  5. #5
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Cyferkowa odpowied¼ na to pytanie nie jest wcale taka prosta.

    Ile krajów zaliczy³e¶/ ³a¶??
    To znaczy wpa¶æ na „chwilkê” do jakiego¶ miasta, „lizn±æ” wzrokowo jaki¶ zabytek czy lokaln± ciekawostkê, po³kn±æ lokalna „pizzê” i pognaæ dalej. Ot, zaliczone, czerwony krzy¿yk na li¶cie krajów ¶wiata.

    A mo¿e tak:
    Ile krajów zwiedzi³e¶/³a¶?
    To znaczy zwiedzaæ jaki¶ kraj przez parê dni lub tygodni, zale¿nie od urlopowych mo¿liwo¶ci ale dog³êbniej. Dowiedzieæ siê czego¶ o ¿yciu jego mieszkañców, obyczajach i obejrzeæ to i owo, spo¿yæ lokalne wyroby.

    S± osoby które wielokrotnie odwiedzaj± jakie¶ kraje aby w³a¶nie je poznaæ a nie zaliczyæ i w zwi±zku z tym pozbawiaj± siê ¶wiadomie mo¿liwo¶ci powiêkszenia swojego rekordu zaliczonych krajów.

    A mo¿e wielokrotna bytno¶æ te¿ mo¿e siê liczyæ ?

    A jeszsze co tej cyferki – jak policzyæ odwiedzane dawniej kraje, takie które zmieni³y swój status, liczyæ terytorialnie czy administracyjnie? np:
    - ZSRR - kiedy¶ jedno a dzi¶ kilka osobnych krajów (chodzi zw³aszcza o naszych s±siadów)
    - Niemcy – Zachodnie i NRD
    - by³a Jugoslawia
    - itp

    Wyra¼nie ten temat nie jest taki prosty do „zaliczenia”. A skoro Fila wsadzi³ kij w mrowisko to mo¿e warto go rozwin±æ np pod k±tem wielokrotnych bytno¶ci, rozleg³o¶ci terytorialnych pobytu, czasu pobytu itp.

    A co do mojej cyferki „zaliczania” krajów to bêdzie co¶ dobrze ponad czterdzie¶ci (zaliczaj±c takie jak Andora, San Marino, Luxemburg itp).

  6. #6
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Je¶li ju¿ mamy liczyæ, to kraje "po nowemu" czyli po 1990 roku. I do tego dochodz± pañstwa wyspiarskie, gdzie niekoniecznie bytno¶æ no. we W³oszech oznacza wizytê na Sardynii a wizyta we Francji-odwiedziny na Korsyce.

  7. #7
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    nie zosta³ dostrze¿ony mój akapit o "zolataniu" - by³ o tym niedawno ciekawy artyku³ w necie...
    a mój udzia³ - jest skromny - oscyluje wokó³ liczby ledwie dwudziestki i tam¿e zamierza siê zakotwiczyæ...
    jako, ¿e chêtniej powrócê na stare ¶mieci do Bu³garii ( tak, tak ), Bratankowa ( tak ), Turcji ( a jak¿e )...
    czy na kolejny seans sanatoryjny do Bocianowa wedle Marsa Alam...
    pozostawiaj±c sobie zawsze otwart± ¶cie¿kê do "emeryckich" opcji...
    a tam i Espania i Tunezja od sporego czasu s± zachomikowane...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  8. #8
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638
    Temat liczenia krajów jest pochodn± liczenie meczów wyjazdowych przez kibiców - czyli meczów ich klubu który odbywa siê w obcym mie¶cie.

    Tak samo mamy tu rodzinnie z krajami.

    Oczywi¶cie parê godzin na rynku w Budapeszcie nie oznacza zwiedzanie Wêgier... ale pytanie jest o zaliczanie, a nie zwiedzanie ca³ego kraju. Ile by¶my razy nie zwiedzali Wêgier to i tak pewnie nigdy nie bêdziemy mogli powiedzieæ, ¿e zwiedzili¶my ca³y kraj - prawda?

    Oczywi¶cie to jest liczenie z przymru¿eniem oka... taka zabawa - tak wiêc no-elu nie masz co tutaj unosiæ - nie pasuje gra w "zaliczanie" to wymy¶l sobie w innym w±tku inn± zabawê - mo¿e np: w ilu krajach by³e¶/by³a¶ stukrotnie?



    Zasady na logikê: po prostu liczy siê "zaliczenie" kraju je¶li jest on krajem (lub np wyrobem krajopodobnym z w³asnymi granicami jak chocia¿by Naddniestrze) w momencie naszej tam wizyty.
    Tzn jak by³a Pani w Gruziñskiej Socjalistycznej Republice w 1998 roku to nie liczymy tego jako kraju - Gruzjê zaliczyæ mo¿na dopiero teraz, gdy jest ona krajem.
    Nie zaliczamy sobie podwójnie krajów które nastêpcami danych krajów... tzn nie zaliczamy sobie ZSRR i Rosji... traktujemy to jako jeden kraj.

    Wizyta na Sardynii - có¿... "zaliczone" W³ochy, nawet bez wizyty na bucie Apeniñskim.

    Ogólnie zasady.. na wyczucie.

    Je¶li by³a Pani i w NRD i RFN... to sugeruje dla pani bonus... liczymy jako dwa kraje, bo Niemcy s± nastêpcami RFN.
    Jugos³awia - znowu ciê¿ki temat - ja bym to policzy³, ¿e albo liczmy Jugos³awiê albo Serbiê. Do wyboru - u mnie tata, choæ by³ dawno temu w Jugos³awii, nie liczy tego kraju... bo "zaliczy³" obecnie te¿ Serbiê.
    Mia³e¶ przesiadkê w Norwegii... wyszed³e¶ z lotniska Rygge, zrobi³e¶ siusiu na poblisk± górê i polecia³e¶ dalej? - Kraj niezaliczony. Ale jak ju¿ wsiad³e¶ w busa i pojecha³e¶ na trzy godziny do Oslo pochodziæ po centrum - tutaj ja bym klikn±³ "zaliczone".

  9. #9
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Cytat Napisa³ Fila Zobacz post

    Jugos³awia - znowu ciê¿ki temat - ja bym to policzy³, ¿e albo liczmy Jugos³awiê albo Serbiê.
    Mam pytanko : dlaczego zamieniasz Jugoslawie tylko na Serbie? Jak ktos dawniej jechal do Jugoslawii to raczej nad morze. A wiec Slowenia? Chorwacja ? Czarnogora ?

  10. #10
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Socjalistyczna Federalna Republika Jugos³awii obejmowa³a sze¶æ republik i dwie prowincje autonomiczne:
    • Bo¶niê i Hercegowinê
    • Chorwacjê
    • Macedoniê
    • Czarnogórê
    • Serbiê
      • Kosowo
      • Wojwodinê
    • S³oweniê

  11. #11
    Miditravelek Fila is on a distinguished road Avatar Fila
    Zarejestrowany
    May 2011
    Sk±d
    Usi³uje to ca³y czas ogarn±æ...
    Postów
    638
    Ludziska, mia³a byæ zabawa, pretekst do posiedzenia nad map± z "kalkulatorem" i przypomnienia sobie dawnych woja¿y...

    Nie to nie - je¶li dla Was wyszukiwanie "dziur w systemie liczenia" jest wa¿niejsze to... to nie jest to ta zabawa.


    Co do Jugos³awii to ka¿dy niech sobie interpretuje indywidualnie - tak by by³y zachowane chocia¿ pozory logiki. By³a Pani w Jugos³awii w Splicie, a teraz przejecha³a Pani przez S³oweniê i Chorwacjê? To ja bym na pani miejscu policzy³ tylko S³oweniê i Chorwacjê.

  12. #12
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Dawne wojaze doskonale sobie przypominam. Zaliczam te "przejachane" kraje, znaczy pobyt ponad dobe i te "pobytowe".
    Uzbekistan i Tadzykistan i naszych sasiadow licze jako jedno - ZSRR. Chociaz zabytki sie nie przemiescily mimo zmiany granic. Dlatego wychodzi mi tylko ponad 40-tke.
    Aby zabawa byla dobra potrzeba "urawnilowki" zasad. Co do YU to sie zgadzam z toba.

  13. #13
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Mnie z wyspami w³oskimi i francusk± Korsyk±, do których niestety trzeba dotrzeæ oddzielnie, wychodzi 46. Bez nich 43 czyli ok. 22 % ¶wiata /dopiero/.

  14. #14
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Wyspy liczysz osobno ? To jak zaliczac greckie wyspy ? Mam ich niezly worek.

  15. #15
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wy³±czon± reputacjê Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Napisa³am jasno: 43. O wyspach greckich nawet nie pomy¶la³am bo wysz³oby z 50 miejsc przeze mnie odwiedzonych. Od pocz±tku w±tek ten budzi kontrowersje; mo¿e faktycznie trzeba go potraktowaæ z przymru¿eniem oka?

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów