+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Górska Odznaka Turystyczna

  1. #1
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803

    Górska Odznaka Turystyczna

    To jest taka odznaka, że się chodzi po górach i zbiera pieczątki w specjalnej książeczce.
    I jak się uzbiera odpowiednią ilość punktów stosownie do regulaminu, to daje się tą książeczkę do potwierdzenia i dostaje się odznakę.
    Jak miałem 16 lat to zdobyłem małą brązową, a jak 18 lat to małą srebrną i potem ta książeczka gdzieś mi zginęła.
    Teraz kilka lat temu znalazłem ją i jak zdobywałem Koronę Gór Polski, to przy okazji wpisywałem też punkty na małą złotą.
    I zdobywszy Babią Górę, uzyskałem ilość wymaganych punktów i mam już małą złotą GOT.
    Teraz czas na dużą GOT też 3-stopniową. jestem już teoretycznie przygotowany, w maju wybieram się na 1-szą wyprawę.
    I teraz tak: chętnie bym tu pisał o tym dla was czytelników, ale chciałbym mieć pewność, że są jacyś zainteresowani.
    Zatem zróbmy tak- jeśli więcej niż trzy osoby zgłoszą się tu, że będą to śledzić, to będę kontynuował.
    Czekam tydzień.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

  2. #2
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Minęło już 10 dni, to więcej niż wymagany tydzień przez Zdzicho Albooma i nic... nikt nie zgłosił się...

    Czyżby nikt już nie chodził po górach ? Nie wierzę, chyba tylko pisać się nie chce....

    Mam już wiele gór, wiele szczytów w nogach, polskich i zagranicznych... a zaczęło się właśnie od zdobywania poszczególnych stopni GOT-u. Nie dla wyścigu a tak, po prostu przy okazji wędrowania po górach, noclegów w schroniskach, dla przyjemności kolekcjonowania kolejnych pieczątek jako pamiątek o niepowtarzalnym rysunku. Owszem, była mała rywalizacja między znajomymi ale i sympatyczne relacje i porady, opowieści... według zasady : w górach jest wszystko co kocham...
    A potem – wreszcie zdobyta błyszcząca odznaka przypięta na plecaku i obnoszona z dumą... co za radość i satysfakcja.

  3. #3
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Tak, tak.
    I teraz zaobserwowałem, że młode pokolenie też chętnie biega po górach i zdobywa różne odznaki. Osobistym moim sukcesem jest zainfekowanie wnuczka, który chętnie chodzi ze mną i cieszy się, że zdobywa punkty.
    Btw, mam już dużą brązową zdobytą w Sudetach i będę zdobywał jeszcze raz KGP z wnuczkiem, aby mieć odznakę i dyplom.
    Jak bez kolców nie ma róży
    Tak bez VF nie ma podróży

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów