+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Pokaż wyniki od 46 do 48 z 48

Temat: Na styku Morza Jońskiego i Adriatyku

  1. #46
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Tirana przechodzi przez proces odbudowy i odnowienia po czasach komunistycznych. Obok nowych budynków znajdziemy stare, zaniedbane. Stolica jest dość głośna.
    Niektórzy uważają ja za najbrzydszą europejską stolicę. Moja ulubiona nie została, chociaż przyznać muszę, że nie była kłopotliwa, łatwa w obsłudze, ludzie życzliwii wszędzie było blisko.
    Plac Skanderberga na pewno zapadł mi w pamięć.





    W Tiranie powstaje nowy meczet

  2. #47
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Z przyjemnością oglądam, zauważam że kraj się bardzo szybko zmienia i ładnieje. Po wszechobecnych bunkrach pewnie już nawet gruzy zniknęły.

  3. #48
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Bunkry nadal są i stanowią atrakcję turystyczną. Już w poście pierwszym pojawił się taki bunkier, przy drodze do Elbasan. Widziałam je również w drodze do Beratu i z Beratu nad morze.
    Ale nowe, szklane i nowoczesne budowle pojawiają się wszędzie. Np. we Vlora powstało bardzo dużo nowych apartamentowców, gdzie apartament można wynająć za 50 EUR/4 osoby.

    Czas na podsumowanie mojej łączonej imprezy: Macedonii z Albanią. W Albanii byłam dwa lata temu, ale w okolicach Sarandy. Teraz zobaczyłam północ. Albania jest nadal tanim krajem, stąd tak dużo naszych rodaków.
    Hotele są już bardziej europejskie, chociaż nadal istnieją całe połacie niezagospodarowanych plaż. Na plus mamy tanie koszty utrzymania, piaszczyste plaże, dobre jedzenie i wręcz uwielbienie ze strony Albańczyków.
    Na słowo Polska, Poland czy Lewandowski chcą się z nami bratać, a nawet usłyszałam, że Polacy i Albańczycy to dwa bratanki. Jeden z niewielu krajów w Europie, gdzie nas jeszcze lubią.
    Na minus zaliczę niską kulturę jazdy, każdy jedzie jak mu pasuje i wymusza pierwszeństwo. A w hotelach brak czajnika czy kuchenki mikrofalowej. Ale myślę sobie, że za kolejne dwa lata Albania pokaże swoją nową twarzi wszystko już będzie, prawie europejskie.. Na razie zrobię sobie przerwę w Albanii, dam jej czas i wrócę, ale już do części północno-wschodniej, tej najmniej odkrytej.
    Czy polecam Albanię na wakacje? Tak, polecam. Plaże i pogoda gwarantowana, życzliwi ludzie też.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów